Licensed to M & D Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/4/2018 09:08 PM
 2018 AAU Indoor Track & Field National Championships - 3/9/2018 to 3/11/2018  
                      Results at RESULTS.MDTIMINGLLC.COM                       
                  Prince George's Sports and Learning Complex                  
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  9.28  3/13/2016   Jurnee Scott, Flying Angel                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Mathis, Raniya             7 Glenarden Tr            9.53       9.50q  1 
  2 Hughes, Royal              8 Selfmade Sav                       9.76q  4 
  3 Clark, Joya                7 RunUXpress              8.49       9.91q  7 
  4 Germain, Jocelyn           8 Mt. Airy Tra           10.00       9.93q  4 
  5 Jenkins, Taylor            7 Global Trans            8.87       9.94q  5 
  6 Jones, Laila               8 Tri City Rel            9.75      10.00q  4 
  7 Anderson, Nia              8 Bull City Ex            9.33      10.08q  1 
  8 Salter, Heaven             8 Ashburn Elit            9.73      10.25q  3 
  9 Nixon, Laila               7 Virginia Eli                      10.27   7 
 10 Phillips, Aaliyah          7 Unattached              9.30      10.28   2 
 11 Terry, Mackenzie           6 My Sister's            10.70      10.30   5 
 12 Hawkins, Cayla             7 Tlu - Detroi           10.24      10.33   6 
 13 Cotson, Kiyomi             8 Cc Elite Tra            9.88      10.37   7 
 14 Belton, Kerra              7 Virginia Eli           10.00      10.38   2 
 15 Verneret, Stamaya          6 Unattached                        10.40   6 
 16 Smith, Khloe               7 Prominent At            9.60      10.42   2 
 17 Church, Blakley            8 Virginia Eli            9.80      10.43   5 
 18 Jefferson, Madison         8 Glenarden Tr                      10.44   1  10.432
 19 Hunt, Afia                 7 D.C. Speed T           10.72      10.44   4  10.436
 20 Harvey, Nyema              6 Unattached             10.44      10.44   7  10.439
 21 Reyes, Layla               6 Ashburn Elit            9.91      10.50   7 
 22 Sheppard, Danielle         7 Ashburn Elit            9.86      10.61   6 
 23 Fowlkes, Mia               7 Waldorf Wild                      10.65   2 
 24 Rush, Alexia               6 Loudoun Lega           10.50      10.72   6 
 25 Brown, Shawna              7 High Level T           10.00      10.73   3 
 26 Comer, Brielle             7 Legion of Zo           10.20      10.75   5 
 27 Gullab, Kira               8 Glenarden Tr                      10.82   7 
 28 Mcnain, Latanya            7 Team East Or            9.06      10.84   3 
 29 Murray, Grace              6 Prominent At                      10.87   3 
 30 Torres, Cherrish           7 Team East Or            8.79      10.89   6 
 31 Pete, Lauryn               7 Dale City Li           10.10      10.90   2 
 32 Austin, Kennedy            8 Cc Elite Tra            9.99      10.98   5 
 33 Yellock, Eden              7 Track Xplosi           11.24      11.03   2 
 34 Shaw, Akira                7 Superstars T           10.08      11.07   1 
 35 Hildreth, Averi Jae        7 I5 Elite               10.20      11.16   4 
 36 Gomez, Jasmine             8 Full Speed A           10.50      11.18   7 
 37 Barrett, Laila             7 Glenarden Tr                      11.22   6 
 38 Mcrae, Diani               7 Team East Or            9.02      11.33   4 
 39 Mbectha, Sasha             7 Firebirds At            9.96      11.37   6 
 40 Eaddy, Cerys               6 Baltimore CI                      11.43   3 
 41 Hadley, Ophelia            6 D.C. Speed T           11.40      11.45   1 
 42 Macauley-Longus, Zaida     6 Cc Elite Tra           11.01      11.55   3 
 43 Cooper, Rya                6 Unattached                        11.64   4 
 44 Mells, Brianna             6 Team East Or           10.03      11.69   1 
 45 Barnes, Makena             6 Baltimore CI                      11.78   5 
 46 Walker, Kaylee             6 Ashburn Elit           15.15      12.95   2 
 47 James, Silease             6 Dale City Li           12.20      14.01   1 
 
Girls 60 Meter Dash 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.28  3/13/2016   Jurnee Scott, Flying Angel                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mathis, Raniya             7 Glenarden Tr            9.50       9.56  
  2 Hughes, Royal              8 Selfmade Sav            9.76       9.66  
  3 Clark, Joya                7 RunUXpress              9.91       9.77  
  4 Jenkins, Taylor            7 Global Trans            9.94       9.89  
  5 Jones, Laila               8 Tri City Rel           10.00      10.05  
  6 Germain, Jocelyn           8 Mt. Airy Tra            9.93      10.06  
  7 Anderson, Nia              8 Bull City Ex           10.08      10.29  
  8 Salter, Heaven             8 Ashburn Elit           10.25      10.48  
Preliminaries
  9 Nixon, Laila               7 Virginia Eli           10.27             
 10 Phillips, Aaliyah          7 Unattached             10.28             
 11 Terry, Mackenzie           6 My Sister's            10.30             
 12 Hawkins, Cayla             7 Tlu - Detroi           10.33             
 13 Cotson, Kiyomi             8 Cc Elite Tra           10.37             
 14 Belton, Kerra              7 Virginia Eli           10.38             
 15 Verneret, Stamaya          6 Unattached             10.40             
 16 Smith, Khloe               7 Prominent At           10.42             
 17 Church, Blakley            8 Virginia Eli           10.43             
 18 Jefferson, Madison         8 Glenarden Tr           10.44             
 19 Hunt, Afia                 7 D.C. Speed T           10.44             
 20 Harvey, Nyema              6 Unattached             10.44             
 21 Reyes, Layla               6 Ashburn Elit           10.50             
 22 Sheppard, Danielle         7 Ashburn Elit           10.61             
 23 Fowlkes, Mia               7 Waldorf Wild           10.65             
 24 Rush, Alexia               6 Loudoun Lega           10.72             
 25 Brown, Shawna              7 High Level T           10.73             
 26 Comer, Brielle             7 Legion of Zo           10.75             
 27 Gullab, Kira               8 Glenarden Tr           10.82             
 28 Mcnain, Latanya            7 Team East Or           10.84             
 29 Murray, Grace              6 Prominent At           10.87             
 30 Torres, Cherrish           7 Team East Or           10.89             
 31 Pete, Lauryn               7 Dale City Li           10.90             
 32 Austin, Kennedy            8 Cc Elite Tra           10.98             
 33 Yellock, Eden              7 Track Xplosi           11.03             
 34 Shaw, Akira                7 Superstars T           11.07             
 35 Hildreth, Averi Jae        7 I5 Elite               11.16             
 36 Gomez, Jasmine             8 Full Speed A           11.18             
 37 Barrett, Laila             7 Glenarden Tr           11.22             
 38 Mcrae, Diani               7 Team East Or           11.33             
 39 Mbectha, Sasha             7 Firebirds At           11.37             
 40 Eaddy, Cerys               6 Baltimore CI           11.43             
 41 Hadley, Ophelia            6 D.C. Speed T           11.45             
 42 Macauley-Longus, Zaida     6 Cc Elite Tra           11.55             
 43 Cooper, Rya                6 Unattached             11.64             
 44 Mells, Brianna             6 Team East Or           11.69             
 45 Barnes, Makena             6 Baltimore CI           11.78             
 46 Walker, Kaylee             6 Ashburn Elit           12.95             
 47 James, Silease             6 Dale City Li           14.01             
 
Girls 200 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 31.31  3/12/2017   Aida Joseph, D.C. Speed T                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jenkins, Taylor            7 Global Trans           33.05      33.17q  1 
  2 Hughes, Royal              8 Selfmade Sav           31.00      33.37q  8 
  3 Mathis, Raniya             7 Glenarden Tr           33.00      33.65q  5 
  4 Cotson, Kiyomi             8 Cc Elite Tra           33.00      33.75q  3 
  5 Germain, Jocelyn           8 Mt. Airy Tra           33.30      34.24q  1 
  6 Clark, Joya                7 RunUXpress             31.45      34.57q  7 
  7 Belton, Kerra              7 Virginia Eli           34.00      34.86q  2 
  8 Choice, Alaiyah            7 Legion of Zo           34.00      35.02q  4 
  9 Church, Blakley            8 Virginia Eli           36.00      35.36   9 
 10 Nixon, Laila               7 Virginia Eli                      35.59   4 
 11 Hawkins, Cayla             7 Tlu - Detroi           34.76      35.71   5 
 12 Dillard, Alayna            7 I5 Elite               38.80      36.12   4 
 13 Phillips, Aaliyah          7 Unattached             33.00      36.14   2 
 14 Harvey, Nyema              6 Unattached             35.80      36.34   9 
 15 Brennan, Amyiah            7 Unattached                        36.57   2 
 16 Salter, Heaven             8 Ashburn Elit           36.79      36.79   5 
 17 Reyes, Layla               6 Ashburn Elit           37.42      36.88   3 
 18 Gomez, Jasmine             8 Full Speed A           38.87      36.97   6 
 19 Pete, Lauryn               7 Dale City Li           38.79      37.01   3 
 20 Mcnain, Latanya            7 Team East Or           35.26      37.23   8 
 21 Gardner, Noelle            7 Glenarden Tr           38.00      37.40   1 
 22 Terry, Mackenzie           6 My Sister's            36.84      37.42   4 
 23 Sheppard, Danielle         7 Ashburn Elit           38.85      37.69   5 
 24 Rush, Alexia               6 Loudoun Lega           38.00      37.79   1 
 25 Brown, Shawna              7 High Level T           34.00      37.83   3 
 26 Comer, Brielle             7 Legion of Zo           37.60      37.93   2 
 27 Lawrence-Johnson, Blake    6 RunUXpress                        37.94   1 
 28 Ashford, Marli             7 Chester Chee           35.00      37.99   7 
 29 Torres, Cherrish           7 Team East Or           32.00      38.13   6 
 30 Gullab, Kira               8 Glenarden Tr           39.00      38.28   7 
 31 Yellock, Eden              7 Track Xplosi           40.02      38.34   6 
 32 Austin, Kennedy            8 Cc Elite Tra           38.32      38.40   2 
 33 Verneret, Stamaya          6 Unattached                        38.50   3 
 34 Evans, Mikayla             7 Glenarden Tr           39.29      38.59   6 
 35 Grimes, Journei            7 Unattached                        38.83   2 
 36 Ridenour, Ellory           7 Ashburn Elit           36.57      38.90   6 
 37 Barrett, Laila             7 Glenarden Tr           43.00      38.94   4 
 38 Hadley, Ophelia            6 D.C. Speed T           39.00      39.63   8 
 39 Mcewen, Lanna              6 D.C. Speed T           40.00      39.94   1 
 40 Mbectha, Sasha             7 Firebirds At           40.72      40.92   5 
 41 Macauley-Longus, Zaida     6 Cc Elite Tra           39.78      41.01   9 
 42 Cooper, Rya                6 Unattached             40.00      41.65   7 
 43 Mcrae, Diani               7 Team East Or           33.00      43.20   4 
 44 Mells, Brianna             6 Team East Or           35.00      43.21   6 
 45 Eaddy, Cerys               6 Baltimore CI           36.30      44.66   7 
 46 Shaw, Akira                7 Superstars T           36.00      45.56   8 
 47 Walker, Kaylee             6 Ashburn Elit           58.40      47.90   3 
 
Girls 200 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 31.31  3/12/2017   Aida Joseph, D.C. Speed T                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Hughes, Royal              8 Selfmade Sav           33.37      31.90   2 
  2 Jenkins, Taylor            7 Global Trans           33.17      32.54   2 
  3 Mathis, Raniya             7 Glenarden Tr           33.65      32.85   2 
  4 Cotson, Kiyomi             8 Cc Elite Tra           33.75      32.91   2 
  5 Clark, Joya                7 RunUXpress             34.57      33.30   1 
  6 Germain, Jocelyn           8 Mt. Airy Tra           34.24      33.38   1 
  7 Choice, Alaiyah            7 Legion of Zo           35.02      34.42   1 
  8 Belton, Kerra              7 Virginia Eli           34.86      34.47   1 
Preliminaries
  9 Church, Blakley            8 Virginia Eli           35.36                
 10 Nixon, Laila               7 Virginia Eli           35.59                
 11 Hawkins, Cayla             7 Tlu - Detroi           35.71                
 12 Dillard, Alayna            7 I5 Elite               36.12                
 13 Phillips, Aaliyah          7 Unattached             36.14                
 14 Harvey, Nyema              6 Unattached             36.34                
 15 Brennan, Amyiah            7 Unattached             36.57                
 16 Salter, Heaven             8 Ashburn Elit           36.79                
 17 Reyes, Layla               6 Ashburn Elit           36.88                
 18 Gomez, Jasmine             8 Full Speed A           36.97                
 19 Pete, Lauryn               7 Dale City Li           37.01                
 20 Mcnain, Latanya            7 Team East Or           37.23                
 21 Gardner, Noelle            7 Glenarden Tr           37.40                
 22 Terry, Mackenzie           6 My Sister's            37.42                
 23 Sheppard, Danielle         7 Ashburn Elit           37.69                
 24 Rush, Alexia               6 Loudoun Lega           37.79                
 25 Brown, Shawna              7 High Level T           37.83                
 26 Comer, Brielle             7 Legion of Zo           37.93                
 27 Lawrence-Johnson, Blake    6 RunUXpress             37.94                
 28 Ashford, Marli             7 Chester Chee           37.99                
 29 Torres, Cherrish           7 Team East Or           38.13                
 30 Gullab, Kira               8 Glenarden Tr           38.28                
 31 Yellock, Eden              7 Track Xplosi           38.34                
 32 Austin, Kennedy            8 Cc Elite Tra           38.40                
 33 Verneret, Stamaya          6 Unattached             38.50                
 34 Evans, Mikayla             7 Glenarden Tr           38.59                
 35 Grimes, Journei            7 Unattached             38.83                
 36 Ridenour, Ellory           7 Ashburn Elit           38.90                
 37 Barrett, Laila             7 Glenarden Tr           38.94                
 38 Hadley, Ophelia            6 D.C. Speed T           39.63                
 39 Mcewen, Lanna              6 D.C. Speed T           39.94                
 40 Mbectha, Sasha             7 Firebirds At           40.92                
 41 Macauley-Longus, Zaida     6 Cc Elite Tra           41.01                
 42 Cooper, Rya                6 Unattached             41.65                
 43 Mcrae, Diani               7 Team East Or           43.20                
 44 Mells, Brianna             6 Team East Or           43.21                
 45 Eaddy, Cerys               6 Baltimore CI           44.66                
 46 Shaw, Akira                7 Superstars T           45.56                
 47 Walker, Kaylee             6 Ashburn Elit           47.90                
 
Girls 400 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:18.89  3/12/2017   Taylor Morrell, Loudoun Lega              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Cotson, Kiyomi             8 Cc Elite Tra         1:15.00    1:15.74@  7 
  2 Hunt, Sydney               7 D.C. Speed T         1:25.00    1:18.56@  5 
  3 Hawkins, Cayla             7 Tlu - Detroi         1:18.20    1:20.28   6 
  4 Harley, Cherish            8 High Level T         1:14.00    1:20.40   7 
  5 Anderson, Nia              8 Bull City Ex         1:15.00    1:20.51   7 
  6 Charles, Kaia              7 Glenarden Tr         1:21.00    1:21.58   6 
  7 Belton, Kerra              7 Virginia Eli         1:30.00    1:21.71   4 
  8 Hughes, Royal              8 Selfmade Sav         1:01.00    1:22.30   7 
  9 Terry, Mackenzie           6 My Sister's          1:18.00    1:24.11   7 
 10 Ashford, Marli             7 Chester Chee         1:15.00    1:25.12   7 
 11 Torres, Cherrish           7 Team East Or         1:26.00    1:25.13   5 
 12 Nixon, Laila               7 Virginia Eli                    1:27.21   2 
 13 White, Tamiah              7 RunUXpress                      1:27.27   2 
 14 Hall, London               7 Glenarden Tr         1:29.00    1:27.87   4 
 15 Smith, Khloe               7 Prominent At         1:22.00    1:28.17   6 
 16 Yellock, Eden              7 Track Xplosi                    1:28.66   1 
 17 Grimes, Journei            7 Unattached                      1:28.84   1 
 18 Lawrence-Johnson, Blake    6 RunUXpress                      1:29.19   2 
 19 Pete, Lauryn               7 Dale City Li         1:35.64    1:29.23   3 
 20 Choice, Alaiyah            7 Legion of Zo         1:20.00    1:29.43   6 
 21 Murray, Grace              6 Prominent At         1:28.00    1:31.47   4 
 22 Church, Blakley            8 Virginia Eli         1:25.00    1:31.55   5 
 23 Evans, Mikayla             7 Glenarden Tr         1:31.00    1:31.89   3 
 24 Hildreth, Averi Jae        7 I5 Elite             1:26.00    1:34.78   5 
 25 Mcnain, Latanya            7 Team East Or         1:30.00    1:35.79   4 
 26 Mbectha, Sasha             7 Firebirds At         1:32.40    1:36.67   3 
 27 Phillips, Aaliyah          7 Unattached           1:20.00    1:36.90   6 
 28 Macauley-Longus, Zaida     6 Cc Elite Tra         1:35.00    1:38.08   3 
 29 Rush, Alexia               6 Loudoun Lega         1:28.75    1:41.68   4 
 30 Fowlkes, Mia               7 Waldorf Wild                    1:42.72   2 
 31 Mcrae, Diani               7 Team East Or         1:26.00    1:48.83   5 
 32 Mells, Brianna             6 Team East Or         1:39.00    2:38.30   6 
 
Girls 800 Meter Run 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:55.37  3/12/2016   Mariah Talley, Elite Track                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramirez, Madelyn           7 Ashburn Elit                    3:09.03  
  2 Clarke, Sydney             6 Marlboro Boy         3:04.40    3:10.91  
  3 Harley, Cherish            8 High Level T         3:20.00    3:14.67  
  4 Anthony, Hope              7 fort belvoir         3:05.00    3:19.12  
  5 Ratliff, Bella             6 Baltimore CI         3:25.99    3:19.48  
  6 Eugene, Leae               7 RunUXpress                      3:19.54  
  7 Ashford, Marli             7 Chester Chee         3:00.00    3:21.36  
  8 Brennan, Amyiah            7 Unattached                      3:26.97  
  9 Oliver, Zoe                6 Track Expres         3:37.00    3:31.54  
 10 White, Tamiah              7 RunUXpress                      3:31.62  
 11 Patel, Shyna               7 Camden Clock         3:22.00    3:35.20  
 12 Grimes, Maleah             6 Rocky Mount          3:37.00    3:37.49  
 13 Rouse, Raven               7 Unattached           3:29.00    3:39.10  
 14 Wilson, Shania             7 Rocky Mount          3:36.00    3:41.80  
 15 Anderson, Nia              8 Bull City Ex         3:01.00    3:43.01  
 
Girls 1500 Meter Run 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:57.80  3/12/2017   Rai'Ana Rucker, Camden Clock              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clarke, Sydney             6 Marlboro Boy         6:10.00    6:09.29  
  2 Anthony, Hope              7 fort belvoir         7:00.00    6:25.14  
  3 Ramirez, Madelyn           7 Ashburn Elit                    6:34.57  
  4 Patel, Shyna               7 Camden Clock         6:54.00    6:43.39  
  5 Harley, Cherish            8 High Level T         7:00.00    6:47.78  
  6 Eugene, Leae               7 RunUXpress                      6:49.76  
  7 Ratliff, Bella             6 Baltimore CI         6:13.00    6:50.10  
  8 Rouse, Raven               7 Unattached           6:59.00    7:05.02  
  9 Grimes, Maleah             6 Rocky Mount          7:28.00    7:05.36  
 10 Oliver, Zoe                6 Track Expres         7:00.00    7:05.57  
 11 Wilson, Shania             7 Rocky Mount          7:40.00    7:15.75  
 
Girls 4x200 Meter Relay 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:19.20  3/13/2016   Flying Angels Canada, Flying Angel        
                         J Scott, J Scott, R Jardeleza- Toole, S Sereboe   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glenarden Track Club                              2:25.00    2:25.59  
     1) Charles, Kaia 7                 2) Hall, London 7                 
     3) Jefferson, Madison 8            4) Mathis, Raniya 7               
  2 RunUXpress                                        2:35.00    2:33.99  
     1) Lawrence-Johnson, Blake 6       2) Clark, Joya 7                  
     3) Eugene, Leae 7                  4) White, Tamiah 7                
  3 D.C. Speed Track Club                             2:41.00    2:36.60  
     1) Hunt, Afia 7                    2) Mcewen, Lanna 6                
     3) Hadley, Ophelia 6               4) Hunt, Sydney 7                 
  4 Ashburn Elite Track Club                          2:24.00    2:40.34  
     1) Sheppard, Danielle 7            2) Ridenour, Ellory 7             
     3) Salter, Heaven 8                4) Reyes, Layla 6                 
 -- Glenarden Track Club  'B'                         2:34.00        DNF  
     1) Gullab, Kira 8                  2) Barrett, Laila 7               
     3) Evans, Mikayla 7                4) Gardner, Noelle 7              
 
Girls 4x400 Meter Relay 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:35.60  3/12/2016   Seminoles Track Club, Seminoles Tr        
                         B Parker, N Wiggins, R Hopkins, T Hill            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glenarden Track Club                              5:50.00    6:18.17  
     1) Charles, Kaia 7                 2) Hall, London 7                 
     3) Jefferson, Madison 8            4) Gardner, Noelle 7              
 
Girls Long Jump 7-8 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 11-07.50  3/13/2016   Arianna Thomas, PWC Panthers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Laila               8 Tri City Rel        11-00.00   10-04.00      3.14m 
      9-05.25  FOUL  FOUL  9-09  9-08.25  10-04
  2 Germain, Jocelyn           8 Mt. Airy Tra        10-01.00    9-07.50      2.93m 
      9-04  9-03.50  FOUL  FOUL  9-07.50  9-02
  3 Choice, Alaiyah            7 Legion of Zo         9-05.00    9-06.50      2.90m 
      8-04.50  FOUL  7-08  7-06  8-05  9-06.50
  4 Jenkins, Taylor            7 Global Trans        10-04.00    9-02.00      2.79m 
      9-02  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  8-07
  5 Hunt, Sydney               7 D.C. Speed T         9-06.00    9-00.00      2.74m 
      6-07.50  FOUL  8-10  FOUL  8-10  9-00
  6 Smith, Khloe               7 Prominent At         8-08.00    8-00.00      2.43m 
      7-06.50  FOUL  8-00  FOUL  7-06.50  FOUL
  7 Comer, Brielle             7 Legion of Zo        10-00.00    7-11.00      2.41m 
      7-06.50  7-11  7-10.50  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Hunt, Afia                 7 D.C. Speed T         9-04.00    7-08.50      2.34m 
      7-07.75  7-08.50  6-03.50  7-04.50  6-06.50  6-11.75
  9 El-Mubarak, Madeena        7 Tlu - Detroi         9-05.75    7-08.50      2.34m 
      FOUL  FOUL  7-08.50         
 10 Harvey, Nyema              6 Unattached           9-03.00    7-07.50      2.32m 
      7-07.50  6-04.75  3-10.50         
 11 Patel, Shyna               7 Camden Clock                    6-11.50      2.12m 
      FOUL  FOUL  6-11.50         
 12 Walker, Kaylee             6 Ashburn Elit         7-01.75    5-02.50      1.58m 
      4-06  5-02.50  4-06.75         
 13 Clarke, Sydney             6 Marlboro Boy                    5-00.00      1.52m 
      1-06.50  3-03  5-00         
 
Girls Shot Put 7-8 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 18-01  3/11/2017   Laila Jones, Tri-City Rel                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Laila               8 Tri City Rel        24-00.00   24-03.00@     7.39m 
      19-08  22-05  22-09  22-02  22-03  24-03
  2 El-Mubarak, Madeena        7 Tlu - Detroi        18-03.50   17-08.00      5.38m 
      16-00  17-08  17-02  16-06  13-01  15-01
  3 Hildreth, Averi Jae        7 I5 Elite                       10-10.00      3.30m 
      9-04  7-06  FOUL  7-09  7-10  10-10
  4 Murray, Grace              6 Prominent At                   10-00.00      3.04m 
      4-08  10-00  7-09.50  8-04  9-00  FOUL
  5 Eaddy, Cerys               6 Baltimore CI                    9-01.00      2.76m 
      FOUL  FOUL  7-07  FOUL  9-01  8-05
  6 James, Silease             6 Dale City Li        11-03.50    8-05.00      2.56m 
      6-11  7-05  7-07  6-10  8-05  6-11
  7 Mcewen, Lanna              6 D.C. Speed T                    8-04.00      2.54m 
      7-06  7-07  8-03  7-10  8-02.50  8-04
  8 King, Kynnadi              6 Hr-Hurricane                    8-03.00      2.51m 
      FOUL  8-00  8-03  7-05  7-02  7-05
 
Girls 60 Meter Dash 9 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.75  3/12/2016   Payton Payne, PG Elite                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Devine, Destyni            8 Olympia Trac            8.40     @ 8.54q  2 
  2 Bullard, Zion              8 Lane 4 Track            8.95       8.97q  4 
  3 Fraser, Cassidee           8 RunUXpress              8.38       9.08q  5 
  4 Mitchell, Kiri             9 Baltimore CI            9.01       9.10q  5 
  5 Welbon, Tiana              8 Firebirds At            8.40       9.18q  3 
  6 Crabbe, Amirah             8 Mt. Airy Tra            9.00       9.20q  5 
  7 Bryant, Cerenyti           8 Virginia Bea            8.40       9.25q  4 
  8 Thomas, Jordan             8 Dale City Li            8.80       9.33q  3 
  9 Burr, Jordyn               9 Tlu - Detroi            9.38       9.44   3 
 10 Crosby-Dozier, Iyani       8 Virginia Bea            8.50       9.49   1 
 11 Cooper, Paige              8 Baltimore CI            9.34       9.51   2 
 12 Jackson, Shari             8 RunUXpress              8.46       9.55   1 
 13 Nzeh, Udechi               8 High Level T            9.18       9.59   2 
 14 Binkowski, Mia             9 Prominent At            9.20       9.68   1 
 15 Cross, Jordan              9 Unattached                         9.70   3 
 16 Foster, Alaysiah           8 Tlu - Detroi            9.62       9.82   3 
 17 Monroe, Camryn             9 Track Expres           10.02       9.83   4 
 18 Gray, Alana                9 Baltimore CI            9.30       9.91   1 
 19 Simmons, Sky               8 Cc Elite Tra            9.69      10.04   2 
 20 Gill, Jocelyn              8 D.C. Speed T            9.60      10.09   4 
 21 Husbands, Keyanna          9 Lightning St            9.42      10.11   5 
 22 Tucker, Kiara              8 D.C. Speed T                      10.22   2 
 23 Sims, Alaysia              8 Glenarden Tr           10.00      10.23   3 
 24 Griffith, Phoenix          8 Baltimore CI            9.70      10.27   1 
 25 Kearney, Danni             8 Legion of Zo                      10.32   5 
 26 Mbetcha, Manuela           8 Firebirds At            9.16      10.39   3 
 27 Jackson, Najah             8 Team East Or            9.02      10.44   4 
 28 Norris, Bianca             8 D.C. Speed T           10.65      10.58   5 
 29 Gomez, Maliya              8 Full Speed A            9.83      10.76   2 
 30 Pearson, Layla             8 Dale City Li                      10.98   1 
 31 Tucker, Niara              8 D.C. Speed T           11.00      11.08   4 
 32 Johnson, Nyla              8 Glenarden Tr                      11.33   4 
 33 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C                      13.81   1 
 
Girls 60 Meter Dash 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.75  3/12/2016   Payton Payne, PG Elite                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Devine, Destyni            8 Olympia Trac            8.54       8.60@ 
  2 Bullard, Zion              8 Lane 4 Track            8.97       8.79  
  3 Mitchell, Kiri             9 Baltimore CI            9.10       9.24   9.233
  4 Welbon, Tiana              8 Firebirds At            9.18       9.24   9.236
  5 Fraser, Cassidee           8 RunUXpress              9.08       9.28  
  6 Crabbe, Amirah             8 Mt. Airy Tra            9.20       9.38  
  7 Bryant, Cerenyti           8 Virginia Bea            9.25       9.40  
  8 Thomas, Jordan             8 Dale City Li            9.33       9.52  
Preliminaries
  9 Burr, Jordyn               9 Tlu - Detroi            9.44             
 10 Crosby-Dozier, Iyani       8 Virginia Bea            9.49             
 11 Cooper, Paige              8 Baltimore CI            9.51             
 12 Jackson, Shari             8 RunUXpress              9.55             
 13 Nzeh, Udechi               8 High Level T            9.59             
 14 Binkowski, Mia             9 Prominent At            9.68             
 15 Cross, Jordan              9 Unattached              9.70             
 16 Foster, Alaysiah           8 Tlu - Detroi            9.82             
 17 Monroe, Camryn             9 Track Expres            9.83             
 18 Gray, Alana                9 Baltimore CI            9.91             
 19 Simmons, Sky               8 Cc Elite Tra           10.04             
 20 Gill, Jocelyn              8 D.C. Speed T           10.09             
 21 Husbands, Keyanna          9 Lightning St           10.11             
 22 Tucker, Kiara              8 D.C. Speed T           10.22             
 23 Sims, Alaysia              8 Glenarden Tr           10.23             
 24 Griffith, Phoenix          8 Baltimore CI           10.27             
 25 Kearney, Danni             8 Legion of Zo           10.32             
 26 Mbetcha, Manuela           8 Firebirds At           10.39             
 27 Jackson, Najah             8 Team East Or           10.44             
 28 Norris, Bianca             8 D.C. Speed T           10.58             
 29 Gomez, Maliya              8 Full Speed A           10.76             
 30 Pearson, Layla             8 Dale City Li           10.98             
 31 Tucker, Niara              8 D.C. Speed T           11.08             
 32 Johnson, Nyla              8 Glenarden Tr           11.33             
 33 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C           13.81             
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 28.95  3/13/2016   Sabree Brooks, Athletes Liv                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Devine, Destyni            8 Olympia Trac           28.45      29.07q  7 
  2 Bullard, Zion              8 Lane 4 Track           28.67      29.18q  6 
  3 Welbon, Tiana              8 Firebirds At           29.78      29.46q  3 
  4 Fraser, Cassidee           8 RunUXpress             29.00      30.64q  5 
  5 Bryant, Cerenyti           8 Virginia Bea           31.00      30.82q  3 
  6 Jackson, Shari             8 RunUXpress             29.00      30.94q  4 
  7 Mitchell, Kiri             9 Baltimore CI           30.25      31.61q  1 
  8 Crosby-Dozier, Iyani       8 Virginia Bea           31.00      31.72q  4 
  9 Thomas, Jordan             8 Dale City Li           31.82      31.90   6 
 10 Traynham, Amaira           8 New Haven Ag           31.00      32.32   5 
 11 Nzeh, Udechi               8 High Level T           32.00      32.41   7 
 12 Carr, Ava                  9 Bullseye Run           34.24      32.52   5 
 13 Cross, Jordan              9 Unattached                        32.54   3 
 14 Moore, Egypt               8 I5 Elite               36.80      32.80   5 
 15 Burr, Jordyn               9 Tlu - Detroi           32.26      32.84   7 
 16 Chatman, Tiahna            8 Rocky Mount            33.00      32.95   3 
 17 Foster, Alaysiah           8 Tlu - Detroi           32.52      33.18   5 
 18 Pope, Ta'Nylah             9 Virginia Eli           31.00      33.48   2 
 19 Simmons, Sky               8 Cc Elite Tra           32.85      33.53   4 
 20 Archer, Kindle             9 Gideonites T           32.29      33.59   6 
 21 Gray, Alana                9 Baltimore CI           34.00      33.63   3 
 22 Hollingsworth, Leah        8 White Plains           35.00      34.35   6 
 23 Cornelius, Harmony         9 Trial by Fir           37.25      34.84   3 
 24 Matthews, Gianna           9 Gideonites T           36.87      34.87   4 
 25 Stanton Edwards, Laurell   8 Randallstown           33.69      35.65   2 
 26 Norris, Bianca             8 D.C. Speed T           34.50      35.94   6 
 27 Guzman-Farrar, Taylin      8 White Plains           35.00      36.43   7 
 28 Jackson, Najah             8 Team East Or           35.00      36.52   7 
 29 Tucker, Kiara              8 D.C. Speed T                      36.55   4 
 30 Gomez, Maliya              8 Full Speed A           34.19      36.60   4 
 31 Moore, Bailee              9 I5 Elite               37.30      37.14   2 
 32 Griffith, Phoenix          8 Baltimore CI           33.45      37.79   1 
 33 Johnson, Nyla              8 Glenarden Tr                      38.35   2 
 34 Tucker, Niara              8 D.C. Speed T           40.00      40.89   1 
 
Girls 200 Meter Dash 9 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 28.95  3/13/2016   Sabree Brooks, Athletes Liv                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Bullard, Zion              8 Lane 4 Track           29.18      28.67@  2 
  2 Devine, Destyni            8 Olympia Trac           29.07      28.68@  2 
  3 Welbon, Tiana              8 Firebirds At           29.46      29.41   2 
  4 Fraser, Cassidee           8 RunUXpress             30.64      30.46   2 
  5 Jackson, Shari             8 RunUXpress             30.94      30.76   1 
  6 Bryant, Cerenyti           8 Virginia Bea           30.82      30.94   1 
  7 Mitchell, Kiri             9 Baltimore CI           31.61      31.31   1 
  8 Crosby-Dozier, Iyani       8 Virginia Bea           31.72      31.87   1 
Preliminaries
  9 Thomas, Jordan             8 Dale City Li           31.90                
 10 Traynham, Amaira           8 New Haven Ag           32.32                
 11 Nzeh, Udechi               8 High Level T           32.41                
 12 Carr, Ava                  9 Bullseye Run           32.52                
 13 Cross, Jordan              9 Unattached             32.54                
 14 Moore, Egypt               8 I5 Elite               32.80                
 15 Burr, Jordyn               9 Tlu - Detroi           32.84                
 16 Chatman, Tiahna            8 Rocky Mount            32.95                
 17 Foster, Alaysiah           8 Tlu - Detroi           33.18                
 18 Pope, Ta'Nylah             9 Virginia Eli           33.48                
 19 Simmons, Sky               8 Cc Elite Tra           33.53                
 20 Archer, Kindle             9 Gideonites T           33.59                
 21 Gray, Alana                9 Baltimore CI           33.63                
 22 Hollingsworth, Leah        8 White Plains           34.35                
 23 Cornelius, Harmony         9 Trial by Fir           34.84                
 24 Matthews, Gianna           9 Gideonites T           34.87                
 25 Stanton Edwards, Laurell   8 Randallstown           35.65                
 26 Norris, Bianca             8 D.C. Speed T           35.94                
 27 Guzman-Farrar, Taylin      8 White Plains           36.43                
 28 Jackson, Najah             8 Team East Or           36.52                
 29 Tucker, Kiara              8 D.C. Speed T           36.55                
 30 Gomez, Maliya              8 Full Speed A           36.60                
 31 Moore, Bailee              9 I5 Elite               37.14                
 32 Griffith, Phoenix          8 Baltimore CI           37.79                
 33 Johnson, Nyla              8 Glenarden Tr           38.35                
 34 Tucker, Niara              8 D.C. Speed T           40.89                
 
Girls 400 Meter Dash 9 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:06.72  3/13/2016   Naia Carter, Athletic Max                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Welbon, Tiana              8 Firebirds At         1:10.00    1:07.24   6 
  2 Broadus, Lauren            8 Mallery Chal         1:10.50    1:12.78   6 
  3 Traynham, Amaira           8 New Haven Ag         1:14.00    1:13.48   5 
  4 Jackson, Shari             8 RunUXpress           1:09.00    1:14.37   6 
  5 Gardner, Jamia             9 Glenarden Tr         1:14.00    1:16.20   5 
  6 Morrell, Taylor            8 Loudoun Lega         1:11.00    1:16.59   6 
  7 Harrod, Autumn             9 I5 Elite             1:22.00    1:17.21   4 
  8 Pope, Ta'Nylah             9 Virginia Eli         1:15.00    1:17.23   5 
  9 Smith, Kyah                9 Prominent At         1:12.00    1:17.69   5 
 10 Fraser, Cassidee           8 RunUXpress           1:09.73    1:18.30   6 
 11 Cross, Jordan              9 Unattached                      1:18.58   2 
 12 Burr, Jordyn               9 Tlu - Detroi         1:16.14    1:18.65   5 
 13 Virgil, Antonique          8 Track Expres         1:17.00    1:19.95   4 
 14 Carr, Ava                  9 Bullseye Run         1:20.63    1:20.39   4 
 15 Cornelius, Harmony         9 Trial by Fir         1:20.00    1:20.73   4 
 16 Roberts, Nylah             8 Rocky Mount          1:23.00    1:20.97   3  1:20.961
 17 Archer, Kindle             9 Gideonites T         1:23.87    1:20.97   3  1:20.968
 18 Nzeh, Udechi               8 High Level T         1:09.80    1:21.96   6 
 19 Davis, Saniyah             8 Track Expres         1:19.32    1:22.40   4 
 20 Flamer, Kezia              9 Mt. Airy Tra         1:27.00    1:23.20   3 
 21 Muhammad, Nadiyah          8 Rocky Mount          1:25.00    1:23.72   3 
 22 Hollingsworth, Leah        8 White Plains         1:30.00    1:24.55   2 
 23 Matthews, Gianna           9 Gideonites T                    1:25.35   2 
 24 Stanton Edwards, Laurell   8 Randallstown         1:24.33    1:27.45   3 
 25 Borowski, Willow           9 Unattached                      1:30.19   1 
 26 Henry, Ava                 8 Camden Clock                    1:35.29   1 
 27 Pearson, Layla             8 Dale City Li                    1:38.86   1 
 28 Abraham, Leylani           8 Prominent At                    1:39.51   2 
 -- Murphy, Addison            8 D.C. Speed T         1:28.00         DQ   2  AAU Rule 13
 -- Mbetcha, Manuela           8 Firebirds At         1:23.32         DQ   3  AAU Rule 13
 
Girls 800 Meter Run 9 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:43.35  3/12/2016   Payton Drumwright, MALLERY CHAL           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Traynham, Amaira           8 New Haven Ag         2:42.00    2:47.02   2 
  2 Rucker, Rai'Ana            8 Camden Clock         2:47.00    2:48.92   2 
  3 Morrell, Taylor            8 Loudoun Lega         2:43.00    2:50.68   2 
  4 Harrod, Autumn             9 I5 Elite             2:50.00    2:57.38   2 
  5 Binkowski, Mia             9 Prominent At         2:52.00    2:57.53   2 
  6 Robinson, Anyla            8 Quick Lightn         2:48.00    2:59.54   2 
  7 Bell, Lauren               8 Baltimore CI         3:05.15    3:01.32   2 
  8 Broadus, Lauren            8 Mallery Chal         2:55.00    3:01.92   2 
  9 Davis, Candrice            9 Rocky Mount          3:00.00    3:06.45   2 
 10 Matthews, Gianna           9 Gideonites T                    3:11.72   1 
 11 Mbetcha, Manuela           8 Firebirds At         3:11.00    3:17.16   1 
 12 Clarke, Reagan             8 Marlboro Boy         3:02.20    3:20.47   2 
 13 Cornelius, Harmony         9 Trial by Fir         3:13.00    3:20.89   1 
 14 Flamer, Kezia              9 Mt. Airy Tra         3:18.00    3:21.86   1 
 15 Safford, Coraline          8 Marlboro Boy         3:15.00    3:22.46   1 
 16 Stanton Edwards, Laurell   8 Randallstown         3:26.00    3:25.38   1 
 17 Parris, Michaela           8 Gideonites T                    3:25.95   1 
 18 Henry, Ava                 8 Camden Clock                    3:26.03   1 
 
Girls 1500 Meter Run 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 6:00.99  3/12/2017   Gabrielle Davis, F.I.A. Ambas             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robinson, Anyla            8 Quick Lightn         5:38.00    5:47.01@ 
  2 Rucker, Rai'Ana            8 Camden Clock         5:31.00    5:47.06@ 
  3 Bell, Lauren               8 Baltimore CI         6:10.00    5:53.75@ 
  4 Davis, Candrice            9 Rocky Mount          6:00.08    5:59.69@ 
  5 Clarke, Reagan             8 Marlboro Boy         5:50.00    6:11.32  
  6 Borowski, Willow           9 Unattached                      6:25.14  
  7 Safford, Coraline          8 Marlboro Boy         6:10.00    6:32.39  
 
Girls High Jump 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  3-08  3/12/2016   Laura Mcewen, D.C. Speed T                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Murphy, Addison            8 D.C. Speed T         3-04.00    3-02.00      0.96m 
     2-10 3-00 3-02 3-04 
        P    O    O  XXX 
  2 Hamilton, Jacqueline       8 Track Xplosi                    3-00.00      0.91m 
     2-10 3-00 3-02 
       XO    O  XXX 
 
Girls Long Jump 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 12-10  3/13/2016   Gabrielle White, PG Elite                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Devine, Destyni            8 Olympia Trac        14-00.00   12-04.50      3.77m 
      11-06  12-03.50  FOUL  10-09  12-04  12-04.50
  2 Crabbe, Amirah             8 Mt. Airy Tra        11-00.00   10-09.00      3.27m 
      10-09  10-03.25  10-03  9-06.75  10-01  9-11
  3 Joseph, Aida               9 D.C. Speed T        12-09.00   10-06.75      3.21m 
      FOUL  8-02.50  9-07.50  10-03  9-06.75  10-06.75
  4 Moore, Egypt               8 I5 Elite                       10-03.25      3.13m 
      9-10.75  9-09.75  9-09  9-08.50  10-03.25  FOUL
  5 Archer, Kindle             9 Gideonites T        10-00.00   10-03.25      3.13m 
      FOUL  FOUL  10-03.25  8-02  FOUL  FOUL
  6 Gill, Jocelyn              8 D.C. Speed T        11-00.00   10-03.00      3.12m 
      FOUL  10-00  9-11.50  10-03  9-05.75  9-09
  7 Smith, Kyah                9 Prominent At        12-00.00   10-03.00      3.12m 
      FOUL  9-11  10-03  9-06.75  FOUL  FOUL
  8 Kearney, Danni             8 Legion of Zo                    9-02.00      2.79m 
      9-02  FOUL  9-02  FOUL  9-02  FOUL
  9 Abraham, Leylani           8 Prominent At                    8-08.50      2.65m 
      7-04  8-08.50  8-04.50         
 10 Pope, Ta'Nylah             9 Virginia Eli                    8-06.50      2.60m 
      8-05.75  8-06.50  8-05         
 11 Jackson, Najah             8 Team East Or         6-09.00    7-06.00      2.28m 
      7-06  6-09  6-03.25         
 12 Pearson, Layla             8 Dale City Li                    7-05.50      2.27m 
      5-11  6-01.50  7-05.50         
 13 Guzman-Farrar, Taylin      8 White Plains        10-00.00    7-00.50      2.14m 
      5-07  5-10.25  7-00.50         
 14 Clarke, Reagan             8 Marlboro Boy                    6-02.75      1.89m 
      5-08.50  6-02.75  FOUL         
 -- Bullard, Zion              8 Lane 4 Track        12-09.00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Safford, Coraline          8 Marlboro Boy         8-07.50       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Girls Shot Put 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 19-08  3/11/2017   Olivia Barr, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hamilton, Jacqueline       8 Track Xplosi        17-00.00   17-02.00      5.23m 
      15-11  16-01  15-06  FOUL  14-04.50  17-02
  2 Kearney, Danni             8 Legion of Zo                   16-04.00      4.97m 
      14-07  14-10  FOUL  15-07  14-10  16-04
  3 Flamer, Kezia              9 Mt. Airy Tra                   13-01.00      3.98m 
      9-11  12-01.50  12-02  12-10  11-09.50  13-01
  4 Tucker, Kiara              8 D.C. Speed T                   12-02.50      3.72m 
      12-02.50  10-07  11-11  10-08  PASS  PASS
  5 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C        10-10.00   11-10.50      3.61m 
      11-03  8-06  FOUL  PASS  10-07  11-10.50
  6 Murphy, Addison            8 D.C. Speed T        10-07.75   11-00.50      3.36m 
      10-00  11-00.50  8-08  10-02  10-02  8-10
  7 Tucker, Niara              8 D.C. Speed T                    9-09.00      2.97m 
      8-11  9-01  9-09  PASS  PASS  PASS
 
