M & D Timing - Contractor License                      6/23/2019 - 10:22 PM
        2019 AAU Region 3 National Qualifer - 6/20/2019 to 6/23/2019        
                Prince George's Sports and Learning Complex                 
 
Event 38  Boys 400 Meter Dash 8-under
============================================================================
 TIMED FINAL                                                                
    Comp#  Name                Year Team                Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals                                                                      
  1 # 2823 Benicio Johnson    11 Abingdon, MD         1:10.14    1:07.39   5
  2 # 2911 Caleb Clarke       11 Upper Marlboro, MD   1:14.67    1:11.53   5
  3 # 2086 Kenton Decoteau    11 Waldorf, MD          1:15.90    1:13.11   5
  4 # 1917 Cameron Rideout    11 Parkville, MD        1:13.83    1:13.43   5
  5 # 2908 Maceo Bacote Iii   11 Bowie, MD            1:16.86    1:13.74   5
  6 # 3034 Darall Smith       11 Pikesville, MD       1:17.86    1:15.10   5
  7 # 2502 Stephen Afful      11 Fort Belvoir, VA     1:22.17    1:15.57   4
  8 # 2690 Micah Barr         11 Washington, DC       1:23.88    1:16.76   3
  9 # 2255 Hazaiah Duncan     12 Columbia, MD         1:24.67    1:17.09   3
 10 # 1778 Caleb Carter       12 Bowie, MD            1:17.99    1:17.16   5
 11 # 2933 Demetri Stephenso  11 Upper Marlboro, MD   1:24.41    1:18.73   3
 12 # 3007 Lionell Shields I  11 Owings Mills, MD     1:20.98    1:18.80   4
 13 # 3018 Anthony Brown      11 Upper Marlboro, MD   1:18.87    1:19.55   4
 14 # 3003 Kaelin Ransome     11 Resiterstown, MD     1:18.16    1:21.11   4
 15 # 2035 Gabriel Laprise    11 Ellicott City, MD    1:22.17    1:21.27   4
 16 # 3543 Mekhi Pinkney      11 Gwynn Oak, MD        1:26.79    1:22.55   2
 17 # 3115 Julius Pinkney     11 Waldorf, MD          1:24.23    1:22.70   3
 18 # 3299 Cairo Bullock      11 Waldorf, MD          1:22.22    1:22.90   4
 19 # 3082 Darius Dunlap-Elk  12 Severn, MD           1:25.79    1:23.71   3
 20 # 2751 Justin Meadows     11 Bowie, MD            1:21.89    1:24.01   4
 21 # 2753 Caiden Quarles     11 Odenton, MD          1:26.84    1:25.18   2
 22 # 2826 Imani Miles        12 Abingdon, MD         1:27.67    1:25.82   2
 23 # 3373 Joshua Onuzulike   12 Greenbelt, MD        1:27.98    1:26.64   1
 24 # 1899 Andrew Isom        11 Baltimore, MD        1:22.71    1:27.61   4
 25 # 3090 Cavan McGrath      11 Bowie, MD            1:18.04    1:27.82   5
 26 # 2323 Joshua Cofer       11 Accokeek, MD         1:27.24    1:28.15   2
 27 # 2800 Nicholas Steele    11 Odenton, MD          1:26.05    1:29.46   2
 28 # 2192 Jahmir Williams    12 Washington, DC       1:25.00    1:29.79   3
 29 # 3049 Kellen Hughes      11 Rosedale, MD         1:27.72    1:32.47   1
 30 # 2328 Carter Prue        12 Washington, DC       1:27.01    1:32.73   2
 31 # 3425 Justin Blackwell   13 Bowie, MD            1:26.81    1:32.97   2
 32 # 2324 Mason Gibson       11 District Heights, M  1:24.00    1:39.34   3