Girls 1500 Meter Race Walk 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:35.84  3/11/2017   Janai Richardson, High Level T           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parris, Michaela           8 Gideonites T        12:00.00   11:06.45@ 
  2 Pickering, Sarahi          8 Envy Track C                   12:53.71  
 
Girls 60 Meter Dash 10 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.42  3/12/2017   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Justine            9 Unattached              8.75       8.86q  1  8.852
  2 Heru, Aziyah               9 Selfmade Sav                       8.86q  1  8.858
  3 Rheubottom, I'Yahni        9 Virginia Eli            8.70       8.86q  3  8.860
  4 Tatum, Kamryn              9 Michigan Mus            8.74       8.87q  2 
  5 Atkinson, Londyn          10 Track Xplosi                       8.90q  5 
  6 Harris, Sydney             9 I5 Elite                9.00       8.99q  4 
  7 Jones, Kira                9 Rocky Mount             8.75       9.02q  1 
  8 Newman, Cailey             9 D.C. Speed T            9.50       9.25q  4 
  9 Harper, Daniene            9 Eyt Spartans            8.70       9.34   4 
 10 Wood, Imani                9 Loudoun Lega            9.27       9.38   2  9.378
 11 Carter, Nicole            10 Track Xplosi                       9.38   4  9.379
 12 Lyttle, Brooklyn           9 D.C. Speed T            9.45       9.43   3 
 13 Rawlings, Niyah            9 Glenarden Tr            9.40       9.47   1 
 14 Spencer, Gabrielle         9 Central CT J                       9.49   2 
 15 Barbee, Hayden            10 Bull City Ex            8.89       9.51   3 
 16 Alao, Shiloh-Grace         9 Glenarden Tr            9.10       9.52   3 
 17 Randall, Nailah            9 My Sister's             8.80       9.55   2  9.542
 18 Bowers-Strickland, Jorda   9 Team East Or            8.50       9.55   5  9.543
 19 Drake, Deja                9 Dale City Li            9.55       9.57   4 
 20 Turnbull, Nyla            10 Cc Elite Tra            9.56       9.68   3 
 21 Smith, Reischea            9 Durham Strid                       9.69   3 
 22 Dabiri, Manuela            9 Track Expres            9.54       9.70   5 
 23 Greene, Morgan             9 Ashburn Elit            8.92       9.72   4 
 24 Mason, Naomi              10 Unattached              8.97       9.73   5 
 25 Webley, Haley              9 Durham Strid            8.95       9.74   5 
 26 Braxton, Tierra           10 Dale City Li            9.40       9.75   2 
 27 Young, Kaitlyn             9 D.C. Speed T            9.54       9.84   5 
 28 Walker, Baili              9 Dale City Li           10.00       9.87   1 
 29 Woods, Zoey                9 D.C. Speed T            9.60       9.89   2  9.884
 30 Lucas, Taylor             10 Rocky Mount            10.22       9.89   1  9.889
 31 Mcdowney, Jada            10 Track Expres                      10.25   5 
 32 Gay, Dolan                 9 White Plains                      11.01   4 
 33 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                      13.34   2 
 
Girls 60 Meter Dash 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.42  3/12/2017   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Heru, Aziyah               9 Selfmade Sav            8.86       8.73  
  2 Atkinson, Londyn          10 Track Xplosi            8.90       8.79  
  3 Tatum, Kamryn              9 Michigan Mus            8.87       8.85  
  4 Wilson, Justine            9 Unattached              8.86       8.86  
  5 Rheubottom, I'Yahni        9 Virginia Eli            8.86       8.87  
  6 Jones, Kira                9 Rocky Mount             9.02       8.96  
  7 Harris, Sydney             9 I5 Elite                8.99       9.24  
  8 Newman, Cailey             9 D.C. Speed T            9.25       9.48  
Preliminaries
  9 Harper, Daniene            9 Eyt Spartans            9.34             
 10 Wood, Imani                9 Loudoun Lega            9.38             
 11 Carter, Nicole            10 Track Xplosi            9.38             
 12 Lyttle, Brooklyn           9 D.C. Speed T            9.43             
 13 Rawlings, Niyah            9 Glenarden Tr            9.47             
 14 Spencer, Gabrielle         9 Central CT J            9.49             
 15 Barbee, Hayden            10 Bull City Ex            9.51             
 16 Alao, Shiloh-Grace         9 Glenarden Tr            9.52             
 17 Randall, Nailah            9 My Sister's             9.55             
 18 Bowers-Strickland, Jorda   9 Team East Or            9.55             
 19 Drake, Deja                9 Dale City Li            9.57             
 20 Turnbull, Nyla            10 Cc Elite Tra            9.68             
 21 Smith, Reischea            9 Durham Strid            9.69             
 22 Dabiri, Manuela            9 Track Expres            9.70             
 23 Greene, Morgan             9 Ashburn Elit            9.72             
 24 Mason, Naomi              10 Unattached              9.73             
 25 Webley, Haley              9 Durham Strid            9.74             
 26 Braxton, Tierra           10 Dale City Li            9.75             
 27 Young, Kaitlyn             9 D.C. Speed T            9.84             
 28 Walker, Baili              9 Dale City Li            9.87             
 29 Woods, Zoey                9 D.C. Speed T            9.89             
 30 Lucas, Taylor             10 Rocky Mount             9.89             
 31 Mcdowney, Jada            10 Track Expres           10.25             
 32 Gay, Dolan                 9 White Plains           11.01             
 33 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C           13.34             
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 27.71  3/12/2017   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Howard, Kaddel             9 High Level T           29.00      28.59q  3 
  2 Jones, Kira                9 Rocky Mount            28.75      29.11q  5 
  3 Atkinson, Londyn          10 Track Xplosi           28.20      29.25q  7 
  4 Thomas, Arianna            9 Dale City Li           29.40      29.57q  2 
  5 Benton-Hunter, Toni        9 Baltimore CI           29.65      29.70q  1 
  6 Wilson, Justine            9 Unattached             29.50      29.90q  1 
  7 Tatum, Kamryn              9 Michigan Mus           28.94      30.01q  4 
  8 Heru, Aziyah               9 Selfmade Sav           28.24      30.18q  6 
  9 M, Nah'La                  9 Glenarden Tr           28.00      30.33   8 
 10 Rheubottom, I'Yahni        9 Virginia Eli           30.00      30.48   3 
 11 Wood, Imani                9 Loudoun Lega           30.50      30.66   5 
 12 Harper, Daniene            9 Eyt Spartans           30.86      31.00   8 
 13 Barbee, Hayden            10 Bull City Ex           32.87      31.29   8 
 14 Wiggins, Nyriah            9 Virginia Sem           31.00      31.42   7 
 15 Kitchings, Ava            10 Track Xplosi           32.00      31.60   2 
 16 Lyttle, Brooklyn           9 D.C. Speed T           30.80      31.77   6 
 17 Webley, Haley              9 Durham Strid           32.50      31.78   5 
 18 Alao, Shiloh-Grace         9 Glenarden Tr           31.00      31.80   6 
 19 Braxton, Tierra           10 Dale City Li           32.50      31.81   6 
 20 Praylow, Madison           9 Lightning St           31.00      31.84   5 
 21 Banks, Amira               9 Mt. Airy Tra           30.80      32.00   7 
 22 Randall, Nailah            9 My Sister's            30.07      32.17   4 
 23 Turnbull, Nyla            10 Cc Elite Tra           33.04      32.18   7 
 24 Greene, Morgan             9 Ashburn Elit           32.46      32.20   4 
 25 Carter, Nicole            10 Track Xplosi           32.00      32.23   1 
 26 Hollingsworth, Ashley     10 White Plains           36.00      32.31   3 
 27 Plummer, Sasha             9 Glenarden Tr           33.00      32.90   8 
 28 Jackson, Jade             10 Glenarden Tr           32.00      32.96   2 
 29 Bolivar, Alani             9 Team East Or           31.00      33.04   8 
 30 Shorter, Nisa             10 Baltimore CI           32.14      33.05   3 
 31 Spencer, Gabrielle         9 Central CT J           32.51      33.13   7 
 32 Redd, Harmony              9 Legion of Zo           34.00      33.27   3 
 33 Hunt, Sanai                9 D.C. Speed T           33.40      33.35   6 
 34 Richardson, Janai          9 High Level T           31.00      33.36   3 
 35 Lucas, Taylor             10 Rocky Mount            32.00      33.60   1 
 36 Ferdinand, Courtney        9 Dale City Li           34.90      33.76   1 
 37 Mason, Naomi              10 Unattached             33.90      33.89   4 
 38 Simpson, Autumn            9 Glenarden Tr           35.00      34.50   1 
 39 Williams, Journie          9 Track Xplosi           36.94      34.53   5 
 40 Canady, Jayla              9 Virginia Bea           30.00      34.72   2 
 41 Bowers-Strickland, Jorda   9 Team East Or           31.00      34.82   4 
 42 Mcdowney, Jada            10 Track Expres           35.63      35.02   2 
 43 Pacelle, Serene            9 White Plains           34.00      35.52   2 
 44 Walker, Baili              9 Dale City Li           36.58      35.68   4 
 45 Speller, Gabrielle         9 Virginia Bea           33.50      35.76   5 
 46 Elliott, Mikayla           9 Randallstown           40.00      44.63   6 
 
Girls 200 Meter Dash 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 27.71  3/12/2017   Payton Payne, Glenarden Tr                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Howard, Kaddel             9 High Level T           28.59      28.34   2 
  2 Atkinson, Londyn          10 Track Xplosi           29.25      28.73   2 
  3 Tatum, Kamryn              9 Michigan Mus           30.01      28.96   1 
  4 Jones, Kira                9 Rocky Mount            29.11      29.17   2 
  5 Wilson, Justine            9 Unattached             29.90      29.46   1 
  6 Thomas, Arianna            9 Dale City Li           29.57      29.80   2 
  7 Benton-Hunter, Toni        9 Baltimore CI           29.70      30.20   1 
Preliminaries
  8 Heru, Aziyah               9 Selfmade Sav           30.18                
  9 M, Nah'La                  9 Glenarden Tr           30.33                
 10 Rheubottom, I'Yahni        9 Virginia Eli           30.48                
 11 Wood, Imani                9 Loudoun Lega           30.66                
 12 Harper, Daniene            9 Eyt Spartans           31.00                
 13 Barbee, Hayden            10 Bull City Ex           31.29                
 14 Wiggins, Nyriah            9 Virginia Sem           31.42                
 15 Kitchings, Ava            10 Track Xplosi           31.60                
 16 Lyttle, Brooklyn           9 D.C. Speed T           31.77                
 17 Webley, Haley              9 Durham Strid           31.78                
 18 Alao, Shiloh-Grace         9 Glenarden Tr           31.80                
 19 Braxton, Tierra           10 Dale City Li           31.81                
 20 Praylow, Madison           9 Lightning St           31.84                
 21 Banks, Amira               9 Mt. Airy Tra           32.00                
 22 Randall, Nailah            9 My Sister's            32.17                
 23 Turnbull, Nyla            10 Cc Elite Tra           32.18                
 24 Greene, Morgan             9 Ashburn Elit           32.20                
 25 Carter, Nicole            10 Track Xplosi           32.23                
 26 Hollingsworth, Ashley     10 White Plains           32.31                
 27 Plummer, Sasha             9 Glenarden Tr           32.90                
 28 Jackson, Jade             10 Glenarden Tr           32.96                
 29 Bolivar, Alani             9 Team East Or           33.04                
 30 Shorter, Nisa             10 Baltimore CI           33.05                
 31 Spencer, Gabrielle         9 Central CT J           33.13                
 32 Redd, Harmony              9 Legion of Zo           33.27                
 33 Hunt, Sanai                9 D.C. Speed T           33.35                
 34 Richardson, Janai          9 High Level T           33.36                
 35 Lucas, Taylor             10 Rocky Mount            33.60                
 36 Ferdinand, Courtney        9 Dale City Li           33.76                
 37 Mason, Naomi              10 Unattached             33.89                
 38 Simpson, Autumn            9 Glenarden Tr           34.50                
 39 Williams, Journie          9 Track Xplosi           34.53                
 40 Canady, Jayla              9 Virginia Bea           34.72                
 41 Bowers-Strickland, Jorda   9 Team East Or           34.82                
 42 Mcdowney, Jada            10 Track Expres           35.02                
 43 Pacelle, Serene            9 White Plains           35.52                
 44 Walker, Baili              9 Dale City Li           35.68                
 45 Speller, Gabrielle         9 Virginia Bea           35.76                
 46 Elliott, Mikayla           9 Randallstown           44.63                
 
Girls 400 Meter Dash 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:07.27  3/13/2016   Delores Biddings, Athletes Liv            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Howard, Kaddel             9 High Level T         1:05.00    1:06.00@  6 
  2 Jones, Kira                9 Rocky Mount          1:05.05    1:07.91   6 
  3 Thomas, Arianna            9 Dale City Li         1:09.60    1:08.13   5 
  4 Wiggins, Nyriah            9 Virginia Sem         1:10.00    1:09.59   5 
  5 Benton-Hunter, Toni        9 Baltimore CI         1:09.00    1:09.65   5 
  6 Kelly, Soleil              9 Mt. Airy Tra         1:10.50    1:09.69   5 
  7 M, Nah'La                  9 Glenarden Tr         1:11.00    1:09.88   5 
  8 Wood, Imani                9 Loudoun Lega         1:13.00    1:10.63   4 
  9 Duncan, D'Asia            10 Central CT J         1:11.06    1:12.12   4 
 10 Barbee, Hayden            10 Bull City Ex         1:17.21    1:12.43   3 
 11 Moore, Christen           10 Mt. Airy Tra         1:12.50    1:12.74   4 
 12 Randall, Nailah            9 My Sister's          1:11.00    1:13.44   5 
 13 Webley, Haley              9 Durham Strid         1:14.00    1:15.11   4 
 14 Greene, Morgan             9 Ashburn Elit         1:17.00    1:15.49   3 
 15 Jackson, Jade             10 Glenarden Tr         1:15.00    1:15.63   3 
 16 Bolivar, Alani             9 Team East Or         1:09.00    1:17.27   6 
 17 Aduso, Arianna             9 D.C. Speed T         1:14.00    1:17.62   4 
 18 Caple, Mary                9 Prominent At                    1:18.75   1 
 19 Redd, Harmony              9 Legion of Zo         1:16.00    1:18.98   3 
 20 Smith, Reischea            9 Durham Strid         1:17.00    1:19.45   3 
 21 Speller, Gabrielle         9 Virginia Bea         1:21.00    1:20.67   2 
 22 Ferdinand, Courtney        9 Dale City Li         1:26.46    1:22.15   2 
 23 Hollingsworth, Ashley     10 White Plains         1:25.00    1:22.55   2 
 24 Galloway, Nadiya           9 Virginia Eli         1:25.00    1:25.84   2 
 25 Mccartney, Madelyn         9 Lsa Lickity-         1:25.00    1:26.92   2 
 26 Walker, Baili              9 Dale City Li         1:27.81    1:27.95   1 
 27 Lawrence, Khloe            9 Unattached                      1:51.11   1 
 -- Harper, Daniene            9 Eyt Spartans         1:12.00         DQ   4  AAU Rule 13
 -- Canady, Jayla              9 Virginia Bea         1:08.00         DQ   6  AAU Rule 13
 
Girls 800 Meter Run 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:35.73  3/11/2017   Aaliyah Bey, Mt. Airy Tra                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Howard, Kaddel             9 High Level T         2:37.00    2:42.21   2 
  2 Wiggins, Nyriah            9 Virginia Sem         2:45.00    2:48.51   2 
  3 Kelly, Soleil              9 Mt. Airy Tra         2:50.00    2:50.78   2 
  4 Thomas, Jaidyn             9 Rocky Mount          2:59.00    2:52.43   1 
  5 Mizzell, Keysha            9 Rocky Mount          2:50.00    2:52.74   2 
  6 Savage, Isabella          10 Prominent At         3:15.00    2:53.77   1 
  7 Turrentine, Kennedy        9 Rocky Mount          2:54.00    2:53.79   2 
  8 Caleb, Saida               9 Gideonites T         2:50.00    2:54.23   2 
  9 Bolivar, Alani             9 Team East Or         2:45.00    2:54.29   2 
 10 Smith, Logan               9 Unattached           2:49.00    2:54.96   2 
 11 Jones, Hadara Charley      9 D.C. Speed T         3:03.00    2:56.02   1 
 12 Caple, Mary                9 Prominent At                    2:57.17   1 
 13 Moore, Christen           10 Mt. Airy Tra         2:50.00    2:58.86   2 
 14 Nelson, Hana               9 Camden Clock         2:59.00    3:01.29   1 
 15 Parker, Kathryn            9 Camden Clock         2:58.00    3:02.17   1 
 16 Curry, Lauren              9 Unattached           2:57.00    3:08.58   2 
 17 Mccartney, Madelyn         9 Lsa Lickity-         3:12.00    3:10.18   1 
 18 Orlove Rodriguez, Lola     9 D.C. Speed T         3:09.00    3:14.88   1 
 19 Davila, Yasmin             9 fort belvoir         3:00.00    3:34.78   1 
 
Girls 1500 Meter Run 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:30.28  3/12/2017   Payton Drumwright, MALLERY CHAL           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Husbands, Kimberly        10 Lightning St         5:48.00    5:53.42  
  2 Mizzell, Keysha            9 Rocky Mount          5:58.00    5:58.71  
  3 Savage, Isabella          10 Prominent At         6:17.00    5:59.58  
  4 Turrentine, Kennedy        9 Rocky Mount          6:00.00    6:02.67  
  5 Caleb, Saida               9 Gideonites T         6:38.00    6:02.75  
  6 Nelson, Hana               9 Camden Clock         5:53.00    6:03.27  
  7 Parker, Kathryn            9 Camden Clock         5:58.00    6:25.06  
  8 Orlove Rodriguez, Lola     9 D.C. Speed T         6:23.00    6:31.62  
  9 Mccartney, Madelyn         9 Lsa Lickity-         6:33.00    6:41.70  
 10 Davila, Yasmin             9 fort belvoir         7:00.00    6:52.98  
 
Girls 4x200 Meter Relay 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:02.13  3/12/2017   D.C. Speed Track Club, D.C. Speed T       
                         C Gayles, L McEwen, N Mosley, P Jones             
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dale City Lightning Track Club                    2:11.00    2:04.66   1 
     1) Thomas, Arianna 9               2) Drake, Deja 9                  
     3) Thomas, Jordan 8                4) Braxton, Tierra 10             
  2 Track Xplosion                                    2:05.00    2:07.99   2 
     1) Kitchings, Ava 10               2) Williams, Journie 9            
     3) Atkinson, Londyn 10             4) Carter, Nicole 10              
  3 Baltimore City Track & Field C                    2:07.00    2:08.39   2 
     1) Gray, Alana 9                   2) Mitchell, Kiri 9               
     3) Shorter, Nisa 10                4) Benton-Hunter, Toni 9          
  4 Glenarden Track Club                              2:07.00    2:08.86   2 
     1) Jackson, Jade 10                2) M, Nah'La 9                    
     3) Rawlings, Niyah 9               4) Alao, Shiloh-Grace 9           
  5 D.C. Speed Track Club                             2:08.00    2:09.83   1 
     1) Joseph, Aida 9                  2) Lyttle, Brooklyn 9             
     3) Newman, Cailey 9                4) Jones, Hadara Charley 9        
  6 Mt. Airy Track Club                               2:10.00    2:09.95   1 
     1) Banks, Amira 9                  2) Crabbe, Amirah 8               
     3) Moore, Christen 10              4) Kelly, Soleil 9                
  7 Virginia Beach Wolfpack                           2:08.00    2:11.51   2 
     1) Bryant, Cerenyti 8              2) Speller, Gabrielle 9           
     3) Crosby-Dozier, Iyani 8          4) Canady, Jayla 9                
  8 I5 Elite                                          2:08.00    2:15.70   2 
     1) Harrod, Autumn 9                2) Moore, Bailee 9                
     3) Moore, Egypt 8                  4) Harris, Sydney 9               
  9 Track Express TC                                  2:08.00    2:16.32   2 
     1) Virgil, Antonique 8             2) Monroe, Camryn 9               
     3) Dabiri, Manuela 9               4) Davis, Saniyah 8               
 10 Glenarden Track Club  'B'                         2:28.00    2:17.05   1 
     1) Sims, Alaysia 8                 2) Simpson, Autumn 9              
     3) Gardner, Jamia 9                4) Plummer, Sasha 9               
 11 Rocky Mount Parks And Rec                         2:16.00    2:17.46   1 
     1) Muhammad, Nadiyah 8             2) Roberts, Nylah 8               
     3) Lucas, Taylor 10                4) Chatman, Tiahna 8              
 12 D.C. Speed Track Club  'B'                        2:11.00    2:20.30   1 
     1) Aduso, Arianna 9                2) Gill, Jocelyn 8                
     3) Young, Kaitlyn 9                4) Woods, Zoey 9                  
 
Girls 4x400 Meter Relay 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 4:55.20  3/11/2017   MALLERY CHALLENGERS, MALLERY CHAL         
                         A White, N Coleman, P Drumwright, R Massey        
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Prominent Athletes                                5:20.00    5:17.08   2 
     1) Savage, Isabella 10             2) Smith, Kyah 9                  
     3) Caple, Mary 9                   4) Binkowski, Mia 9               
  2 Rocky Mount Parks And Rec                         5:36.14    5:21.65   1 
     1) Thomas, Jaidyn 9                2) Muhammad, Nadiyah 8            
     3) Roberts, Nylah 8                4) Chatman, Tiahna 8              
  3 Baltimore City Track & Field C                    5:20.00    5:25.22   2 
     1) Bell, Lauren 8                  2) Shorter, Nisa 10               
     3) Cooper, Paige 8                 4) Griffith, Phoenix 8            
  4 Lightning Striders                                           5:28.95   1 
     1) Husbands, Keyanna 9             2) Husbands, Kimberly 10          
     3) Moody, Kolby 9                  4) Praylow, Madison 9             
  5 Glenarden Track Club                              5:35.00    5:30.17   2 
     1) Sims, Alaysia 8                 2) Simpson, Autumn 9              
     3) Gardner, Jamia 9                4) Plummer, Sasha 9               
  6 D.C. Speed Track Club                             5:20.00    5:32.47   2 
     1) Aduso, Arianna 9                2) Norris, Bianca 8               
     3) Orlove Rodriguez, Lola 9        4) Hunt, Sanai 9                  
  7 White Plains Future Stars                         5:42.00    5:32.69   1 
     1) Hollingsworth, Ashley 10        2) Hollingsworth, Leah 8          
     3) Pacelle, Serene 9               4) Guzman-Farrar, Taylin 8        
 
Girls 4x800 Meter Relay 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 13:09.81  3/12/2017   Camden Clock Chasers, Camden Clock       
                          H Nelson, J Farmer, J Brown, K Parker             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Track Express TC                                            12:01.10@ 
     1) Virgil, Antonique 8             2) Monroe, Camryn 9               
     3) Mcdowney, Jada 10               4) Davis, Saniyah 8               
  1 Rocky Mount Parks And Rec                                   12:09.76@ 
     1) Davis, Candrice 9               2) Thomas, Jaidyn 9               
     3) Turrentine, Kennedy 9           4) Mizzell, Keysha 9              
  1 Camden Clock Chasers                                        12:22.46@ 
     1) Henry, Ava 8                    2) Nelson, Hana 9                 
     3) Parker, Kathryn 9               4) Rucker, Rai'Ana 8              
  3 Lightning Striders                                          13:10.15  
     1) Husbands, Keyanna 9             2) Husbands, Kimberly 10          
     3) Moody, Kolby 9                  4) Praylow, Madison 9             
 
Girls High Jump 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  3-10  3/11/2017   Kassidy Atkins, I5 Elite                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hudson, Ashlyn            10 Bull City Ex         4-02.00    4-05.00@     1.34m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-03 4-04 4-05 4-06 
        P    P    P    O    O    O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Duncan, D'Asia            10 Central CT J         4-02.00    4-00.00@     1.21m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Harris, Sydney             9 I5 Elite                        4-00.00@     1.21m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Curry, Lauren              9 Unattached           3-10.00    3-08.00      1.11m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  5 Turner, Ebony              9 Plainfield T         3-10.00    3-06.00      1.06m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 
        P    P    P    P    O   XO  XXX 
  6 Barr, Olivia T00           9 Potomac Valley T     3-09.00    3-04.00      1.01m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 
        O    O    O    O    O  XXX 
  7 Smith, Logan               9 Unattached           4-00.00    3-04.00      1.01m 
     2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 
        P    P    P    O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 13-04.25  3/12/2017   Payton Jones, D.C. Speed T               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Duncan, D'Asia            10 Central CT J        14-01.00   12-09.00      3.88m 
      11-02.50  12-02.50  12-02.25  11-09.75  12-07.50  12-09
  2 Kitchings, Ava            10 Track Xplosi        13-00.00   12-08.00      3.86m 
      10-08  FOUL  FOUL  11-04.50  12-08  12-02.75
  3 Bowers-Strickland, Jorda   9 Team East Or        14-10.25   11-09.50      3.59m 
      10-11.50  10-04.75  11-09.50  11-04  11-02.50  11-02.50
  4 Rheubottom, I'Yahni        9 Virginia Eli                   11-09.00      3.58m 
      9-06.25  11-00.25  10-06.25  11-02  10-00  11-09
  5 Banks, Amira               9 Mt. Airy Tra        13-00.00   11-07.75      3.54m 
      10-10.75  10-10.50  11-07.75  10-08.50  11-04.50  11-03
  6 Rawlings, Niyah            9 Glenarden Tr         9-05.00   11-01.25      3.38m 
      10-03  9-11.75  11-01.25  FOUL  9-04.50  PASS
  7 Redd, Harmony              9 Legion of Zo        11-00.00   10-11.75      3.34m 
      FOUL  10-02.50  10-11.75  10-02.75  9-03.75  10-02
  8 Turner, Ebony              9 Plainfield T        12-05.00   10-09.00      3.27m 
      10-03.50  10-09  10-05.25  9-07.50  10-09  9-07
  9 Jones, Hadara Charley      9 D.C. Speed T        11-00.00   10-07.75      3.24m 
      9-03  10-07.75  10-00.75         
 10 Ferdinand, Courtney        9 Dale City Li        10-08.00   10-04.25      3.15m 
      10-02.75  9-05.75  10-04.25         
 11 Drake, Deja                9 Dale City Li         9-05.00   10-00.25      3.05m 
      10-00.25  9-02.25  9-06.50         
 12 Hunt, Sanai                9 D.C. Speed T        10-10.00    9-11.75      3.04m 
      FOUL  8-05.75  9-11.75           
 13 Spencer, Gabrielle         9 Central CT J        10-02.00    8-11.00      2.71m 
      8-10.75  8-11  8-04.75         
 14 Smith, Reischea            9 Durham Strid        10-00.00    8-03.50      2.52m 
      7-07.75  FOUL  8-03.50         
 15 Galloway, Nadiya           9 Virginia Eli                    7-04.75      2.25m 
      7-04.75  7-00  6-10.25         
 16 Pacelle, Serene            9 White Plains        10-05.00    5-10.50      1.79m 
      FOUL  FOUL  5-10.50         
 
Girls Shot Put 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 22-03.50  3/11/2017   Carmen Gaskins, Track 7-5-7              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ruff, Ava                  9 Mt. Airy Tra        25-06.00   25-04.50@     7.73m 
      25-03  23-10  24-01  22-04  21-00  25-04.50
  2 Creamer, Gianna            9 Burlington T                   23-02.00@     7.06m 
      19-04  22-07  23-02  22-04  22-07  21-11
  3 Newman, Cailey             9 D.C. Speed T        23-07.00   23-02.00@     7.06m 
      23-02  21-04  20-04  20-07.50  21-05  22-01
  4 Young, Kaitlyn             9 D.C. Speed T        23-00.00   22-07.00@     6.88m 
      22-07  20-07  19-03  20-07.50  21-05  21-01
  5 Hudson, Ashlyn            10 Bull City Ex        21-05.00   21-03.50      6.48m 
      18-09  20-00  17-03  21-03.50  21-03  21-03.50
  6 Davis, Londyn             10 Mt. Airy Tra        22-08.00   20-11.00      6.37m 
      17-01  14-04  17-08  14-08  17-02.50  20-11
  7 Barr, Olivia F00           9 Potomac Valley T    23-00.00   20-10.00      6.35m 
      19-05  20-10  19-10  18-05  20-02  19-08
  8 Mason, Naomi              10 Unattached          22-00.00   20-01.00      6.12m 
      16-02.50  17-11  17-07  18-00  19-00  20-01
  9 Smith, Logan               9 Unattached          18-10.00   17-05.00      5.30m 
      16-09.50  17-02  17-05         
 10 Williams, Journie          9 Track Xplosi        16-07.00   16-05.50      5.01m 
      16-05.50  16-01  15-10         
 11 Dabiri, Manuela            9 Track Expres        18-01.75   16-03.00      4.95m 
      16-03  13-07  14-05.50         
 12 Woods, Zoey                9 D.C. Speed T        21-00.00   14-00.00      4.26m 
      14-00  13-10  13-10         
 13 Galloway, Nadiya           9 Virginia Eli                   12-06.00      3.81m 
      12-06  10-00  9-02.50         
 14 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                   10-06.00      3.20m 
      9-07  10-00  10-06         
 15 Elliott, Mikayla           9 Randallstown        13-00.00   10-00.00      3.04m 
      10-00  8-10.50  8         
 
Girls 1500 Meter Race Walk 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:21.27  3/12/2016   Quonaejah Greene, 757 COLTS              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moody, Kolby               9 Lightning St        10:59.00   10:59.53@ 
  2 Richardson, Janai          9 High Level T                   11:04.40@ 
  3 Pickering, Kensleigh       9 Envy Track C                   11:31.93  
  4 Elliott, Mikayla           9 Randallstown        12:00.00   12:28.38  
 
Girls 60 Meter Dash 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.45  3/11/2017   Anijah Wilson, Athletic Max                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Payne, Payton T00         10 Glenarden Tr            7.90     @ 7.92q  5 
  2 Bryant, Nevaeh            10 Virginia Eli            8.10       8.55q  3 
  3 Price, Tyra               10 Virginia Eli                       8.58q  2 
  4 Allen, Alexandra          10 Unattached              8.19       8.78q  3 
  5 Gayles, Chloe             10 D.C. Speed T            8.13       8.83q  1  8.824
  6 Rothwell, Morgan          10 Glenarden Tr            8.70       8.83q  3  8.827
  7 Harris, Mihaly            10 RunUXpress              8.23       8.85q  3 
  8 Coleman, Nyla             11 Mallery Chal            8.20       8.89q  1 
  9 Morgan, Harmony           11 Cc Elite Tra            8.00       8.91   4 
 10 Featherston, Kennedi      10 Track Expres            8.60       8.93   5 
 11 Wilson, Jayleciah         10 Envy Track C            8.10       8.97   2 
 12 Townes, Mya               10 Loudoun Lega            8.88       8.98   3 
 13 Sweat, Kimora             10 Virginia Eli            8.50       8.99   5 
 14 Johnson, Micah            10 I5 Elite                9.00       9.01   4 
 15 Bonner, Megan             10 Tnt Express             8.80       9.05   1 
 16 Barnett, Makenna          10 Unattached              8.80       9.08   2 
 17 Cooke, Destiny            11 Unattached              9.30       9.21   2 
 18 Dabiri, Michaela          10 Track Expres            8.65       9.23   4 
 19 Smithbey, Zion            10 Coastal Geor            9.49       9.46   4 
 20 Mccall, Jacinda           10 Cc Elite Tra            9.39       9.49   3 
 21 Pope, Daviona             10 Virginia Eli                       9.54   2 
 22 Eastman- Grossel, Zoe     10 Connecticut             8.80       9.63   1 
 23 Wynter, Alissa            10 White Plains            9.50       9.85   5 
 24 Rhett, Kayla              10 White Plains            9.05       9.87   5 
 25 Moore, Kaylyn             10 Envy Track C            9.10       9.90   2 
 26 Horton, Lauren            10 Ashburn Elit            8.37      10.00   2 
 27 Lewis, Siyah              10 High Level T            9.00      10.01   5 
 28 Hogan, Nakisha            10 Bullseye Run            9.30      10.10   1 
 29 Kennedy Thorpe, Jewelia   10 D.C. Speed T            9.06      10.19   4 
 30 Anderson, Karah           10 Flying Angel            9.10      10.35   1 
 31 Mathis, Kyler             11 Track Expres           10.00      10.69   4 
 32 Singleton, Macari         10 Dale City Li           10.58      10.84   3  10.833
 33 Hood, Oksana              10 Warriors Tra                      10.84   1  10.835
 34 Jennings, Zaniyah         10 Warriors Tra                      13.24   1 
 
Girls 60 Meter Dash 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.45  3/11/2017   Anijah Wilson, Athletic Max                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Payne, Payton T00         10 Glenarden Tr            7.92       7.86@ 
  2 Bryant, Nevaeh            10 Virginia Eli            8.55       8.58  
  3 Price, Tyra               10 Virginia Eli            8.58       8.61  
  4 Allen, Alexandra          10 Unattached              8.78       8.85  
  5 Coleman, Nyla             11 Mallery Chal            8.89       8.90  
  6 Harris, Mihaly            10 RunUXpress              8.85       8.94   8.937
  7 Rothwell, Morgan          10 Glenarden Tr            8.83       8.94   8.939
  8 Gayles, Chloe             10 D.C. Speed T            8.83       9.08  
Preliminaries
  9 Morgan, Harmony           11 Cc Elite Tra            8.91             
 10 Featherston, Kennedi      10 Track Expres            8.93             
 11 Wilson, Jayleciah         10 Envy Track C            8.97             
 12 Townes, Mya               10 Loudoun Lega            8.98             
 13 Sweat, Kimora             10 Virginia Eli            8.99             
 14 Johnson, Micah            10 I5 Elite                9.01             
 15 Bonner, Megan             10 Tnt Express             9.05             
 16 Barnett, Makenna          10 Unattached              9.08             
 17 Cooke, Destiny            11 Unattached              9.21             
 18 Dabiri, Michaela          10 Track Expres            9.23             
 19 Smithbey, Zion            10 Coastal Geor            9.46             
 20 Mccall, Jacinda           10 Cc Elite Tra            9.49             
 21 Pope, Daviona             10 Virginia Eli            9.54             
 22 Eastman- Grossel, Zoe     10 Connecticut             9.63             
 23 Wynter, Alissa            10 White Plains            9.85             
 24 Rhett, Kayla              10 White Plains            9.87             
 25 Moore, Kaylyn             10 Envy Track C            9.90             
 26 Horton, Lauren            10 Ashburn Elit           10.00             
 27 Lewis, Siyah              10 High Level T           10.01             
 28 Hogan, Nakisha            10 Bullseye Run           10.10             
 29 Kennedy Thorpe, Jewelia   10 D.C. Speed T           10.19             
 30 Anderson, Karah           10 Flying Angel           10.35             
 31 Mathis, Kyler             11 Track Expres           10.69             
 32 Singleton, Macari         10 Dale City Li           10.84             
 33 Hood, Oksana              10 Warriors Tra           10.84             
 34 Jennings, Zaniyah         10 Warriors Tra           13.24             
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 27.75  3/13/2016   Simone Kelly, Mt. Airy Tra                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Payne, Payton T00         10 Glenarden Tr           25.90    @ 26.02q  8 
  2 White, Gabrielle          10 Glenarden Tr           27.80      27.78q  6 
  3 Lavender, Shakayla        11 Virginia Eli           27.10      27.80q  7 
  4 Allen, Alexandra          10 Unattached             27.90      28.61q  5 
  5 Jones, Payton             10 D.C. Speed T           28.43      28.66q  1 
  6 Nesmith, Amirah           10 Mt. Airy Tra           28.40      28.69q  1 
  7 Smith, Ryan               11 Mt. Airy Tra           27.90      28.74q  4 
  8 Wilson, Jayleciah         10 Envy Track C           28.00      29.20q  3  29.200
  8 Price, Tyra               10 Virginia Eli                      29.20q  6  29.200
 10 Coleman, Nyla             11 Mallery Chal           29.00      29.62   2 
 11 Barnett, Makenna          10 Unattached             30.08      29.78   5 
 12 Cooke, Destiny            11 Unattached             29.20      30.11   3 
 13 Townes, Mya               10 Loudoun Lega           29.75      30.20   7 
 14 Morgan, Harmony           11 Cc Elite Tra           29.65      30.22   5 
 15 Harris, Mihaly            10 RunUXpress             28.00      30.25   8 
 16 Badu, Alexis              11 Glenarden Tr           30.00      30.33   8 
 17 Gayles, Chloe             10 D.C. Speed T           29.62      30.60   4 
 18 Farquharson, Laila        10 Glenarden Tr           30.00      30.71   6 
 19 Mccall, Jacinda           10 Cc Elite Tra           31.97      30.78   2 
 20 Adams, Courtney           11 Waldorf Wild                      30.82   5 
 21 Atkins, Kassidy           10 I5 Elite               29.70      31.07   6 
 22 Smithbey, Zion            10 Coastal Geor           30.24      31.15   4 
 23 Mccullough, Carleigh      10 RunUXpress             30.00      31.31   7 
 24 Dooley, Zion              10 Dale City Li           31.30      31.42   1 
 25 Bonner, Megan             10 Tnt Express            33.00      32.02   7 
 26 Dabiri, Michaela          10 Track Expres           32.00      32.28   4 
 27 Lynn, Tatum               10 Marlboro Boy           31.00      32.30   2 
 28 Searles, Jordyn           10 Mt. Airy Tra           31.70      32.71   1 
 29 Tavey, Arielle            10 Tiger Track            32.00      33.64   6  33.632
 30 Pettit, Hayden            10 Tiger Track            33.00      33.64   8  33.634
 31 Hall, Kendall             11 I5 Elite               31.00      33.69   3  33.682
 32 Dawson, Aaliyah           10 White Plains           32.00      33.69   5  33.683
 33 Cornelius, Precious       10 Trial by Fir           35.19      33.69   2  33.687
 34 Wynter, Alissa            10 White Plains           35.45      34.15   1 
 35 Hogan, Nakisha            10 Bullseye Run           34.16      34.41   5 
 36 Horton, Lauren            10 Ashburn Elit           34.00      34.86   6 
 37 Kennedy Thorpe, Jewelia   10 D.C. Speed T           33.80      35.32   7 
 38 Guzman-Farrar, Milana     10 White Plains           38.25      37.60   2 
 39 Hood, Oksana              10 Warriors Tra           40.15      38.91   3 
 40 Singleton, Macari         10 Dale City Li           40.82      39.24   4 
 41 Oglesby Moore, Nariah     10 High Level T           35.00      39.95   3 
 42 Rogers, Arianna           10 Randallstown           37.00      44.69   1 
 
Girls 200 Meter Dash 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 27.75  3/13/2016   Simone Kelly, Mt. Airy Tra                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Payne, Payton T00         10 Glenarden Tr           26.02      25.61@  2 
  2 Lavender, Shakayla        11 Virginia Eli           27.80      27.62@  2 
  3 White, Gabrielle          10 Glenarden Tr           27.78      27.71@  2 
  4 Price, Tyra               10 Virginia Eli           29.20      28.40   1 
  5 Allen, Alexandra          10 Unattached             28.61      28.63   2 
  6 Nesmith, Amirah           10 Mt. Airy Tra           28.69      28.90   1 
  7 Jones, Payton             10 D.C. Speed T           28.66      28.92   1 
  8 Wilson, Jayleciah         10 Envy Track C           29.20      29.00   1  28.997
  9 Smith, Ryan               11 Mt. Airy Tra           28.74      29.00   1  28.998
Preliminaries
 10 Coleman, Nyla             11 Mallery Chal           29.62                
 11 Barnett, Makenna          10 Unattached             29.78                
 12 Cooke, Destiny            11 Unattached             30.11                
 13 Townes, Mya               10 Loudoun Lega           30.20                
 14 Morgan, Harmony           11 Cc Elite Tra           30.22                
 15 Harris, Mihaly            10 RunUXpress             30.25                
 16 Badu, Alexis              11 Glenarden Tr           30.33                
 17 Gayles, Chloe             10 D.C. Speed T           30.60                
 18 Farquharson, Laila        10 Glenarden Tr           30.71                
 19 Mccall, Jacinda           10 Cc Elite Tra           30.78                
 20 Adams, Courtney           11 Waldorf Wild           30.82                
 21 Atkins, Kassidy           10 I5 Elite               31.07                
 22 Smithbey, Zion            10 Coastal Geor           31.15                
 23 Mccullough, Carleigh      10 RunUXpress             31.31                
 24 Dooley, Zion              10 Dale City Li           31.42                
 25 Bonner, Megan             10 Tnt Express            32.02                
 26 Dabiri, Michaela          10 Track Expres           32.28                
 27 Lynn, Tatum               10 Marlboro Boy           32.30                
 28 Searles, Jordyn           10 Mt. Airy Tra           32.71                
 29 Tavey, Arielle            10 Tiger Track            33.64                
 30 Pettit, Hayden            10 Tiger Track            33.64                
 31 Hall, Kendall             11 I5 Elite               33.69                
 32 Dawson, Aaliyah           10 White Plains           33.69                
 33 Cornelius, Precious       10 Trial by Fir           33.69                
 34 Wynter, Alissa            10 White Plains           34.15                
 35 Hogan, Nakisha            10 Bullseye Run           34.41                
 36 Horton, Lauren            10 Ashburn Elit           34.86                
 37 Kennedy Thorpe, Jewelia   10 D.C. Speed T           35.32                
 38 Guzman-Farrar, Milana     10 White Plains           37.60                
 39 Hood, Oksana              10 Warriors Tra           38.91                
 40 Singleton, Macari         10 Dale City Li           39.24                
 41 Oglesby Moore, Nariah     10 High Level T           39.95                
 42 Rogers, Arianna           10 Randallstown           44.69                
 
Girls 400 Meter Dash 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:02.02  3/13/2016   Kylee Bernard, Cambridge Je               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Lavender, Shakayla        11 Virginia Eli         1:03.00    1:04.02   6 
  2 Smith, Ryan               11 Mt. Airy Tra         1:04.80    1:04.98   6 
  3 Perkins, Abrianna         11 RunUXpress           1:04.00    1:05.77   6 
  4 Rothwell, Morgan          10 Glenarden Tr         1:05.00    1:06.55   6 
  5 Bickerdt, Lauren          10 Quick Lightn         1:05.00    1:06.60   5 
  6 Farquharson, Laila        10 Glenarden Tr         1:08.00    1:08.29   5 
  7 Massey, Rayana            11 Mallery Chal         1:06.00    1:08.33   5 
  8 Townes, Mya               10 Loudoun Lega         1:09.00    1:08.57   4 
  9 Cooke, Destiny            11 Unattached           1:07.00    1:09.33   5 
 10 Adams, Courtney           11 Waldorf Wild         1:03.00    1:09.64   6 
 11 Ward, Angel               11 Ohio Heat            1:09.00    1:11.61   5 
 12 Johnson, Micah            10 I5 Elite             1:10.00    1:12.61   4 
 13 Mccall, Jacinda           10 Cc Elite Tra         1:07.32    1:12.65   5 
 14 Shahid, Shakerra          10 Baltimore CI         1:11.12    1:13.31   4 
 15 Pettit, Addison           10 Tiger Track          1:12.00    1:14.01   3 
 16 Anderson, Queen           10 Track Xplosi         1:20.82    1:14.43   2 
 17 McDonald, Brooke          11 Track Xplosi         1:10.00    1:14.68   4 
 18 Stephens, Gillian         11 Glenarden Tr         1:14.00    1:14.80   3 
 19 Lynn, Tatum               10 Marlboro Boy         1:15.00    1:14.91   3 
 20 Pettit, Hayden            10 Tiger Track          1:14.00    1:15.39   3 
 21 Dooley, Zion              10 Dale City Li         1:16.00    1:16.47   2 
 22 Tavey, Arielle            10 Tiger Track          1:15.00    1:16.94   3 
 23 Foulke, Chloe             10 Track Xplosi         1:12.00    1:17.64   4 
 24 Bradley, Nance-Marie      10 Unattached           1:15.00    1:19.34   3 
 25 Dawson, Aaliyah           10 White Plains         1:19.00    1:19.48   2 
 26 Horton, Lauren            10 Ashburn Elit         1:25.00    1:21.75   1 
 27 Cornelius, Precious       10 Trial by Fir         1:28.12    1:26.38   1 
 
Girls 800 Meter Run 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:34.18  3/11/2017   Jayla Atkinson, Action Packe              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rodriguez, Ameenah        10 Unattached           2:25.33    2:28.61@  2 
  2 Drumwright, Payton        10 Mallery Chal         2:26.00    2:29.23@  2 
  3 Bickerdt, Lauren          10 Quick Lightn         2:30.00    2:29.76@  2 
  4 Perkins, Abrianna         11 RunUXpress           2:31.00    2:36.71   2 
  5 Massey, Rayana            11 Mallery Chal         2:35.00    2:40.88   2 
  6 Jones, Taylor             11 Mallery Chal         2:40.00    2:43.52   2 
  7 Burns, Tatiana T00        11 Virginia Eli         2:48.00    2:44.83   1 
  8 Ward, Angel               11 Ohio Heat            2:35.00    2:44.95   2 
  9 Mosley, Natasha           11 D.C. Speed T         2:55.54    2:47.66   1 
 10 Kucler, Wren              11 Bullseye Run         2:59.00    2:47.97   1 
 11 Jensen, Gabriella         10 Tiger Track          2:55.00    2:52.71   1 
 12 Stephens, Gillian         11 Glenarden Tr         2:52.00    2:53.34   1 
 13 Msola, Jabea              10 Randallstown         2:56.00    2:54.29   1 
 14 White, Gabrielle          10 Mt. Airy Tra         2:50.00    2:55.19   1 
 15 McDonald, Brooke          11 Track Xplosi         2:49.00    2:55.52   1 
 16 Adams, Courtney           11 Waldorf Wild         2:30.00    2:58.15   2 
 17 Kilosky, Miya             10 Firebirds At         2:43.30    3:01.98   2 
 18 Shahid, Shakerra          10 Baltimore CI         2:54.00    3:02.01   1 
 
Girls 1500 Meter Run 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:18.93  3/12/2017   Jordynn West, University o                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bey, Aaliyah              10 Mt. Airy Tra         5:15.00    5:18.24@ 
  2 Drumwright, Payton        10 Mallery Chal         5:14.00    5:23.29  
  3 Kilosky, Miya             10 Firebirds At         5:52.37    5:25.74  
  4 Bickerdt, Lauren          10 Quick Lightn                    5:29.11  
  5 Jones, Taylor             11 Mallery Chal         5:40.00    5:40.69  
  6 Reynolds, Kennedy         10 Mark Trail F         5:39.00    5:40.74  
  7 Burns, Tatiana T00        11 Virginia Eli         5:49.00    5:45.46  
  8 Ward, Angel               11 Ohio Heat            5:38.00    5:46.23  
  9 Msola, Jabea              10 Randallstown         6:15.00    6:00.87  
 10 White, Gabrielle          10 Mt. Airy Tra         5:50.00    6:14.33  
 11 Shahid, Shakerra          10 Baltimore CI         6:32.00    6:21.06  
 
Girls 3000 Meter Run 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:27.47  3/12/2016   Mckenna Dixon, Dashing Diva              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alder, Lily               10 Franklin Eli        11:30.00   11:22.17@ 
  2 Kilosky, Miya             10 Firebirds At        11:31.32   11:30.60  
  3 Bey, Aaliyah              10 Mt. Airy Tra                   11:37.60  
  4 Reynolds, Kennedy         10 Mark Trail F        11:40.00   12:00.01  
  5 Hymans, Sarah             11 Fpyc Cheetah                   12:34.31  
 
Girls 60 Meter Hurdles 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 10.46  3/13/2016   Ajanae Thompson, Elite Runner               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Price, Tyra               10 Virginia Eli                      10.96q  2 
  2 Barnett, Makenna          10 Unattached             10.99      11.24q  1 
  3 Bryant, Nevaeh            10 Virginia Eli           10.20      11.36q  2 
  4 Madden, Cadaija           10 Eastend Ligh                      11.45q  2 
  5 Grace, Hannah             10 Unattached             11.37      11.47q  2 
  6 Mccullough, Carleigh      10 RunUXpress             11.00      12.14q  1 
  7 Sweat, Kimora             10 Virginia Eli           11.00      12.59q  1 
  8 Perdue, Marina            10 Tnt Express            12.32      12.93q  1 
  9 Jensen, Gabriella         10 Tiger Track                       13.16   1 
 10 Pope, Daviona             10 Virginia Eli                      13.44   1 
 11 Bradley, Nance-Marie      10 Unattached             12.00      13.70   2 
 
Girls 60 Meter Hurdles 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10.46  3/13/2016   Ajanae Thompson, Elite Runner               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Price, Tyra               10 Virginia Eli           10.96      11.05  
  2 Barnett, Makenna          10 Unattached             11.24      11.10  
  3 Grace, Hannah             10 Unattached             11.47      11.54  
  4 Madden, Cadaija           10 Eastend Ligh           11.45      11.80  
  5 Bryant, Nevaeh            10 Virginia Eli           11.36      11.87  
  6 Mccullough, Carleigh      10 RunUXpress             12.14      12.35  
  7 Sweat, Kimora             10 Virginia Eli           12.59      12.86  
  8 Perdue, Marina            10 Tnt Express            12.93      13.16  
Preliminaries
  9 Jensen, Gabriella         10 Tiger Track            13.16             
 10 Pope, Daviona             10 Virginia Eli           13.44             
 11 Bradley, Nance-Marie      10 Unattached             13.70             
 
Girls High Jump 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  4-06  3/11/2017   Daeniyah Dancy, Gideonites T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Avent, Kassadi            10 Unattached           4-06.00    4-06.00@     1.37m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    P    P    O  XXO    O   XO  XXX 
  2 Lynn, Tatum               10 Marlboro Boy         4-02.00    4-04.00      1.32m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    P    O    O    O   XO    O   XO  XXX 
  3 Mcewen, Laura             10 D.C. Speed T         4-02.00    4-02.00      1.27m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  4 Bradley, Nance-Marie      10 Unattached           4-00.00    4-02.00      1.27m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
  5 Grace, Hannah             10 Unattached           4-02.00    4-00.00      1.21m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  5 Lavender, Shakayla        11 Virginia Eli                    4-00.00      1.21m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
      PPP  PPP  PPP    O  PPP    O  XXX 
  7 Burns, Tatiana T00        11 Virginia Eli         4-02.00    4-00.00      1.21m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  7 Atkins, Kassidy           10 I5 Elite                        4-00.00      1.21m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  9 Hogan, Nakisha            10 Bullseye Run         3-10.00    3-10.00      1.16m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 
        P    P    O    O  XXO  XXO  XXX 
 10 Eastman- Grossel, Zoe     10 Connecticut          3-10.00    3-08.00      1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    O    O    O    O  XXX 
 10 Bryant, Nevaeh            10 Virginia Eli                    3-08.00      1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    P    O    O  XXX 
 12 Sweat, Kimora             10 Virginia Eli                    3-08.00      1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    P    O   XO  XXX 
 13 Searles, Jordyn           10 Mt. Airy Tra                    3-08.00      1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    O    O  XXO  XXX 
 14 Perdue, Marina            10 Tnt Express          3-08.00    3-04.00      1.01m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 
        P    O   XO  XXX 
 15 Lewis, Siyah              10 High Level T                    3-02.00      0.96m 
     3-00 3-02 3-04 
      XXO    O  XXX 
 -- Hall, Kendall             11 I5 Elite                             NH            
     3-00 3-02 3-04 
        P    P  XXX 
 
Girls Long Jump 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 14-00.50  3/13/2016   Kristina Vincic, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Payton             10 D.C. Speed T        13-04.00   13-09.00      4.19m 
      12-06  11-09.50  13-09  12-00  12-05.50  13-09
  2 Nesmith, Amirah           10 Mt. Airy Tra        14-03.00   13-08.75      4.18m 
      13-08.75  12-11  13-01.50  12-02.75  13-05  12-09
  3 Badu, Alexis              11 Glenarden Tr        14-00.00   13-01.00      3.98m 
      11-11.50  10-07  FOUL  11-10  13-01  12-05
  4 Grace, Hannah             10 Unattached          13-05.50   12-11.75      3.95m 
      12-11.75  12-09.50  12-04  11-03.50  12-03  FOUL
  5 Mcewen, Laura             10 D.C. Speed T        13-01.75   12-11.50      3.94m 
      12-03.75  12-11.50  11-08  12-07  12-08  12-08.50
  6 White, Gabrielle          10 Glenarden Tr        16-00.00   12-09.75      3.90m 
      FOUL  FOUL  12-09.75  12-03  FOUL  10-00
  7 Mosley, Natasha           11 D.C. Speed T        11-07.25   12-02.00      3.70m 
      11-04  10-10.50  11-11  10-09.50  11-06.50  12-02
  8 Rhett, Kayla              10 White Plains        11-06.00   11-06.75      3.52m 
      11-06.75  10-10  10-04.75  11-00  10-05.50  10-10.50
  9 Wilson, Jayleciah         10 Envy Track C        13-06.00   11-04.00      3.45m 
      11-04  9-03.75  FOUL         
 10 Dooley, Zion              10 Dale City Li        11-05.00   11-00.00      3.35m 
      11-00  11-00  10-07         
 11 Eastman- Grossel, Zoe     10 Connecticut         13-05.00   11-00.00      3.35m 
      10-06  10-08  11-00         
 12 Comer, Brianna            10 Eastend Ligh        11-09.00   11-00.00      3.35m 
      FOUL  11-00  FOUL         
 13 Pope, Daviona             10 Virginia Eli                   10-11.00      3.32m 
      10-03  10-11  10-11         
 14 Smithbey, Zion            10 Coastal Geor        13-00.00   10-06.75      3.21m 
      9-11.50  9-06  10-06.75         
 15 Hall, Kendall             11 I5 Elite                        9-10.00      2.99m 
      9-10  FOUL  FOUL         
 16 Anderson, Karah           10 Flying Angel                    9-09.75      2.99m 
      PASS  9-09.75  9-06.50         
 17 Moore, Kaylyn             10 Envy Track C        12-08.00    9-01.50      2.78m 
      FOUL  FOUL  9-01.50         
 18 Foulke, Chloe             10 Track Xplosi                    8-03.50      2.52m 
      6-10  8-00  8-03.50         
 19 Hood, Oksana              10 Warriors Tra                    6-04.00      1.93m 
      FOUL  FOUL  6-04         
 20 Guzman-Farrar, Milana     10 White Plains        12-00.00    6-02.50      1.89m 
      5-05  6-00  6-02.50         
 -- Allen, Alexandra          10 Unattached          13-08.00         ND            
      PASS  PASS  PASS         
 -- Perdue, Marina            10 Tnt Express         11-08.00         ND            
      PASS  PASS  PASS         
 -- Bowen, Olivia             10 Marlboro Boy                         ND            
      PASS  PASS  PASS         
 -- Bernard, Simone           10 University o        15-02.50         ND            
      PASS  PASS            
 -- Pettit, Hayden            10 Tiger Track         10-00.00         ND            
      PASS  PASS  PASS         
 
Girls Shot Put 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 28-03.50  3/11/2017   Reyani Chance, Virginia Bea              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gaskins, Carmen           10 Virginia Eli                   27-00.00      8.22m 
      24-05  25-02  27-00  24-06.50  25-05  24-04
  2 Searles, Jordyn           10 Mt. Airy Tra        21-00.00   21-07.00      6.57m 
      19-07  18-00  20-09  19-05  21-07  20-00
  3 Lawrence, Zoey            10 Camden Clock                   19-01.00      5.81m 
      17-04  15-04  17-10  16-09  19-01  19-01
  4 Cornelius, Precious       10 Trial by Fir        21-00.00   18-10.00      5.74m 
      16-06  18-10  18-06  17-11  18-07  16-06
  5 Anderson, Karah           10 Flying Angel                   18-02.00      5.53m 
      FOUL  16-01.50  18-02  12-05  15-09  17-03
  6 Rogers, Arianna           10 Randallstown        15-00.00   18-00.00      5.48m 
      16-06  18-00  17-07  16-11  13-00  13-06
  7 Mathis, Kyler             11 Track Expres        20-03.75   17-05.00      5.30m 
      17-05  17-05  FOUL  15-06  15-04  16-01
  8 Jennings, Zaniyah         10 Warriors Tra                   13-08.00      4.16m 
      11-04  12-10  12-10  12-10  13-08  12-00
  9 Singleton, Macari         10 Dale City Li        14-07.75   12-08.00      3.86m 
      8-10  10-06  12-08         
 
Girls 1500 Meter Race Walk 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:15.46  3/11/2017   Afia Caleb, Gideonites T                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moore, Kaylyn             10 Envy Track C        11:00.00   11:27.04  
  2 Rogers, Arianna           10 Randallstown        13:00.00   12:34.86  
 -- Lewis, Siyah              10 High Level T                         DQ  
 
Girls 60 Meter Dash 12 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.02  3/13/2016   Kaila Jackson, Detroit PAL                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bryant, Jada              12 Unattached              8.30       8.25q  4 
  2 Thompson, Cameron         11 Hr-Hurricane            8.00       8.35q  4  8.349
  3 Jones, Raeanne            12 Flying Angel            8.30       8.35q  3  8.350
  4 Flynn, Kennedy            11 Hr-Hurricane            8.10       8.43q  2 
  5 Moore, Kewanda            12 Eastend Ligh            8.07       8.45q  3 
  6 Corbin, Anijah            12 Hr-Hurricane            8.15       8.53q  1  8.524
  7 Dia, Gabrielle            12 White Plains            8.65       8.53q  2  8.528
  8 Johnson, Janiya           11 Purpose Driv            8.50       8.54q  3 
  9 Johnson, Lindsay          11 Tlu - Detroi            8.66       8.60   3  8.597
  9 Hudson, Zaneta            11 Bull City Ex            8.38       8.60   5  8.597
 11 Scott, Jamyhia            11 RunUXpress              8.45       8.62   5 
 12 Robertson, Lois           11 Loudoun Lega            8.75       8.63   5 
 13 Byrd, Ruqayyah            12 Dale City Li            8.10       8.73   1  8.724
 14 Camp, Savonnah            11 Purpose Driv            8.70       8.73   4  8.729
 15 Glass, Janiya             11 Glenarden Tr            8.60       8.74   2 
 16 Riser, Isces              11 Eastend Ligh            8.83       8.83   4 
 17 Jolla, Aniya              11 Team East Or            7.59       8.91   5 
 18 Tillmon, Aaliyah          11 Hr-Hurricane                       9.20   2 
 19 Greene, Brooke            11 Omega Track             8.80       9.24   5 
 20 Wigfall, Vanessa          12 Bodies By Ba            9.00       9.25   2 
 21 Simpson, Nadia            11 Glenarden Tr            8.60       9.33   1 
 22 Pearson, Lauryn           11 Dale City Li                       9.34   4 
 23 Dancy, Daeniyah           11 Gideonites T                       9.37   5 
 24 Hardy, Kileah             11 Global Trans            8.61       9.57   1 
 25 Wigfall, Victoria         12 Bodies By Ba            9.00       9.68   1 
 26 Mcduffie, Alexis          11 Dale City Li            9.10       9.70   1 
 27 Mcgee, Kayahla            11 RunUXpress                        10.02   5 
 28 Newell, Jada              12 D.C. Speed T            8.88      10.04   3 
 
Girls 60 Meter Dash 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.02  3/13/2016   Kaila Jackson, Detroit PAL                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bryant, Jada              12 Unattached              8.25       8.27  
  2 Thompson, Cameron         11 Hr-Hurricane            8.35       8.35  
  3 Jones, Raeanne            12 Flying Angel            8.35       8.36  
  4 Moore, Kewanda            12 Eastend Ligh            8.45       8.52  
  5 Flynn, Kennedy            11 Hr-Hurricane            8.43       8.58  
  6 Johnson, Janiya           11 Purpose Driv            8.54       8.68  
  7 Corbin, Anijah            12 Hr-Hurricane            8.53       8.69  
  8 Dia, Gabrielle            12 White Plains            8.53       8.72  
Preliminaries
  9 Hudson, Zaneta            11 Bull City Ex            8.60             
  9 Johnson, Lindsay          11 Tlu - Detroi            8.60             
 11 Scott, Jamyhia            11 RunUXpress              8.62             
 12 Robertson, Lois           11 Loudoun Lega            8.63             
 13 Byrd, Ruqayyah            12 Dale City Li            8.73             
 14 Camp, Savonnah            11 Purpose Driv            8.73             
 15 Glass, Janiya             11 Glenarden Tr            8.74             
 16 Riser, Isces              11 Eastend Ligh            8.83             
 17 Jolla, Aniya              11 Team East Or            8.91             
 18 Tillmon, Aaliyah          11 Hr-Hurricane            9.20             
 19 Greene, Brooke            11 Omega Track             9.24             
 20 Wigfall, Vanessa          12 Bodies By Ba            9.25             
 21 Simpson, Nadia            11 Glenarden Tr            9.33             
 22 Pearson, Lauryn           11 Dale City Li            9.34             
 23 Dancy, Daeniyah           11 Gideonites T            9.37             
 24 Hardy, Kileah             11 Global Trans            9.57             
 25 Wigfall, Victoria         12 Bodies By Ba            9.68             
 26 Mcduffie, Alexis          11 Dale City Li            9.70             
 27 Mcgee, Kayahla            11 RunUXpress             10.02             
 28 Newell, Jada              12 D.C. Speed T           10.04             
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 25.99  3/13/2016   Kaila Jackson, Detroit PAL                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jones, Raeanne            12 Flying Angel           28.90      27.31q  7 
  2 McLeod, Kaitlyn           12 Track Xplosi           27.95      27.56q  2 
  3 Thompson, Cameron         11 Hr-Hurricane           26.00      27.78q  7 
  4 Bray, Jordon              11 Unattached             26.00      27.80q  6 
  5 Bryant, Jada              12 Unattached             27.00      27.84q  5 
  6 Darroch, Jayda            12 Flying Angel           28.81      28.31q  7 
  7 Johnson, Janiya           11 Purpose Driv           29.00      28.71q  4 
  8 Williams, Yasmine         11 New Era Trac           28.20      28.79q  3 
  9 Robertson, Lois           11 Loudoun Lega           28.99      28.84   5 
 10 Ebron, Kyden              11 Glenarden Tr           28.20      28.90   2 
 11 Hamilton, Joslyn          11 Track Xplosi           27.50      28.93   3 
 12 Glass, Janiya             11 Glenarden Tr           28.60      28.94   5 
 13 Scott, Jamyhia            11 RunUXpress             28.00      29.20   1 
 14 Sharps, Jasmine           11 I5 Elite               28.00      29.23   1 
 15 Dia, Gabrielle            12 White Plains           28.60      29.28   4 
 16 Jolla, Aniya              11 Team East Or           30.00      29.84   1 
 17 Simpson, Nadia            11 Glenarden Tr           28.90      30.01   6 
 18 Cage, Jalynn              11 Mallery Chal           30.00      30.17   1 
 19 Camp, Savonnah            11 Purpose Driv           29.00      30.61   3 
 20 Greene, Brooke            11 Omega Track            32.00      30.69   7 
 21 Branch, Nina              11 Glenarden Tr           30.80      31.13   2 
 22 Wigfall, Vanessa          12 Bodies By Ba           31.00      31.17   4 
 23 Tillmon, Aaliyah          11 Hr-Hurricane                      31.58   1 
 24 Cole, Lilly               11 Tiger Track            32.00      31.71   7 
 25 Hardy, Kileah             11 Global Trans           31.50      31.97   5 
 26 Wigfall, Victoria         12 Bodies By Ba           32.00      32.05   6 
 27 Barrett, Madison          11 Glenarden Tr           31.50      32.14   6 
 28 Mcduffie, Alexis          11 Dale City Li           33.45      33.03   2 
 29 Newell, Jada              12 D.C. Speed T           33.00      33.75   3 
 30 Nzeh, Amarachi            11 High Level T           31.00      34.26   3 
 31 Freeman, Bailey           11 Glenarden Tr           33.00      34.78   4 
 32 Pacheco, Jada             11 Unattached                        37.26   1 
 33 Braxton, Kaleah           11 I5 Elite                          47.93   2 
 -- Ajuru, Jessica            11 Flying Angel           32.79         DQ   5  AAU Rule 13
 
Girls 200 Meter Dash 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 25.99  3/13/2016   Kaila Jackson, Detroit PAL                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Bray, Jordon              11 Unattached             27.80      27.50   2 
  2 Jones, Raeanne            12 Flying Angel           27.31      27.56   2 
  3 McLeod, Kaitlyn           12 Track Xplosi           27.56      27.71   2 
  4 Thompson, Cameron         11 Hr-Hurricane           27.78      27.88   2 
  5 Bryant, Jada              12 Unattached             27.84      27.98   1 
  6 Darroch, Jayda            12 Flying Angel           28.31      28.04   1 
  7 Johnson, Janiya           11 Purpose Driv           28.71      28.49   1 
  8 Williams, Yasmine         11 New Era Trac           28.79      28.54   1 
Preliminaries
  9 Robertson, Lois           11 Loudoun Lega           28.84                
 10 Ebron, Kyden              11 Glenarden Tr           28.90                
 11 Hamilton, Joslyn          11 Track Xplosi           28.93                
 12 Glass, Janiya             11 Glenarden Tr           28.94                
 13 Scott, Jamyhia            11 RunUXpress             29.20                
 14 Sharps, Jasmine           11 I5 Elite               29.23                
 15 Dia, Gabrielle            12 White Plains           29.28                
 16 Jolla, Aniya              11 Team East Or           29.84                
 17 Simpson, Nadia            11 Glenarden Tr           30.01                
 18 Cage, Jalynn              11 Mallery Chal           30.17                
 19 Camp, Savonnah            11 Purpose Driv           30.61                
 20 Greene, Brooke            11 Omega Track            30.69                
 21 Branch, Nina              11 Glenarden Tr           31.13                
 22 Wigfall, Vanessa          12 Bodies By Ba           31.17                
 23 Tillmon, Aaliyah          11 Hr-Hurricane           31.58                
 24 Cole, Lilly               11 Tiger Track            31.71                
 25 Hardy, Kileah             11 Global Trans           31.97                
 26 Wigfall, Victoria         12 Bodies By Ba           32.05                
 27 Barrett, Madison          11 Glenarden Tr           32.14                
 28 Mcduffie, Alexis          11 Dale City Li           33.03                
 29 Newell, Jada              12 D.C. Speed T           33.75                
 30 Nzeh, Amarachi            11 High Level T           34.26                
 31 Freeman, Bailey           11 Glenarden Tr           34.78                
 32 Pacheco, Jada             11 Unattached             37.26                
 33 Braxton, Kaleah           11 I5 Elite               47.93                
 -- Ajuru, Jessica            11 Flying Angel             DQ                 
 
Girls 400 Meter Dash 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 59.99  3/12/2017   Akala Garrett, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Darroch, Jayda            12 Flying Angel         1:04.12    1:02.00   5 
  2 Bray, Jordon              11 Unattached           1:00.44    1:02.40   6 
  3 Cantey, Nadira            11 Pikesville C         1:03.52    1:03.28   6 
  4 Wills, Mikayla            12 Track Expres         1:06.00    1:04.05   4 
  5 Johnson, Lindsay          11 Tlu - Detroi         1:05.42    1:04.84   4 
  6 Bryant, Jada              12 Unattached           1:03.00    1:05.31   6 
  7 Monroe, Sydney            11 Track Expres         1:06.19    1:05.44   4 
  8 Williams, Yasmine         11 New Era Trac         1:02.00    1:05.48   6 
  9 Glass, Janiya             11 Glenarden Tr         1:05.00    1:05.90   5 
 10 Byrd, Ruqayyah            12 Dale City Li         1:06.00    1:06.02   4 
 11 Ebron, Kyden              11 Glenarden Tr         1:04.00    1:07.00   6 
 12 Robertson, Lois           11 Loudoun Lega         1:10.00    1:07.38   3 
 13 Johnson, Janiya           11 Purpose Driv         1:05.00    1:07.60   5 
 14 Sharps, Jasmine           11 I5 Elite             1:06.00    1:08.35   4 
 15 Jean, Brooke              11 White Plains         1:12.10    1:09.23   2 
 16 Jones, Khloe              12 Mallery Chal         1:05.80    1:09.75   4 
 17 Briggs, Leila             11 Glenarden Tr         1:07.00    1:09.77   3 
 18 Metzner, Anna             11 D.C. Speed T         1:16.00    1:10.74   2 
 19 Wigfall, Vanessa          12 Bodies By Ba         1:11.91    1:10.76   3 
 20 Jolla, Aniya              11 Team East Or         1:15.39    1:11.03   2 
 21 Smith, Rakira             11 Baltimore Wh         1:09.00    1:11.24   3 
 22 Camp, Savonnah            11 Purpose Driv         1:05.00    1:11.98   5 
 23 Johnson, Camille          11 Unattached           1:04.09    1:12.18   6 
 24 Hildreth, Key'Auri        12 I5 Elite             1:11.00    1:14.30   3 
 25 Johnson, Myles            11 D.C. Speed T         1:19.00    1:14.33   2 
 26 Pearson, Lauryn           11 Dale City Li                    1:15.30   1 
 27 Mcduffie, Alexis          11 Dale City Li         1:18.00    1:15.95   2 
 28 Wigfall, Victoria         12 Bodies By Ba         1:12.00    1:16.85   3 
 29 Pacheco, Jada             11 Unattached                      1:17.73   1 
 30 Hawkins, Nkechi Sophia    11 D.C. Speed T         1:17.00    1:18.56   2 
 31 Caleb, Afia               11 Gideonites T                    1:23.52   1 
 32 Newell, Jada              12 D.C. Speed T         1:24.00    1:29.90   1 
 
Girls 800 Meter Run 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:25.00  3/12/2016   Alina Laforest, Delco Stalli              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bray, Jordon              11 Unattached           2:25.00    2:29.18   2 
  2 Cantey, Nadira            11 Pikesville C         2:28.65    2:32.11   2 
  3 Pridgen, Teri             11 Charlotte Pa         2:32.00    2:34.46   2 
  4 Jones, Khloe              12 Mallery Chal         2:35.00    2:36.81   2 
  5 Monroe, Sydney            11 Track Expres         2:40.00    2:37.58   2 
  6 Byrd, Ruqayyah            12 Dale City Li         2:39.00    2:38.39   2 
  7 Graves, Anna              12 Knoxville Yo         2:36.48    2:40.36   2 
  8 Stuard, Johanna           11 Loudoun Lega         2:45.00    2:44.24   2 
  9 Jean, Brooke              11 White Plains         2:39.90    2:44.55   2 
 10 Smith, Rakira             11 Baltimore Wh         2:42.00    2:45.62   2 
 11 Briggs, Leila             11 Glenarden Tr         2:40.00    2:47.52   2 
 12 Metzner, Anna             11 D.C. Speed T         2:50.00    2:48.61   1 
 13 Kerr-Wong, Madison        12 Flying Angel         2:47.35    2:49.09   2 
 14 Duckett, Madison          11 White Plains         2:53.00    2:56.60   1 
 15 Beniyam, Lidya            11 Dale City Li         2:55.00    2:58.03   1 
 16 Shoemaker, Camille        11 Bullseye Run                    3:00.26   1 
 17 Skerlj, Olivia            11 D.C. Speed T         3:16.30    3:07.14   1 
 18 Weisinger, Hana           12 Bullseye Run                    3:07.87   1 
 19 Hawkins, Nkechi Sophia    11 D.C. Speed T         3:15.00    3:08.33   1 
 20 Blackford, Lucia          11 Loudoun Lega         3:19.00    3:08.60   1 
 21 Johnson, Myles            11 D.C. Speed T         3:12.00    3:14.02   1 
 22 Caleb, Afia               11 Gideonites T                    3:24.63   1 
 23 Byers, Jermya             12 Baltimore CI         3:20.00    3:35.30   1 
 
Girls 1500 Meter Run 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:02.39  3/13/2016   Alina Laforest, Delco Stalli              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 West, Jordynn             11 Unattached           5:20.00    5:07.50  
  2 Graves, Anna              12 Knoxville Yo         5:06.83    5:08.26  
  3 Cantey, Nadira            11 Pikesville C         5:15.00    5:19.51  
  4 Stuard, Johanna           11 Loudoun Lega         5:30.00    5:32.65  
  5 Kerr-Wong, Madison        12 Flying Angel         5:36.14    5:34.07  
  6 Sax, Tiffany              11 Tiger Track          5:40.00    5:41.48  
  7 Mann, Kiley               11 Bullseye Run         5:31.26    5:44.04  
  8 Roman, Abigail            12 White Plains         5:40.00    5:44.95  
  9 Smith, Rakira             11 Baltimore Wh         5:55.00    5:49.26  
 10 Beniyam, Lidya            11 Dale City Li         6:01.13    5:58.95  
 11 Metzner, Anna             11 D.C. Speed T         5:57.23    5:59.81  
 12 Skerlj, Olivia            11 D.C. Speed T         6:40.30    6:34.69  
 13 Blackford, Lucia          11 Loudoun Lega         6:54.00    6:38.49  
 14 Byers, Jermya             12 Baltimore CI                    7:42.02  
 
Girls 3000 Meter Run 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:34.57  3/12/2016   Jennifer Woollery, Lightning Sp          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 West, Jordynn             11 Unattached          11:30.00   10:59.85@ 
  2 Graves, Anna              12 Knoxville Yo        11:08.51   11:08.91@ 
  3 Mann, Kiley               11 Bullseye Run        11:44.53   11:53.50  
  4 Kerr-Wong, Madison        12 Flying Angel                   12:04.27  
  5 Roman, Abigail            12 White Plains        12:14.00   12:31.87  
  6 Beniyam, Lidya            11 Dale City Li        14:51.18   13:45.66  
 
Girls 60 Meter Hurdles 12 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 10.18  3/12/2017   Akala Garrett, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hatcher, Jada             12 Hr-Hurricane            9.60    @ 10.12q  2 
  2 Wills, Mikayla            12 Track Expres           10.07    @ 10.13q  2 
  3 Flynn, Kennedy            11 Hr-Hurricane            9.90      10.32q  1 
  4 Jackson, Pryncess         12 Eastend Ligh           10.22      10.49q  3 
  5 Hudson, Zaneta            11 Bull City Ex           10.24      10.62q  2 
  6 Hardy, Gabrielle          11 Firebirds At           10.78      11.24q  3 
  7 Scott, Deja               12 Ashburn Elit           10.70      11.29q  3 
  8 Walker, Bailey            11 Ashburn Elit           11.18      11.42q  1 
  9 Williams-Monroe, Ayannua  12 New Haven Ag           10.20      11.46   3 
 10 Williams, Tamara          11 Mt. Airy Tra           11.10      11.54   2  11.535
 11 Pridgen, Teri             11 Charlotte Pa           10.00      11.54   1  11.537
 12 Bryson, Chayce            12 Track Expres           11.35      11.62   2 
 13 Cage, Jalynn              11 Mallery Chal           10.60      11.85   2 
 14 Johnson, Camille          11 Unattached                        13.43   3 
 15 Souden, Devisha           12 Bullets Trac           11.22      17.56   1 
 
Girls 60 Meter Hurdles 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10.18  3/12/2017   Akala Garrett, Unattached                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Flynn, Kennedy            11 Hr-Hurricane           10.32      10.15@ 
  2 Hatcher, Jada             12 Hr-Hurricane           10.12      10.16@ 
  3 Wills, Mikayla            12 Track Expres           10.13      10.37  
  4 Hudson, Zaneta            11 Bull City Ex           10.62      10.39  
  5 Jackson, Pryncess         12 Eastend Ligh           10.49      10.67  
  6 Hardy, Gabrielle          11 Firebirds At           11.24      11.21  
  7 Scott, Deja               12 Ashburn Elit           11.29      11.63  
  8 Walker, Bailey            11 Ashburn Elit           11.42      11.70  
Preliminaries
  9 Williams-Monroe, Ayannua  12 New Haven Ag           11.46             
 10 Williams, Tamara          11 Mt. Airy Tra           11.54             
 11 Pridgen, Teri             11 Charlotte Pa           11.54             
 12 Bryson, Chayce            12 Track Expres           11.62             
 13 Cage, Jalynn              11 Mallery Chal           11.85             
 14 Johnson, Camille          11 Unattached             13.43             
 15 Souden, Devisha           12 Bullets Trac           17.56             
 
Girls 4x200 Meter Relay 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:53.81  3/13/2016   PG Elite, PG Elite                        
                         K Collins, K Johnson, M Lyons, T Franklin         
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Hr-Hurricanes                                     1:52.00    1:50.37@  2 
     1) Corbin, Anijah 12               2) Thompson, Cameron 11           
     3) Hatcher, Jada 12                4) Flynn, Kennedy 11              
  2 Glenarden Track Club                              1:50.00    1:50.79@  2 
     1) White, Gabrielle 10             2) Ebron, Kyden 11                
     3) Rothwell, Morgan 10             4) Payne, Payton 10               
  3 D.C. Speed Track Club                             1:54.07    1:58.05   2 
     1) Gayles, Chloe 10                2) Mcewen, Laura 10               
     3) Mosley, Natasha 11              4) Jones, Payton 10               
  4 Eastend Lightning Track & Fiel                    1:53.10    1:58.09   2 
     1) Hamlin, Ananda 11               2) Joiner, Jaelynn 11             
     3) Moore, Kewanda 12               4) Jackson, Pryncess 12           
  5 RunUXpress                                                   1:59.71   1 
     1) Perkins, Abrianna 11            2) Mccullough, Carleigh 10        
     3) Scott, Jamyhia 11               4) Harris, Mihaly 10              
  6 Mt. Airy Track Club                               1:58.00    2:00.42   2 
     1) Bey, Aaliyah 10                 2) Nesmith, Amirah 10             
     3) Smith, Ryan 11                  4) Williams, Tamara 11            
  7 Glenarden Track Club  'B'                         2:00.00    2:01.87   1 
     1) Badu, Alexis 11                 2) Farquharson, Laila 10          
     3) Simpson, Nadia 11               4) Branch, Nina 11                
  8 Flying Angels                                     2:03.25    2:03.75   1 
     1) Lodi, Blanka 12                 2) Darroch, Jayda 12              
     3) Ajuru, Jessica 11               4) Jones, Raeanne 12              
  9 Track Express TC                                  1:56.00    2:04.87   2 
     1) Featherston, Kennedi 10         2) Dabiri, Michaela 10            
     3) Garnett, Nadiya 11              4) Oliver, Tiffany 11             
 10 Eastend Lightning Track & Fiel  'B'               2:05.00    2:05.70   1 
     1) Comer, Brianna 10               2) Madden, Cadaija 10             
     3) Riser, Isces 11                 4) Collier, Trenaye 12            
 11 I5 Elite                                          2:08.00    2:08.53   1 
     1) Sharps, Jasmine 11              2) Atkins, Kassidy 10             
     3) Hildreth, Key'Auri 12           4) Johnson, Micah 10              
 12 Glenarden Track Club  'C'                         2:08.00    2:11.22   1 
     1) Freeman, Bailey 11              2) Stephens, Gillian 11           
     3) Briggs, Leila 11                4) Barrett, Madison 11            
 
Girls 4x400 Meter Relay 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 4:26.87  3/12/2016   Jeuness Track Club, Jeuness Trac          
                         J Jackson, K Hill, R Sheppard, T Sheppard         
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Track Express TC                                  4:22.00    4:38.18   2 
     1) Bryson, Chayce 12               2) Garnett, Nadiya 11             
     3) Monroe, Sydney 11               4) Oliver, Tiffany 11             
  2 White Plains Future Stars  'B'                    5:20.00    4:52.43   1 
     1) Wynter, Alissa 10               2) Dia, Gabrielle 12              
     3) Rhett, Kayla 10                 4) Guzman-Farrar, Milana 10       
  3 Eastend Lightning Track & Fiel                    4:30.00    4:55.27   2 
     1) Hamlin, Ananda 11               2) Joiner, Jaelynn 11             
     3) Moore, Kewanda 12               4) Jackson, Pryncess 12           
  4 Tiger Track Team                                             4:57.78   1 
     1) Pettit, Addison 10              2) Tavey, Arielle 10              
     3) Cole, Lilly 11                  4) Sax, Tiffany 11                
  5 Eastend Lightning Track & Fiel  'B'               4:50.00    5:05.11   2 
     1) Cousins, Ama 11                 2) Comer, Brianna 10              
     3) Madden, Cadaija 10              4) Riser, Isces 11                
  6 Bullseye Running/HoCo Striders                               5:09.43   1 
     1) Shoemaker, Camille 11           2) Weisinger, Hana 12             
     3) Mann, Kiley 11                  4) Kucler, Wren 11                
  7 White Plains Future Stars                         5:00.00    5:40.20   2 
     1) Dawson, Aaliyah 10              2) Roman, Abigail 12              
     3) Jean, Brooke 11                 4) Duckett, Madison 11            
 
Girls 4x800 Meter Relay 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:08.96  3/13/2016   VO2MAX Track Club Inc., VO2MAX Track     
                          A Gonzales, A Barnes, K Irish-Bramble, T Rodriques
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mallery Challengers                              11:00.00   10:46.32@ 
     1) Jones, Khloe 12                 2) Drumwright, Payton 10          
     3) Massey, Rayana 11               4) Jones, Taylor 11               
  2 Tiger Track Team                                            11:30.90  
     1) Pettit, Addison 10              2) Jensen, Gabriella 10           
     3) Cole, Lilly 11                  4) Sax, Tiffany 11                
  3 Eastend Lightning Track & Fiel                   11:30.00   11:50.13  
     1) Cousins, Ama 11                 2) Hamlin, Ananda 11              
     3) Joiner, Jaelynn 11              4) Collier, Trenaye 12            
  4 Track Express TC                                 11:30.00   11:58.36  
     1) Bryson, Chayce 12               2) Featherston, Kennedi 10        
     3) Garnett, Nadiya 11              4) Oliver, Tiffany 11             
 
Girls High Jump 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  4-10  3/12/2016   Sanaa Perry, PG Elite                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hamilton, Joslyn          11 Track Xplosi         4-06.00    4-06.00      1.37m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    O    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 Scott, Deja               12 Ashburn Elit         4-00.00    4-06.00      1.37m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O    O    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Nzeh, Amarachi            11 High Level T         4-04.00    4-04.00      1.32m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Williams-Monroe, Ayannua  12 New Haven Ag         3-10.00    4-00.00      1.21m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Walker, Bailey            11 Ashburn Elit         3-10.00    3-10.00      1.16m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 -- Dancy, Daeniyah           11 Gideonites T         4-06.00         NH            
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    P    P  XPP 
 
Girls Long Jump 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 15-03  3/13/2016   Jada Campbell, Flying Angel                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hatcher, Jada             12 Hr-Hurricane        14-05.00   14-10.50      4.53m 
      13-07  14-03  14-10.50  FOUL  FOUL  14-08.50
  2 Corbin, Anijah            12 Hr-Hurricane        15-05.00   14-08.50      4.48m 
      13-00  14-00  14-07  14-03  13-09  14-08.50
  3 Williams, Tamara          11 Mt. Airy Tra        13-00.00   13-01.00      3.98m 
      12-03  13-01  12-01.50  10-09.25  12-06.50  12-11
  4 Harris, Abby              11 Knoxville Yo        13-07.00   12-11.00      3.93m 
      FOUL  FOUL  12-05  12-11  FOUL  FOUL
  5 Greene, Brooke            11 Omega Track         13-05.00   12-08.50      3.87m 
      11-05  11-11  12-08.50  11-11.50  11-07  12-06.50
  6 Stuard, Johanna           11 Loudoun Lega        12-11.00   12-08.00      3.86m 
      11-07  11-10  FOUL  12-04  12-02.50  12-08
  7 Hardy, Kileah             11 Global Trans        13-02.00   12-04.50      3.77m 
      FOUL  FOUL  12-04.50  11-04  12-03  11-11
  8 Scott, Deja               12 Ashburn Elit        14-04.00   12-04.00      3.75m 
      11-11  11-08  12-04  12-03.50  12-00  12-00
  9 Pearson, Lauryn           11 Dale City Li                   12-03.75      3.75m 
      12-03.75  11-06.50  10-09.50         
 10 Hildreth, Key'Auri        12 I5 Elite                       12-00.00      3.65m 
      11-04  12-00  FOUL         
 11 Hardy, Gabrielle          11 Firebirds At                   11-11.00      3.63m 
      11-11  FOUL  11-09.50         
 12 Souden, Devisha           12 Bullets Trac        12-00.00   11-08.50      3.56m 
      11-04  11-08.50  11-00         
 13 Johnson, Camille          11 Unattached          13-00.00   11-05.50      3.49m 
      FOUL  11-05.50  10-09         
 14 Branch, Nina              11 Glenarden Tr        13-00.00   11-04.50      3.46m 
      10-04.50  11-04.50  10-11           
 15 Walker, Bailey            11 Ashburn Elit        11-07.00   11-00.00      3.35m 
      9-11.50  10-11  11-00         
 16 Dancy, Daeniyah           11 Gideonites T        11-10.00   10-07.00      3.22m 
      10-03  10-07  10-03         
 17 Ajuru, Jessica            11 Flying Angel                   10-06.00      3.20m 
      9-02.50  9-09  10-06           
 18 Fuller, Ashley            11 Virginia Eli                   10-05.00      3.17m 
      10-04  10-05  10-02         
 -- Williams-Monroe, Ayannua  12 New Haven Ag        14-03.00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Shot Put 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 35-11  3/12/2016   Trinity Franklin, PG Elite                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hameed, Savannah          12 Unattached          34-08.00   30-09.00      9.37m 
      27-05  30-09  28-07.50  30-09  30-08  30-03.50
  2 Palmer, Jada              11 RunUXpress                     27-03.00      8.30m 
      25-07  27-03  26-03  24-08  25-09  27-00
  3 Fuller, Ashley            11 Virginia Eli                   25-05.00      7.74m 
      25-05  20-01  24-04.50  24-04  23-01  23-03
  4 Barrett, Madison          11 Glenarden Tr        30-00.00   25-00.00      7.62m 
      23-06  24-06  23-05  23-07  23-05  25-00
  5 Freeman, Bailey           11 Glenarden Tr        25-00.00   24-08.00      7.51m 
      22-09  22-03  24-08  24-00  24-02  24-00
  6 Jackson, Ava              11 Mallery Chal        28-09.00   23-07.00      7.18m 
      22-00  22-06  22-06  23-05  22-01  23-05
  7 Souden, Devisha           12 Bullets Trac        22-02.00   23-04.00      7.11m 
      21-10  23-04  21-03  22-01  22-02  21-08
  8 Robinson, Angelia         11 Quick Lightn        22-00.00   22-09.00      6.93m 
      21-08.50  21-05  22-02  22-09  22-09  21-09
  9 Johnson, Myles            11 D.C. Speed T        22-11.00   20-03.00      6.17m 
      19-07.50  20-03  19-03         
 10 Hawkins, Nkechi Sophia    11 D.C. Speed T        19-02.75   19-03.00      5.86m 
      19-03  18-02  18-01         
 11 Kennedy, Arial            11 Loudoun Lega        20-10.25   18-10.00      5.74m 
      16-02  18-03  18-10         
 12 King, Tatyana             11 Mallery Chal        26-02.00   17-08.00      5.38m 
      17-02  17-06  17-08         
 13 Mcgee, Kayahla            11 RunUXpress                     16-00.00      4.87m 
      14-10  FOUL  16-00         
 
Girls 1500 Meter Race Walk 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:21.21  3/12/2016   Keasia Powell, TRI-COUNTY T              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caleb, Afia               11 Gideonites T         9:00.00    9:52.66@ 
  2 Tillmon, Aaliyah          11 Hr-Hurricane                   10:20.57@ 
  3 Fuller, Ashley            11 Virginia Eli                   11:58.66  
  4 Nzeh, Amarachi            11 High Level T                   11:59.01  
 -- Mcgee, Kayahla            11 RunUXpress                           DQ  
 
Girls 60 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.00  3/11/2017   Kaila Jackson, Track Life U                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Shawnti          12 RunUXpress              7.69     @ 7.91q  7 
  2 Evans, Faith              12 Unattached              7.93     @ 7.97q  3 
  3 Vincic, Kristina          13 Bullets Trac            8.19       8.13q  5 
  4 Wilson, Janelle           12 Unattached              8.10       8.22q  7 
  5 Fraser, Charlize          12 Bullets Trac            8.03       8.27q  6  8.265
  6 Ofotan, Jade              12 Glenarden Tr            7.90       8.27q  4  8.266
  7 Gillespie, Alaya          12 Purpose Driv            8.30       8.27q  6  8.267
  8 Mundell, Ashlyn           12 Unattached              8.23       8.32q  1 
  9 Jones, Azariah            12 Baltimore CI            7.89       8.33   5 
 10 Gooden, Lena              12 Dale City Li            7.96       8.37   1 
 11 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi            8.31       8.41   7  8.403
 12 Tillery, Jada             12 Tri City Rel            8.25       8.41   5  8.405
 13 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac            8.55       8.41   1  8.409
 14 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans            8.00       8.45   3 
 15 Soloman, Myzhane'         12 Peninsula Pa            7.72       8.46   6 
 16 Husbands, Layla           12 Track Expres                       8.51   2 
 17 Taylor, Pagie             12 Eastend Ligh            7.96       8.54   1 
 18 Anderson, Maya T00        12 Flying Angel            8.50       8.56   5  8.555
 19 Austin, Sky               12 Cc Elite Tra            8.12       8.56   6  8.556
 20 Pearsall, Elle            12 I5 Elite                8.20       8.60   3 
 21 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit            7.96       8.61   2 
 22 Forte, Sanai              12 Purpose Driv            8.50       8.63   3 
 23 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba            8.88       8.65   4  8.646
 23 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra            9.05       8.65   6  8.646
 25 Fulton, Asa               12 Baltimore CI            8.00       8.66   2 
 26 Atkins, Kennedy           12 I5 Elite                           8.67   3 
 27 Orneval, Iyana            12 Dale City Li            8.25       8.73   3 
 28 Brown, Sytieia            12 Baltimore Wh            8.50       8.78   5 
 29 Jackson, Mecca            12 I5 Elite                8.33       8.79   7  8.781
 30 Pemberton, Amalinally     13 Unattached              8.00       8.79   5  8.790
 31 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane                       8.82   2 
 32 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi            8.98       8.91   6 
 33 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy            8.25       8.93   4 
 34 Mason, Journey            12 Eastend Ligh            9.00       8.97   7 
 35 Dabney, Maya              12 Dale City Li            8.47       9.04   6 
 36 Williams, Jada            13 Mt. Airy Tra                       9.06   1 
 37 Goncalves, Liliana        12 Flying Angel                       9.22   3 
 38 Wilson, Karma             12 Marlboro Boy            8.20       9.25   4 
 39 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express             8.25       9.27   1 
 40 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan            8.85       9.47   2 
 41 Grant, Kandacia           12 Team East Or            8.90       9.52   5 
 42 Walters, Naomi            13 White Plains            8.88       9.73   3 
 43 Smith, Clarissa           12 Superstars T           10.00       9.85   5 
 44 Mciver, Alicia            12 White Plains            8.80       9.99   1 
 45 Blake, Nirel              13 Eastend Ligh            8.00      10.71   4 
 
Girls 60 Meter Dash 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.00  3/11/2017   Kaila Jackson, Track Life U                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jackson, Shawnti          12 RunUXpress              7.91       7.87@ 
  2 Evans, Faith              12 Unattached              7.97       8.06  
  3 Ofotan, Jade              12 Glenarden Tr            8.27       8.12  
  4 Fraser, Charlize          12 Bullets Trac            8.27       8.27  
  5 Vincic, Kristina          13 Bullets Trac            8.13       8.28  
  6 Wilson, Janelle           12 Unattached              8.22       8.29  
  7 Gillespie, Alaya          12 Purpose Driv            8.27       8.38  
  8 Mundell, Ashlyn           12 Unattached              8.32       8.40  
Preliminaries
  9 Jones, Azariah            12 Baltimore CI            8.33             
 10 Gooden, Lena              12 Dale City Li            8.37             
 11 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi            8.41             
 12 Tillery, Jada             12 Tri City Rel            8.41             
 13 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac            8.41             
 14 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans            8.45             
 15 Soloman, Myzhane'         12 Peninsula Pa            8.46             
 16 Husbands, Layla           12 Track Expres            8.51             
 17 Taylor, Pagie             12 Eastend Ligh            8.54             
 18 Anderson, Maya T00        12 Flying Angel            8.56             
 19 Austin, Sky               12 Cc Elite Tra            8.56             
 20 Pearsall, Elle            12 I5 Elite                8.60             
 21 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit            8.61             
 22 Forte, Sanai              12 Purpose Driv            8.63             
 23 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra            8.65             
 23 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba            8.65             
 25 Fulton, Asa               12 Baltimore CI            8.66             
 26 Atkins, Kennedy           12 I5 Elite                8.67             
 27 Orneval, Iyana            12 Dale City Li            8.73             
 28 Brown, Sytieia            12 Baltimore Wh            8.78             
 29 Jackson, Mecca            12 I5 Elite                8.79             
 30 Pemberton, Amalinally     13 Unattached              8.79             
 31 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane            8.82             
 32 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi            8.91             
 33 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy            8.93             
 34 Mason, Journey            12 Eastend Ligh            8.97             
 35 Dabney, Maya              12 Dale City Li            9.04             
 36 Williams, Jada            13 Mt. Airy Tra            9.06             
 37 Goncalves, Liliana        12 Flying Angel            9.22             
 38 Wilson, Karma             12 Marlboro Boy            9.25             
 39 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express             9.27             
 40 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan            9.47             
 41 Grant, Kandacia           12 Team East Or            9.52             
 42 Walters, Naomi            13 White Plains            9.73             
 43 Smith, Clarissa           12 Superstars T            9.85             
 44 Mciver, Alicia            12 White Plains            9.99             
 45 Blake, Nirel              13 Eastend Ligh           10.71             
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 25.36  3/12/2017   Kaila Jackson, Track Life U                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Kelly, Simone             12 Mt. Airy Tra           26.20      26.74q  8  26.731
  2 Campbell, Morgan          12 New Era Trac           25.80      26.74q 10  26.740
  3 Ofotan, Jade              12 Glenarden Tr           26.90      26.85q  4 
  4 Fraser, Charlize          12 Bullets Trac           26.63      26.88q  5 
  5 Gaskins, Jennah           12 Mt. Airy Tra           27.80      26.97q  5 
  6 Brazell, Serenity         13 My Sister's            26.42      27.05q  7 
  7 Gillespie, Alaya          12 Purpose Driv           25.90      27.16q  9 
  8 Bernard, Kylee            12 Cambridge Je           27.01      27.24q  3 
  9 Evans, Faith              12 Unattached             25.64      27.30  11 
 10 Wilson, Janelle           12 Unattached             26.50      27.31   6 
 11 Odukoya, Emmanuela        12 Flying Angel           27.24      27.44   2 
 12 Bell, Raqayah             13 I5 Elite               27.50      27.49   1 
 13 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans           28.00      27.82   9 
 14 Jones, Azariah            12 Baltimore CI           27.57      27.96   2 
 15 Anderson, Maya T00        12 Flying Angel           28.26      27.99   5 
 16 Orneval, Iyana            12 Dale City Li           28.84      28.00   6 
 17 Thomas, Asia              12 Ashburn Elit           27.90      28.11   6  28.104
 18 Gonzalez, Arianna         12 White Plains           28.00      28.11   8  28.107
 19 Gaskins, Jaylah           12 Mt. Airy Tra           28.00      28.16  11 
 20 Bonilla, Alba             12 Flying Angel           28.66      28.24   3 
 21 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr           28.10      28.31   9 
 22 Soloman, Myzhane'         12 Peninsula Pa           28.22      28.37   6 
 23 Sterling-Stewart, Alexia  12 Flying Angel           28.74      28.39   5 
 24 Austin, Sky               12 Cc Elite Tra           27.65      28.40   3 
 25 Guerrero, Ariana          12 D.C. Speed T           27.80      28.42   4 
 26 Pemberton, Amalinally     13 Unattached             28.00      28.63   7  28.626
 27 Pearsall, Elle            12 I5 Elite               30.00      28.63   6  28.627
 28 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi           28.58      28.67   1 
 29 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi           28.70      29.05   4  29.047
 29 Raymond, Anaya            12 Jeuness Trac           28.00      29.05  10  29.047
 31 Crumpler, Kyla            12 Durham Strid           28.30      29.07   3 
 32 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba           29.00      29.09  11 
 33 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit           28.60      29.19   1 
 34 Jackson, Mecca            12 I5 Elite               31.00      29.41   2 
 35 Brown, Sytieia            12 Baltimore Wh           29.00      29.43  10 
 36 Quao, Jakiya              12 RunUXpress             28.22      29.55   7 
 37 Dabney, Maya              12 Dale City Li           30.55      29.61   3 
 38 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra           28.04      29.65  10 
 39 Buchanan, Mya             12 Flying Angel           29.17      29.72   9 
 40 Campbell, Jaylynn         12 White Plains           28.60      29.90   2 
 41 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega           29.00      30.07  11  30.066
 42 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy           29.70      30.07   8  30.067
 43 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat              30.00      30.24   4 
 44 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane                      30.40  10 
 45 Mcclellan, Jahqueen       12 Tri City Rel           28.00      30.51  11 
 46 Goncalves, Liliana        12 Flying Angel           32.24      30.84   6 
 47 Wilson, Karma             12 Marlboro Boy           29.00      30.85   8 
 48 Williams, Jada            13 Mt. Airy Tra           31.00      31.02   3 
 49 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan           29.90      31.12   7 
 50 Grant, Kayla              12 Grant You WI           30.00      31.50   5 
 51 Alexander, Alexis         12 Marlboro Boy           29.00      31.71  10 
 52 Martin, Tienna            12 Loudoun Lega           31.75      31.77   4 
 53 Alston, Stevie-Marie      12 Tnt Express            32.00      31.94   5 
 54 Caldwell, Angelique       12 High Level T           29.00      32.64   9 
 55 Davis, Mckenna            12 Loudoun Lega           32.50      32.66   7 
 56 Mciver, Alicia            12 White Plains           31.00      33.22   1 
 57 Walters, Naomi            13 White Plains           31.00      34.59   1 
 58 Smith, Clarissa           12 Superstars T           34.00      35.13   8 
 59 Chess, Tyler              12 Grant You WI           38.00      37.07   9 
 60 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac           27.49      37.37   1 
 61 Kargbo, Tigidankay        12 Dale City Li                      38.52  11 
 
Girls 200 Meter Dash 13 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 25.36  3/12/2017   Kaila Jackson, Track Life U                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ofotan, Jade              12 Glenarden Tr           26.85      26.21   2 
  2 Fraser, Charlize          12 Bullets Trac           26.88      26.28   2 
  3 Campbell, Morgan          12 New Era Trac           26.74      26.31   2 
  4 Kelly, Simone             12 Mt. Airy Tra           26.74      26.41   2 
  5 Gaskins, Jennah           12 Mt. Airy Tra           26.97      27.01   1 
  6 Brazell, Serenity         13 My Sister's            27.05      27.04   1 
  7 Bernard, Kylee            12 Cambridge Je           27.24      27.27   1 
  8 Gillespie, Alaya          12 Purpose Driv           27.16      27.42   1 
Preliminaries
  9 Evans, Faith              12 Unattached             27.30                
 10 Wilson, Janelle           12 Unattached             27.31                
 11 Odukoya, Emmanuela        12 Flying Angel           27.44                
 12 Bell, Raqayah             13 I5 Elite               27.49                
 13 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans           27.82                
 14 Jones, Azariah            12 Baltimore CI           27.96                
 15 Anderson, Maya T00        12 Flying Angel           27.99                
 16 Orneval, Iyana            12 Dale City Li           28.00                
 17 Thomas, Asia              12 Ashburn Elit           28.11                
 18 Gonzalez, Arianna         12 White Plains           28.11                
 19 Gaskins, Jaylah           12 Mt. Airy Tra           28.16                
 20 Bonilla, Alba             12 Flying Angel           28.24                
 21 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr           28.31                
 22 Soloman, Myzhane'         12 Peninsula Pa           28.37                
 23 Sterling-Stewart, Alexia  12 Flying Angel           28.39                
 24 Austin, Sky               12 Cc Elite Tra           28.40                
 25 Guerrero, Ariana          12 D.C. Speed T           28.42                
 26 Pemberton, Amalinally     13 Unattached             28.63                
 27 Pearsall, Elle            12 I5 Elite               28.63                
 28 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi           28.67                
 29 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi           29.05                
 29 Raymond, Anaya            12 Jeuness Trac           29.05                
 31 Crumpler, Kyla            12 Durham Strid           29.07                
 32 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba           29.09                
 33 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit           29.19                
 34 Jackson, Mecca            12 I5 Elite               29.41                
 35 Brown, Sytieia            12 Baltimore Wh           29.43                
 36 Quao, Jakiya              12 RunUXpress             29.55                
 37 Dabney, Maya              12 Dale City Li           29.61                
 38 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra           29.65                
 39 Buchanan, Mya             12 Flying Angel           29.72                
 40 Campbell, Jaylynn         12 White Plains           29.90                
 41 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega           30.07                
 42 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy           30.07                
 43 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat              30.24                
 44 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane           30.40                
 45 Mcclellan, Jahqueen       12 Tri City Rel           30.51                
 46 Goncalves, Liliana        12 Flying Angel           30.84                
 47 Wilson, Karma             12 Marlboro Boy           30.85                
 48 Williams, Jada            13 Mt. Airy Tra           31.02                
 49 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan           31.12                
 50 Grant, Kayla              12 Grant You WI           31.50                
 51 Alexander, Alexis         12 Marlboro Boy           31.71                
 52 Martin, Tienna            12 Loudoun Lega           31.77                
 53 Alston, Stevie-Marie      12 Tnt Express            31.94                
 54 Caldwell, Angelique       12 High Level T           32.64                
 55 Davis, Mckenna            12 Loudoun Lega           32.66                
 56 Mciver, Alicia            12 White Plains           33.22                
 57 Walters, Naomi            13 White Plains           34.59                
 58 Smith, Clarissa           12 Superstars T           35.13                
 59 Chess, Tyler              12 Grant You WI           37.07                
 60 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac           37.37                
 61 Kargbo, Tigidankay        12 Dale City Li           38.52                
 
Girls 400 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 1:00.59  3/13/2016   Kenya Thompson, Lauderdale L              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Garrett, Akala            12 Purpose Driv           58.90    @ 59.15q  7 
  2 Bernard, Kylee            12 Cambridge Je           59.00  @ 1:00.40q  6 
  3 Campbell, Morgan          12 New Era Trac           59.30    1:00.76q  5 
  4 Kelly, Simone             12 Mt. Airy Tra           58.80    1:01.32q  8 
  5 Brazell, Serenity         13 My Sister's            58.20    1:01.61q  9 
  6 Gaskins, Jennah           12 Mt. Airy Tra         1:01.20    1:03.32q  3 
  7 Odukoya, Emmanuela        12 Flying Angel         1:02.62    1:03.66q  3 
  8 Gooden, Lena              12 Dale City Li         1:02.00    1:03.92q  2 
  9 Saxton, Emoni             12 Ohio Heat            1:03.00    1:05.13   6 
 10 Thomas, Asia              12 Ashburn Elit         1:04.00    1:05.14   7 
 11 Bell, Raqayah             13 I5 Elite             1:02.00    1:05.91   1 
 12 Raymond, Anaya            12 Jeuness Trac         1:06.00    1:06.23   4 
 13 Fulton, Asa               12 Baltimore CI         1:05.00    1:07.33   8 
 14 Sterling-Stewart, Alexia  12 Flying Angel         1:05.15    1:07.36   7 
 15 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr         1:07.00    1:07.47   1 
 16 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi         1:08.59    1:08.14   3 
 17 Dabney, Maya              12 Dale City Li         1:08.00    1:08.50   2 
 18 Pearsall, Elle            12 I5 Elite             1:05.00    1:08.71   9  1:08.706
 19 Devaughn, Dominique       12 Baltimore CI         1:08.70    1:08.80   5 
 20 Quao, Jakiya              12 RunUXpress           1:03.00    1:08.92   4 
 21 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit         1:05.00    1:08.96   9 
 22 Jackson, Mecca            12 I5 Elite             1:09.00    1:09.36   7 
 23 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba         1:09.00    1:09.53   6 
 24 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega         1:06.00    1:09.82   5 
 25 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat            1:05.00    1:10.89   8 
 26 Mcclellan, Jahqueen       12 Tri City Rel         1:09.00    1:12.68   9 
 27 Martin, Tienna            12 Loudoun Lega         1:11.00    1:13.13   7 
 28 Gonzalez, Arianna         12 White Plains         1:11.00    1:15.18   8 
 29 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane                    1:15.22   4 
 30 Davis, Mckenna            12 Loudoun Lega         1:13.00    1:16.44   4 
 31 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra         1:10.00    1:17.03   9 
 32 Burke, Margaret           12 Lsa Lickity-         1:20.00    1:17.33   2 
 33 Brown, Aaliyah            12 White Plains         1:15.00    1:17.84   2 
 34 Kargbo, Tigidankay        12 Dale City Li                    1:29.59   5 
 35 Brown, Samantha           12 High Level T         1:13.00    1:31.09   5 
 -- Forte, Sanai              12 Purpose Driv         1:02.00         DQ   1  AAU Rule 13
 
Girls 400 Meter Dash 13 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:00.59  3/13/2016   Kenya Thompson, Lauderdale L              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Kelly, Simone             12 Mt. Airy Tra         1:01.32    1:00.22@  2 
  2 Brazell, Serenity         13 My Sister's          1:01.61    1:00.69   1  1:00.686
  3 Campbell, Morgan          12 New Era Trac         1:00.76    1:00.69   2  1:00.687
  4 Bernard, Kylee            12 Cambridge Je         1:00.40    1:02.89   2 
  5 Gooden, Lena              12 Dale City Li         1:03.92    1:04.09   1 
  6 Odukoya, Emmanuela        12 Flying Angel         1:03.66    1:04.38   1 
  7 Garrett, Akala            12 Purpose Driv           59.15    1:08.49   2 
  8 Gaskins, Jennah           12 Mt. Airy Tra         1:03.32    1:08.68   1 
Preliminaries
  9 Saxton, Emoni             12 Ohio Heat            1:05.13                
 10 Thomas, Asia              12 Ashburn Elit         1:05.14                
 11 Bell, Raqayah             13 I5 Elite             1:05.91                
 12 Raymond, Anaya            12 Jeuness Trac         1:06.23                
 13 Fulton, Asa               12 Baltimore CI         1:07.33                
 14 Sterling-Stewart, Alexia  12 Flying Angel         1:07.36                
 15 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr         1:07.47                
 16 Graham, Jayla             12 Tlu - Detroi         1:08.14                
 17 Dabney, Maya              12 Dale City Li         1:08.50                
 18 Pearsall, Elle            12 I5 Elite             1:08.71                
 19 Devaughn, Dominique       12 Baltimore CI         1:08.80                
 20 Quao, Jakiya              12 RunUXpress           1:08.92                
 21 Stewart, Emily            12 Ashburn Elit         1:08.96                
 22 Jackson, Mecca            12 I5 Elite             1:09.36                
 23 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba         1:09.53                
 24 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega         1:09.82                
 25 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat            1:10.89                
 26 Mcclellan, Jahqueen       12 Tri City Rel         1:12.68                
 27 Martin, Tienna            12 Loudoun Lega         1:13.13                
 28 Gonzalez, Arianna         12 White Plains         1:15.18                
 29 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane         1:15.22                
 30 Davis, Mckenna            12 Loudoun Lega         1:16.44                
 31 Milburn, Kelis            12 Cc Elite Tra         1:17.03                
 32 Burke, Margaret           12 Lsa Lickity-         1:17.33                
 33 Brown, Aaliyah            12 White Plains         1:17.84                
 34 Kargbo, Tigidankay        12 Dale City Li         1:29.59                
 35 Brown, Samantha           12 High Level T         1:31.09                
 -- Forte, Sanai              12 Purpose Driv             DQ                 
 
Girls 800 Meter Run 13 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:22.71  3/11/2017   Maameyaa Nyinah, Elite Runner             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Brazell, Serenity         13 My Sister's          2:20.00    2:29.51   2 
  2 Scott, A'Rbriel           12 RunUXpress           2:16.00    2:30.35   2 
  3 Garrett, Akala            12 Purpose Driv         2:22.00    2:31.14   2 
  4 Saxton, Emoni             12 Ohio Heat            2:27.00    2:34.43   2 
  5 White-Diaz, Jaida         12 Eastend Ligh         2:48.00    2:37.39   2 
  6 Devaughn, Dominique       12 Baltimore CI         2:53.00    2:47.30   1 
  7 Kimpson, Carmen           12 Firebirds At         2:40.00    2:48.87   2 
  8 Martin, Tienna            12 Loudoun Lega         2:51.00    2:54.16   2 
  9 Duncan, Laney             12 Unattached           2:25.00    2:54.55   2 
 10 Burke, Margaret           12 Lsa Lickity-         2:59.00    3:00.38   1 
 11 Davis, Mckenna            12 Loudoun Lega         2:57.00    3:01.00   1 
 12 Mason, Journey            12 Eastend Ligh                    3:01.21   1 
 13 Fulgham, Mackenzie        12 Loudoun Lega         3:10.00    3:02.91   1 
 14 Zimmerman, Makenzie       12 Ashburn Elit                    3:03.49   1 
 15 Parsons, Bianca           12 Parsons              2:44.09    3:04.93   2 
 16 Brown, Aaliyah            12 White Plains         2:57.00    3:05.74   1 
 17 Brown, Samantha           12 High Level T         2:46.00    3:37.00   2 
 
Girls 1500 Meter Run 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:00.05  3/12/2017   Maameyaa Nyinah, Elite Runner             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alder, Vanessa            12 Franklin Eli         5:00.00    4:56.31@ 
  2 Saxton, Emoni             12 Ohio Heat            5:07.00    5:02.25  
  3 Parsons, Bianca           12 Parsons              5:35.65    5:08.36  
  4 Kimpson, Carmen           12 Firebirds At         5:49.40    5:32.28  
  5 Duncan, Laney             12 Unattached           5:20.00    5:32.50  
  6 Leflore, Lily             13 Firebirds At         6:21.00    5:53.16  
  7 Burke, Margaret           12 Lsa Lickity-         6:12.00    5:59.67  
  8 Zimmerman, Makenzie       12 Ashburn Elit                    6:01.62  
  9 Devaughn, Dominique       12 Baltimore CI         6:50.00    6:17.81  
 10 Brown, Samantha           12 High Level T         5:50.00    7:21.89  
 
Girls 3000 Meter Run 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:45.42  3/11/2017   Savannah Dennison, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alder, Vanessa            12 Franklin Eli        10:42.00   10:38.84@ 
  2 Parsons, Bianca           12 Parsons             11:04.00   10:56.33  
  3 Brotherton, Carter        12 Unattached                     11:33.62  
  4 Duncan, Laney             12 Unattached          11:15.00   11:44.64  
  5 Zimmerman, Makenzie       12 Ashburn Elit                   13:20.04  
 
Girls 60 Meter Hurdles 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  9.51  3/12/2017   Falon Spearman, Charlotte He                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Garrett, Akala            12 Purpose Driv            8.97     @ 9.37q  3 
  2 Scott, A'Rbriel           12 RunUXpress              9.46     @ 9.49q  1 
  3 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans            9.23      10.07q  1 
  4 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac           10.35      10.24q  2 
  5 Gaskins, Jaylah           12 Mt. Airy Tra                      10.43q  3 
  6 Crumpler, Kyla            12 Durham Strid           10.00      10.72q  3 
  7 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr            9.60      11.09q  2 
  8 Campbell, Jaylynn         12 White Plains            9.00      11.15q  2 
  9 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express            11.32      11.25   3 
 10 Alston, Stevie-Marie      12 Tnt Express            11.44      11.49   2 
 11 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan           11.30      11.65   3 
 12 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi           11.18      11.78   1 
 13 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat              11.70      12.12   1 
 14 Minor, Jazelle            12 Mt. Airy Tra                      12.65   2 
 15 Husbands, Layla           12 Track Expres           11.90      12.87   1 
 16 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega           10.75      13.07   1 
 17 Trotter, Eriyielle        12 D.C. Speed T           11.25      13.17   2 
 
Girls 60 Meter Hurdles 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.51  3/12/2017   Falon Spearman, Charlotte He                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Garrett, Akala            12 Purpose Driv            9.37       9.12@ 
  2 Scott, A'Rbriel           12 RunUXpress              9.49       9.63  
  3 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans           10.07      10.07  
  4 Gaskins, Jaylah           12 Mt. Airy Tra           10.43      10.45  
  5 Crumpler, Kyla            12 Durham Strid           10.72      10.70  
  6 Bigelow, Ryan             12 Glenarden Tr           11.09      11.03  
  7 Sawyer, Elise             13 Bullets Trac           10.24      11.06  
  8 Campbell, Jaylynn         12 White Plains           11.15      11.76  
Preliminaries
  9 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express            11.25             
 10 Alston, Stevie-Marie      12 Tnt Express            11.49             
 11 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan           11.65             
 12 Nash, Myrical             12 Tlu - Detroi           11.78             
 13 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat              12.12             
 14 Minor, Jazelle            12 Mt. Airy Tra           12.65             
 15 Husbands, Layla           12 Track Expres           12.87             
 16 Rein, Chanel              12 Loudoun Lega           13.07             
 17 Trotter, Eriyielle        12 D.C. Speed T           13.17             
 
Girls High Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-00  3/12/2017   Santana Spearman, Charlotte He              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Guerrero, Ariana          12 D.C. Speed T         5-02.00    5-02.00@     1.57m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-03 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O    O   XO  XXX 
  2 Crumpler, Kyla            12 Durham Strid         4-08.00    4-06.00      1.37m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    P   XO  XXO  XXX 
  3 Bell, Raqayah             13 I5 Elite                        4-02.00      1.27m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    O    O    O  XXX 
  3 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express          4-08.00    4-02.00      1.27m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    O    O    O  XXX 
  5 Raymond, Anaya            12 Jeuness Trac                    4-02.00      1.27m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O   XO   XO   XO   XO  XXX 
  6 Trotter, Eriyielle        12 D.C. Speed T         3-05.00    4-00.00      1.21m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    O    O  XXX 
  6 Atkins, Kennedy           12 I5 Elite                        4-00.00      1.21m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    O    O  XXX 
  8 Lundin, Meagan            12 Unattached           4-06.00    4-00.00      1.21m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    O   XO  XXX 
  9 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy         4-02.00    3-10.00      1.16m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 
        P    P    O  XXX 
 10 Alexander, Alexis         12 Marlboro Boy                    3-10.00      1.16m 
     3-06 3-08 3-10 4-00 
      PPP    O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 17-01.25  3/11/2017   Reagan Schwartz, Firebirds At            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Azariah            12 Baltimore CI        15-00.00   14-11.00      4.54m 
      14-03.25  14-10  13-11.25  14-07.25  14-11  14-08.75
  2 Gillespie, Alaya          12 Purpose Driv        15-11.00   14-09.50      4.50m 
      13-10.50  13-01.75  14-04  13-11.75  12-11  14-09.50
  3 Tillery, Jada             12 Tri City Rel        15-02.00   14-08.75      4.48m 
      14-02  14-00  14-08.75  13-11.50  FOUL  FOUL
  4 Lodi, Blanka T00          12 Flying Angel                   14-06.00      4.41m 
      FOUL  13-06  13-06  13-11  14-06  13-05.75
  5 Forte, Sanai              12 Purpose Driv        15-11.00   14-03.00      4.34m 
      13-06.50  14-00.50  12-01.25  FOUL  13-05.50  14-03
  6 Nichols, Sheyenne         12 Global Trans        15-03.75   14-02.50      4.33m 
      12-06.50  13-01.50  13-08  13-04.75  13-03.75  14-02.50
  7 Anderson, Maya T00        12 Flying Angel                   13-08.00      4.16m 
      13-05.50  10-08.25  13-04  13-08  FOUL  FOUL
  8 Guerrero, Ariana          12 D.C. Speed T        14-08.00   13-07.75      4.15m 
      12-09.75  13-07.75  13-03  FOUL  12-06.75  12-09.75
  9 Perdue, Mirrah            12 Tnt Express         15-00.00   12-02.00      3.70m 
      11-09  12-02  10-11         
 10 Trotter, Eriyielle        12 D.C. Speed T        14-00.00   12-00.00      3.65m 
      12-00  11-09  FOUL         
 11 Badgettt, Alivia          13 Ohio Heat           13-07.00   11-11.50      3.64m 
      10-09  11-11.50  11-11         
 12 Castillo, Isabella        12 Bodies By Ba        12-00.00   11-08.75      3.57m 
      8-11  11-01.50  11-08.75           
 13 Campbell, Jaylynn         12 White Plains        15-00.00   11-06.25      3.51m 
      FOUL  FOUL  11-06.25         
 14 Wilson, Karma             12 Marlboro Boy        12-06.50   11-04.50      3.46m 
      10-01  11-03  11-04.50         
 15 Gonzalez, Arianna         12 White Plains        12-00.00   11-01.00      3.37m 
      10-01.50  9-11.50  11-01         
 16 Taylor, Pagie             12 Eastend Ligh        13-00.00   10-11.50      3.34m 
      10-11.50  10-04  10-00         
 17 Hawkins, Alyssa           12 Marlboro Boy                   10-10.75      3.32m 
      10-07.50  10-04.50  10-10.75         
 18 Greatheart, Amaya         12 Hr-Hurricane                   10-10.50      3.31m 
      FOUL  9-09  10-10.50         
 19 Grant, Kayla              12 Grant You WI        14-06.00   10-06.75      3.21m 
      10-06.75  10-04.50  10-00.25         
 20 Alexander, Alexis         12 Marlboro Boy                    9-03.50      2.83m 
      8-04.75  8-09.75  9-03.50         
 -- Vincic, Kristina          13 Bullets Trac                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Chess, Tyler              12 Grant You WI        11-00.00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Triple Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 35-10  3/13/2016   Jillian Catton, FASTER                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Vincic, Kristina          13 Bullets Trac                   33-07.50     10.24m 
      31-10.25  30-02.50  31-07  31-05.50  33-07.50  33-04.50
  2 Lodi, Blanka T00          12 Flying Angel                   33-04.00     10.16m 
      FOUL  33-03.25  32-07.50  33-03.50  31-07  33-04
  3 Brown, Aaliyah            12 White Plains                   28-03.00      8.61m 
      28-03  27-00  26-02  FOUL  27-01  26-04.50
 
Girls Shot Put 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 35-10  3/12/2017   Trinity Franklin, Glenarden Tr              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Russell, Simone           12 Mt. Airy Tra        32-07.00   35-03.00     10.74m 
      32-02  31-01  33-08  32-03  31-00  35-03
  2 Woolfolk, Naomi           12 Dale City Li        33-02.00   34-06.00     10.51m 
      33-04  31-08  32-03  31-08  29-07  34-06
  3 Atkins, Kennedy           12 I5 Elite                       33-05.00     10.18m 
      31-06.50  33-05  31-09  29-10  28-05.50  33-02.50
  4 Brown, Sytieia            12 Baltimore Wh        36-00.00   30-10.00      9.39m 
      27-03  30-10  FOUL  29-03  29-06  28-04.50
  5 Riley, Kaena              12 Pwc Panthers        25-08.25   30-02.00      9.19m 
      30-02  26-02.50  29-09.50  26-11  26-09  28-03.50
  6 Skylstad, Sarah           13 Unattached          30-00.00   29-10.00      9.09m 
      27-05  29-00  29-10  27-10  28-08  26-02.50
  7 Fulton, Asa               12 Baltimore CI        32-00.00   29-02.00      8.89m 
      21-04  26-08  27-06  26-05  26-11  29-02
  8 Tyree, Maddison           12 Columbus Pan        30-00.00   28-01.00      8.55m 
      26-09  27-04  27-06  27-06  26-10  28-01
  9 Trotter, Eriyielle        12 D.C. Speed T        28-00.00   26-10.00      8.17m 
      26-10  26-06  25-09.50         
 
Girls 3000 Meter Race Walk 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 21:27.97  3/12/2017   Janai Lesesne, Gideonites T              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Siljanoski, Caitlyn       12 Legion of Zo                   18:10.48@ 
  2 Brown, Samantha           12 High Level T                   25:42.86  
  3 Caldwell, Angelique       12 High Level T                   28:10.81  
 
Girls 60 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.79  3/13/2016   Eleyah Armstrong, Technique Tr              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jackson, Kaila            13 Tlu - Detroi            7.56       7.81q  6 
  2 Cole, Gabrielle           13 Flying Angel            7.85       7.94q  5 
  3 Jenkins, Olivia           13 Tlu - Detroi            7.95       8.02q  7 
  4 Johnson, Khaiya           14 Glenarden Tr            7.80       8.04q  2 
  5 Mumford, Ija              13 Tri City Rel            7.70       8.07q  4 
  6 Holland, Micayah          13 Global Trans            7.50       8.10q  7 
  7 Newkirk, Riley            13 Unattached              8.00       8.12q  3 
  8 Lugirthanathan, Sahana    13 Flying Angel            8.01       8.17q  2 
  9 Mckinnon, Taylor          13 RunUXpress              7.98       8.18   5 
 10 Evans, Raven              13 Dale City Li            7.70       8.22   2 
 11 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl            7.70       8.27   3  8.261
 12 Reid, Hailey              14 Bullets Trac            8.16       8.27   4  8.265
 13 Francis, Mckayla          13 Flying Angel            8.30       8.27   6  8.267
 14 Whyte, Madison            13 Peninsula Pa            7.58       8.28   5 
 15 Ghide-Bryan, Genesis      13 Flying Angel            8.10       8.29   1 
 16 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra                       8.32   5  8.314
 17 Johnson, Chase            14 D.C. Speed T            7.85       8.32   4  8.319
 18 Fields, Caprice           13 Quick Lightn            8.25       8.36   6 
 19 Evans, Jordyn             13 Dale City Li            7.86       8.41   6 
 20 Forbes, Taylor            13 Mt. Airy Tra                       8.44   3 
 21 Bacon, Jen                14 Track Expres            8.58       8.53   3  8.522
 22 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit            7.71       8.53   1  8.524
 23 Guy, Crystal              13 Flying Angel            8.40       8.55   4 
 24 Addison, Jaden            13 Baltimore CI            8.00       8.56   4 
 25 Sims, Erynn               13 I5 Elite                7.80       8.60   1 
 26 Conway, Shakira           13 Eastend Ligh            8.56       8.61   1 
 27 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli            7.80       8.62   3 
 28 Bryan, Brinley            13 Ashburn Elit            8.14       8.63   3 
 29 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel                       8.74   2 
 30 Rowland, Kendall          14 RunUXpress              8.23       8.76   6 
 31 Addo, Rachael             13 Glenarden Tr            8.50       8.82   1 
 32 Taiwo, Joy                13 Ashburn Elit            7.95       8.84   7 
 33 Franklin, Trinity         14 Glenarden Tr                       8.87   1 
 34 Blue, Alaycea             13 Dale City Li            8.12       8.89   1  8.886
 35 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T                       8.89   4  8.888
 36 Gueye, Salmata            13 Firebirds At            7.98       8.90   6 
 37 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn            8.75       8.91   6 
 38 Swann, Ania               13 Marlboro Boy            8.60       9.03   4 
 39 Elcock, Keyanna           13 Flying Angel                       9.04   7 
 40 Salinas, Emily            13 Ashburn Elit            8.39       9.05   5 
 41 Greene, Natalie           13 Ashburn Elit            8.48       9.18   2 
 42 Ware, Jada                13 Track Expres            8.25       9.26   7 
 43 Jones, Renee              13 White Plains            8.60       9.30   3  9.294
 44 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra            8.72       9.30   5  9.297
 45 Clegg, Dylan              13 Warriors Tra                      10.77   7 
 
Girls 60 Meter Dash 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.79  3/13/2016   Eleyah Armstrong, Technique Tr              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jackson, Kaila            13 Tlu - Detroi            7.81       7.82  
  2 Cole, Gabrielle           13 Flying Angel            7.94       7.99  
  3 Jenkins, Olivia           13 Tlu - Detroi            8.02       8.05  
  4 Newkirk, Riley            13 Unattached              8.12       8.06  
  5 Holland, Micayah          13 Global Trans            8.10       8.07  
  6 Mumford, Ija              13 Tri City Rel            8.07       8.13  
  7 Lugirthanathan, Sahana    13 Flying Angel            8.17       8.28  
Preliminaries
  4 Johnson, Khaiya           14 Glenarden Tr            8.04             
  9 Mckinnon, Taylor          13 RunUXpress              8.18             
 10 Evans, Raven              13 Dale City Li            8.22             
 11 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl            8.27             
 12 Reid, Hailey              14 Bullets Trac            8.27             
 13 Francis, Mckayla          13 Flying Angel            8.27             
 14 Whyte, Madison            13 Peninsula Pa            8.28             
 15 Ghide-Bryan, Genesis      13 Flying Angel            8.29             
 16 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra            8.32             
 17 Johnson, Chase            14 D.C. Speed T            8.32             
 18 Fields, Caprice           13 Quick Lightn            8.36             
 19 Evans, Jordyn             13 Dale City Li            8.41             
 20 Forbes, Taylor            13 Mt. Airy Tra            8.44             
 21 Bacon, Jen                14 Track Expres            8.53             
 22 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit            8.53             
 23 Guy, Crystal              13 Flying Angel            8.55             
 24 Addison, Jaden            13 Baltimore CI            8.56             
 25 Sims, Erynn               13 I5 Elite                8.60             
 26 Conway, Shakira           13 Eastend Ligh            8.61             
 27 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli            8.62             
 28 Bryan, Brinley            13 Ashburn Elit            8.63             
 29 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel            8.74             
 30 Rowland, Kendall          14 RunUXpress              8.76             
 31 Addo, Rachael             13 Glenarden Tr            8.82             
 32 Taiwo, Joy                13 Ashburn Elit            8.84             
 33 Franklin, Trinity         14 Glenarden Tr            8.87             
 34 Blue, Alaycea             13 Dale City Li            8.89             
 35 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T            8.89             
 36 Gueye, Salmata            13 Firebirds At            8.90             
 37 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn            8.91             
 38 Swann, Ania               13 Marlboro Boy            9.03             
 39 Elcock, Keyanna           13 Flying Angel            9.04             
 40 Salinas, Emily            13 Ashburn Elit            9.05             
 41 Greene, Natalie           13 Ashburn Elit            9.18             
 42 Ware, Jada                13 Track Expres            9.26             
 43 Jones, Renee              13 White Plains            9.30             
 44 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra            9.30             
 45 Clegg, Dylan              13 Warriors Tra           10.77             
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 25.63  3/12/2016   Sherri-Ann Norton, Lauderdale L             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jackson, Kaila            13 Tlu - Detroi           25.12    @ 25.31q  8 
  2 Burr, Leeah               13 Tlu - Detroi           25.28    @ 25.44q  7 
  3 Cole, Gabrielle           13 Flying Angel           25.77      25.83q  5 
  4 Hawkins, Comari           13 Tlu - Detroi           25.55      25.92q  6 
  5 Whyte, Madison            13 Peninsula Pa           26.34      25.99q  1 
  6 Jenkins, Olivia           13 Tlu - Detroi           26.35      26.49q  1 
  7 Johnson, Khaiya           14 Glenarden Tr           26.00      26.55q  3 
  8 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl           25.81      26.83q  4 
  9 Evans, Raven              13 Dale City Li           27.21      26.92   4 
 10 Lugirthanathan, Sahana    13 Flying Angel           26.69      26.93   5 
 11 Bennett, Kaylee           13 Team Acceler           26.30      27.00   2 
 12 McFarland, Mikayla        14 Unattached             26.60      27.13   4 
 13 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit           26.40      27.37   2 
 14 Johnson, Chase            14 D.C. Speed T           26.50      27.43   3 
 15 Holland, Micayah          13 Global Trans           27.31      27.44   3  27.434
 16 Lyons, Mikaela            14 Glenarden Tr           27.00      27.44   7  27.440
 17 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra           27.00      27.63   8 
 18 Sims, Erynn               13 I5 Elite               27.00      27.73   8 
 19 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli           27.00      28.11   7 
 20 Guy, Crystal              13 Flying Angel           27.90      28.13   1 
 21 Roberson, Nia             13 Loudoun Lega           27.60      28.39   2 
 22 White, Jasharia           13 RunUXpress             27.00      28.53   6 
 23 Fields, Caprice           13 Quick Lightn           28.00      28.57   2 
 24 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel           27.99      28.66   1 
 25 Bacon, Jen                14 Track Expres           29.32      28.71   7 
 26 Townes, Madison           13 Loudoun Lega           29.15      28.74   8 
 27 Parham, Madison           13 Baltimore Wh           30.00      28.84   4 
 28 Cox, Finley               13 Ashburn Elit           28.20      28.90   6 
 29 Daley, Kayla              13 White Plains           28.10      29.13   5 
 30 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn           28.00      29.27   4 
 31 Blue, Alaycea             13 Dale City Li           29.20      29.31   8 
 32 Ware, Jada                13 Track Expres           30.00      29.46   5 
 33 Elcock, Keyanna           13 Flying Angel           30.54      29.65   3 
 34 Gueye, Salmata            13 Firebirds At           29.79      29.74   6 
 35 Addo, Rachael             13 Glenarden Tr           28.00      29.77   3 
 36 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T                      30.37   3 
 37 Swann, Ania               13 Marlboro Boy           29.00      30.88   7 
 38 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra           30.86      31.10   2 
 39 Carroll, Jayanna          13 Prominent At           33.10      31.48   1 
 40 Jones, Renee              13 White Plains           30.90      32.50   1 
 
Girls 200 Meter Dash 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 25.63  3/12/2016   Sherri-Ann Norton, Lauderdale L             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Jackson, Kaila            13 Tlu - Detroi           25.31      25.24@  2 
  2 Burr, Leeah               13 Tlu - Detroi           25.44      25.53@  2 
  3 Hawkins, Comari           13 Tlu - Detroi           25.92      25.80   2 
  4 Cole, Gabrielle           13 Flying Angel           25.83      25.93   2 
  5 Whyte, Madison            13 Peninsula Pa           25.99      26.01   1 
  6 Johnson, Khaiya           14 Glenarden Tr           26.55      26.66   1 
  7 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl           26.83      26.69   1 
  8 Jenkins, Olivia           13 Tlu - Detroi           26.49      26.90   1 
Preliminaries
  9 Evans, Raven              13 Dale City Li           26.92                
 10 Lugirthanathan, Sahana    13 Flying Angel           26.93                
 11 Bennett, Kaylee           13 Team Acceler           27.00                
 12 McFarland, Mikayla        14 Unattached             27.13                
 13 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit           27.37                
 14 Johnson, Chase            14 D.C. Speed T           27.43                
 15 Holland, Micayah          13 Global Trans           27.44                
 16 Lyons, Mikaela            14 Glenarden Tr           27.44                
 17 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra           27.63                
 18 Sims, Erynn               13 I5 Elite               27.73                
 19 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli           28.11                
 20 Guy, Crystal              13 Flying Angel           28.13                
 21 Roberson, Nia             13 Loudoun Lega           28.39                
 22 White, Jasharia           13 RunUXpress             28.53                
 23 Fields, Caprice           13 Quick Lightn           28.57                
 24 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel           28.66                
 25 Bacon, Jen                14 Track Expres           28.71                
 26 Townes, Madison           13 Loudoun Lega           28.74                
 27 Parham, Madison           13 Baltimore Wh           28.84                
 28 Cox, Finley               13 Ashburn Elit           28.90                
 29 Daley, Kayla              13 White Plains           29.13                
 30 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn           29.27                
 31 Blue, Alaycea             13 Dale City Li           29.31                
 32 Ware, Jada                13 Track Expres           29.46                
 33 Elcock, Keyanna           13 Flying Angel           29.65                
 34 Gueye, Salmata            13 Firebirds At           29.74                
 35 Addo, Rachael             13 Glenarden Tr           29.77                
 36 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T           30.37                
 37 Swann, Ania               13 Marlboro Boy           30.88                
 38 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra           31.10                
 39 Carroll, Jayanna          13 Prominent At           31.48                
 40 Jones, Renee              13 White Plains           32.50                
 
Girls 400 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 57.99  3/12/2017   Kyairra Reigh, Denver Light                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Burr, Leeah               13 Tlu - Detroi           59.20      59.16q  6 
  2 Hawkins, Comari           13 Tlu - Detroi           58.80      59.43q  7 
  3 Bennett, Kaylee           13 Team Acceler         1:00.00    1:00.83q  2 
  4 McFarland, Mikayla        14 Unattached           1:01.00    1:01.04q  2 
  5 Evans, Jordyn             13 Dale City Li         1:01.00    1:02.37q  1 
  6 Collins, Kayla            14 Glenarden Tr           59.80    1:02.76q  5 
  7 Sims, Erynn               13 I5 Elite             1:02.00    1:03.33q  4 
  8 Stephens, Genelle         13 Glenarden Tr         1:04.00    1:04.93q  7 
  9 Bumbry, Trinity           13 Glenarden Tr         1:04.00    1:05.62   6 
 10 Johnson, Morgan           13 Glenarden Tr         1:05.00    1:06.02   1 
 11 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit         1:00.00    1:06.35   4 
 12 Deloatch, Imari           13 RunUXpress           1:03.00    1:06.61   5 
 13 Blue, Alaycea             13 Dale City Li         1:08.00    1:06.85   6 
 14 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli         1:04.00    1:07.30   3 
 15 Roberson, Nia             13 Loudoun Lega         1:04.00    1:07.57   4 
 16 Soares, Zeta              13 White Plains         1:04.00    1:07.80   2 
 17 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel         1:06.00    1:07.85   3 
 18 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn         1:02.00    1:07.90   3 
 19 Salinas, Emily            13 Ashburn Elit         1:06.00    1:08.16   2 
 20 Cox, Finley               13 Ashburn Elit         1:07.00    1:08.87   4 
 21 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T                    1:09.24   2 
 22 Bacon, Jen                14 Track Expres         1:09.00    1:09.35   6 
 23 Gueye, Salmata            13 Firebirds At         1:09.40    1:09.61   5 
 24 Parham, Madison           13 Baltimore Wh         1:05.00    1:09.62   1 
 25 Carroll, Jayanna          13 Prominent At         1:09.00    1:10.06   7 
 26 Greene, Natalie           13 Ashburn Elit         1:12.00    1:11.76   2 
 27 Bryan, Brinley            13 Ashburn Elit         1:12.00    1:11.78   3 
 28 Houston, Rowan            13 White Plains         1:11.00    1:14.38   4 
 29 Ware, Jada                13 Track Expres         1:09.00    1:14.40   7 
 30 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra         1:15.00    1:24.75   1 
 
Girls 400 Meter Dash 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 57.99  3/12/2017   Kyairra Reigh, Denver Light                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Hawkins, Comari           13 Tlu - Detroi           59.43      58.83   2 
  2 Burr, Leeah               13 Tlu - Detroi           59.16      59.21   2 
  3 Bennett, Kaylee           13 Team Acceler         1:00.83    1:00.10   2 
  4 Collins, Kayla            14 Glenarden Tr         1:02.76    1:00.18   1 
  5 McFarland, Mikayla        14 Unattached           1:01.04    1:01.40   2 
  6 Evans, Jordyn             13 Dale City Li         1:02.37    1:01.47   1 
  7 Stephens, Genelle         13 Glenarden Tr         1:04.93    1:03.47   1 
  8 Sims, Erynn               13 I5 Elite             1:03.33    1:04.22   1 
Preliminaries
  9 Bumbry, Trinity           13 Glenarden Tr         1:05.62                
 10 Johnson, Morgan           13 Glenarden Tr         1:06.02                
 11 Howard, Jillian           13 Ashburn Elit         1:06.35                
 12 Deloatch, Imari           13 RunUXpress           1:06.61                
 13 Blue, Alaycea             13 Dale City Li         1:06.85                
 14 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli         1:07.30                
 15 Roberson, Nia             13 Loudoun Lega         1:07.57                
 16 Soares, Zeta              13 White Plains         1:07.80                
 17 Williams, Ne'Dira         13 Tri City Rel         1:07.85                
 18 Ensley, A'Zayla           13 Quick Lightn         1:07.90                
 19 Salinas, Emily            13 Ashburn Elit         1:08.16                
 20 Cox, Finley               13 Ashburn Elit         1:08.87                
 21 Blanco, Mekayla           13 Gideonites T         1:09.24                
 22 Bacon, Jen                14 Track Expres         1:09.35                
 23 Gueye, Salmata            13 Firebirds At         1:09.61                
 24 Parham, Madison           13 Baltimore Wh         1:09.62                
 25 Carroll, Jayanna          13 Prominent At         1:10.06                
 26 Greene, Natalie           13 Ashburn Elit         1:11.76                
 27 Bryan, Brinley            13 Ashburn Elit         1:11.78                
 28 Houston, Rowan            13 White Plains         1:14.38                
 29 Ware, Jada                13 Track Expres         1:14.40                
 30 Bowman, Madison           13 Cc Elite Tra         1:24.75                
 
Girls 800 Meter Run 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:19.89  3/12/2016   Kami Hickson, Delco Stalli                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Parsons, Gabbrielle       14 Parsons              2:39.18    2:27.88   2 
  2 Bennett, Kaylee           13 Team Acceler         2:28.00    2:32.64   2 
  3 Covington, Sydney         13 Tiger Track          2:30.00    2:35.00   2 
  4 Holness, Gianna           14 Mt. Airy Tra         2:30.00    2:36.41   2 
  5 Bumbry, Trinity           13 Glenarden Tr         2:39.00    2:36.78   2 
  6 Stephens, Genelle         13 Glenarden Tr         2:39.00    2:37.48   2 
  7 Johnson, Morgan           13 Glenarden Tr         2:39.00    2:42.64   2 
  8 Grant, Ariana             13 Prominent At         2:54.00    2:48.73   1 
  9 Cool, Ashlyn              13 Loudoun Lega         2:53.00    2:48.83   1 
 10 Erostegui, Victoria       13 Loudoun Lega         2:57.00    2:53.06   1 
 11 Dillard, Sadie            13 Ashburn Elit                    2:53.52   1 
 12 Carroll, Jayanna          13 Prominent At         2:48.00    2:53.98   2 
 13 Pope, Shaniah             13 Eastend Ligh         2:50.00    2:56.50   1 
 14 Soares, Zeta              13 White Plains         2:54.00    2:58.75   1 
 15 Parham, Madison           13 Baltimore Wh         2:46.00    3:01.21   2 
 16 Connick, Amy              13 Unattached                      3:24.28   1 
 
Girls 1500 Meter Run 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:55.13  3/13/2016   Lacey Eden, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parsons, Gabbrielle       14 Parsons              5:01.06    4:58.12  
  2 Dennison, Savannah        13 Unattached           5:00.00    4:59.69  
  3 Covington, Sydney         13 Tiger Track          5:22.00    5:18.66  
  4 Holness, Gianna           14 Mt. Airy Tra         5:25.00    5:28.95  
  5 Karter, Danialle          13 Knoxville Yo         5:26.03    5:29.72  
  6 Brotherton, Cooper        14 Unattached                      5:35.00  
  7 Dillard, Sadie            13 Ashburn Elit                    5:55.88  
  8 Connick, Amy              13 Unattached                      6:46.74  
 
Girls 3000 Meter Run 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:32.71  3/12/2016   Lacey Eden, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kulynych-Irvin, Storrie   13 Unattached                     10:40.41  
  2 Parsons, Gabbrielle       14 Parsons             10:54.00   10:48.90  
  3 Dennison, Savannah        13 Unattached          10:45.00   10:51.50  
  4 Karter, Danialle          13 Knoxville Yo        11:49.00   11:36.19  
  5 Dillard, Sadie            13 Ashburn Elit                   12:47.43  
  6 Connick, Amy              13 Unattached                     14:35.01  
 
Girls 60 Meter Hurdles 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  9.11  3/11/2017   Jahnelle Saunders, Technique TC             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Newkirk, Riley            13 Unattached              9.00       9.26q  2 
  2 Mckinnon, Taylor          13 RunUXpress              8.35       9.32q  3 
  3 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli            9.50       9.90q  3 
  4 Perry, Sanai              13 Glenarden Tr            8.40      10.00q  2  9.991
  5 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra                      10.00q  3  9.993
  6 Taiwo, Joy                13 Ashburn Elit            9.51      10.04q  3 
  7 Deloatch, Imari           13 RunUXpress              8.79      10.07q  1 
  8 Reid, Hailey              14 Bullets Trac            9.79      10.15q  2 
  9 Rowland, Kendall          14 RunUXpress              9.67      10.29   1 
 10 Vaughan, J'Naya           13 Eastend Ligh                      11.22   1 
 11 Grant, Ariana             13 Prominent At           11.80      11.54   3 
 12 Rose, Olivia              13 Ashburn Elit           10.73      11.98   2 
 13 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl            8.80      13.05   1 
 14 Addison, Jaden            13 Baltimore CI           10.23      13.95   1 
 
Girls 60 Meter Hurdles 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.11  3/11/2017   Jahnelle Saunders, Technique TC             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mckinnon, Taylor          13 RunUXpress              9.32       8.91@ 
  2 Newkirk, Riley            13 Unattached              9.26       8.94@ 
  3 Taiwo, Joy                13 Ashburn Elit           10.04       9.74  
  4 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra           10.00       9.98  
  5 Deloatch, Imari           13 RunUXpress             10.07      10.02  
  6 Reid, Hailey              14 Bullets Trac           10.15      10.04  
  7 Howard, Triniyah          14 Virginia Eli            9.90      10.27  
  8 Perry, Sanai              13 Glenarden Tr           10.00      11.53  
Preliminaries
  9 Rowland, Kendall          14 RunUXpress             10.29             
 10 Vaughan, J'Naya           13 Eastend Ligh           11.22             
 11 Grant, Ariana             13 Prominent At           11.54             
 12 Rose, Olivia              13 Ashburn Elit           11.98             
 13 Whaley, Joslynn           13 Mle Track Cl           13.05             
 14 Addison, Jaden            13 Baltimore CI           13.95             
 
Girls 4x200 Meter Relay 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:48.35  3/12/2017   Track Life University (Detroit, Track Life
                         C Hawkins, K Jackson, L Burr, M Williams          
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Tlu - Detroit Pal                                 1:42.27    1:41.28@  3 
     1) Hawkins, Comari 13              2) Jackson, Kaila 13              
     3) Burr, Leeah 13                  4) Jenkins, Olivia 13             
  2 RunUXpress                                        1:45.78    1:45.78@  3 
     1) Scott, A'Rbriel 12              2) White, Jasharia 13             
     3) Jackson, Shawnti 12             4) Mckinnon, Taylor 13            
  3 Glenarden Track Club                              1:46.00    1:45.81@  3 
     1) Ofotan, Jade 12                 2) Collins, Kayla 14              
     3) Johnson, Khaiya 14              4) Lyons, Mikaela 14              
  4 Flying Angels                                     1:49.00    1:47.51@  2 
     1) Odukoya, Emmanuela 12           2) Ghide-Bryan, Genesis 13        
     3) Francis, Mckayla 13             4) Lugirthanathan, Sahana 13      
  5 Dale City Lightning Track Club                    1:50.21    1:49.60   2 
     1) Orneval, Iyana 12               2) Evans, Jordyn 13               
     3) Gooden, Lena 12                 4) Evans, Raven 13                
  6 Mt. Airy Track Club                               1:49.00    1:49.91   3 
     1) Gaskins, Jaylah 12              2) Gaskins, Jennah 12             
     3) Kelly, Simone 12                4) Forbes, Taylor 13              
  7 Flying Angels  'B'                                1:56.00    1:51.48   1 
     1) Bonilla, Alba 12                2) Guy, Crystal 13                
     3) Anderson, Maya 12               4) Akinduro, Tolu 13              
  8 I5 Elite                                          1:47.00    1:52.52   3 
     1) Pearsall, Elle 12               2) Sims, Erynn 13                 
     3) Atkins, Kennedy 12              4) Bell, Raqayah 13               
  9 Glenarden Track Club  'B'                         1:53.00    1:54.05   2 
     1) Stephens, Genelle 13            2) Addo, Rachael 13               
     3) Bumbry, Trinity 13              4) Franklin, Trinity 14           
 10 Eastend Lightning Track & Fiel                    1:52.80    1:55.89   2 
     1) Blake, Nirel 13                 2) Taylor, Pagie 12               
     3) Conway, Shakira 13              4) Pope, Shaniah 13               
 11 Tri City Relays of North Carol                    1:50.00    1:56.08   2 
     1) Mumford, Ija 13                 2) Tillery, Jada 12               
     3) Mcclellan, Jahqueen 12          4) Williams, Ne'Dira 13           
 12 Eastend Lightning Track & Fiel  'B'               1:55.10    1:56.84   1 
     1) Parker, Ariana 12               2) Vaughan, J'Naya 13             
     3) Coleman, Janai 13               4) Mason, Journey 12              
 13 Flying Angels  'C'                                1:56.50    1:58.70   1 
     1) Sterling-Stewart, Alexia 12     2) Lodi, Csenge 13                
     3) Elcock, Keyanna 13              4) Goncalves, Liliana 12          
 14 Ashburn Elite Track Club                          1:55.00    1:59.57   2 
     1) Thomas, Asia 12                 2) Salinas, Emily 13              
     3) Taiwo, Joy 13                   4) Greene, Kaitlyn 13             
 15 White Plains Future Stars                         1:58.00    2:02.70   1 
     1) Mciver, Alicia 12               2) Gonzalez, Arianna 12           
     3) Campbell, Jaylynn 12            4) Walters, Naomi 13              
 -- Bullets Track Club                                1:48.64         DQ   3  AAU Rule 14
     1) Fraser, Charlize 12             2) Sawyer, Elise 13               
     3) Reid, Hailey 14                 4) Vincic, Kristina 13            
 
Girls 4x400 Meter Relay 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 4:12.66  3/11/2017   Track Life University (Detroit, Track Life
                         C Hawkins, K Jackson, L Burr, M Williams          
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Glenarden Track Club                              4:02.00    4:07.61@  2 
     1) Collins, Kayla 14               2) Johnson, Khaiya 14             
     3) Lyons, Mikaela 14               4) Perry, Sanai 13                
  2 Mt. Airy Track Club                               4:15.00    4:13.57   2 
     1) Holness, Gianna 14              2) Gaskins, Jaylah 12             
     3) Gaskins, Jennah 12              4) Kelly, Simone 12               
  3 Dale City Lightning Track Club                    4:09.00    4:14.08   2 
     1) Orneval, Iyana 12               2) Evans, Jordyn 13               
     3) Gooden, Lena 12                 4) Evans, Raven 13                
  4 Flying Angels                                     4:30.00    4:18.18   1 
     1) Bonilla, Alba 12                2) Sterling-Stewart, Alexia 12    
     3) Odukoya, Emmanuela 12           4) Francis, Mckayla 13            
  5 Ashburn Elite Track Club                          4:15.00    4:24.55   2 
     1) Thomas, Asia 12                 2) Salinas, Emily 13              
     3) Stewart, Emily 12               4) Howard, Jillian 13             
  6 Eastend Lightning Track & Fiel                    4:25.00    4:25.27   1 
     1) Parker, Ariana 12               2) White-Diaz, Jaida 12           
     3) Blake, Nirel 13                 4) Conway, Shakira 13             
  7 Baltimore City Track & Field C                    4:28.00    4:30.54   1 
     1) Fulton, Asa 12                  2) Jones, Azariah 12              
     3) Devaughn, Dominique 12          4) Addison, Jaden 13              
  8 White Plains Future Stars                         4:25.00    4:45.87   1 
     1) Brown, Aaliyah 12               2) Daley, Kayla 13                
     3) Houston, Rowan 13               4) Soares, Zeta 13                
  9 Ashburn Elite Track Club  'B'                                4:47.53   1 
     1) Bryan, Brinley 13               2) Taiwo, Joy 13                  
     3) Greene, Natalie 13              4) Guillory, Synclare 13          
 
Girls 4x800 Meter Relay 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:01.52  3/13/2016   Delco Stallions, Delco Stalli            
                          A Pratt, K Hickson, S Peterson, S Deluca          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eastend Lightning Track & Fiel                   11:15.00   11:27.42  
     1) Parker, Ariana 12               2) White-Diaz, Jaida 12           
     3) Coleman, Janai 13               4) Pope, Shaniah 13               
  2 Ashburn Elite Track Club                                    11:58.41  
     1) Scholz, Callie 14               2) Cox, Finley 13                 
     3) Zimmerman, Makenzie 12          4) Dillard, Sadie 13              
 
Girls High Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-04  3/12/2017   Jahnelle Saunders, Technique TC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Collins, Kayla            14 Glenarden Tr         5-03.00    5-02.00      1.57m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2 Akinduro, Tolu            13 Flying Angel                    5-02.00      1.57m 
     3-02 3-04 3-06 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  3 Houston, Rowan            13 White Plains         5-02.00    5-00.00      1.52m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  4 Perry, Sanai              13 Glenarden Tr         5-03.00    5-00.00      1.52m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O    O   XO  XXO   XX 
  5 Greene, Kaitlyn           13 Ashburn Elit         4-08.00    4-06.00      1.37m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Vaughan, J'Naya           13 Eastend Ligh         4-04.00    4-06.00      1.37m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  7 Dine, Clarissa            13 Athos                           4-06.00      1.37m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  8 Rose, Olivia              13 Ashburn Elit         4-02.00    4-00.00      1.21m 
     3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O   XO    O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 18-10.50  3/11/2017   Tia Taylor, Mt. Airy Tra                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mumford, Ija              13 Tri City Rel        17-06.00   16-07.75      5.07m 
      16-02  16-04  FOUL  FOUL  FOUL  16-07.75
  2 Evans, Naiyae             13 Owings Mills        17-10.00   16-00.00      4.87m 
      FOUL  FOUL  15-09.75  15-06.25  15-09  16-00
  3 Fields, Caprice           13 Quick Lightn        16-10.00   14-10.75      4.54m 
      13-00  13-11  14-00  14-01  12-08  14-10.75
  4 Roberson, Nia             13 Loudoun Lega        15-03.25   14-09.50      4.50m 
      14-09.50  13-10  14-01  14-00  FOUL  13-03.50
  5 Forbes, Taylor            13 Mt. Airy Tra        15-04.00   14-07.50      4.45m 
      14-07.50  14-03.75  FOUL  FOUL  13-01.75  13-09
  6 Ghide-Bryan, Genesis      13 Flying Angel        14-00.00   14-06.00      4.41m 
      14-01.25  13-11.75  14-02.25  13-11  14-06  13-11.75
  7 Rowland, Kendall          14 RunUXpress                     14-00.75      4.28m 
      13-02  14-00.75  12-06.25  13-01.75  10-00.50  12-02
  8 Coe, Jasmine              13 Mustangs Tra        14-11.00   13-08.50      4.17m 
      13-07  13-08.50  13-07  13-06  FOUL  13-03
  9 Lodi, Csenge T00          13 Flying Angel                   12-10.00      3.91m 
      FOUL  12-10  12-09.75         
 10 Holland, Micayah          13 Global Trans        13-01.75   12-03.75      3.75m 
      12-03.75  12-02  12-00         
 11 Dine, Clarissa            13 Athos                          12-00.50      3.67m 
      11-02  FOUL  12-00.50         
 12 Swann, Ania               13 Marlboro Boy        12-06.50   11-04.00      3.45m 
      11-04  9-08  9-04         
 13 Jones, Renee              13 White Plains        13-00.00   11-02.50      3.41m 
      11-02.50  10-05  9-08.50         
 
Girls Triple Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 36-01.75  3/12/2017   Jillian Catton, Bullets Trac             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mumford, Ija              13 Tri City Rel        35-03.00   36-06.50@    11.13m 
      35-10  36-00  36-06.50  36-06  35-05  FOUL
  2 Evans, Naiyae             13 Owings Mills        36-02.00   36-01.00     10.99m 
      33-01  35-06.50  36-01  34-06  34-08  35-04
  3 Ghide-Bryan, Genesis      13 Flying Angel        31-02.00   35-01.00     10.69m 
      33-05  34-03.50  33-10  34-01.50  34-02  35-01
  4 Akinduro, Tolu            13 Flying Angel                   34-08.50     10.57m 
      33-07.25  34-01.50  33-05  34-08.50  32-03  34-00.25
  5 Forbes, Taylor            13 Mt. Airy Tra                   32-03.50      9.84m 
      FOUL  31-11  31-00.50  32-01  32-03.50  31-03.50
  6 Lodi, Csenge T00          13 Flying Angel                   31-09.00      9.67m 
      FOUL  31-09  29-05.50  31-08  30-11  FOUL
  7 Rowland, Kendall          14 RunUXpress                     31-04.75      9.56m 
      FOUL  30-00  31-04.75  30-08  29-11  30-04
  8 Greene, Kaitlyn           13 Ashburn Elit        30-04.00   29-01.00      8.86m 
      27-08  29-01  28-08.50  27-07  PASS  PASS
  9 Houston, Rowan            13 White Plains        29-00.00   24-00.00      7.31m 
      FOUL  FOUL  24-00         
 
Girls Shot Put 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 40-04  3/13/2016   Abby Venglass, @TEAMVENGLAS                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Franklin, Trinity         14 Glenarden Tr        36-10.00   38-07.00     11.76m 
      32-04.50  35-08  32-04  34-02  FOUL  38-07
  2 Beaton, Dasha             13 Owings Mills        34-03.75   35-07.00     10.84m 
      31-05  34-08  35-07  33-06  30-09  33-09
  3 Reid, Hailey              14 Bullets Trac                   33-03.00     10.13m 
      27-07  32-04  32-07  FOUL  31-01.50  33-03
  4 Newkirk, Riley            13 Unattached                     31-06.00      9.60m 
      30-00  30-04  30-06  31-06  31-02  29-10
  5 Amunga, Kyla F00          14 Tlu - Detroi                   28-00.00      8.53m 
      28-00  28-00  27-00  27-03  27-04  27-02
  6 Hall, Iyanna              13 Mt. Airy Tra        25-00.00   27-00.00      8.22m 
      24-06  FOUL  24-11  27-00  25-06  25-05
  7 Lewis, Jucenia            13 Ashburn Elit                   25-03.50      7.70m 
      25-03.50  24-10  22-06  22-01.50  22-06.50  23-10
  8 Deloatch, Imari           13 RunUXpress                     25-01.00      7.64m 
      25-01  23-06  22-00  19-11  18-01.50  23-01
  9 Elcock, Keyanna           13 Flying Angel                   24-10.50      7.58m 
      24-10.50  23-02  22-04         
 10 White, Jasharia           13 RunUXpress                     24-06.00      7.46m 
      24-06  24-05  21-00         
 11 Clegg, Dylan              13 Warriors Tra                   21-03.00      6.47m 
      20-08  21-03  20-01         
 12 Dine, Clarissa            13 Athos                          19-04.00      5.89m 
      19-04  18-02  18-06         
 
Girls 60 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.81  3/11/2017   Sherri-Ann Norton, lauderdale l             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Richardson, Ariana        15 RunUXpress              7.71       7.82q  4 
  2 Agate, Lucca              15 Flying Angel            7.80       7.84q  3 
  3 Catton, Jillian           15 Bullets Trac            7.81       8.00q  1 
  4 Goode, Anyha              14 RunUXpress              7.82       8.01q  1 
  5 Hadley, Lauren            16 D.C. Speed T            7.80       8.17q  2 
  6 Long, Kali                15 Cambridge Je            8.02       8.18q  4 
  7 Murry, Madison            15 Columbus Pan            7.90       8.19q  6 
  8 Kamara, Jaryeha           15 Dale City Li            7.65       8.22q  5 
  9 Cabezas, Ariana           14 Flying Angel            7.85       8.29   3 
 10 Young, Breyonna           14 Bullseye Run            8.30       8.37   2 
 11 Miller, Madison           14 Unattached              8.54       8.40   2 
 12 Boykin, Jesikah           15 Unattached              8.10       8.41   1 
 13 Opadina, Adeola           14 Bullseye Run            8.58       8.45   1 
 14 Wray, Destinee            14 Flying Angel            8.21       8.49   1  8.483
 15 Reid, Azariah             16 Glenarden Tr                       8.49   1  8.487
 16 Brohard, Gabrielle        15 Ashburn Elit            7.82       8.50   2 
 17 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li            8.01       8.56   5 
 18 Hall, Jannah              14 Bullseye Run            8.88       8.57   5 
 19 Clutterbuck, Renee        14 Flying Angel            8.40       8.58   5 
 20 Apparicio, Nia            14 Flying Angel            8.72       8.61   4 
 21 Clark, Allison            14 Global Trans            7.86       8.63   4  8.621
 22 Bryson, Brianna           15 Dale City Li            8.41       8.63   6  8.624
 22 Emery, Alexis             14 Glenarden Tr                       8.63   3  8.624
 24 Battiste, Tatia           14 Unattached              7.00       8.64   6  8.632
 25 Gay, Lauren               15 White Plains            8.30       8.64   3  8.637
 26 Bass, Yukorah             15 Ashburn Elit            7.87       8.66   6  8.651
 27 Kargbo, Mariama           14 Dale City Li            8.07       8.66   3  8.660
 28 Eshetu, Galila            14 Flying Angel            8.50       8.68   3 
 29 Currie, Derica            16 Unattached              8.50       8.69   4 
 30 Johnson, Kennedy          14 Tlu - Detroi            8.58       8.73   1 
 31 Saunders, Laiya           15 Bullseye Run            8.70       8.79   3 
 32 Cox, Ashley               15 Dale City Li            7.86       8.84   5 
 33 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra                       8.89   2  8.881
 34 Bailey, Morgan            14 Track Expres            8.93       8.89   6  8.882
 35 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi            8.39       8.90   4 
 36 Harper, Taniya            15 Camden Clock            8.42       8.93   6 
 37 Collins, Yasmine          14 Bullseye Run            8.95       8.94   6 
 38 Peterson, Ryienne         14 Unattached              8.50       8.98   5 
 39 Quant, Shaniya            14 Bullseye Run            9.30       9.39   4 
 
Girls 60 Meter Dash 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.81  3/11/2017   Sherri-Ann Norton, lauderdale l             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Richardson, Ariana        15 RunUXpress              7.82       7.72@ 
  2 Agate, Lucca              15 Flying Angel            7.84       7.89  
  3 Catton, Jillian           15 Bullets Trac            8.00       8.01  
  4 Goode, Anyha              14 RunUXpress              8.01       8.14   8.133
  5 Long, Kali                15 Cambridge Je            8.18       8.14   8.138
  6 Murry, Madison            15 Columbus Pan            8.19       8.26  
  7 Kamara, Jaryeha           15 Dale City Li            8.22       8.28  
  8 Hadley, Lauren            16 D.C. Speed T            8.17       8.30  
Preliminaries
  9 Cabezas, Ariana           14 Flying Angel            8.29             
 10 Young, Breyonna           14 Bullseye Run            8.37             
 11 Miller, Madison           14 Unattached              8.40             
 12 Boykin, Jesikah           15 Unattached              8.41             
 13 Opadina, Adeola           14 Bullseye Run            8.45             
 14 Wray, Destinee            14 Flying Angel            8.49             
 15 Reid, Azariah             16 Glenarden Tr            8.49             
 16 Brohard, Gabrielle        15 Ashburn Elit            8.50             
 17 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li            8.56             
 18 Hall, Jannah              14 Bullseye Run            8.57             
 19 Clutterbuck, Renee        14 Flying Angel            8.58             
 20 Apparicio, Nia            14 Flying Angel            8.61             
 21 Clark, Allison            14 Global Trans            8.63             
 22 Bryson, Brianna           15 Dale City Li            8.63             
 22 Emery, Alexis             14 Glenarden Tr            8.63             
 24 Battiste, Tatia           14 Unattached              8.64             
 25 Gay, Lauren               15 White Plains            8.64             
 26 Bass, Yukorah             15 Ashburn Elit            8.66             
 27 Kargbo, Mariama           14 Dale City Li            8.66             
 28 Eshetu, Galila            14 Flying Angel            8.68             
 29 Currie, Derica            16 Unattached              8.69             
 30 Johnson, Kennedy          14 Tlu - Detroi            8.73             
 31 Saunders, Laiya           15 Bullseye Run            8.79             
 32 Cox, Ashley               15 Dale City Li            8.84             
 33 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra            8.89             
 34 Bailey, Morgan            14 Track Expres            8.89             
 35 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi            8.90             
 36 Harper, Taniya            15 Camden Clock            8.93             
 37 Collins, Yasmine          14 Bullseye Run            8.94             
 38 Peterson, Ryienne         14 Unattached              8.98             
 39 Quant, Shaniya            14 Bullseye Run            9.39             
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 25.63  3/12/2017   Mia Oneil, Virginia Bea                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Davis, Kayla              14 RunUXpress             23.89    @ 24.35q  9 
  2 Richardson, Ariana        15 RunUXpress             25.00    @ 25.30q  8 
  3 Agate, Lucca              15 Flying Angel           25.50      26.18q  6 
  4 Cabezas, Ariana           14 Flying Angel           26.20      26.31q  1 
  5 Murry, Madison            15 Columbus Pan           26.40      26.55q  1 
  6 Long, Kali                15 Cambridge Je           26.01      26.56q  2  26.557
  7 Catton, Jillian           15 Bullets Trac           25.75      26.56q  4  26.558
  8 Goode, Anyha              14 RunUXpress             25.28      26.69q  7 
  9 Boykin, Jesikah           15 Unattached             26.00      26.89   3 
 10 Flake, Brianna            15 My Sister's            27.00      26.97   9  26.966
 11 Kamara, Jaryeha           15 Dale City Li           27.03      26.97   9  26.969
 12 Hadley, Lauren            16 D.C. Speed T           26.50      27.05   2 
 13 Opadina, Adeola           14 Bullseye Run           28.12      27.39   5 
 14 Summerville, Thalia       15 Baltimore CI           26.70      27.42   3 
 15 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li           28.17      27.70   7 
 16 Wooten, Maya              14 Unattached                        27.79   1 
 17 Clark, Allison            14 Global Trans           28.14      27.84   6 
 18 Wray, Destinee            14 Flying Angel           26.89      27.98   4 
 19 Lee, Arianna              14 Flying Angel           27.66      28.08   3 
 20 Brohard, Gabrielle        15 Ashburn Elit           27.99      28.09   1 
 21 Watchorn, Lara            14 Flying Angel           27.81      28.15   2 
 22 Young, Breyonna           14 Bullseye Run           28.28      28.19   9 
 23 Battiste, Tatia           14 Unattached             27.00      28.39   8 
 24 Apparicio, Nia            14 Flying Angel           28.27      28.41   8 
 25 Clutterbuck, Renee        14 Flying Angel           27.00      28.43   6 
 26 Richards, Rachel          15 Envy Track C           28.00      28.46   3 
 27 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI           26.90      28.50   5 
 28 Bass, Yukorah             15 Ashburn Elit           29.30      28.53   7 
 29 Cox, Ashley               15 Dale City Li           28.81      28.64   8 
 30 Piorre, Cherakie          14 Bullseye Run           30.00      28.73   4 
 31 Bryson, Brianna           15 Dale City Li           29.48      28.83   6 
 32 Kargbo, Mariama           14 Dale City Li           27.53      28.93   5 
 33 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra           28.11      29.02   4 
 34 Myers, Aniya              15 Str8 Smokin            27.00      29.07   7 
 35 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi           27.40      29.17   6 
 36 Emery, Alexis             14 Glenarden Tr                      29.33   4 
 37 Hunt, Jaylin              16 Prominent At                      29.35   1  29.341
 38 Holsendorff, Laila        14 D.C. Speed T                      29.35   2  29.345
 39 Brown, Phylicity          15 Bullseye Run           27.30      29.37   8 
 40 Eshetu, Galila            14 Flying Angel           27.55      29.41   4 
 41 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C           28.00      30.00   2 
 42 Bailey, Morgan            14 Track Expres           28.00      30.13   1 
 43 Quant, Shaniya            14 Bullseye Run           34.86      31.03   3 
 44 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit                      32.36   3 
 
Girls 200 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 25.63  3/12/2017   Mia Oneil, Virginia Bea                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Davis, Kayla              14 RunUXpress             24.35      24.62@  2 
  2 Richardson, Ariana        15 RunUXpress             25.30      25.54@  2 
  3 Catton, Jillian           15 Bullets Trac           26.56      26.13   1 
  4 Agate, Lucca              15 Flying Angel           26.18      26.18   2 
  5 Goode, Anyha              14 RunUXpress             26.69      26.38   1 
  6 Long, Kali                15 Cambridge Je           26.56      26.42   1 
  7 Cabezas, Ariana           14 Flying Angel           26.31      26.43   2 
  8 Murry, Madison            15 Columbus Pan           26.55      27.07   1 
Preliminaries
  9 Boykin, Jesikah           15 Unattached             26.89                
 10 Flake, Brianna            15 My Sister's            26.97                
 11 Kamara, Jaryeha           15 Dale City Li           26.97                
 12 Hadley, Lauren            16 D.C. Speed T           27.05                
 13 Opadina, Adeola           14 Bullseye Run           27.39                
 14 Summerville, Thalia       15 Baltimore CI           27.42                
 15 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li           27.70                
 16 Wooten, Maya              14 Unattached             27.79                
 17 Clark, Allison            14 Global Trans           27.84                
 18 Wray, Destinee            14 Flying Angel           27.98                
 19 Lee, Arianna              14 Flying Angel           28.08                
 20 Brohard, Gabrielle        15 Ashburn Elit           28.09                
 21 Watchorn, Lara            14 Flying Angel           28.15                
 22 Young, Breyonna           14 Bullseye Run           28.19                
 23 Battiste, Tatia           14 Unattached             28.39                
 24 Apparicio, Nia            14 Flying Angel           28.41                
 25 Clutterbuck, Renee        14 Flying Angel           28.43                
 26 Richards, Rachel          15 Envy Track C           28.46                
 27 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI           28.50                
 28 Bass, Yukorah             15 Ashburn Elit           28.53                
 29 Cox, Ashley               15 Dale City Li           28.64                
 30 Piorre, Cherakie          14 Bullseye Run           28.73                
 31 Bryson, Brianna           15 Dale City Li           28.83                
 32 Kargbo, Mariama           14 Dale City Li           28.93                
 33 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra           29.02                
 34 Myers, Aniya              15 Str8 Smokin            29.07                
 35 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi           29.17                
 36 Emery, Alexis             14 Glenarden Tr           29.33                
 37 Hunt, Jaylin              16 Prominent At           29.35                
 38 Holsendorff, Laila        14 D.C. Speed T           29.35                
 39 Brown, Phylicity          15 Bullseye Run           29.37                
 40 Eshetu, Galila            14 Flying Angel           29.41                
 41 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C           30.00                
 42 Bailey, Morgan            14 Track Expres           30.13                
 43 Quant, Shaniya            14 Bullseye Run           31.03                
 44 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit           32.36                
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 58.73  3/10/2017   Donae' Adams, Track Life U                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Flake, Brianna            15 My Sister's          1:00.00    1:02.04q  1 
  2 Lee, Arianna              14 Flying Angel         1:02.20    1:02.08q  4 
  3 Kearney, Chloe            14 RunUXpress             56.00    1:02.60q  4 
  4 Wooten, Maya              14 Unattached                      1:02.77q  4 
  5 Goode, Anyha              14 RunUXpress             58.00    1:03.38q  3 
  6 Boykin, Jesikah           15 Unattached             58.00    1:03.81q  2 
  7 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI         1:01.00    1:05.10q  3 
  8 Lambert, Alexis           14 Prominent At         1:04.00    1:05.19q  1 
  9 Watchorn, Lara            14 Flying Angel         1:03.31    1:05.30   2 
 10 White, Tashayla T00       16 RunUXpress                      1:05.34   3 
 11 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li         1:03.00    1:05.47   3 
 12 Murry, Madison            15 Columbus Pan         1:02.00    1:05.61   5 
 13 Cherry, Juliane           14 Unattached           1:04.00    1:06.15   1 
 14 Wild, Elizabeth           14 Prominent At         1:04.00    1:06.39   2 
 15 Brown, Phylicity          15 Bullseye Run         1:06.00    1:06.74   5 
 16 Myers, Aniya              15 Str8 Smokin          1:05.00    1:07.09   3 
 17 Cox, Ashley               15 Dale City Li         1:02.00    1:07.65   5 
 18 Bryson, Brianna           15 Dale City Li         1:07.00    1:08.51   4 
 19 Battiste, Tatia           14 Unattached              1.08    1:08.92   5 
 20 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra         1:00.00    1:09.23   1 
 21 Hunt, Jaylin              16 Prominent At                    1:11.54   5 
 22 Bailey, Morgan            14 Track Expres         1:11.00    1:14.06   1 
 23 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit         1:13.00    1:15.44   2 
 
Girls 400 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 58.73  3/10/2017   Donae' Adams, Track Life U                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Boykin, Jesikah           15 Unattached           1:03.81    1:01.45   1 
  2 Kearney, Chloe            14 RunUXpress           1:02.60    1:01.64   2 
  3 Flake, Brianna            15 My Sister's          1:02.04    1:01.78   2 
  4 Goode, Anyha              14 RunUXpress           1:03.38    1:02.00   1 
  5 Wooten, Maya              14 Unattached           1:02.77    1:02.27   2 
  6 Lee, Arianna              14 Flying Angel         1:02.08    1:03.18   2 
  7 Lambert, Alexis           14 Prominent At         1:05.19    1:05.06   1 
Preliminaries
  7 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI         1:05.10                
  9 Watchorn, Lara            14 Flying Angel         1:05.30                
 10 White, Tashayla T00       16 RunUXpress           1:05.34                
 11 Hanks, Makenzie           14 Dale City Li         1:05.47                
 12 Murry, Madison            15 Columbus Pan         1:05.61                
 13 Cherry, Juliane           14 Unattached           1:06.15                
 14 Wild, Elizabeth           14 Prominent At         1:06.39                
 15 Brown, Phylicity          15 Bullseye Run         1:06.74                
 16 Myers, Aniya              15 Str8 Smokin          1:07.09                
 17 Cox, Ashley               15 Dale City Li         1:07.65                
 18 Bryson, Brianna           15 Dale City Li         1:08.51                
 19 Battiste, Tatia           14 Unattached           1:08.92                
 20 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra         1:09.23                
 21 Hunt, Jaylin              16 Prominent At         1:11.54                
 22 Bailey, Morgan            14 Track Expres         1:14.06                
 23 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit         1:15.44                
 
Girls 800 Meter Run 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:28.33  3/12/2016   Nia Frederick, I5 Elite                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Kuzma, Molly              14 Franklin Eli         2:26.00    2:29.63   2 
  2 Mcdonnell, Karly          14 Lightning Ru         2:28.00    2:31.04   2 
  3 Reppert, Margaux          15 Unattached           2:26.00    2:34.00   2 
  4 Lambert, Alexis           14 Prominent At         2:28.00    2:37.67   2 
  5 Mcdonnell, Emily          14 Lightning Ru         2:31.00    2:44.15   2 
  6 Flake, Brianna            15 My Sister's          2:30.00    2:44.56   2 
  7 Richards, Rachel          15 Envy Track C         2:40.00    2:46.86   1 
  8 Mahns, Anika              14 Lightning Ru         2:38.00    2:49.02   1 
  9 Connick, Jessie           15 Unattached           2:32.00    2:49.92   1 
 10 Wild, Elizabeth           14 Prominent At         2:28.00    2:55.20   2 
 11 Menchavez, Sarah          15 Ashburn Elit                    2:55.30   1 
 12 Bryson, Brianna           15 Dale City Li         2:56.10    2:59.85   1 
 13 Barthlow, Sophia          14 Loudoun Lega         3:03.00    3:03.54   1 
 14 Brandenburg, Emma         14 Ashburn Elit                    3:03.63   1 
 
Girls 1500 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:54.77  3/12/2017   Lacey Eden, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eden, Lacey               15 Unattached           4:55.13    4:50.72@ 
  2 Kuzma, Molly              14 Franklin Eli         4:50.00    4:56.86  
  3 Combs, Allysa             15 Unattached           5:05.00    4:59.63  
  4 Mcdonnell, Karly          14 Lightning Ru         5:10.00    5:22.44  
  5 Deluca, Sophia            14 Unattached           5:00.00    5:28.93  
  6 Mcdonnell, Emily          14 Lightning Ru         5:24.00    5:30.93  
  7 Skylstad, Olivia          15 Superstars T         5:25.00    5:31.90  
  8 Mahns, Anika              14 Lightning Ru         5:40.00    5:44.78  
  9 Connick, Jessie           15 Unattached           5:29.00    5:46.30  
 10 Brandenburg, Emma         14 Ashburn Elit                    6:13.92  
 11 Barthlow, Sophia          14 Loudoun Lega         6:08.00    6:14.93  
 
Girls 3000 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:43.43  3/11/2017   Lacey Eden, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kuzma, Molly              14 Franklin Eli        10:40.00   10:47.21  
  2 Mcdonnell, Karly          14 Lightning Ru        11:30.00   11:57.71  
  3 Skylstad, Olivia          15 Superstars T        11:34.00   12:11.99  
  4 Mcdonnell, Emily          14 Lightning Ru        11:40.00   12:36.43  
  5 Connick, Jessie           15 Unattached          12:09.00   12:48.47  
  6 Menchavez, Sarah          15 Ashburn Elit                   13:05.46  
  7 Wild, Elizabeth           14 Prominent At        10:38.00   13:29.43  
  8 Brandenburg, Emma         14 Ashburn Elit                   14:05.64  
 
Girls 60 Meter Hurdles 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  9.14  3/12/2017   Richara Meneil, lauderdale l                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Tia               15 Mt. Airy Tra            9.01       9.37q  1 
  2 Anderson, Jia             14 Higher Heigh            8.98       9.49q  2  9.483
  3 Summerville, Thalia       15 Baltimore CI            8.88       9.49q  3  9.485
  4 Murry, Madison            15 Columbus Pan            9.50       9.92q  3 
  5 Cherry, Juliane           14 Unattached              9.50       9.93q  3 
  6 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C            9.40      10.33q  2 
  7 Peterson, Ryienne         14 Unattached              9.50      10.36q  2 
  8 Currie, Derica            16 Unattached              9.99      10.67q  1 
  9 Hall, Jannah              14 Bullseye Run           11.08      10.69   1 
 10 Johnson, Kennedy          14 Tlu - Detroi           10.48      10.80   2 
 11 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi           10.81      11.15   3 
 12 Gay, Lauren               15 White Plains            9.00      11.77   1 
 13 Smith, Kayla              14 RunUXpress                        11.80   3 
 14 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit           11.03      12.07   1 
 15 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra                      12.27   3 
 16 Battiste, Tatia           14 Unattached             11.00      12.37   2 
 17 Lambert, Alexis           14 Prominent At           10.90      13.52   3 
 
Girls 60 Meter Hurdles 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.14  3/12/2017   Richara Meneil, lauderdale l                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Taylor, Tia               15 Mt. Airy Tra            9.37       9.19  
  2 Anderson, Jia             14 Higher Heigh            9.49       9.21  
  3 Cherry, Juliane           14 Unattached              9.93       9.73  
  4 Summerville, Thalia       15 Baltimore CI            9.49       9.75  
  5 Peterson, Ryienne         14 Unattached             10.36      10.27   10.263
  6 Murry, Madison            15 Columbus Pan            9.92      10.27   10.270
  7 Currie, Derica            16 Unattached             10.67      10.57  
  8 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C           10.33      10.70  
Preliminaries
  9 Hall, Jannah              14 Bullseye Run           10.69             
 10 Johnson, Kennedy          14 Tlu - Detroi           10.80             
 11 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi           11.15             
 12 Gay, Lauren               15 White Plains           11.77             
 13 Smith, Kayla              14 RunUXpress             11.80             
 14 Harris, Trinity           15 Ashburn Elit           12.07             
 15 Jefferson, Janaiya        15 Warriors Tra           12.27             
 16 Battiste, Tatia           14 Unattached             12.37             
 17 Lambert, Alexis           14 Prominent At           13.52             
 
Girls 4x200 Meter Relay 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:47.92  3/12/2017   lauderdale lakes Overtake trac, lauderdale
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 RunUXpress                                        1:40.00    1:41.98@  2 
     1) Goode, Anyha 14                 2) Richardson, Ariana 15          
     3) Kearney, Chloe 14               4) Davis, Kayla 14                
  2 Flying Angels                                     1:46.00    1:46.61@  2 
     1) Cabezas, Ariana 14              2) Lee, Arianna 14                
     3) Akinduro, Busola 15             4) Agate, Lucca 15                
  3 Dale City Lightning Track Club                    1:48.00    1:50.12   2 
     1) Cox, Ashley 15                  2) Kamara, Jaryeha 15             
     3) Hanks, Makenzie 14              4) Kargbo, Mariama 14             
  4 Bullseye Running/HoCo Striders                    1:51.02    1:50.38   1 
     1) Opadina, Adeola 14              2) Young, Breyonna 14             
     3) Hall, Jannah 14                 4) Cinotti, Tessa 16              
  5 Flying Angels  'B'                                1:48.00    1:52.88   2 
     1) Wray, Destinee 14               2) Eshetu, Galila 14              
     3) Watchorn, Lara 14               4) Apparicio, Nia 14              
  6 Ashburn Elite Track Club                          1:56.00    1:57.36   1 
     1) Brohard, Gabrielle 15           2) Giles, Jordan 15               
     3) Harris, Trinity 15              4) Bass, Yukorah 15               
  7 Bullseye Running/HoCo Striders  'B'               1:54.85    1:59.31   1 
     1) Piorre, Cherakie 14             2) Saunders, Laiya 15             
     3) Brown, Phylicity 15             4) Collins, Yasmine 14            
 
Girls 4x400 Meter Relay 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:11.72  3/11/2017   lauderdale lakes Overtake trac, lauderdale
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flying Angels                                     4:10.00    4:22.87  
     1) Lee, Arianna 14                 2) Wray, Destinee 14              
     3) Watchorn, Lara 14               4) Agate, Lucca 15                
 
Girls High Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-05  3/13/2016   Thea Shaw, Unattached                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Akinduro, Busola          15 Flying Angel                    5-03.00      1.60m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-03 5-04 
        P    P    P    P    P    O   XO    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Cherry, Juliane           14 Unattached           5-00.00    4-10.00      1.47m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    P    P    O  XXO    O  XXX 
  3 Smith, Kayla              14 RunUXpress           5-03.00    4-10.00      1.47m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    P    P    O   XO   XO  XXX 
  4 Whittingham, Christina    14 Sheli A. Gra                    4-10.00      1.47m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  5 Reid, Azariah             16 Glenarden Tr                    4-10.00      1.47m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    P    P    O   XO  XXO  XXX 
  6 Miller, Madison           14 Unattached           4-06.00    4-08.00      1.42m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    P    P    O    O   XO  XXO  XXX 
  7 Saunders, Laiya           15 Bullseye Run         4-08.00    4-06.00      1.37m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    O    O  XXX 
  8 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI         4-10.00    4-04.00      1.32m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    P    P    O  XXX 
  8 Peterson, Ryienne         14 Unattached           4-04.00    4-04.00      1.32m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    P    P    O  XXX 
 10 Bailey, Morgan            14 Track Expres         4-02.75    4-04.00      1.32m 
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O   XO    O   XO  XXO  XXX 
 -- Emery, Alexis             14 Glenarden Tr                         NH            
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    P    P  XXX 
 -- Cinotti, Tessa            16 Bullseye Run                         NH            
     3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P  XXX 
 
Girls Long Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 17-02  3/12/2016   Kelsia Moore, Durham Strid                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Taylor, Tia               15 Mt. Airy Tra        19-04.00   17-08.50@     5.39m 
      FOUL  17-00  17-08.50  16-03  PASS  PASS
  2 Akinduro, Busola          15 Flying Angel                   16-10.50      5.14m 
      16-03  16-06.50  15-08  16-04  15-06  16-10.50
  3 Catton, Jillian           15 Bullets Trac        17-07.00   16-05.50      5.01m 
      15-11  FOUL  16-02  15-06.50  16-05.50  16-03
  4 Reid, Azariah             16 Glenarden Tr                   16-03.50      4.96m 
      15-06.75  15-08  14-04.50  15-08  16-03.50  FOUL
  5 Cherry, Juliane           14 Unattached          16-09.00   15-10.50      4.83m 
      15-04  15-10.50  14-11.50  15-04  13-06  15-07.50
  6 Hadley, Lauren            16 D.C. Speed T        16-01.00   15-09.00      4.80m 
      14-03.50  15-02  15-09  14-07.50  13-10  15-06
  7 Currie, Derica            16 Unattached          16-05.00   15-04.50      4.68m 
      14-07  15-04.50  15-04.50  14-07  15-02.50  14-07.50
  8 Miller, Madison           14 Unattached          15-00.00   15-02.50      4.63m 
      13-07.50  15-02.50  15-01.50  14-06  14-08.50  14-08.25
  9 Johnson, Kennedy          14 Tlu - Detroi        15-10.00   14-06.00      4.41m 
      13-09  14-06  14-03           
 10 Hall, Jannah              14 Bullseye Run        15-03.75   14-01.50      4.30m 
      13-10  14-01.50  13-04         
 11 Whittingham, Christina    14 Sheli A. Gra                   14-01.00      4.29m 
      14-01  FOUL  13-06         
 12 Clark, Allison            14 Global Trans        15-03.75   13-09.50      4.20m 
      13-06  13-09.50  FOUL         
 13 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C        16-02.00   13-08.50      4.17m 
      13-08.50  13-00  12-08         
 14 Peterson, Ryienne         14 Unattached          13-07.00   13-06.00      4.11m 
      13-05  13-02.50  13-06         
 15 Smith, Parys              15 Tlu - Detroi                   12-11.00      3.93m 
      12-02  12-11  11-08         
 16 Taylor, Allison           15 Triple P Spe                   12-09.50      3.89m 
      11-09  12-05.50  12-09.50         
 17 Devaughn, Chanell         14 Baltimore CI        15-00.00   12-08.50      3.87m 
      12-08.50  11-11  11-04.50           
 18 Gay, Lauren               15 White Plains        16-00.00   12-07.00      3.83m 
      12-07  FOUL  11-02.50         
 
Girls Triple Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 36-09.50  3/13/2016   Kelsia Moore, Durham Strid               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Akinduro, Busola          15 Flying Angel                   38-06.00@    11.73m 
      38-06  36-05.25  36-11  37-03  FOUL  38-00
  2 Catton, Jillian           15 Bullets Trac        37-03.00   36-09.50@    11.21m 
      35-03  36-05  36-07.25  36-07  36-02.50  36-09.50
  3 Miller, Madison           14 Unattached          32-00.00   35-02.00     10.71m 
      FOUL  34-00  34-04.50  33-09.25  35-02  35-01
  4 Currie, Derica            16 Unattached          34-00.00   33-07.50     10.24m 
      30-05  29-08  33-05  33-07.50  32-09  31-09
  5 McKenzie, Lisha           15 Envy Track C        35-00.00   32-06.50      9.91m 
      30-09.50  32-06.50  31-00  31-08  31-06.50  31-00.50
  6 Richards, Rachel          15 Envy Track C        31-00.00   31-05.75      9.59m 
      29-00  29-09.50  30-03.50  29-06.75  31-05.75  29-01.75
  7 Cinotti, Tessa            16 Bullseye Run                   30-11.00      9.42m 
      FOUL  30-11  FOUL  FOUL  FOUL  30-02
  8 Clark, Allison            14 Global Trans                   29-11.00      9.11m 
      29-07  28-11  29-05  29-11  29-09  29-05
  9 Taylor, Allison           15 Triple P Spe                   29-05.00      8.96m 
      27-02.50  29-05  FOUL         
 10 Smith, Kayla              14 RunUXpress          32-05.00   26-05.50      8.06m 
      FOUL  FOUL  26-05.50         
 
Girls Shot Put 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 32-07  3/13/2016   Jalynn Mccown, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moore, Leah               14 Connecticut         39-00.00   37-00.00@    11.27m 
      33-04  35-08  37-00  35-07.50  35-06  36-10
  2 Gaskins, Logan            14 Virginia Eli        37-00.00   35-01.00@    10.69m 
      33-06.50  31-03  33-02  32-06  33-03  35-01
  3 Whaley, Kivanna           15 Mle Track Cl        37-11.75   30-10.00      9.39m 
      30-02  30-07.50  29-03  29-09  30-10  29-11
  4 Reid, Azariah             16 Glenarden Tr                   28-11.00      8.81m 
      26-03  28-05  26-06  28-07  28-11  28-01
  5 Watson, Makiyah           14 Camden Clock                   28-00.50      8.54m 
      FOUL  27-01  28-00.50  27-06  27-07  26-11
  6 Daaliya, Surrayah         14 Camden Clock                   28-00.00      8.53m 
      25-08  27-00  28-00  27-00.50  27-07  27-00
  7 Taylor, Allison           15 Triple P Spe                   24-11.00      7.59m 
      24-11  FOUL  FOUL  19-02  22-07.50  24-07
  8 Harper, Taniya            15 Camden Clock                   23-09.75      7.25m 
      23-09.75  20-11  23-07  22-09  21-10  20-08
  9 Whittingham, Christina    14 Sheli A. Gra                   22-02.00      6.75m 
      17-10  17-09.50  22-02         
 10 Bernard, Lael             15 Csc Lions           22-03.00   20-09.00      6.32m 
      18-04  19-04  20-09         
 
Girls 3000 Meter Race Walk 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 24:39.56  3/12/2017   Monae Freeman, 757 COLTS                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mitra, Priya              14 Unattached          24:12.51   22:33.81@ 
  2 Pridgen, Chandra          14 Charlotte Pa                   26:14.46  
 
Girls 60 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.72  3/12/2017   Zachyre Lane, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Imani              17 RunUXpress              7.62       7.76q  2 
  2 Garcia, Cassandra         17 Flying Angel            7.65       7.80q  1 
  3 Washington, Asha          17 A Faster You            7.30       7.82q  4 
  4 Sabir, Jade               16 people                  7.90       7.85q  1 
  5 Cunningham, Jontaye       17 Flying Angel            7.85       7.90q  2 
  6 Merrick, Sydonie T00      17 Flying Angel            7.80       7.96q  4 
  7 Young, Angel              16 Unattached                         7.98q  4 
  8 Tagugbo, Adaobi           16 Bullseye Run            7.98       7.99q  3  7.988
  9 Collins, Imani            17 Bullseye Run            7.97       7.99   2  7.990
 10 Sabir, Jada               16 people                  7.99       8.01   4 
 11 Hampton, Tiaija           16 Tnt Express             7.74       8.03   2 
 12 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega            7.74       8.09   3 
 13 Dillard, Gabrielle        17 Unattached              7.70       8.10   1 
 14 Mcwhorter, Tyishea        16 Kitsap Flier            7.58       8.13   3 
 15 Kamara, Ajanae            17 Dale City Li            8.01       8.17   3 
 16 Baxter, Adriana           18 Unattached              8.11       8.21   2 
 17 Williams, Tihana          16 Flying Angel            8.31       8.41   1 
 18 Spivey, Jordan            17 Unattached                         8.53   1 
 19 Andrews, Sadler           18 Unattached              7.89       8.60   1 
 20 Shaw, Navi                16 Superstars T            7.74       8.63   4 
 21 Munroe, Monique           16 Flying Angel            8.90       8.74   3 
 22 Dorre, Isabelle           16 Ashburn Elit            8.25       8.88   1 
 23 Faye, Kimayah             16 Bullseye Run            9.20       8.89   4 
 24 Brown, Destiny            16 Cc Elite Tra            8.35       9.46   2 
 
Girls 60 Meter Dash 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.72  3/12/2017   Zachyre Lane, Unattached                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Garcia, Cassandra         17 Flying Angel            7.80       7.77  
  2 Washington, Asha          17 A Faster You            7.82       7.80  
  3 Rivas, Imani              17 RunUXpress              7.76       7.81  
  4 Sabir, Jade               16 people                  7.85       7.94  
  5 Cunningham, Jontaye       17 Flying Angel            7.90       8.10  
  6 Tagugbo, Adaobi           16 Bullseye Run            7.99       8.13  
  7 Merrick, Sydonie T00      17 Flying Angel            7.96       8.21  
  8 Young, Angel              16 Unattached              7.98       9.12  
Preliminaries
  9 Collins, Imani            17 Bullseye Run            7.99             
 10 Sabir, Jada               16 people                  8.01             
 11 Hampton, Tiaija           16 Tnt Express             8.03             
 12 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega            8.09             
 13 Dillard, Gabrielle        17 Unattached              8.10             
 14 Mcwhorter, Tyishea        16 Kitsap Flier            8.13             
 15 Kamara, Ajanae            17 Dale City Li            8.17             
 16 Baxter, Adriana           18 Unattached              8.21             
 17 Williams, Tihana          16 Flying Angel            8.41             
 18 Spivey, Jordan            17 Unattached              8.53             
 19 Andrews, Sadler           18 Unattached              8.60             
 20 Shaw, Navi                16 Superstars T            8.63             
 21 Munroe, Monique           16 Flying Angel            8.74             
 22 Dorre, Isabelle           16 Ashburn Elit            8.88             
 23 Faye, Kimayah             16 Bullseye Run            8.89             
 24 Brown, Destiny            16 Cc Elite Tra            9.46             
 
Girls 400 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 1:00.26  3/13/2016   Re'Anna Blair, Motor City T               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Johnson, Shakeria         18 Virginia Eli           57.00    1:00.55q  3 
  2 Thornton-Fillyaw, Tamryn  16 Glenarden Tr           59.00    1:02.16q  2 
  3 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega           59.00    1:02.89q  1 
  4 Brown, Jordan             16 Versatile At         1:00.00    1:03.21q  3 
  5 Dunn, Sydney              17 Unattached             58.76    1:03.49q  2 
  6 Shaw, Navi                16 Superstars T         1:02.08    1:03.58q  2 
  7 Roberts, Roshnee          16 Bullseye Run         1:02.65    1:04.41q  3 
  8 Moseley, Madison          16 Prominent At         1:01.00    1:05.53q  2 
  9 Lovell, Shaneil           16 Flying Angel         1:03.00    1:05.74   3 
 10 Baxter, Adriana           18 Unattached           1:03.00    1:07.42   2 
 11 Harriston, Daija          17 Mt. Airy Tra         1:05.00    1:08.45   1 
 12 Spivey, Jordan            17 Unattached                      1:09.65   3 
 13 Baskaran, Prathusha       16 Flying Angel         1:06.00    1:12.57   2 
 
Girls 400 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:00.26  3/13/2016   Re'Anna Blair, Motor City T               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Brown, Jordan             16 Versatile At         1:03.21      59.24@  2 
  2 Johnson, Shakeria         18 Virginia Eli         1:00.55      59.27@  2 
  3 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega         1:02.89    1:00.24@  2 
  4 Thornton-Fillyaw, Tamryn  16 Glenarden Tr         1:02.16    1:01.28   2 
  5 Dunn, Sydney              17 Unattached           1:03.49    1:03.71   1 
  6 Moseley, Madison          16 Prominent At         1:05.53    1:04.31   1 
  7 Shaw, Navi                16 Superstars T         1:03.58    1:04.57   1 
  8 Roberts, Roshnee          16 Bullseye Run         1:04.41    1:09.60   1 
Preliminaries
  9 Lovell, Shaneil           16 Flying Angel         1:05.74                
 10 Baxter, Adriana           18 Unattached           1:07.42                
 11 Harriston, Daija          17 Mt. Airy Tra         1:08.45                
 12 Spivey, Jordan            17 Unattached           1:09.65                
 13 Baskaran, Prathusha       16 Flying Angel         1:12.57                
 
Girls 800 Meter Run 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:25.29  3/11/2017   Shakeria Johnson, Track 7-5-7             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Joiner, Makenzie          16 Unattached           2:20.00    2:26.97  
  2 Johnson, Shakeria         18 Virginia Eli         2:18.00    2:28.16  
  3 Mcarthur, Emily           17 Unattached           2:15.92    2:28.59  
  4 Thornton-Fillyaw, Tamryn  16 Glenarden Tr         2:20.00    2:32.92  
  5 Sokol, Sabrina            16 Unattached           2:30.00    2:35.76  
  6 Lamoureux, Elysabeth      18 Kitsap Flier         2:34.52    2:37.35  
  7 Cochrane, Delana          16 Superstars T         2:33.00    2:38.13  
  8 Lovell, Shaneil           16 Flying Angel         3:00.00    2:45.01  
  9 Baskaran, Prathusha       16 Flying Angel         3:00.00    2:57.96  
 
Girls 1500 Meter Run 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:07.91  3/12/2017   Jasmine Tiamfook, Bullseye Run            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thornton-Fillyaw, Tamryn  16 Glenarden Tr         5:00.00    5:19.49  
  2 Cochrane, Delana          16 Superstars T         5:30.60    6:05.00  
 
Girls 60 Meter Hurdles 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @  8.89  3/13/2016   Kayla Moore, Durham Strid                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tagugbo, Adaobi           16 Bullseye Run            9.01       9.25   1 
  2 White, Tashayla T00       16 RunUXpress                         9.76   2 
  3 Palmer, Erin              16 Unattached              9.67      10.01   1 
  4 Sokol, Sabrina            16 Unattached              8.90      10.11   1 
  5 Dahlberg, Maddie          17 Unattached                        10.28   2 
  6 Moseley, Madison          16 Prominent At            9.91      10.48   1 
  7 Faye, Kimayah             16 Bullseye Run           10.50      11.22   2 
  8 Harriston, Daija          17 Mt. Airy Tra                      11.44   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 1:46.38  3/12/2017   Flying Angels Canada, Flying Angel        
                         A Obi, A Walcott, C Agyemang, J Cunningham        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flying Angels                                     1:44.00    1:45.24@ 
     1) Garcia, Cassandra 17            2) Cunningham, Jontaye 17         
     3) Merrick, Sydonie 17             4) Williams, Tihana 16            
  2 Bullseye Running/HoCo Striders                    1:48.03    1:46.04@ 
     1) Tagugbo, Adaobi 16              2) Collins, Imani 17              
     3) Roberts, Roshnee 16             4) Sule, Seun 16                  
  3 Flying Angels  'B'                                1:48.00    1:56.27  
     1) Phillip, Aleeta 16              2) Munroe, Monique 16             
     3) Baskaran, Prathusha 16          4) Lovell, Shaneil 16             
 
Girls 4x400 Meter Relay 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:07.97  3/11/2017   Flying Angels Canada, Flying Angel        
                         A Obi, A Walcott, J Cunningham, K Cunningham      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flying Angels                                     4:02.00    4:30.05  
     1) Cunningham, Jontaye 17          2) Baskaran, Prathusha 16         
     3) Lovell, Shaneil 16              4) Williams, Tihana 16            
 
Girls High Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-02  3/13/2016   Felicia Clements, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sokol, Sabrina            16 Unattached           5-02.00    5-03.00@     1.60m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-03 5-04 
        P    P    P    P    O   XO   XO  XXO  XXX 
  2 Ebersole, Anna            16 Unattached           5-00.00    5-00.00      1.52m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    P    P    O  XXO    O  XXX 
  3 James, Jaden              17 Bullseye Run         4-10.00    4-10.00      1.47m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    O  XXO  XXX 
  4 Murtha, Riley             18 Bullseye Run         5-01.00    4-08.00      1.42m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    P    P  XXO  XXX 
  5 Lamoureux, Elysabeth      18 Kitsap Flier         4-07.00    4-06.00      1.37m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    O    O  XXX 
  6 Dahlberg, Maddie          17 Unattached           4-06.00    4-06.00      1.37m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O   XO  XXX 
 
Girls Long Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 18-01  3/12/2016   Kenyae Majors, Durham Strid                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Jasmin             17 Unattached          17-09.00   16-04.00      4.97m 
      FOUL  14-11  15-10  16-04  FOUL  15-09
  2 Washington, Asha          17 A Faster You        18-00.00   16-03.00      4.95m 
      15-00  16-00  16-03  15-10  FOUL  16-03
  3 Sokol, Sabrina            16 Unattached          16-05.00   15-06.00      4.72m 
      13-08  14-02  14-01  FOUL  15-06  15-01
  4 Ebersole, Anna            16 Unattached          16-09.00   15-02.00      4.62m 
      11-00  15-01  14-04  FOUL  15-02  15-02
  5 Hampton, Tiaija           16 Tnt Express         16-04.00   14-11.00      4.54m 
      13-07  14-05  14-11  PASS  PASS  PASS
  6 Sule, Seun                16 Bullseye Run        16-01.00   14-08.00      4.47m 
      13-10  FOUL  14-05  14-03  14-08  PASS
  7 Phillip, Aleeta           16 Flying Angel                   14-06.00      4.41m 
      13-05  14-04  13-09  14-02  13-07  14-06
  8 Hawkins, Nneoma Samantha  17 D.C. Speed T        16-05.00   14-05.00      4.39m 
      14-00  FOUL  14-05  14-05  14-00  14-04.50
  9 Dahlberg, Maddie          17 Unattached          14-05.00   14-02.00      4.31m 
      1-00  14-02  11-07         
 10 Lamoureux, Elysabeth      18 Kitsap Flier        14-05.00   13-02.00      4.01m 
      13-00  13-02  12-05         
 11 James, Jaden              17 Bullseye Run        14-09.75   12-11.00      3.93m 
      12-11  12-08.50  12-10         
 12 Dorre, Isabelle           16 Ashburn Elit                   12-09.00      3.88m 
      12-04  12-09  FOUL         
 13 Harriston, Daija          17 Mt. Airy Tra                   11-04.00      3.45m 
      11-04  10-10  10-07         
 
Girls Triple Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 37-08.75  3/12/2017   Kalynn Mcnair, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Sule, Seun                16 Bullseye Run        34-08.50   35-06.00     10.82m 
      FOUL  35-06  FOUL  34-06  FOUL  35-05
  2 Mcnair, Kalynn            17 Unattached          39-03.00   34-07.50     10.55m 
      34-07.50  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Phillip, Aleeta           16 Flying Angel                   33-02.00     10.10m 
      31-10.50  31-06.50  33-02  32-10  32-11  32-01
  4 Ebersole, Anna            16 Unattached          36-05.00   31-01.75      9.49m 
      31-01.75  30-07.75  31-01  FOUL  29-09.50  PASS
  5 Hawkins, Nneoma Samantha  17 D.C. Speed T        34-00.00   30-09.50      9.38m 
      FOUL  30-07  30-09.50  30-04  30-06  30-06
  6 James, Jaden              17 Bullseye Run        32-00.00   28-08.50      8.75m 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  28-08.50  PASS
  7 Harriston, Daija          17 Mt. Airy Tra                   26-07.00      8.10m 
      FOUL  FOUL  25-04  26-07  26-01.50  25-09
 
Girls Shot Put 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 35-02.50  3/12/2017   Ashley Taylor, Triple P Spe              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Taylor, Ashley            18 Triple P Spe                   35-01.50     10.70m 
      32-03  34-02.50  34-04  35-01.50  FOUL  FOUL
  2 Bryant, Deriana           17 Camden Clock                   32-00.00      9.75m 
      29-01  28-06  31-10  31-06.50  32-00  FOUL
  3 Riley, Kiah               17 Pwc Panthers        31-00.00   31-08.00      9.65m 
      29-03  FOUL  30-04  31-08  FOUL  FOUL
  4 Lamoureux, Elysabeth      18 Kitsap Flier        25-05.00   23-08.50      7.22m 
      23-04.50  23-08.50  22-06  23-06.50  23-08.50  23-07.50
  5 Wynter, D'Andra           17 White Plains        25-04.00   21-11.00      6.68m 
      21-06  20-10  20-03.50  21-11  21-08  21-07
 
Girls 3000 Meter Race Walk 17-18 year old
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taiwo, Lola               17 Ashburn Elit                   32:44.79  
 
Girls 60 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 10.16  3/13/2016   Kharisma Watkins, Athletic Max              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Heru, Tiyahna              5 Selfmade Sav            9.99      10.49q  1 
  2 Wilson, Jasmine            5 Unattached             10.26      10.55q  2 
  3 Ezell, Savannah            5 Tnt Express             9.80      10.62q  2 
  4 Wright, Raegan             6 Baltimore CI                      10.67q  1 
  5 Herriott, Leighla- Rache   6 Track Georgi            9.98      11.36q  1 
  6 Rice, Elana                5 Track Xplosi           11.49      11.43q  2 
  7 Hunt, Simone               5 D.C. Speed T                      11.57q  1 
  8 Pridgeon, Elise            6 Loudoun Lega           11.66      11.82q  1 
  9 Jones, Ava                 5 Baltimore CI                      12.03   2 
 10 Bance, Olivia              5 Speed Royale                      13.75   2 
 11 Monroe, Milani             5 Glenarden Tr                      14.23   2 
 12 Coupet, Sasha              4 Track Xplosi                      16.42   2 
 13 Berrian, Desiree           4 High Level T           13.00      17.27   1 
 
Girls 60 Meter Dash 5-6 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10.16  3/13/2016   Kharisma Watkins, Athletic Max              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Wilson, Jasmine            5 Unattached             10.55       9.96@ 
  2 Ezell, Savannah            5 Tnt Express            10.62      10.58  
  3 Wright, Raegan             6 Baltimore CI           10.67      10.61  
  4 Heru, Tiyahna              5 Selfmade Sav           10.49      10.67  
  5 Herriott, Leighla- Rache   6 Track Georgi           11.36      11.01  
  6 Rice, Elana                5 Track Xplosi           11.43      11.48  
  7 Hunt, Simone               5 D.C. Speed T           11.57      11.69  
  8 Pridgeon, Elise            6 Loudoun Lega           11.82      11.81  
Preliminaries
  9 Jones, Ava                 5 Baltimore CI           12.03             
 10 Bance, Olivia              5 Speed Royale           13.75             
 11 Monroe, Milani             5 Glenarden Tr           14.23             
 12 Coupet, Sasha              4 Track Xplosi           16.42             
 13 Berrian, Desiree           4 High Level T           17.27             
 
Girls 200 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 36.09  3/13/2016   Kharisma Watkins, Athletic Max              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Wilson, Jasmine            5 Unattached             38.27      36.92q  1 
  2 Herriott, Leighla- Rache   6 Track Georgi           35.55      38.20q  3 
  3 Ezell, Savannah            5 Tnt Express            36.50      38.76q  2 
  4 Wright, Raegan             6 Baltimore CI           41.00      39.08q  2 
  5 Gonzalez, Noelle           6 White Plains           40.00      39.42q  1 
  6 Rice, Elana                5 Track Xplosi           41.46      41.50q  3 
  7 Hunt, Simone               5 D.C. Speed T           43.00      42.59q  1 
  8 Pridgeon, Elise            6 Loudoun Lega           43.60      42.87q  1 
  9 Jones, Ava                 5 Baltimore CI           42.00      45.14   3 
 10 Monroe, Milani             5 Glenarden Tr                      49.01   3 
 11 Bance, Olivia              5 Speed Royale                      50.19   2 
 12 Alder, Angelina            4 Franklin Eli                      52.74   2 
 13 Coupet, Sasha              4 Track Xplosi                    1:04.59   1 
 
Girls 200 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 36.09  3/13/2016   Kharisma Watkins, Athletic Max              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Herriott, Leighla- Rache   6 Track Georgi           38.20      36.94   2 
  2 Wilson, Jasmine            5 Unattached             36.92      37.09   2 
  3 Ezell, Savannah            5 Tnt Express            38.76      38.04   2 
  4 Rice, Elana                5 Track Xplosi           41.50      40.06   1 
  5 Hunt, Simone               5 D.C. Speed T           42.59      40.27   1 
  6 Pridgeon, Elise            6 Loudoun Lega           42.87      40.97   1 
  7 Gonzalez, Noelle           6 White Plains           39.42      41.01   1 
  8 Wright, Raegan             6 Baltimore CI           39.08      43.71   2 
Preliminaries
  9 Jones, Ava                 5 Baltimore CI           45.14                
 10 Monroe, Milani             5 Glenarden Tr           49.01                
 11 Bance, Olivia              5 Speed Royale           50.19                
 12 Alder, Angelina            4 Franklin Eli           52.74                
 13 Coupet, Sasha              4 Track Xplosi         1:04.59                
 
Girls 400 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:27.92  3/12/2017   Kiyomi Cotson, Charles Coun               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Herriott, Leighla- Rache   6 Track Georgi         1:29.79    1:23.54@  2 
  2 Gonzalez, Noelle           6 White Plains         1:30.00    1:32.59   2 
  3 Ashford, Melodi            5 Chester Chee         1:30.00    1:32.83   2 
  4 Ezell, Savannah            5 Tnt Express          1:30.00    1:36.09   2 
  5 Wilson, Jasmine            5 Unattached           2:05.00    1:38.66   1 
  6 Pridgeon, Elise            6 Loudoun Lega         1:40.00    1:45.40   1 
  7 Monroe, Milani             5 Glenarden Tr                    1:53.34   1 
 
Girls 800 Meter Run 5-6 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 3:48.21  3/11/2017   Leighla- Rachelle Herriott, Athletic Max  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gonzalez, Noelle           6 White Plains         3:32.00    3:28.10@ 
  2 Ashford, Melodi            5 Chester Chee         3:30.00    3:30.53@ 
 
Girls Long Jump 5-6 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 10-06.75  3/13/2016   Kharisma Watkins, Athletic Max           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Ava                 5 Baltimore CI                    5-04.75      1.64m 
      FOUL  1-08.25  FOUL  4-10.25  5-04.75  1-11
  2 Ashford, Melodi            5 Chester Chee                    5-00.00      1.52m 
      2-11.25  3-07  3-05.25  4-08  3-08  5-00
  3 Schmick, Kailani           6 Unattached                      4-11.00      1.49m 
      3-10.75  4-03.25  4-03.25  4-11  FOUL  4-10
 
Women 200 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 25.30  3/12/2017   Zachyre Lane, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rivas, Imani              17 RunUXpress             24.00      25.54q  6 
  2 Cunningham, Jontaye       17 Flying Angel           25.20      25.88q  1 
  3 Brown, Jordan             16 Versatile At           27.80      26.04q  6 
  4 Sabir, Jade               16 people                 24.88      26.07q  3 
  5 Sabir, Jada               16 people                 25.73      26.11q  2 
  6 Collins, Imani            17 Bullseye Run           26.03      26.33q  5 
  7 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega           25.00      26.38q  2 
  8 Mcwhorter, Tyishea        16 Kitsap Flier           24.65      26.41q  4 
  9 Dillard, Gabrielle        17 Unattached             25.90      26.57   4 
 10 Merrick, Sydonie T00      17 Flying Angel           26.70      26.93   2 
 11 Tinsley, Dejah            16 Unattached             27.49      26.94   4 
 12 Garcia, Cassandra         17 Flying Angel           25.99      27.05   5  27.041
 13 Tagugbo, Adaobi           16 Bullseye Run           26.00      27.05   6  27.049
 14 Johnson, Shakeria         18 Virginia Eli           27.00      27.25   1 
 15 Roberts, Roshnee          16 Bullseye Run           28.09      27.47   4 
 16 Baxter, Adriana           18 Unattached             26.90      27.56   1 
 17 Kamara, Ajanae            17 Dale City Li           27.39      27.65   2 
 18 Dunn, Sydney              17 Unattached             25.89      27.69   3 
 19 Williams, Tihana          16 Flying Angel           27.77      27.90   6 
 20 Moseley, Madison          16 Prominent At           27.82      28.14   5 
 21 White, Tashayla T00       16 RunUXpress                        28.26   6 
 22 Shaw, Navi                16 Superstars T           26.32      28.28   4 
 23 Spivey, Jordan            17 Unattached             27.50      28.43   5 
 24 Andrews, Sadler           18 Unattached             26.00      29.07   6 
 25 Dorre, Isabelle           16 Ashburn Elit           30.21      29.16   1 
 26 Murtha, Riley             18 Bullseye Run           27.47      29.23   3 
 27 Faye, Kimayah             16 Bullseye Run           29.13      29.44   3 
 28 Munroe, Monique           16 Flying Angel           29.87      30.00   2 
 29 Brown, Destiny            16 Cc Elite Tra           31.80      32.34   1 
 
Women 200 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 25.30  3/12/2017   Zachyre Lane, Unattached                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Sabir, Jade               16 people                 26.07      25.22@  2 
  2 Rivas, Imani              17 RunUXpress             25.54      25.58   2 
  3 Sabir, Jada               16 people                 26.11      25.97   1 
  4 Cunningham, Jontaye       17 Flying Angel           25.88      25.98   2 
  5 Collins, Imani            17 Bullseye Run           26.33      26.18   1 
  6 Brown, Jordan             16 Versatile At           26.04      26.38   2 
  7 Mcwhorter, Tyishea        16 Kitsap Flier           26.41      26.55   1 
Preliminaries
  7 Johnson, Amaya            16 Loudoun Lega           26.38                
  9 Dillard, Gabrielle        17 Unattached             26.57                
 10 Merrick, Sydonie T00      17 Flying Angel           26.93                
 11 Tinsley, Dejah            16 Unattached             26.94                
 12 Garcia, Cassandra         17 Flying Angel           27.05                
 13 Tagugbo, Adaobi           16 Bullseye Run           27.05                
 14 Johnson, Shakeria         18 Virginia Eli           27.25                
 15 Roberts, Roshnee          16 Bullseye Run           27.47                
 16 Baxter, Adriana           18 Unattached             27.56                
 17 Kamara, Ajanae            17 Dale City Li           27.65                
 18 Dunn, Sydney              17 Unattached             27.69                
 19 Williams, Tihana          16 Flying Angel           27.90                
 20 Moseley, Madison          16 Prominent At           28.14                
 21 White, Tashayla T00       16 RunUXpress             28.26                
 22 Shaw, Navi                16 Superstars T           28.28                
 23 Spivey, Jordan            17 Unattached             28.43                
 24 Andrews, Sadler           18 Unattached             29.07                
 25 Dorre, Isabelle           16 Ashburn Elit           29.16                
 26 Murtha, Riley             18 Bullseye Run           29.23                
 27 Faye, Kimayah             16 Bullseye Run           29.44                
 28 Munroe, Monique           16 Flying Angel           30.00                
 29 Brown, Destiny            16 Cc Elite Tra           32.34                
 
Women 60 Meter Dash Open
=========================================================================
 Meet Record: @  8.21  3/12/2017   Trisanne Clark, Flying Angel                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Moore, Chante T00         24 Mt. Airy Tra                       8.01@ 
  2 Foresha, Christine        20 Kitsap Flier            8.04       8.25  
  3 Marcus, Jalilissa         22 Unattached              7.85       8.54  
  4 Hoslyn, Rosemarie         51 Unattached                         9.02  
  5 Foster, Tamika            37 Grant You WI                      10.62  
 
Women 200 Meter Dash Open
=========================================================================
 Meet Record: @ 25.51  3/12/2017   Trisanne Clark, Flying Angel                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foresha, Christine        20 Kitsap Flier           26.55      26.94  
 
Women 400 Meter Dash Open
=========================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 59.13  3/12/2017   Trisanne Clark, Flying Angel                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Foresha, Christine        20 Kitsap Flier         1:01.53    1:01.74q 
 
Women 400 Meter Dash Open
============================================================================
 Meet Record: @ 59.13  3/12/2017   Trisanne Clark, Flying Angel                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Foresha, Christine        20 Kitsap Flier         1:01.74                
 
Women High Jump Open
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Marcus, Jalilissa         22 Unattached           4-05.00    4-06.00      1.37m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O    O 
 
Women Long Jump Open
===================================================================================
 Meet Record: @ 13-10  3/12/2016   Jalilissa Marcus, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Marcus, Jalilissa         22 Unattached          17-00.00   19-08.25@     6.00m 
      19-08.25  19-06.75  FOUL  13-00  FOUL  FOUL
 
Women 200 Meter Dash Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Foster, Tamika            37 Grant You WI                      37.89  
 
Women Shot Put Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Foster, Tamika            37 Grant You WI                   21-02.50      6.46m 
      17-02  21-02.50  19-06  20-06  18-11  19-09
  2 Goddard-Phillips, Kathya  40 Grant You WI                   16-07.00      5.05m 
      16-02  16-03.50  15-01  16-07  14-11  16-03
 
Boys 60 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.72  3/13/2016   Chase Geter, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cross II, Chadney          8 Virginia Sem                       9.00q  5 
  2 Heru, Malik                7 Selfmade Sav                       9.23q  4 
  3 Badu, Jerimiah             7 Glenarden Tr                       9.37q  3 
  4 Brundidge, Jaylen          8 Unity Expres            8.91       9.46q  6 
  5 Miles, Aushawn             7 Virginia Sem                       9.60q  1  9.591
  6 Tall, Sebastian            7 High Level T            9.00       9.60q  5  9.598
  7 Mason, Keenan              8 Legion of Zo            9.70       9.70q  5 
  8 Fletcher, Na'Ir            7 Virginia Bea            9.10       9.71q  3  9.705
  9 Mcallister III, Edmund     7 Ohio Heat               9.10       9.71   2  9.709
 10 Mckinley, Yeshua           8 Southern Spr            8.90       9.78   8  9.777
 10 Griffith, Carter           7 Baltimore CI            9.40       9.78   6  9.777
 12 Cooper, Kamari             7 Baltimore CI            8.90       9.79   7 
 13 Pratt, Zachary             7 Southern Spr            9.05       9.86   1 
 14 Sutton, Kyre               7 Virginia Sem                       9.92   2 
 15 Quarterman, Derrick        7 Dale City Li            9.30       9.94   5 
 16 Gary, Logan                8 D.C. Speed T            9.75       9.96   2 
 17 Bryant, Vincent            6 Virginia Eli                      10.05   5 
 18 Mahone, Jimmy              7 Athletic Max                      10.15   4 
 19 Chambers, Dyson            7 Cc Elite Tra            9.02      10.20   1 
 20 Decoteau, Kenton           6 Cc Elite Tra            9.73      10.21   3 
 21 Devaughn, Xavier           7 Baltimore CI            9.20      10.25   4 
 22 Harrell, Sincere           7 Virginia Sem                      10.26   3 
 23 Nicolas Jr, Claude-Eric    7 D.C. Speed T            9.65      10.28   7 
 24 Pope, David                6 Virginia Eli                      10.35   3 
 25 Horace, Vincent            7 Team East Or            9.00      10.40   3 
 26 Rice, Erin                 7 Track Xplosi           10.36      10.41   3 
 27 Biddy, Antoine             7 D.C. Speed T                      10.43   2  10.423
 28 Fraser Jr, Vernon          6 RunUXpress                        10.43   5  10.424
 29 Palarchie, Davin           6 Team East Or            9.00      10.44   4 
 30 Collins Jr, Kenneth        6 Glenarden Tr                      10.57   2 
 31 Johnson, Alexander         8 Dale City Li            9.84      10.59   1 
 32 James, Jakobie             8 Firebirds At            9.46      10.61   8 
 33 Williams, Raymonie         7 Lightning St                      10.62   6 
 34 Akinduro, Tobi             6 Flying Angel           10.50      10.69   5 
 35 Lopes, Francisco           6 Hr-Hurricane                      10.70   1 
 36 Kearney, Christian         6 Unattached              9.40      10.80   7 
 37 Rucker, Avery              8 Dale City Li           10.57      10.81   7 
 38 Bolivar, Luc               6 Team East Or            9.01      10.82   2 
 39 Yelverton, Ashton          7 RunUXpress                        11.02   1 
 40 Johnson, Jonathan          6 Athletic Max           10.80      11.21   7 
 41 Smith, Joel                6 Flying Angel           10.59      11.27   8 
 42 Singleton, Marcus          6 Dale City Li           10.75      11.35   8 
 43 Baum, Joshua               7 Glenarden Tr                      11.40   7 
 44 Dickens, Grayson           6 Glenarden Tr                      11.59   3 
 45 Jones, Terrion             7 D.C. Speed T                      11.60   4 
 46 Perez, Xavier              6 Rde                     9.69      11.73   6 
 47 Knutt, Eli                 7 D.C. Speed T                      11.76   6 
 48 Mcewen, Caden              6 D.C. Speed T                      11.78   7 
 49 Cash, Chase                6 Durham Strid           11.04      11.83   6 
 50 James Jr, Michael          7 Dale City Li           11.25      11.85   5 
 51 Stewart, Eli               7 Grant You WI                      11.86   4 
 52 Alston, Aaron              6 Evolution Tr                      11.94   2 
 53 Beasley, Noble             6 Bull City Ex           10.37      12.09   4 
 
Boys 60 Meter Dash 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.72  3/13/2016   Chase Geter, Unattached                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Cross II, Chadney          8 Virginia Sem            9.00       8.91  
  2 Heru, Malik                7 Selfmade Sav            9.23       9.09  
  3 Brundidge, Jaylen          8 Unity Expres            9.46       9.20  
  4 Badu, Jerimiah             7 Glenarden Tr            9.37       9.34  
  5 Miles, Aushawn             7 Virginia Sem            9.60       9.51  
  6 Tall, Sebastian            7 High Level T            9.60       9.62  
  7 Fletcher, Na'Ir            7 Virginia Bea            9.71       9.70  
Preliminaries
  7 Mason, Keenan              8 Legion of Zo            9.70             
  9 Mcallister III, Edmund     7 Ohio Heat               9.71             
 10 Mckinley, Yeshua           8 Southern Spr            9.78             
 10 Griffith, Carter           7 Baltimore CI            9.78             
 12 Cooper, Kamari             7 Baltimore CI            9.79             
 13 Pratt, Zachary             7 Southern Spr            9.86             
 14 Sutton, Kyre               7 Virginia Sem            9.92             
 15 Quarterman, Derrick        7 Dale City Li            9.94             
 16 Gary, Logan                8 D.C. Speed T            9.96             
 17 Bryant, Vincent            6 Virginia Eli           10.05             
 18 Mahone, Jimmy              7 Athletic Max           10.15             
 19 Chambers, Dyson            7 Cc Elite Tra           10.20             
 20 Decoteau, Kenton           6 Cc Elite Tra           10.21             
 21 Devaughn, Xavier           7 Baltimore CI           10.25             
 22 Harrell, Sincere           7 Virginia Sem           10.26             
 23 Nicolas Jr, Claude-Eric    7 D.C. Speed T           10.28             
 24 Pope, David                6 Virginia Eli           10.35             
 25 Horace, Vincent            7 Team East Or           10.40             
 26 Rice, Erin                 7 Track Xplosi           10.41             
 27 Biddy, Antoine             7 D.C. Speed T           10.43             
 28 Fraser Jr, Vernon          6 RunUXpress             10.43             
 29 Palarchie, Davin           6 Team East Or           10.44             
 30 Collins Jr, Kenneth        6 Glenarden Tr           10.57             
 31 Johnson, Alexander         8 Dale City Li           10.59             
 32 James, Jakobie             8 Firebirds At           10.61             
 33 Williams, Raymonie         7 Lightning St           10.62             
 34 Akinduro, Tobi             6 Flying Angel           10.69             
 35 Lopes, Francisco           6 Hr-Hurricane           10.70             
 36 Kearney, Christian         6 Unattached             10.80             
 37 Rucker, Avery              8 Dale City Li           10.81             
 38 Bolivar, Luc               6 Team East Or           10.82             
 39 Yelverton, Ashton          7 RunUXpress             11.02             
 40 Johnson, Jonathan          6 Athletic Max           11.21             
 41 Smith, Joel                6 Flying Angel           11.27             
 42 Singleton, Marcus          6 Dale City Li           11.35             
 43 Baum, Joshua               7 Glenarden Tr           11.40             
 44 Dickens, Grayson           6 Glenarden Tr           11.59             
 45 Jones, Terrion             7 D.C. Speed T           11.60             
 46 Perez, Xavier              6 Rde                    11.73             
 47 Knutt, Eli                 7 D.C. Speed T           11.76             
 48 Mcewen, Caden              6 D.C. Speed T           11.78             
 49 Cash, Chase                6 Durham Strid           11.83             
 50 James Jr, Michael          7 Dale City Li           11.85             
 51 Stewart, Eli               7 Grant You WI           11.86             
 52 Alston, Aaron              6 Evolution Tr           11.94             
 53 Beasley, Noble             6 Bull City Ex           12.09             
 
Boys 200 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 29.66  3/13/2016   Chase Geter, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Cross II, Chadney          8 Virginia Sem           30.50      30.74q  9 
  2 Heru, Malik                7 Selfmade Sav           30.51      30.96q  8 
  3 Brundidge, Jaylen          8 Unity Expres           30.70      31.32q  7 
  4 Badu, Jerimiah             7 Glenarden Tr           32.00      32.05q  1 
  5 Pratt, Zachary             7 Southern Spr           31.00      32.51q  3 
  6 Dozier, Na’Shad          7 Virginia Bea           32.50      32.93q  2 
  7 Mcallister III, Edmund     7 Ohio Heat              30.00      32.97q 10 
  8 Mckinley, Yeshua           8 Southern Spr           31.00      33.14q  4 
  9 Harrison, Kristopher       8 Technique TC           31.00      33.21   8 
 10 Baptiste, Edwin            7 Glenarden Tr           34.70      33.40   5 
 11 Mason, Keenan              8 Legion of Zo           31.00      33.77   6 
 12 Lawless, Colton            7 Dale City Li           34.70      33.92   6 
 13 Gardner, Nicholas          7 Glenarden Tr           34.76      34.08   4 
 14 Quarterman, Derrick        7 Dale City Li           32.90      34.10   4 
 15 Fletcher, Na'Ir            7 Virginia Bea           32.80      34.23   3 
 16 Tall, Sebastian            7 High Level T           31.00      34.48  10 
 17 Williams, Jasiah           8 Virginia Bea           33.50      34.66  11 
 18 Harrell, Sincere           7 Virginia Sem           33.00      35.02   9 
 19 Kearney, Christian         6 Unattached             37.00      35.19   5 
 20 Corbin, Dylan              7 Glenarden Tr           36.90      35.34   4 
 21 Branch, Amir               7 Glenarden Tr           35.02      35.57   2 
 22 Boyd-Newbey, Perry         7 White Plains           35.00      35.98   3 
 23 Trussell, Kevin            7 Track Expres           33.00      35.99   6 
 24 Rice, Erin                 7 Track Xplosi           36.39      36.04   3  36.032
 25 Chambers, Dyson            7 Cc Elite Tra           36.03      36.04   1  36.037
 26 Decoteau, Kenton           6 Cc Elite Tra           37.66      36.30   9 
 27 Palarchie, Davin           6 Team East Or           33.03      36.72  10 
 28 Fraser Jr, Vernon          6 RunUXpress             32.00      36.76   1 
 29 Jammeh, Famara             8 Tlu - Detroi           37.45      36.81   7 
 30 Meyer, Kendall             7 Loudoun Lega           36.10      36.91   2 
 31 Yelverton, Ashton          7 RunUXpress             32.00      36.96   2 
 32 Biddy, Antoine             7 D.C. Speed T                      37.09   1 
 33 Bickerdt, Langston         6 Quick Lightn           36.00      37.12   1 
 34 Johnson, Alexander         8 Dale City Li           37.80      37.51  10 
 35 Overton, Demont            7 Virginia Bea           33.90      37.66  11 
 36 Collins Jr, Kenneth        6 Glenarden Tr           38.00      37.78  10 
 37 Horace, Vincent            7 Team East Or           33.00      38.18   7 
 38 Praylow, Branden           7 Lightning St                      38.36   3 
 39 Akinduro, Tobi             6 Flying Angel           38.00      38.41  11 
 40 Mahone, Jimmy              7 Athletic Max                      38.64   3 
 41 Lopes, Francisco           6 Hr-Hurricane                      39.13   6 
 42 Bolivar, Luc               6 Team East Or           33.00      39.80   5 
 43 Smith, Joel                6 Flying Angel           28.50      39.81  11 
 44 Baum, Joshua               7 Glenarden Tr           38.00      39.88  11 
 45 Cantey, Khalil             7 Pikesville C           34.21      40.03   9 
 46 Mcewen, Caden              6 D.C. Speed T           45.00      40.46   5 
 47 Jones, Terrion             7 D.C. Speed T                      41.03   5 
 48 Daley, Liam                7 White Plains           34.50      41.64   8 
 49 Beasley, Noble             6 Bull City Ex           39.12      41.77   8 
 50 Griffith, Mason            6 Marlboro Boy           39.00      44.34   9 
 51 Clark-Parker, Ayden        6 Virginia Eli                      48.17   2 
 
Boys 200 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 29.66  3/13/2016   Chase Geter, Unattached                     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Cross II, Chadney          8 Virginia Sem           30.74      29.71   2 
  2 Brundidge, Jaylen          8 Unity Expres           31.32      30.47   2 
  3 Heru, Malik                7 Selfmade Sav           30.96      30.76   2 
  4 Mcallister III, Edmund     7 Ohio Heat              32.97      31.41   1 
  5 Pratt, Zachary             7 Southern Spr           32.51      31.57   1 
  6 Badu, Jerimiah             7 Glenarden Tr           32.05      31.58   2 
  7 Mckinley, Yeshua           8 Southern Spr           33.14      32.07   1 
  8 Dozier, Na’Shad          7 Virginia Bea           32.93      32.59   1 
Preliminaries
  9 Harrison, Kristopher       8 Technique TC           33.21                
 10 Baptiste, Edwin            7 Glenarden Tr           33.40                
 11 Mason, Keenan              8 Legion of Zo           33.77                
 12 Lawless, Colton            7 Dale City Li           33.92                
 13 Gardner, Nicholas          7 Glenarden Tr           34.08                
 14 Quarterman, Derrick        7 Dale City Li           34.10                
 15 Fletcher, Na'Ir            7 Virginia Bea           34.23                
 16 Tall, Sebastian            7 High Level T           34.48                
 17 Williams, Jasiah           8 Virginia Bea           34.66                
 18 Harrell, Sincere           7 Virginia Sem           35.02                
 19 Kearney, Christian         6 Unattached             35.19                
 20 Corbin, Dylan              7 Glenarden Tr           35.34                
 21 Branch, Amir               7 Glenarden Tr           35.57                
 22 Boyd-Newbey, Perry         7 White Plains           35.98                
 23 Trussell, Kevin            7 Track Expres           35.99                
 24 Rice, Erin                 7 Track Xplosi           36.04                
 25 Chambers, Dyson            7 Cc Elite Tra           36.04                
 26 Decoteau, Kenton           6 Cc Elite Tra           36.30                
 27 Palarchie, Davin           6 Team East Or           36.72                
 28 Fraser Jr, Vernon          6 RunUXpress             36.76                
 29 Jammeh, Famara             8 Tlu - Detroi           36.81                
 30 Meyer, Kendall             7 Loudoun Lega           36.91                
 31 Yelverton, Ashton          7 RunUXpress             36.96                
 32 Biddy, Antoine             7 D.C. Speed T           37.09                
 33 Bickerdt, Langston         6 Quick Lightn           37.12                
 34 Johnson, Alexander         8 Dale City Li           37.51                
 35 Overton, Demont            7 Virginia Bea           37.66                
 36 Collins Jr, Kenneth        6 Glenarden Tr           37.78                
 37 Horace, Vincent            7 Team East Or           38.18                
 38 Praylow, Branden           7 Lightning St           38.36                
 39 Akinduro, Tobi             6 Flying Angel           38.41                
 40 Mahone, Jimmy              7 Athletic Max           38.64                
 41 Lopes, Francisco           6 Hr-Hurricane           39.13                
 42 Bolivar, Luc               6 Team East Or           39.80                
 43 Smith, Joel                6 Flying Angel           39.81                
 44 Baum, Joshua               7 Glenarden Tr           39.88                
 45 Cantey, Khalil             7 Pikesville C           40.03                
 46 Mcewen, Caden              6 D.C. Speed T           40.46                
 47 Jones, Terrion             7 D.C. Speed T           41.03                
 48 Daley, Liam                7 White Plains           41.64                
 49 Beasley, Noble             6 Bull City Ex           41.77                
 50 Griffith, Mason            6 Marlboro Boy           44.34                
 51 Clark-Parker, Ayden        6 Virginia Eli           48.17                
 
Boys 400 Meter Dash 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:08.80  3/12/2017   Grant Reynolds, Mark Trail F              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Harrison, Kristopher       8 Technique TC         1:12.00    1:13.52   1 
  2 Pratt, Zachary             7 Southern Spr         1:10.00    1:13.53   8 
  3 Dorsey, Terrence           7 Glenarden Tr         1:13.00    1:13.55   8 
  4 Ellinger, Taurean          7 Athletic Max         1:09.90    1:16.31   8 
  5 Gaddy, Dezmon              8 Eastend Ligh         1:17.05    1:17.69   7 
  6 Mckinley, Yeshua           8 Southern Spr         1:15.00    1:18.05   7 
  7 Freeman, Tyler             7 Glenarden Tr         1:14.00    1:20.05   7 
  8 Decoteau, Kenton           6 Cc Elite Tra         1:27.34    1:21.37   4 
  9 Lawless, Colton            7 Dale City Li                    1:22.89   1 
 10 Corbin, Dylan              7 Glenarden Tr         1:30.00    1:22.97   4 
 11 Bickerdt, Langston         6 Quick Lightn         1:25.00    1:23.04   4 
 12 Mason, Keenan              8 Legion of Zo         1:18.00    1:23.60   7 
 13 James, Jakobie             8 Firebirds At         1:22.47    1:23.72   5 
 14 Habershon, Devin           7 Glenarden Tr         1:21.00    1:24.53   5 
 15 Trussell, Kevin            7 Track Expres         1:20.00    1:24.73   6 
 16 Coleman, Cayden            6 Mallery Chal         1:18.00    1:25.51   7 
 17 Larry-Parker, Tyron        8 Glenarden Tr         1:22.00    1:26.41   5 
 18 Boyd-Newbey, Perry         7 White Plains         1:35.00    1:27.35   3 
 19 Overton, Demont            7 Virginia Bea         1:19.00    1:27.62   6 
 20 Fraser Jr, Vernon          6 RunUXpress           1:19.00    1:29.41   6 
 21 Henriques, Enard           6 Baltimore CI         1:34.80    1:29.78   3 
 22 Singleton, Marcus          6 Dale City Li         1:36.20    1:30.53   3 
 23 Bryant, Vincent            6 Virginia Eli                    1:30.70   2 
 24 Jammeh, Famara             8 Tlu - Detroi         1:14.00    1:30.72   8 
 25 Rucker, Avery              8 Dale City Li                    1:31.79   1 
 26 Moore, Cameron             6 Mt. Airy Tra         1:30.50    1:33.22   4 
 27 Chambers, Dyson            7 Cc Elite Tra         1:20.00    1:33.42   6 
 28 Beasley, Noble             6 Bull City Ex         1:38.00    1:34.06   2 
 29 Bolivar, Luc               6 Team East Or         1:26.00    1:34.16   4 
 30 Pope, David                6 Virginia Eli                    1:34.64   1 
 31 Stiles, Cole               7 Lsa Lickity-         1:35.00    1:37.18   3 
 32 Perez, Xavier              6 Rde                  1:22.00    1:38.38   5 
 33 Cash, Chase                6 Durham Strid         1:45.00    1:40.28   2 
 34 Alston, Aaron              6 Evolution Tr                    1:41.68   1 
 35 Griffith, Mason            6 Marlboro Boy         1:45.00    1:44.01   2 
 36 Clark-Parker, Ayden        6 Virginia Eli                    1:49.18   2 
 37 Stockling, Kaeden          7 Rde                  1:50.00    2:12.40   2 
 -- Dozier, Na’Shad          7 Virginia Bea         1:12.00         DQ   8 
 
Boys 800 Meter Run 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:37.45  3/11/2017   Grant Reynolds, Mark Trail F              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ellinger, Taurean          7 Athletic Max         2:51.09    2:48.95   2 
  2 Harrison, Kristopher       8 Technique TC         2:50.00    2:56.63   1 
  3 Coleman, Cayden            6 Mallery Chal         2:58.00    2:57.14   2 
  4 Trussell, Kevin            7 Track Expres         3:00.00    2:57.64   2 
  5 Williams, Jasiah           8 Virginia Bea         2:57.00    2:59.38   2 
  6 Gaddy, Dezmon              8 Eastend Ligh         2:59.20    3:02.56   2 
  7 Clarke, Caleb              6 Marlboro Boy         3:04.00    3:02.90   2 
  8 Waters, Naeem              7 Mt. Airy Tra         3:07.00    3:08.63   1 
  9 Alder, Michael             7 Franklin Eli         3:10.00    3:10.24   1 
 10 Bickerdt, Langston         6 Quick Lightn         3:05.00    3:11.04   2 
 11 Clinton, Caleb             8 Baltimore Wh         3:00.00    3:19.52   2 
 12 West, Cade                 7 University o         3:19.09    3:19.74   1 
 13 Berrian, Stephen           7 High Level T         3:04.00    3:24.18   2 
 14 Moore, Cameron             6 Mt. Airy Tra         3:30.00    3:25.56   1 
 15 Guidry, Kasyn              6 Athletic Max         2:58.01    3:30.87   2 
 16 Perez, Xavier              6 Rde                  3:03.00    3:36.56   2 
 17 Williams, Raymonie         7 Lightning St         3:15.00    3:44.07   1 
 18 Daley, Liam                7 White Plains         3:25.00    3:44.08   1 
 19 Yeats, Rainer              6 D.C. Speed T                    3:47.82   1 
 20 White, Malachi             7 D.C. Speed T                    3:48.31   1 
 21 Stockling, Kaeden          7 Rde                  3:20.00    4:32.37   1 
 -- Henriques, Enard           6 Baltimore CI         3:22.59        DNF   1 
 
Boys 1500 Meter Run 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:35.29  3/13/2016   James Hanson, Delco Stalli                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clarke, Caleb              6 Marlboro Boy         6:10.00    6:05.25  
  2 Waters, Naeem              7 Mt. Airy Tra         6:20.00    6:20.18  
  3 Guidry, Kasyn              6 Athletic Max         6:20.00    6:27.05  
  4 West, Cade                 7 University o         6:20.15    6:40.44  
  5 Berrian, Stephen           7 High Level T                    6:56.10  
  6 White, Malachi             7 D.C. Speed T                    7:07.42  
  7 Yeats, Rainer              6 D.C. Speed T                    7:11.50  
  8 Praylow, Branden           7 Lightning St                    7:21.63  
  9 Williams, Raymonie         7 Lightning St                    8:51.51  
 
Boys 4x200 Meter Relay 7-8 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:14.11  3/13/2016   Seminoles Track Club, Seminoles Tr        
                         B Hardnett, C Croom, R Hughes Jr, T Short         
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Glenarden Track Club                              2:14.00    2:11.69@  2 
     1) Baptiste, Edwin 7               2) Badu, Jerimiah 7               
     3) Dorsey, Terrence 7              4) Freeman, Tyler 7               
  2 Virginia Seminoles                                2:13.00    2:15.33   2 
     1) Miles, Aushawn 7                2) Cross II, Chadney 8            
     3) Sutton, Kyre 7                  4) Harrell, Sincere 7             
  3 Virginia Beach Wolfpack                           2:15.00    2:23.73   2 
     1) Overton, Demont 7               2) Williams, Jasiah 8             
     3) Fletcher, Na'Ir 7               4) Dozier, Na’Shad 7            
  4 Glenarden Track Club  'B'                         2:25.00    2:24.87   1 
     1) Branch, Amir 7                  2) Habershon, Devin 7             
     3) Gardner, Nicholas 7             4) Larry-Parker, Tyron 8          
  5 D.C. Speed Track Club                             2:31.00    2:32.01   1 
     1) Nicolas Jr, Claude-Eric 7       2) Willis-Livingston, Ladarius 7  
     3) Gary, Logan 8                   4) Willis, Rashad 7               
  6 Glenarden Track Club  'C'                         2:40.00    2:34.94   1 
     1) Corbin, Dylan 7                 2) Dickens, Grayson 6             
     3) Baum, Joshua 7                  4) Collins Jr, Kenneth 6          
  7 Baltimore City Track & Field C                    2:24.00    2:35.33   2 
     1) Griffith, Carter 7              2) Henriques, Enard 6             
     3) Cooper, Kamari 7                4) Devaughn, Xavier 7             
 
Boys 4x400 Meter Relay 7-8 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:36.21  3/12/2016   Track Georgia, Track Georgi               
                         D Smith Jr, J Kareem, J Ellinger, J Samuel        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glenarden Track Club                              5:23.00    5:25.87@ 
     1) Branch, Amir 7                  2) Gardner, Nicholas 7            
     3) Dorsey, Terrence 7              4) Freeman, Tyler 7               
  2 Glenarden Track Club  'B'                         5:40.00    5:44.25  
     1) Habershon, Devin 7              2) Baptiste, Edwin 7              
     3) Dickens, Grayson 6              4) Larry-Parker, Tyron 8          
  3 Athletic Maximum Performance                                 6:04.63  
     1) Mahone, Jimmy 7                 2) Johnson, Jonathan 6            
     3) Guidry, Kasyn 6                 4) Ellinger, Taurean 7            
  4 Track Xplosion                                               6:33.08  
     1) Rice, Erin 7                    2)                                
     3)                                 4) Kitchings, Austen 7            
 
Boys Long Jump 7-8 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 11-11.25  3/12/2017   Ryan Drakeford, Comets of Ch             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gary, Logan                8 D.C. Speed T        10-03.00    9-10.50      3.00m 
      9-03.50  FOUL  9-04  9-10.50  FOUL  9-08.75
  2 Tall, Sebastian            7 High Level T                    9-07.00      2.92m 
      FOUL  8-07.50  FOUL  9-07  FOUL  7-08.75
  3 Fields, Sargent            7 Quick Lightn        10-00.00    9-01.50      2.78m 
      8-05  FOUL  8-09.25  9-01.50  8-06.75  8-03
  4 Johnson, Jonathan          6 Athletic Max         9-00.00    8-10.50      2.70m 
      FOUL  8-09.25  6-08  8-10.50  7-06  FOUL
  5 Gaddy, Dezmon              8 Eastend Ligh        10-05.00    8-10.25      2.69m 
      8-03.25  7-03  7-02  8-08  8-08.25  8-10.25
  6 Kitchings, Austen          7 Track Xplosi        10-04.00    8-07.00      2.61m 
      8-07  7-07.75  7-07.75  8-04.50  7-11  8-04.75
  7 Kearney, Christian         6 Unattached           9-00.00    8-03.00      2.51m 
      8-03  FOUL  FOUL  FOUL  7-10  FOUL
  8 Pope, David                6 Virginia Eli                    8-00.25      2.44m 
      5-11.50  6-08.25  7-02  FOUL  8-00.25  7-00.75
  9 Schmick, Dylan             7 Unattached           9-04.00    7-00.00      2.13m 
      7-00  5-04.50  6-08.50         
 10 Griffith, Mason            6 Marlboro Boy         8-06.50    7-00.00      2.13m 
      6-03.50  7-00  5-08.25         
 11 Boyd-Newbey, Perry         7 White Plains        10-00.00    6-10.25      2.08m 
      6-05  6-10.25  5-05.50         
 12 Clarke, Caleb              6 Marlboro Boy                    6-10.00      2.08m 
      5-00  6-10  6-04.75         
 13 Bryant, Vincent            6 Virginia Eli                    6-05.00      1.95m 
      5-00.50  5-03.50  6-05          
 14 Stiles, Cole               7 Lsa Lickity-         6-09.00    5-09.50      1.76m 
      5-09.50  5-08.50  3-04         
 15 Smith, Joel                6 Flying Angel                    5-06.50      1.68m 
      FOUL  FOUL  5-06.50         
 16 Lopes, Francisco           6 Hr-Hurricane                    5-06.25      1.68m 
      5-06.25  5-02.25  5-05           
 17 Berrian, Stephen           7 High Level T                    5-06.00      1.67m 
      FOUL  FOUL  5-06         
 18 Akinduro, Tobi             6 Flying Angel                    4-10.00      1.47m 
      4-01  4-05.25  4-10         
 19 Clark-Parker, Ayden        6 Virginia Eli                    4-09.25      1.45m 
      4-09.25  FOUL  FOUL           
 20 Devaughn, Xavier           7 Baltimore CI         9-05.00    4-07.00      1.39m 
      4-07  3-05  2-06.25         
 21 Stewart, Eli               7 Grant You WI                    4-02.25      1.27m 
      4-02.25  4-00.25  FOUL         
 22 Stockling, Kaeden          7 Rde                             4-02.00      1.27m 
      3-09  3-00  4-02         
 
Boys Shot Put 7-8 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 23-01.50  3/12/2016   Jayden Ford, Gideonites T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clinton, Caleb             8 Baltimore Wh        20-00.00   21-03.00      6.47m 
      20-07  FOUL  18-06  19-01  20-04.50  21-03
  2 Jammeh, Famara             8 Tlu - Detroi        19-09.50   20-06.00      6.24m 
      17-09  17-04.50  18-03.50  17-05.50  20-06  19-01
  3 James Jr, Michael          7 Dale City Li        17-01.25   18-11.00      5.76m 
      16-10  18-11  14-06  16-10  15-09  17-04
  4 Cooper, Kamari             7 Baltimore CI        15-09.50   17-04.00      5.28m 
      FOUL  17-03  17-02  17-04  16-10  17-04
  5 Hameed, Seth               7 Unattached          18-00.00   16-02.50      4.94m 
      16-02.50  15-10  FOUL  14-07  16-00  14-07
  6 Praylow, Branden           7 Lightning St                   15-08.00      4.77m 
      15-06  14-05  15-08  FOUL  FOUL  14-09
  7 Kitchings, Austen          7 Track Xplosi        15-03.00   14-07.50      4.45m 
      14-07.50  FOUL  FOUL         
  8 Willis-Livingston, Ladar   7 D.C. Speed T                   13-11.00      4.24m 
      11-01  12-10  11-08  8-11  13-02.50  13-11
  9 Biddy, Antoine             7 D.C. Speed T                   11-08.00      3.55m 
      11-08  FOUL  FOUL         
 10 Williams Jr, Steven        8 I5 Elite                        9-01.00      2.76m 
      FOUL  9-01  FOUL         
 11 Stewart, Eli               7 Grant You WI                    8-07.00      2.61m 
      8-00  8-07  7-03.50         
 
Boys 60 Meter Dash 9 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.75  3/11/2017   Quincy Wilson, Track 7-5-7                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ealy Jr, Terrance          9 Virginia Bea            8.30       8.91q  4 
  2 Williams, Da'Shon          8 Mt. Airy Tra            8.90       9.03q  4 
  3 Miller, Jarden             8 The Lion's &            7.75       9.06q  5 
  4 Drakeford, Ryan            9 Cc Elite Tra            8.34       9.08q  3  9.077
  5 Jenkins, Josiah            9 Virginia Bea            8.40       9.08q  1  9.078
  6 Quick, Christopher         9 Cc Elite Tra            8.71       9.23q  2 
  7 Jenkins, Jeremiah          8 Cc Elite Tra            9.01       9.33q  5 
  8 Evans, Breydon             8 Central CT J                       9.38q  3 
  9 Smith Jr, Naeem            9 Tnt Express             8.50       9.39   1 
 10 Gray, Brycen               8 Glenarden Tr            9.70       9.44   1 
 11 Bolden, Jaywon             8 Quick Lightn            9.15       9.51   5 
 12 Goode-Kimble, Brendon      9 High Level T                       9.54   5 
 13 Halsey, Jaleel             8 Team East Or            8.40       9.57   2 
 14 Burgess, Kristopher        8 Trial by Fir            9.88       9.61   3 
 15 Hassan, Xavier             8 Bull City Ex            8.88       9.63   3 
 16 Smith, Dexter              8 Indy's Racin            9.20       9.65   4 
 17 Phillips, Dakari           9 Grant You WI                       9.85   5 
 18 David, Hudson              8 D.C. Speed T            9.52       9.86   3 
 19 Dell Jr, Laurence          8 Dale City Li           10.89       9.88   3 
 20 Hewitt, Nicholas           8 Gideonites T                       9.91   2 
 21 Smith Jr, Robert           9 D.C. Speed T            9.82      10.10   2 
 22 Bryson, Jaylen             8 Dale City Li            9.65      10.11   1 
 23 Redd, David                8 Legion of Zo                      10.16   3 
 24 Alston, Carter             8 D.C. Speed T            9.90      10.42   5 
 25 Wynter, Andre'             8 White Plains                      10.54   4 
 26 Harris, Andrew             9 D.C. Speed T                      10.59   4 
 27 Jackson, Jeramiah          9 Tlu - Detroi           10.59      10.83   4 
 28 Jackson, James             9 Tlu - Detroi           10.94      11.22   2 
 29 Dickens, Bryson            8 Glenarden Tr           10.00      11.30   5 
 30 Arceneaux, Tranathan       8 Virginia Pri                      11.42   1 
 31 Osborne, Jaden             8 Tlu - Detroi           11.53      12.29   1 
 
Boys 60 Meter Dash 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.75  3/11/2017   Quincy Wilson, Track 7-5-7                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ealy Jr, Terrance          9 Virginia Bea            8.91       8.82  
  2 Miller, Jarden             8 The Lion's &            9.06       8.86  
  3 Drakeford, Ryan            9 Cc Elite Tra            9.08       8.87  
  4 Williams, Da'Shon          8 Mt. Airy Tra            9.03       9.03  
  5 Jenkins, Josiah            9 Virginia Bea            9.08       9.07  
  6 Quick, Christopher         9 Cc Elite Tra            9.23       9.14  
  7 Jenkins, Jeremiah          8 Cc Elite Tra            9.33       9.30  
  8 Evans, Breydon             8 Central CT J            9.38       9.34  
Preliminaries
  9 Smith Jr, Naeem            9 Tnt Express             9.39             
 10 Gray, Brycen               8 Glenarden Tr            9.44             
 11 Bolden, Jaywon             8 Quick Lightn            9.51             
 12 Goode-Kimble, Brendon      9 High Level T            9.54             
 13 Halsey, Jaleel             8 Team East Or            9.57             
 14 Burgess, Kristopher        8 Trial by Fir            9.61             
 15 Hassan, Xavier             8 Bull City Ex            9.63             
 16 Smith, Dexter              8 Indy's Racin            9.65             
 17 Phillips, Dakari           9 Grant You WI            9.85             
 18 David, Hudson              8 D.C. Speed T            9.86             
 19 Dell Jr, Laurence          8 Dale City Li            9.88             
 20 Hewitt, Nicholas           8 Gideonites T            9.91             
 21 Smith Jr, Robert           9 D.C. Speed T           10.10             
 22 Bryson, Jaylen             8 Dale City Li           10.11             
 23 Redd, David                8 Legion of Zo           10.16             
 24 Alston, Carter             8 D.C. Speed T           10.42             
 25 Wynter, Andre'             8 White Plains           10.54             
 26 Harris, Andrew             9 D.C. Speed T           10.59             
 27 Jackson, Jeramiah          9 Tlu - Detroi           10.83             
 28 Jackson, James             9 Tlu - Detroi           11.22             
 29 Dickens, Bryson            8 Glenarden Tr           11.30             
 30 Arceneaux, Tranathan       8 Virginia Pri           11.42             
 31 Osborne, Jaden             8 Tlu - Detroi           12.29             
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 28.70  3/12/2017   Quincy Wilson, Track 7-5-7                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Croom, Camir               8 Virginia Sem           28.72      29.27q  7 
  2 Miller, Jarden             8 The Lion's &           28.02      29.92q  8 
  3 Gilchrist, Kaeleb          8 Virginia Sem           29.50      30.50q  4 
  4 Scott, Amari               8 Mark Trail F           30.00      30.79q  2 
  5 Gray, Brycen               8 Glenarden Tr           29.50      30.89q  5 
  6 Jenkins, Josiah            9 Virginia Bea           29.00      31.05q  6 
  7 Stanley, Jaden             8 Unattached             30.00      31.10q  1 
  8 Phillips, Tai              8 Unattached             31.00      31.11q  1 
  9 Quick, Christopher         9 Cc Elite Tra           29.72      31.28   3 
 10 Williams, Da'Shon          8 Mt. Airy Tra           31.94      31.47   5 
 11 Smith, Dexter              8 Indy's Racin           32.00      31.81   8 
 12 Smith Jr, Naeem            9 Tnt Express            31.00      32.13   4 
 13 Bolden, Jaywon             8 Quick Lightn           31.00      32.25   2 
 14 Burgess, Kristopher        8 Trial by Fir           31.99      32.76   6 
 15 Evans, Breydon             8 Central CT J           32.00      32.78   7 
 16 Carter, Ameen              8 High Level T           31.00      32.88   3 
 17 Tulloch, Ozias T00         9 Charles County C                  33.02   5  33.012
 18 Mccall, Sammuel            9 Cc Elite Tra           32.80      33.02   5  33.014
 19 Goode-Kimble, Brendon      9 High Level T           32.50      33.07   6  33.065
 20 Halsey, Jaleel             8 Team East Or           32.00      33.07   7  33.067
 21 Gibbs, Jeremiah            8 Dale City Li           34.53      33.27   6 
 22 Hassan, Xavier             8 Bull City Ex           33.10      33.47   1 
 23 Forbes, Devin              8 Virginia Bea           33.00      33.63   4 
 24 Bryson, Jaylen             8 Dale City Li           33.69      33.75   2 
 25 Phillips, Dakari           9 Grant You WI           32.00      33.87   8 
 26 Ware, Jaylen               8 Track Expres           33.00      34.07   3 
 27 Simmons Jr, Danny          8 Cc Elite Tra           33.74      34.37   3 
 28 Smith Jr, Robert           9 D.C. Speed T           35.50      34.58   8 
 29 Alston, Carter             8 D.C. Speed T           37.00      34.66   7 
 30 Harris, Andrew             9 D.C. Speed T                      34.72   4 
 31 Dell Jr, Laurence          8 Dale City Li           35.04      35.13   7 
 32 Harvey, Robert             8 Unattached             34.00      35.16   5 
 33 Jackson, Jeramiah          9 Tlu - Detroi           37.63      35.58   4 
 34 Wynter, Andre'             8 White Plains           37.40      36.10   5 
 35 Redd, David                8 Legion of Zo                      36.99   3 
 36 Dickens, Bryson            8 Glenarden Tr           34.00      38.00   4 
 37 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI           36.00      38.31   8 
 38 Willis-Livingston, Ladar   7 D.C. Speed T                      38.64   8 
 39 Arceneaux, Tranathan       8 Virginia Pri                      39.58   1 
 40 Jackson, James             9 Tlu - Detroi           43.50      39.64   3 
 41 Osborne, Jaden             8 Tlu - Detroi           43.92      42.75   2 
 
Boys 200 Meter Dash 9 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 28.70  3/12/2017   Quincy Wilson, Track 7-5-7                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Croom, Camir               8 Virginia Sem           29.27      28.99   2 
  2 Gilchrist, Kaeleb          8 Virginia Sem           30.50      29.58   2 
  3 Miller, Jarden             8 The Lion's &           29.92      29.59   2 
  4 Jenkins, Josiah            9 Virginia Bea           31.05      30.32   1 
  5 Gray, Brycen               8 Glenarden Tr           30.89      30.42   1 
  6 Phillips, Tai              8 Unattached             31.11      30.45   1 
  7 Scott, Amari               8 Mark Trail F           30.79      30.48   2 
  8 Stanley, Jaden             8 Unattached             31.10      30.80   1 
Preliminaries
  9 Quick, Christopher         9 Cc Elite Tra           31.28                
 10 Williams, Da'Shon          8 Mt. Airy Tra           31.47                
 11 Smith, Dexter              8 Indy's Racin           31.81                
 12 Smith Jr, Naeem            9 Tnt Express            32.13                
 13 Bolden, Jaywon             8 Quick Lightn           32.25                
 14 Burgess, Kristopher        8 Trial by Fir           32.76                
 15 Evans, Breydon             8 Central CT J           32.78                
 16 Carter, Ameen              8 High Level T           32.88                
 17 Tulloch, Ozias T00         9 Charles County C       33.02                
 18 Mccall, Sammuel            9 Cc Elite Tra           33.02                
 19 Goode-Kimble, Brendon      9 High Level T           33.07                
 20 Halsey, Jaleel             8 Team East Or           33.07                
 21 Gibbs, Jeremiah            8 Dale City Li           33.27                
 22 Hassan, Xavier             8 Bull City Ex           33.47                
 23 Forbes, Devin              8 Virginia Bea           33.63                
 24 Bryson, Jaylen             8 Dale City Li           33.75                
 25 Phillips, Dakari           9 Grant You WI           33.87                
 26 Ware, Jaylen               8 Track Expres           34.07                
 27 Simmons Jr, Danny          8 Cc Elite Tra           34.37                
 28 Smith Jr, Robert           9 D.C. Speed T           34.58                
 29 Alston, Carter             8 D.C. Speed T           34.66                
 30 Harris, Andrew             9 D.C. Speed T           34.72                
 31 Dell Jr, Laurence          8 Dale City Li           35.13                
 32 Harvey, Robert             8 Unattached             35.16                
 33 Jackson, Jeramiah          9 Tlu - Detroi           35.58                
 34 Wynter, Andre'             8 White Plains           36.10                
 35 Redd, David                8 Legion of Zo           36.99                
 36 Dickens, Bryson            8 Glenarden Tr           38.00                
 37 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI           38.31                
 38 Willis-Livingston, Ladar   7 D.C. Speed T           38.64                
 39 Arceneaux, Tranathan       8 Virginia Pri           39.58                
 40 Jackson, James             9 Tlu - Detroi           39.64                
 41 Osborne, Jaden             8 Tlu - Detroi           42.75                
 
Boys 400 Meter Dash 9 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:07.52  3/12/2017   Joshua Parker, Glenarden Tr               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Reynolds, Grant            8 Mark Trail F         1:03.96    1:03.76@  5 
  2 Croom, Camir               8 Virginia Sem         1:04.00    1:05.30@  5 
  3 Scott, Amari               8 Mark Trail F         1:09.00    1:10.66   4 
  4 Hall, Tyler                8 Gideonites T         1:08.00    1:10.79   4 
  5 Gilchrist, Kaeleb          8 Virginia Sem         1:07.50    1:10.83   5 
  6 Stanley, Jaden             8 Unattached           1:08.00    1:11.77   5 
  7 Parker, Justin             8 Glenarden Tr         1:08.00    1:12.40   5 
  8 Guanajuato, Quetzal Sol    8 Trial by Fir         1:11.00    1:15.16   4 
  9 Taylor Jr., Bruce          8 Gideonites T         1:24.00    1:17.42   2 
 10 Mccall, Sammuel            9 Cc Elite Tra         1:18.00    1:18.35   3 
 11 Burgess, Kristopher        8 Trial by Fir         1:14.82    1:18.72   4 
 12 Hewitt, Nicholas           8 Gideonites T                    1:19.66   1 
 13 Halsey, Jaleel             8 Team East Or         1:19.00    1:20.54   3 
 14 Smith Jr, Naeem            9 Tnt Express          1:14.00    1:20.62   4 
 15 Gibbs, Jeremiah            8 Dale City Li         1:20.37    1:21.02   2 
 16 Hassan, Xavier             8 Bull City Ex         1:15.00    1:21.84   3 
 17 Smith, Dexter              8 Indy's Racin         1:18.00    1:21.89   3 
 18 Bradley, Myles             8 Unattached           1:24.00    1:22.24   4 
 19 Searles, Jaz-Amin          8 Mt. Airy Tra         1:21.30    1:22.54   2 
 20 Lavelle, Dario             8 Randallstown         1:20.00    1:23.52   2 
 21 Rothenberger, Caleb        8 Lsa Lickity-         1:29.00    1:23.85   1 
 22 Jenkins, Josiah            9 Virginia Bea         1:08.00    1:25.88   5 
 23 Jackson, Jeramiah          9 Tlu - Detroi         1:28.53    1:30.13   2 
 24 Jones, Himtrien            8 High Level T         1:20.00    1:31.57   3 
 25 Redd, David                8 Legion of Zo                    1:40.44   1 
 26 Jackson, James             9 Tlu - Detroi         1:40.09    1:44.00   1 
 27 Osborne, Jaden             8 Tlu - Detroi         1:37.57    1:44.65   1 
 
Boys 800 Meter Run 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:34.26  3/11/2017   Naye'Ron Hudson-Mcglown, Technique TC     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reynolds, Grant            8 Mark Trail F         2:29.00    2:25.93@ 
  2 Parker, Justin             8 Glenarden Tr         2:44.00    2:43.93  
  3 Guanajuato, Quetzal Sol    8 Trial by Fir         2:41.00    2:45.75  
  4 Gilchrist, Kaeleb          8 Virginia Sem         2:43.00    2:53.51  
  5 Cash, Miles                9 Durham Strid         2:52.00    2:53.99  
  6 Branch, Camden             8 Track Expres         2:54.00    2:55.33  
  7 Forbes, Devin              8 Virginia Bea         2:57.00    2:56.40  
  8 Lavelle, Dario             8 Randallstown         2:56.00    2:58.46  
  9 Searles, Jaz-Amin          8 Mt. Airy Tra         3:00.00    3:01.57  
 10 Rothenberger, Caleb        8 Lsa Lickity-         3:11.00    3:01.59  
 11 Jones, Himtrien            8 High Level T         3:05.00    3:02.53  
 12 Carter, Ameen              8 High Level T         3:00.00    3:14.74  
 13 Dotson, Stefen             9 Baltimore CI         3:15.00    3:17.57  
 14 Trotter, Edrick            9 D.C. Speed T         3:15.00    3:17.59  
 
Boys 1500 Meter Run 9 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:18.28  3/13/2016   Anthony Brantley II, Athletic Max         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reynolds, Grant            8 Mark Trail F         5:02.00    4:59.93@ 
  2 Guanajuato, Quetzal Sol    8 Trial by Fir         5:18.00    5:27.33  
  3 Cash, Miles                9 Durham Strid         5:42.00    5:44.24  
  4 Forbes, Devin              8 Virginia Bea         6:00.00    5:51.19  
  5 Douglas, Dylan             8 Tiger Track          5:50.00    5:51.28  
  6 Lavelle, Dario             8 Randallstown         5:52.00    5:59.92  
  7 Searles, Jaz-Amin          8 Mt. Airy Tra         6:00.00    6:13.51  
  8 Dotson, Stefen             9 Baltimore CI         6:25.00    6:15.14  
  9 Trotter, Edrick            9 D.C. Speed T         7:00.00    6:45.48  
 10 Harvey, Robert             8 Unattached           6:57.00    6:50.80  
 11 Hawkins, James             9 High Level T         6:45.00    7:28.46  
 
Boys High Jump 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  3-06  3/12/2016   Le'Ezra Brown, Next Level T                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Evans, Breydon             8 Central CT J         3-08.00    3-08.00@     1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        O   XO    O   XO  XXO  XXX 
  2 Phillips, Tai              8 Unattached           3-10.00    3-06.00@     1.06m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 
        P    P    O   XO  XXX 
  3 Bradley, Myles             8 Unattached           3-06.00    3-04.00      1.01m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 
        O    O    O  XXX 
 -- Hawkins, James             9 High Level T                         NH            
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 
        P    P    P    P  XXX 
 
Boys Long Jump 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 13-07.25  3/13/2016   Winston Watkins Jr., Athletic Max        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stanley, Jaden             8 Unattached          13-00.00   12-05.00      3.78m 
      12-05  12-03  11-07.50  10-10.50  11-04.75  11-10
  2 Williams, Da'Shon          8 Mt. Airy Tra        12-06.00   12-01.50      3.69m 
      FOUL  9-08  10-10.75  11-00  11-11  12-01.50
  3 Scott, Amari               8 Mark Trail F                   11-04.00      3.45m 
      10-03.25  11-04  10-08  10-01.75  9-05.50  10-09.50
  4 Phillips, Dakari           9 Grant You WI        11-05.00   11-01.50      3.39m 
      FOUL  10-02.25  11-01.50  9-08.25  10-01.25  9-11.50
  5 Drakeford, Ryan            9 Cc Elite Tra        12-09.50   10-10.50      3.31m 
      10-07.25  FOUL  10-10.50  10-02  9-09.50  FOUL
  6 Bradley, Myles             8 Unattached          11-00.00   10-07.25      3.23m 
      10-03.50  10-07.25  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI        11-03.00   10-02.50      3.11m 
      FOUL  9-03.50  10-02.50  9-05.25  FOUL  9-03
  8 Rothenberger, Caleb        8 Lsa Lickity-         9-09.00    9-11.00      3.02m 
      9-00  9-05.75  9-02.75  9-10.50  9-11  9-06.50
  9 Tulloch, Ozias T00         9 Charles County C                9-05.00      2.87m 
      8-09.25  9-05  9-03.50           
 10 Wynter, Andre'             8 White Plains        10-00.00    7-09.00      2.36m 
      6-11  7-09  6-09.25         
 11 Harvey, Robert             8 Unattached          10-04.00    7-07.50      2.32m 
      7-00.75  7-03.75  7-07.50         
 
Boys Shot Put 9 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 25-06  3/12/2016   Kole Grandison, D.C. Speed T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Andre            9 Burlington T        25-02.50   25-04.00      7.72m 
      24-08  25-04  24-07  24-10  23-11  24-01
  2 Ealy Jr, Terrance          9 Virginia Bea                   21-11.00      6.68m 
      17-11  16-07  17-06  19-03  18-03  21-11
  3 Phillips, Tai              8 Unattached          23-10.00   21-01.00      6.42m 
      21-01  20-06  17-00  17-06.50  20-10  18-10
  4 Smith Jr, Robert           9 D.C. Speed T        18-00.75   18-08.50      5.70m 
      15-05.50  17-05.50  17-05.50  18-08.50  18-01  17-03.50
  5 Trotter, Edrick            9 D.C. Speed T        16-09.00   17-10.00      5.43m 
      15-00  14-09.50  17-10  16-00  16-10  16-01
  6 Harris, Andrew             9 D.C. Speed T                   15-07.50      4.76m 
      10-09  14-07  13-09  15-07.50  14-05  14-09.50
  7 Reid, Abuzuwa              8 Grant You WI        15-00.00   14-00.00      4.26m 
      11-01  13-00  14-00  10-08  11-03  11-06
  8 Alston, Carter             8 D.C. Speed T                   13-11.00      4.24m 
      12-09  11-00  11-05  13-10  13-04  13-11
 
Boys 60 Meter Dash 10 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.49  3/12/2016   Na'Seir Samuel, National Ath                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Geter, Chase               9 Virginia Sem            8.20     @ 8.32q  3 
  2 Badu, Aaron                9 Glenarden Tr            8.70     @ 8.49q  4 
  3 Wilson, Quincy            10 Virginia Eli            8.00       8.50q  6 
  4 Short, Tyson              10 Virginia Sem            8.20       8.73q  1 
  5 Church Jr., Shawn         10 Global Trans            8.04       8.74q  5 
  6 Spires, Cary T00           9 Unattached              8.10       8.77q  4  8.762
  7 Dent Jr., Donte            9 Global Trans            8.13       8.77q  3  8.767
  8 Gray, Jayden              10 Evolution Tr            8.82       8.78q  1 
  9 Stiff, Marc-Anthony        9 My Brother's            8.48       8.85   5 
 10 Kittrell, Kenneth          9 D.C. Speed T            9.20       8.86   3 
 11 Wilson, Theodore          10 Peninsula Pa            8.26       8.92   4 
 12 Palmer, Isaiah            10 Baltimore Wh            8.17       8.99   2 
 13 Perez, Josiah              9 Rde                     8.19       9.00   1 
 14 Smithbey, Tilman           9 Coastal Geor            9.12       9.01   4 
 15 Johnson, Korion            9 Str8 Smokin             9.09       9.07   5 
 16 Smith, Joshua-Kai          9 Dale City Li            8.50       9.10   6 
 17 Small Jr, Patrick          9 Glenarden Tr            8.92       9.12   4 
 18 Parson, Tray               9 Mt. Airy Tra            9.00       9.14   6 
 19 Goins, Ahijah              9 High Level T            8.60       9.15   5 
 20 Atkinson, Ryker            9 RykerBlaise             8.99       9.19   5 
 21 Jowers, Laben              9 Csc Lions               8.75       9.23   3 
 22 Milburn, Malachi           9 Cc Elite Tra            8.83       9.37   2  9.362
 23 Hadley, Cole               9 D.C. Speed T            9.45       9.37   1  9.365
 24 Green, Carlos             10 Durham Strid            8.75       9.38   2 
 25 Rado, Darrin               9 D.C. Speed T            9.50       9.39   1 
 26 Murray, Zyhir              9 I5 Elite                8.80       9.40   1 
 27 Glover Jr, Rodney         10 Glenarden Tr            9.40       9.45   2 
 28 Celestin, Jehu            10 Grant You WI                       9.59   6 
 29 Gamble, Jonathan          10 Track Expres            9.98       9.64   5 
 30 Barnes, John               9 D.C. Speed T            9.70       9.67   3 
 31 Brown, Mekai              10 White Plains            8.20       9.68   2 
 32 Perdue, Marino             9 Tnt Express             8.50       9.74   6 
 33 Abdalla, Jaden             9 Marlboro Boy            8.90       9.89   3 
 34 Kennedy, Elijah            9 Evolution Tr                       9.90   3 
 35 Armstrong, Nicholas        9 Gideonites T                      10.37   6 
 36 Edmundson, Christian       9 RunUXpress                        10.90   4 
 
Boys 60 Meter Dash 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.49  3/12/2016   Na'Seir Samuel, National Ath                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Geter, Chase               9 Virginia Sem            8.32       8.41@ 
  2 Wilson, Quincy            10 Virginia Eli            8.50       8.54  
  3 Badu, Aaron                9 Glenarden Tr            8.49       8.57  
  4 Short, Tyson              10 Virginia Sem            8.73       8.60  
  5 Church Jr., Shawn         10 Global Trans            8.74       8.74  
  6 Gray, Jayden              10 Evolution Tr            8.78       8.81  
  7 Dent Jr., Donte            9 Global Trans            8.77       8.88  
  8 Spires, Cary T00           9 Unattached              8.77       9.02  
Preliminaries
  9 Stiff, Marc-Anthony        9 My Brother's            8.85             
 10 Kittrell, Kenneth          9 D.C. Speed T            8.86             
 11 Wilson, Theodore          10 Peninsula Pa            8.92             
 12 Palmer, Isaiah            10 Baltimore Wh            8.99             
 13 Perez, Josiah              9 Rde                     9.00             
 14 Smithbey, Tilman           9 Coastal Geor            9.01             
 15 Johnson, Korion            9 Str8 Smokin             9.07             
 16 Smith, Joshua-Kai          9 Dale City Li            9.10             
 17 Small Jr, Patrick          9 Glenarden Tr            9.12             
 18 Parson, Tray               9 Mt. Airy Tra            9.14             
 19 Goins, Ahijah              9 High Level T            9.15             
 20 Atkinson, Ryker            9 RykerBlaise             9.19             
 21 Jowers, Laben              9 Csc Lions               9.23             
 22 Milburn, Malachi           9 Cc Elite Tra            9.37             
 23 Hadley, Cole               9 D.C. Speed T            9.37             
 24 Green, Carlos             10 Durham Strid            9.38             
 25 Rado, Darrin               9 D.C. Speed T            9.39             
 26 Murray, Zyhir              9 I5 Elite                9.40             
 27 Glover Jr, Rodney         10 Glenarden Tr            9.45             
 28 Celestin, Jehu            10 Grant You WI            9.59             
 29 Gamble, Jonathan          10 Track Expres            9.64             
 30 Barnes, John               9 D.C. Speed T            9.67             
 31 Brown, Mekai              10 White Plains            9.68             
 32 Perdue, Marino             9 Tnt Express             9.74             
 33 Abdalla, Jaden             9 Marlboro Boy            9.89             
 34 Kennedy, Elijah            9 Evolution Tr            9.90             
 35 Armstrong, Nicholas        9 Gideonites T           10.37             
 36 Edmundson, Christian       9 RunUXpress             10.90             
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 28.05  3/12/2017   Lebron Bond, Virginia Sem                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Wilson, Quincy            10 Virginia Eli           27.00    @ 27.27q  7 
  2 Kittrell, Kenneth          9 D.C. Speed T           30.70      28.58q  2 
  3 Murray, Brandon           10 Prominent At                      28.66q  5  28.654
  4 Short, Tyson              10 Virginia Sem           29.00      28.66q  1  28.657
  5 Johnson, Korion            9 Str8 Smokin            29.10      29.10q  2 
  6 Dent Jr., Donte            9 Global Trans           29.21      29.37q  3 
  7 Gray, Jayden              10 Evolution Tr           30.35      29.50q  6 
  8 Goins, Ahijah              9 High Level T           29.00      29.53q  1 
  9 Smith, Joshua-Kai          9 Dale City Li           30.59      29.62   4 
 10 Stiff, Marc-Anthony        9 My Brother's           29.00      29.88   2 
 11 Smithbey, Tilman           9 Coastal Geor           28.44      29.93   4 
 12 Palmer, Isaiah            10 Baltimore Wh           27.90      30.14   6 
 13 Parson, Tray               9 Mt. Airy Tra           30.50      30.35   5 
 14 Glover Jr, Rodney         10 Glenarden Tr           30.22      30.37   7 
 15 Tulloch, Omar T00         10 Charles County C                  30.69   1 
 16 Waddell, Douglas           9 Randallstown           32.00      30.91   2 
 17 Joseph, Brendon            9 High Level T           30.00      31.04   5 
 18 Small Jr, Patrick          9 Glenarden Tr           30.00      31.19   6 
 19 Scali, Dominic            10 I5 Elite                          31.25   3  31.244
 20 Milburn, Malachi           9 Cc Elite Tra           30.21      31.25   7  31.246
 21 Murray, Zyhir              9 I5 Elite               30.00      31.98   4 
 22 Stephens, Grant            9 Glenarden Tr           33.00      32.03   3 
 23 Barnes, John               9 D.C. Speed T           35.00      32.24   7 
 24 Clark, Christain           9 RunUXpress                        32.72   4 
 25 Brown, Mekai              10 White Plains           31.00      32.88   1 
 26 Magliocca, Joseph          9 Loudoun Lega           33.00      32.92   4 
 27 Yelverton, Chase           9 RunUXpress                        33.94   2 
 28 Celestin, Jehu            10 Grant You WI                      34.00   1 
 29 Badgett, Raziel            9 Ohio Heat              32.00      34.03   1 
 30 Abdalla, Jaden             9 Marlboro Boy           35.90      34.36   6 
 31 Armstrong, Nicholas        9 Gideonites T                      35.59   3 
 32 Kennedy, Elijah            9 Evolution Tr           34.89      35.88   6 
 33 Edmundson, Christian       9 RunUXpress                        40.34   2 
 
Boys 200 Meter Dash 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 28.05  3/12/2017   Lebron Bond, Virginia Sem                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Wilson, Quincy            10 Virginia Eli           27.27      26.62@  2 
  2 Kittrell, Kenneth          9 D.C. Speed T           28.58      28.14   2 
  3 Short, Tyson              10 Virginia Sem           28.66      28.43   2 
  4 Murray, Brandon           10 Prominent At           28.66      28.63   2 
  5 Dent Jr., Donte            9 Global Trans           29.37      29.06   1  29.052
  6 Goins, Ahijah              9 High Level T           29.53      29.06   1  29.060
  7 Johnson, Korion            9 Str8 Smokin            29.10      29.46   1 
  8 Gray, Jayden              10 Evolution Tr           29.50      29.59   1 
Preliminaries
  9 Smith, Joshua-Kai          9 Dale City Li           29.62                
 10 Stiff, Marc-Anthony        9 My Brother's           29.88                
 11 Smithbey, Tilman           9 Coastal Geor           29.93                
 12 Palmer, Isaiah            10 Baltimore Wh           30.14                
 13 Parson, Tray               9 Mt. Airy Tra           30.35                
 14 Glover Jr, Rodney         10 Glenarden Tr           30.37                
 15 Tulloch, Omar T00         10 Charles County C       30.69                
 16 Waddell, Douglas           9 Randallstown           30.91                
 17 Joseph, Brendon            9 High Level T           31.04                
 18 Small Jr, Patrick          9 Glenarden Tr           31.19                
 19 Scali, Dominic            10 I5 Elite               31.25                
 20 Milburn, Malachi           9 Cc Elite Tra           31.25                
 21 Murray, Zyhir              9 I5 Elite               31.98                
 22 Stephens, Grant            9 Glenarden Tr           32.03                
 23 Barnes, John               9 D.C. Speed T           32.24                
 24 Clark, Christain           9 RunUXpress             32.72                
 25 Brown, Mekai              10 White Plains           32.88                
 26 Magliocca, Joseph          9 Loudoun Lega           32.92                
 27 Yelverton, Chase           9 RunUXpress             33.94                
 28 Celestin, Jehu            10 Grant You WI           34.00                
 29 Badgett, Raziel            9 Ohio Heat              34.03                
 30 Abdalla, Jaden             9 Marlboro Boy           34.36                
 31 Armstrong, Nicholas        9 Gideonites T           35.59                
 32 Kennedy, Elijah            9 Evolution Tr           35.88                
 33 Edmundson, Christian       9 RunUXpress             40.34                
 
Boys 400 Meter Dash 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:03.86  3/12/2017   Sidi Njie, Athletic Max                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Wilson, Quincy            10 Virginia Eli         1:02.00    1:00.65@  6 
  2 Hardnett, Breon            9 Virginia Sem         1:05.00    1:05.26   5 
  3 Murray, Brandon           10 Prominent At         1:05.00    1:05.38   5 
  4 Price, Elijah              9 My Brother's         1:03.00    1:05.66   6 
  5 Ellinger, Joreal           9 Athletic Max         1:03.00    1:07.07   6 
  6 Mays, Jacere               9 Eastend Ligh         1:07.50    1:07.30   5 
  7 Freemaniii, Warren         9 Dale City Li         1:09.59    1:07.55   4 
  8 Johnson, Korion            9 Str8 Smokin          1:04.20    1:07.73   5 
  9 Guidry, Cayden            10 Athletic Max         1:03.00    1:08.05   6 
 10 Lanier, Cameron           10 Athletic Max         1:10.00    1:09.66   4 
 11 Russell, Lawrence          9 Mt. Airy Tra         1:12.00    1:10.29   4 
 12 Wilson, Theodore          10 Peninsula Pa         1:14.00    1:12.11   3 
 13 Stephens, Grant            9 Glenarden Tr         1:14.00    1:12.33   3 
 14 Parker, Joshua            10 Glenarden Tr         1:03.00    1:12.38   6 
 15 Joseph, Brendon            9 High Level T         1:05.00    1:13.96   5 
 16 Ouvaroff, Stephen         10 Tiger Track          1:08.00    1:14.57   5 
 17 Brown, Mekai              10 White Plains         1:15.00    1:14.95   2 
 18 Murray, Zyhir              9 I5 Elite             1:13.00    1:15.25   4 
 19 Cobb, Chase                9 Mt. Airy Tra         1:13.53    1:15.51   3 
 20 Kennedy, Elijah            9 Evolution Tr         1:17.85    1:17.32   2 
 21 Badgett, Raziel            9 Ohio Heat            1:16.00    1:18.30   2 
 22 Palmer, Isaiah            10 Baltimore Wh         1:10.00    1:18.56   4 
 23 Clark, Christain           9 RunUXpress                      1:19.81   2 
 
Boys 800 Meter Run 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:34.13  3/11/2017   Jaylen Bennett, TEAM ACCELER              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Price, Elijah              9 My Brother's         2:34.00    2:32.54@  3 
  2 Hardnett, Breon            9 Virginia Sem         2:30.00    2:34.84   3 
  3 Ellinger, Joreal           9 Athletic Max         2:29.99    2:35.54   3 
  4 Russell, Lawrence          9 Mt. Airy Tra         2:41.00    2:35.57   2 
  5 Freemaniii, Warren         9 Dale City Li         2:45.74    2:35.60   2 
  6 Waters, Aiden              9 Mt. Airy Tra         2:39.00    2:36.18   3 
  7 Lanier, Cameron           10 Athletic Max         2:47.00    2:41.89   2 
  8 Mays, Jacere               9 Eastend Ligh         2:41.10    2:42.05   2 
  9 Scali, Dominic            10 I5 Elite             2:55.00    2:42.61   1 
 10 Jeffries, Micah            9 Gideonites T         3:00.00    2:43.08   1 
 11 Guidry, Cayden            10 Athletic Max         2:33.00    2:43.14   3 
 12 Barilford, Cadel          10 Rde                  2:39.00    2:45.05   3 
 13 Taylor, Jayden            10 Coastal Geor         2:42.00    2:45.21   2 
 14 Flood, Ethan              10 Mt. Airy Tra         2:44.00    2:46.30   2 
 15 Lawrence, Justin          10 Durham Strid         2:52.00    2:46.65   1 
 16 Amunga, Kameron            9 Tlu - Detroi         2:49.52    2:47.50   2 
 17 Cobb, Chase                9 Mt. Airy Tra         2:45.00    2:48.71   2 
 18 Vesia, Vito               10 Flying Angel         2:50.00    2:49.05   2 
 19 Kale, Matthew              9 Loudoun Lega         2:53.00    2:50.75   1 
 20 Parker, Joshua            10 Glenarden Tr         2:38.00    2:52.05   3 
 21 Travis, Tilden             9 Envy Track C         2:40.00    2:52.29   3 
 22 Tibbs, Jaden              10 Coastal Geor         2:45.00    2:54.18   2 
 23 Wilson, Theodore          10 Peninsula Pa         2:59.00    2:55.74   1 
 24 Tafe, Michael              9 Virginia Pri         2:37.00    2:58.15   3 
 25 Coley, Justin              9 Marlboro Boy         2:52.00    3:01.59   1 
 26 Jones, Himien              9 High Level T         2:40.00    3:03.35   3 
 27 Crawley, Adryan            9 Legion of Zo         2:50.00    3:19.80   1 
 28 Walcott, Chase             9 Rde                  3:10.00    3:23.66   1 
 
Boys 1500 Meter Run 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 5:26.51  3/12/2017   Kyle Gordon, MALLERY CHAL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Price, Elijah              9 My Brother's         5:17.00    5:16.20@ 
  2 Waters, Aiden              9 Mt. Airy Tra         5:30.00    5:19.15@ 
  3 Guidry, Cayden            10 Athletic Max         5:20.00    5:27.77  
  4 Tafe, Michael              9 Virginia Pri         5:38.00    5:28.86  
  5 Travis, Tilden             9 Envy Track C         5:27.00    5:28.88  
  6 Taylor, Jayden            10 Coastal Geor         5:47.00    5:29.15  
  7 Lawrence, Justin          10 Durham Strid         5:39.00    5:29.22  
  8 Flood, Ethan              10 Mt. Airy Tra         5:32.00    5:29.35  
  9 Amunga, Kameron            9 Tlu - Detroi         5:41.33    5:30.14  
 10 Jeffries, Micah            9 Gideonites T         6:00.00    5:30.98  
 11 Tibbs, Jaden              10 Coastal Geor         5:40.00    5:38.57  
 12 Sax, Brayton              10 Tiger Track          5:40.00    5:41.22  
 13 Scali, Dominic            10 I5 Elite             5:50.00    5:43.37  
 14 Vesia, Vito               10 Flying Angel                    5:48.52  
 15 Lanier, Cameron           10 Athletic Max         6:00.00    5:55.61  
 16 Covington, Benji          10 Tiger Track          5:45.00    6:05.04  
 17 Solomon, Chase             9 Track Expres         6:19.00    6:20.64  
 18 Crawley, Adryan            9 Legion of Zo         5:40.00    6:35.98  
 
Boys 4x200 Meter Relay 10 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:59.14  3/12/2017   Virginia Seminoles Track Club, Virginia Se
                         B Hardnett, H Hardnett, L Bond, T Short           
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Virginia Seminoles                                1:53.00    1:55.57@  2 
     1) Hardnett, Breon 9               2) Croom, Camir 8                 
     3) Geter, Chase 9                  4) Short, Tyson 10                
  2 Glenarden Track Club                              2:01.00    2:02.70   2 
     1) Badu, Aaron 9                   2) Stephens, Grant 9              
     3) Small Jr, Patrick 9             4) Glover Jr, Rodney 10           
  3 D.C. Speed Track Club                             2:09.00    2:07.88   1 
     1) Hadley, Cole 9                  2) Rado, Darrin 9                 
     3) David, Hudson 8                 4) Kittrell, Kenneth 9            
  4 Dale City Lightning Track Club                    2:08.59    2:07.90   2 
     1) Bryson, Jaylen 8                2) Smith, Joshua-Kai 9            
     3) Dell Jr, Laurence 8             4) Freemaniii, Warren 9           
  5 High Level Track Club                             2:00.00    2:08.49   2 
     1) Goins, Ahijah 9                 2) Goode-Kimble, Brendon 9        
     3) Joseph, Brendon 9               4) Dickerson, Jet 10              
  6 Cc Elite Track & Field Club                       2:10.00    2:09.25   1 
     1) Quick, Christopher 9            2) Milburn, Malachi 9             
     3) Drakeford, Ryan 9               4) Mccall, Sammuel 9              
  7 Gideonites Track and Field Clu                               2:09.88   1 
     1) Taylor Jr., Bruce 8             2) Hewitt, Nathaniel 9            
     3) Hewitt, Nicholas 8              4) Hall, Tyler 8                  
  8 Glenarden Track Club  'B'                         2:04.00    2:14.34   2 
     1) Gray, Brycen 8                  2) Dickens, Bryson 8              
     3) Parker, Joshua 10               4) Parker, Justin 8               
 
Boys 4x400 Meter Relay 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:46.54  3/11/2017   Firebirds Athletic Club, Firebirds At     
                         A Sabbakhan, E Atse, M Toxey, T Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gideonites Track and Field Clu                               5:05.81  
     1) Taylor Jr., Bruce 8             2) Jeffries, Micah 9              
     3) Hewitt, Nathaniel 9             4) Hall, Tyler 8                  
  2 Tiger Track Team                                             5:14.07  
     1) Covington, Benji 10             2) Sax, Brayton 10                
     3) Douglas, Dylan 8                4) Ouvaroff, Stephen 10           
  3 Track Express TC                                  5:50.00    5:25.18  
     1) Branch, Camden 8                2) Solomon, Chase 9               
     3) Ware, Jaylen 8                  4) Gamble, Jonathan 10            
  4 Rde                                                          5:33.72  
     1) Barilford, Cadel 10             2) Walcott, Chase 9               
     3) Perez, Josiah 9                 4) Mays, Joziah 9                 
 
Boys 4x800 Meter Relay 10 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11:48.14  3/13/2016   Track Express Track Club, Track Expres   
                          G O'Gilvie, I Perry, T Harris Jr, W Shields       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tiger Track Team                                            11:08.46@ 
     1) Covington, Benji 10             2) Sax, Brayton 10                
     3) Douglas, Dylan 8                4) Ouvaroff, Stephen 10           
  2 Mt. Airy Track Club                                         11:16.12@ 
     1) Waters, Aiden 9                 2) Cobb, Chase 9                  
     3) Flood, Ethan 10                 4) Russell, Lawrence 9            
  3 Track Express TC                                            12:00.24  
     1) Branch, Camden 8                2) Solomon, Chase 9               
     3) Ware, Jaylen 8                  4) Gamble, Jonathan 10            
  4 Rde                                                         12:17.57  
     1) Barilford, Cadel 10             2) Walcott, Chase 9               
     3) Perez, Josiah 9                 4) Mays, Joziah 9                 
  5 High Level Track Club                            12:30.00   12:27.56  
     1) Carter, Ameen 8                 2) Jones, Himien 9                
     3) Jones, Himtrien 8               4) Hawkins, James 9               
 
Boys High Jump 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  4-00  3/12/2016   Jaymes Saunders, Technique Tr               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Church Jr., Shawn         10 Global Trans         4-02.00    4-02.00@     1.27m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    P    P    P    P    P   XO    O   XO   XO  XXX 
  2 Barley, Colin              9 Warriors Tra         4-03.75    4-00.00@     1.21m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    P    P    P    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Atkinson, Ryker            9 RykerBlaise          3-07.25    3-10.00      1.16m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 
        P    P    P    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Murray, Brandon           10 Prominent At         4-00.00    3-08.00      1.11m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  4 Jones, Himien              9 High Level T                    3-08.00      1.11m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        O    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Coley, Justin              9 Marlboro Boy         3-06.00    3-08.00      1.11m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  7 Perdue, Marino             9 Tnt Express          3-06.00    3-04.00      1.01m 
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 3-06 
        O   XO    O    O  XXO    O  XXX 
 -- Dickerson, Jet            10 High Level T         3-10.00         NH            
     2-06 2-08 2-10 3-00 3-02 3-04 
        P    P    P    P    P  XXX 
 
Boys Long Jump 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 14-08  3/12/2017   Jason Whitaker, Gideonites T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Badu, Aaron                9 Glenarden Tr        14-00.25   14-04.00      4.36m 
      12-05  13-00  14-00  13-02  14-04  PASS
  2 Dickerson, Jet            10 High Level T        13-11.00   13-10.50      4.22m 
      13-00  13-06.50  13-10.50  13-00  13-05.75  13-04.25
  3 Tulloch, Omar T00         10 Charles County C               13-05.50      4.10m 
      10-08.50  12-02.50  13-05.50  FOUL  12-03  FOUL
  4 Church Jr., Shawn         10 Global Trans        14-04.00   13-02.25      4.01m 
      11-07.75  12-02  13-02.25  13-00.75  12-04.25  12-08
  5 Green, Carlos             10 Durham Strid            3.75   12-09.50      3.89m 
      12-06.50  12-05  12-09.50  FOUL  FOUL  12-03
  6 Spires, Cary T00           9 Unattached          12-06.00   12-08.50      3.87m 
      12-08.50  FOUL  12-08  12-03.75  10-08.75  FOUL
  7 Stiff, Marc-Anthony        9 My Brother's                   12-06.50      3.82m 
      FOUL  FOUL  12-06.50         
  8 Barley, Colin              9 Warriors Tra        13-01.00   12-04.00      3.75m 
      12-04  10-10.75  11-03.25  FOUL  FOUL  11-02.50
  8 Parson, Tray               9 Mt. Airy Tra        12-07.00   12-04.00      3.75m 
      12-03.50  FOUL  11-10.50  12-04  12-00  FOUL
 10 Smithbey, Tilman           9 Coastal Geor        13-03.00   12-02.25      3.71m 
      12-02.25  11-03  10-10.50         
 11 Dent Jr., Donte            9 Global Trans        13-08.00   12-01.75      3.70m 
      11-10  11-03.25  12-01.75         
 12 Rado, Darrin               9 D.C. Speed T        12-03.00   11-09.50      3.59m 
      11-06  11-09.50  10-08.25         
 13 Jowers, Laben              9 Csc Lions           10-07.00   11-04.50      3.46m 
      11-03  10-00  11-04.50         
 14 Atkinson, Ryker            9 RykerBlaise         11-11.25   11-04.00      3.45m 
      11-04  11-01.25  10-07.75         
 15 Hadley, Cole               9 D.C. Speed T        12-10.00   10-07.00      3.22m 
      10-00  10-00.50  10-07         
 16 Boras, Filip               9 fort belvoir        10-00.00   10-03.50      3.13m 
      9-11.75  10-03.50  9-08         
 17 Travis, Tilden             9 Envy Track C        12-00.00   10-02.25      3.10m 
      10-02.25  PASS  PASS         
 18 Perdue, Marino             9 Tnt Express         11-08.00   10-01.25      3.07m 
      10-01.25  PASS  PASS         
 19 Vesia, Vito               10 Flying Angel                   10-00.00      3.04m 
      9-06.50  9-10.75  10-00         
 20 Badgett, Raziel            9 Ohio Heat           11-00.00    9-09.50      2.98m 
      9-09.50  8-08.75  8-07.50         
 21 Clark, Christain           9 RunUXpress                      5-10.00      1.77m 
      FOUL  5-10  FOUL         
 
Boys Shot Put 10 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 24-06  3/11/2017   Ethan Brown, Loudoun Lega                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Green, Carlos             10 Durham Strid            8.50   26-03.50@     8.01m 
      25-06  26-03.50  24-04.50  24-00  FOUL  23-11
  2 Hewitt, Nathaniel          9 Gideonites T        25-00.00   24-00.00      7.31m 
      23-01  22-06  24-00  22-02  22-09  23-07
  3 Jowers, Laben              9 Csc Lions           17-09.00   23-02.00      7.06m 
      21-01  19-10  22-10  21-09  22-05  23-02
  4 Edmundson, Christian       9 RunUXpress                     21-09.50      6.64m 
      21-01  19-07  21-03  20-00  20-05.50  21-09.50
  5 Pratt, Prince             10 Southern Spr            6.25   21-03.50      6.48m 
      19-09  21-03.50  17-05.50  18-11  18-02  20-01
  6 Armstrong, Nicholas        9 Gideonites T        22-00.00   20-11.00      6.37m 
      20-11  19-03  19-08  19-08  16-10  19-06
  7 Boras, Filip               9 fort belvoir        17-00.00   20-03.50      6.18m 
      20-03.50  19-06  19-09  18-01  17-08  18-07.50
  8 El-Mubarack, Muhammad      9 Tlu - Detroi        19-06.75   19-10.00      6.04m 
      18-08.50  19-10  18-00  18-10  17-02  17-07
  9 Celestin, Jehu            10 Grant You WI        20-00.00   17-06.00      5.33m 
      FOUL  13-00  17-06         
 10 Coley, Justin              9 Marlboro Boy        18-00.00   15-02.50      4.63m 
      14-07  14-08.50  15-02.50         
 
Boys 60 Meter Dash 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.16  3/12/2017   Na'Seir Samuel, Athletic Max                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Singerton, Christopher    10 Olympia Trac            7.60       8.24q  5 
  2 Wilbon, Christian         10 Cc Elite Tra            7.89       8.25q  2 
  3 Ellison, Jelani           10 Bullets Trac            8.22       8.26q  5 
  4 Alston, Barry             10 Evolution Tr            8.23       8.29q  4 
  5 Hardnett, Halim           11 Virginia Sem            7.30       8.30q  6 
  6 Robinson, Sheldon         11 Virginia Sem                       8.40q  6 
  7 Gray, Tristan             11 Baltimore CI            8.10       8.47q  5 
  8 Al-Amin, Farraj           11 Dale City Li            8.26       8.51q  3 
  9 Joshua, Kendrick          10 Coastal Geor            8.45       8.53   2 
 10 Green Jr., Mickey         11 Southern Spr            7.90       8.57   1 
 11 Harrell, Derrick          10 Virginia Eli            7.90       8.59   1 
 12 Cromartie Jr., Antonio    10 Athletic Max            7.80       8.61   4 
 13 Mclean, James             10 Evolution Tr            8.61       8.62   1 
 14 Alpha, Musa               10 D.C. Speed T            7.94       8.73   2 
 15 Rice, Elijah              11 Track Xplosi            8.70       8.74   2 
 16 Woo, Gavin                10 Loudoun Lega            8.72       8.78   3 
 17 Cameron, Jaidan           10 Virginia Sem                       8.89   6 
 18 Jackson Jr., Darrell      11 Southern Spr            8.00       8.95   3 
 19 Edwards, Malachi          11 Flying Angel            7.80       8.96   3 
 20 Russell-Sparks, Jaidyn    10 Ashburn Elit            8.17       8.97   6 
 21 Wright, Shaineek          11 Virginia Bea            8.10       8.98   4 
 22 Whitener, Zamir           10 Mt. Airy Tra                       9.01   4 
 23 Alston Jr., Timothy       10 Coastal Geor            9.12       9.03   5 
 24 Miller, Jeremiah          10 Ohio Heat               8.90       9.13   6 
 25 Atse, Emilien             10 Firebirds At            8.58       9.17   1 
 26 Hall, Nahshon             10 Flying Angel            8.20       9.18   6 
 27 Chisolm, Kevon            10 Prominent At                       9.25   3 
 28 Drakeford Jr, William     10 Cc Elite Tra            9.00       9.35   6  9.345
 29 Harrell, Darius           10 Cc Elite Tra            8.86       9.35   5  9.348
 30 Jean, Maximus             10 Tiger Track             9.50       9.52   3 
 31 Rector, Demetrius         10 Legion of Zo                       9.55   2 
 32 Palmer, Khalil            10 RunUXpress                         9.56   5 
 33 Williams, Chance          10 Virginia Eli                       9.66   2 
 34 Harrison, Dayon           11 Warriors Tra                      10.15   1 
 35 Myles, Jariah             10 Baltimore CI           10.30      10.20   1 
 36 Obia, Menya               10 White Plains                      10.21   3 
 37 Mcduffie, Cameron         10 Dale City Li            9.25      10.23   4 
 38 Obia, Mich                10 White Plains                      10.28   5 
 39 Garnett, Nikolas          11 Track Expres                      11.92   1 
 40 Bagley, Christopher       11 White Plains           11.60      13.44   2 
 
Boys 60 Meter Dash 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.16  3/12/2017   Na'Seir Samuel, Athletic Max                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hardnett, Halim           11 Virginia Sem            8.30       8.23  
  2 Ellison, Jelani           10 Bullets Trac            8.26       8.24  
  3 Singerton, Christopher    10 Olympia Trac            8.24       8.27  
  4 Wilbon, Christian         10 Cc Elite Tra            8.25       8.38  
  5 Alston, Barry             10 Evolution Tr            8.29       8.43  
  6 Gray, Tristan             11 Baltimore CI            8.47       8.51  
  7 Robinson, Sheldon         11 Virginia Sem            8.40       8.52  
Preliminaries
  8 Al-Amin, Farraj           11 Dale City Li            8.51             
  9 Joshua, Kendrick          10 Coastal Geor            8.53             
 10 Green Jr., Mickey         11 Southern Spr            8.57             
 11 Harrell, Derrick          10 Virginia Eli            8.59             
 12 Cromartie Jr., Antonio    10 Athletic Max            8.61             
 13 Mclean, James             10 Evolution Tr            8.62             
 14 Alpha, Musa               10 D.C. Speed T            8.73             
 15 Rice, Elijah              11 Track Xplosi            8.74             
 16 Woo, Gavin                10 Loudoun Lega            8.78             
 17 Cameron, Jaidan           10 Virginia Sem            8.89             
 18 Jackson Jr., Darrell      11 Southern Spr            8.95             
 19 Edwards, Malachi          11 Flying Angel            8.96             
 20 Russell-Sparks, Jaidyn    10 Ashburn Elit            8.97             
 21 Wright, Shaineek          11 Virginia Bea            8.98             
 22 Whitener, Zamir           10 Mt. Airy Tra            9.01             
 23 Alston Jr., Timothy       10 Coastal Geor            9.03             
 24 Miller, Jeremiah          10 Ohio Heat               9.13             
 25 Atse, Emilien             10 Firebirds At            9.17             
 26 Hall, Nahshon             10 Flying Angel            9.18             
 27 Chisolm, Kevon            10 Prominent At            9.25             
 28 Drakeford Jr, William     10 Cc Elite Tra            9.35             
 29 Harrell, Darius           10 Cc Elite Tra            9.35             
 30 Jean, Maximus             10 Tiger Track             9.52             
 31 Rector, Demetrius         10 Legion of Zo            9.55             
 32 Palmer, Khalil            10 RunUXpress              9.56             
 33 Williams, Chance          10 Virginia Eli            9.66             
 34 Harrison, Dayon           11 Warriors Tra           10.15             
 35 Myles, Jariah             10 Baltimore CI           10.20             
 36 Obia, Menya               10 White Plains           10.21             
 37 Mcduffie, Cameron         10 Dale City Li           10.23             
 38 Obia, Mich                10 White Plains           10.28             
 39 Garnett, Nikolas          11 Track Expres           11.92             
 40 Bagley, Christopher       11 White Plains           13.44             
 
Boys 200 Meter Dash 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 26.95  3/12/2017   Na'Seir Samuel, Athletic Max                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Hardnett, Halim           11 Virginia Sem           26.72      27.21q  7 
  2 Singerton, Christopher    10 Olympia Trac           26.30      27.30q  9 
  3 Harrell, Derrick          10 Virginia Eli           28.00      27.77q  6 
  4 Gray, Tristan             11 Baltimore CI           27.90      27.88q  1 
  5 Bennett, Jaylen           10 Team Acceler           26.70      27.89q  8 
  6 Wilbon, Christian         10 Cc Elite Tra           26.82      27.96q  6 
  7 Mccarthy, Jahsir          10 Mt. Airy Tra           28.00      27.98q  4 
  8 Alpha, Musa               10 D.C. Speed T           28.69      28.18q  8 
  9 Green Jr., Mickey         11 Southern Spr           26.90      28.29   5 
 10 Anthony, Johnathan        10 fort belvoir           27.00      28.44   3 
 11 Sabbakhan, Amari          11 Firebirds At           27.34      28.50   2 
 12 Nida, Jaden T00           11 Virginia Eli           27.00      28.62   9 
 13 Ellison, Jelani           10 Bullets Trac           27.74      28.71   1 
 14 Rice, Elijah              11 Track Xplosi           28.94      28.76   6 
 15 Jackson Jr., Darrell      11 Southern Spr           27.00      28.94   4 
 16 Cromartie Jr., Antonio    10 Athletic Max           28.30      29.23   8 
 17 Woo, Gavin                10 Loudoun Lega           29.00      29.30   5 
 18 Mclean, James             10 Evolution Tr           30.65      29.32   7 
 19 Wright, Shaineek          11 Virginia Bea           28.00      29.35   2 
 20 Davis, Jadon              10 Southern Spr           28.00      29.65   5 
 21 Edwards, Malachi          11 Flying Angel           28.00      29.87   7 
 22 Mckinley, Messiah         10 Southern Spr           28.00      30.04   3 
 23 Louis Jr, Emy             10 Legion of Zo           30.00      30.06   1 
 24 Atse, Emilien             10 Firebirds At           30.45      30.08   6 
 25 Myers, Ayden              10 Str8 Smokin            30.11      30.19   3 
 26 Russell-Sparks, Jaidyn    10 Ashburn Elit           29.90      30.39   1 
 27 Whitaker, Jason           11 Gideonites T           29.14      30.42   2 
 28 Wilson, Demetris          10 Virginia Bea           28.50      30.45   9 
 29 Miller, Jeremiah          10 Ohio Heat              29.00      30.50   4 
 30 Alston Jr., Timothy       10 Coastal Geor           29.13      30.55   3 
 31 Adams, Jaidyn             10 Baltimore CI           30.20      30.57   4 
 32 Hall, Nahshon             10 Flying Angel           28.50      30.58   9 
 33 Lewir Jr, D'Marcus        10 Gideonites T                      30.60   4 
 34 Whitener, Zamir           10 Mt. Airy Tra           30.40      30.69   5 
 35 Bailey, Micheal           10 Evolution Tr           33.10      30.77   4 
 36 Cameron, Jaidan           10 Virginia Sem                      30.88   8 
 37 O'Gilvie, Glenroy         10 Track Expres           28.70      31.03   7 
 38 Dabney, Markale           10 Legion of Zo                      31.43   7 
 39 Daniels, Jayse            10 Una toledo             31.11      31.50   8 
 40 Heigler Jr, Rafiq         10 Camden Clock           30.00      31.66   2 
 41 Howard, Kyshawn           10 Virginia Sem           35.00      32.08   1 
 42 Rector, Demetrius         10 Legion of Zo                      33.04   3 
 43 Jean, Maximus             10 Tiger Track            33.00      33.21   5 
 44 Zicklin, Jackson          10 Tiger Track            34.00      33.62   3 
 45 Mcduffie, Cameron         10 Dale City Li           32.65      33.87   6 
 46 Palmer, Khalil            10 RunUXpress                        34.03   6 
 47 Obia, Menya               10 White Plains           35.40      34.16   1 
 48 Obia, Mich                10 White Plains           34.60      35.33   2 
 
Boys 200 Meter Dash 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 26.95  3/12/2017   Na'Seir Samuel, Athletic Max                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Singerton, Christopher    10 Olympia Trac           27.30      26.63@  2 
  2 Hardnett, Halim           11 Virginia Sem           27.21      26.77@  2 
  3 Gray, Tristan             11 Baltimore CI           27.88      27.47   2 
  4 Bennett, Jaylen           10 Team Acceler           27.89      27.56   1 
  5 Harrell, Derrick          10 Virginia Eli           27.77      27.78   2 
  6 Wilbon, Christian         10 Cc Elite Tra           27.96      27.89   1 
  7 Alpha, Musa               10 D.C. Speed T           28.18      27.96   1 
  8 Mccarthy, Jahsir          10 Mt. Airy Tra           27.98      28.51   1 
Preliminaries
  9 Green Jr., Mickey         11 Southern Spr           28.29                
 10 Anthony, Johnathan        10 fort belvoir           28.44                
 11 Sabbakhan, Amari          11 Firebirds At           28.50                
 12 Nida, Jaden T00           11 Virginia Eli           28.62                
 13 Ellison, Jelani           10 Bullets Trac           28.71                
 14 Rice, Elijah              11 Track Xplosi           28.76                
 15 Jackson Jr., Darrell      11 Southern Spr           28.94                
 16 Cromartie Jr., Antonio    10 Athletic Max           29.23                
 17 Woo, Gavin                10 Loudoun Lega           29.30                
 18 Mclean, James             10 Evolution Tr           29.32                
 19 Wright, Shaineek          11 Virginia Bea           29.35                
 20 Davis, Jadon              10 Southern Spr           29.65                
 21 Edwards, Malachi          11 Flying Angel           29.87                
 22 Mckinley, Messiah         10 Southern Spr           30.04                
 23 Louis Jr, Emy             10 Legion of Zo           30.06                
 24 Atse, Emilien             10 Firebirds At           30.08                
 25 Myers, Ayden              10 Str8 Smokin            30.19                
 26 Russell-Sparks, Jaidyn    10 Ashburn Elit           30.39                
 27 Whitaker, Jason           11 Gideonites T           30.42                
 28 Wilson, Demetris          10 Virginia Bea           30.45                
 29 Miller, Jeremiah          10 Ohio Heat              30.50                
 30 Alston Jr., Timothy       10 Coastal Geor           30.55                
 31 Adams, Jaidyn             10 Baltimore CI           30.57                
 32 Hall, Nahshon             10 Flying Angel           30.58                
 33 Lewir Jr, D'Marcus        10 Gideonites T           30.60                
 34 Whitener, Zamir           10 Mt. Airy Tra           30.69                
 35 Bailey, Micheal           10 Evolution Tr           30.77                
 36 Cameron, Jaidan           10 Virginia Sem           30.88                
 37 O'Gilvie, Glenroy         10 Track Expres           31.03                
 38 Dabney, Markale           10 Legion of Zo           31.43                
 39 Daniels, Jayse            10 Una toledo             31.50                
 40 Heigler Jr, Rafiq         10 Camden Clock           31.66                
 41 Howard, Kyshawn           10 Virginia Sem           32.08                
 42 Rector, Demetrius         10 Legion of Zo           33.04                
 43 Jean, Maximus             10 Tiger Track            33.21                
 44 Zicklin, Jackson          10 Tiger Track            33.62                
 45 Mcduffie, Cameron         10 Dale City Li           33.87                
 46 Palmer, Khalil            10 RunUXpress             34.03                
 47 Obia, Menya               10 White Plains           34.16                
 48 Obia, Mich                10 White Plains           35.33                
 
Boys 400 Meter Dash 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:01.03  3/12/2017   Julian Roberson, Loudoun Lega             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Bennett, Jaylen           10 Team Acceler         1:01.00    1:01.78   6 
  2 Anthony, Johnathan        10 fort belvoir         1:02.00    1:02.46   6 
  3 Bond, Lebron              11 Virginia Sem           59.00    1:03.52   6 
  4 Al-Amin, Farraj           11 Dale City Li         1:07.00    1:04.06   4 
  5 Harrell, Derrick          10 Virginia Eli         1:05.00    1:04.27   5 
  6 Wright, Shaineek          11 Virginia Bea         1:04.00    1:05.65   5 
  7 Nida, Jaden T00           11 Virginia Eli         1:04.00    1:06.19   5 
  8 Stovall, Hamzah           10 Mallery Chal         1:04.50    1:07.39   5 
  9 Davis, Jadon              10 Southern Spr         1:04.00    1:07.98   6 
 10 Lewir Jr, D'Marcus        10 Gideonites T         1:14.00    1:08.30   2 
 11 Louis Jr, Emy             10 Legion of Zo         1:12.00    1:08.38   3 
 12 Chisolm, Kevon            10 Prominent At         1:13.00    1:08.72   3 
 13 Alpha, Musa               10 D.C. Speed T         1:08.60    1:08.82   4 
 14 Sabbakhan, Amari          11 Firebirds At         1:04.00    1:09.12   6 
 15 Adams, Jaidyn             10 Baltimore CI         1:07.00    1:09.33   4 
 16 Cromartie Jr., Antonio    10 Athletic Max         1:09.00    1:09.81   4 
 17 Myers, Ayden              10 Str8 Smokin          1:09.00    1:10.37   4 
 18 Miller, Jeremiah          10 Ohio Heat            1:09.00    1:10.51   4 
 19 O'Gilvie, Glenroy         10 Track Expres         1:09.80    1:11.81   3 
 20 Edwards, Malachi          11 Flying Angel         1:15.00    1:12.02   2 
 21 Wilson, Demetris          10 Virginia Bea         1:06.50    1:12.24   5 
 22 Mckinley, Messiah         10 Southern Spr         1:05.00    1:13.02   5 
 23 Bailey, Micheal           10 Evolution Tr         1:09.76    1:13.71   3 
 24 Daggins-Gay, Gavin        10 Tlu - Detroi         1:15.14    1:13.99   2 
 25 Atse, Emilien             10 Firebirds At            1.17    1:14.94   1 
 26 Rector, Demetrius         10 Legion of Zo                    1:16.62   1 
 27 Jones, Ayrris             10 Bodies By Ba         1:11.00    1:16.66   3 
 28 Mcduffie, Cameron         10 Dale City Li         1:15.00    1:16.97   2 
 29 Tate Jr, Jonathan         10 Virginia Sem         1:14.00    1:18.81   2 
 30 Jean, Maximus             10 Tiger Track          1:14.00    1:20.11   2 
 31 Zicklin, Jackson          10 Tiger Track          1:16.00    1:21.90   1 
 -- Singerton, Christopher    10 Olympia Trac           58.89         DQ   6  AAU Rule 13
 
Boys 800 Meter Run 11 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:24.32  3/11/2017   Jaelson White, Elite Youth                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brantley II, Anthony      10 Athletic Max         2:24.00    2:26.31   2 
  2 Brinkley, Dhakir          11 Mallery Chal         2:25.00    2:28.95   2 
  3 Bennett, Jaylen           10 Team Acceler         2:30.00    2:31.68   2 
  4 Bond, Lebron              11 Virginia Sem         2:24.00    2:31.94   2 
  5 Gordon, Kyle              10 Mallery Chal         2:30.00    2:32.98   2 
  6 Campbell-Williams, Colin  11 Mt. Airy Tra         2:28.00    2:33.11   2 
  7 Anthony, Johnathan        10 fort belvoir         2:40.00    2:35.22   1 
  8 Nettey, Re'I Rahsaan      10 Firebirds At         2:43.44    2:36.15   1 
  9 Johnson, Cameron          10 Baltimore CI         2:40.00    2:39.12   2 
 10 Stovall, Hamzah           10 Mallery Chal         2:34.00    2:39.17   2 
 11 Muhammad, Ibn-Wadu        10 Camden Clock         2:37.00    2:41.01   2 
 12 Wilson, Demetris          10 Virginia Bea         2:35.00    2:41.23   2 
 13 Crist, Easton             10 Virginia Eli         2:31.00    2:44.36   2 
 14 Hagans, Akai              11 Mt. Airy Tra         2:45.00    2:46.97   1 
 15 Thomas, Deandre           10 Baltimore CI                    2:47.02   1 
 16 Lewir Jr, D'Marcus        10 Gideonites T                    2:48.96   1 
 17 Daggins-Gay, Gavin        10 Tlu - Detroi         2:51.04    2:49.94   1 
 18 Tafe, Joseph              11 Virginia Pri         2:29.00    2:53.58   2 
 19 Zicklin, Jackson          10 Tiger Track          3:20.00    2:57.19   1 
 20 Hall, Ryan                10 Gideonites T                    2:57.32   1 
 21 Parris, Canaan            11 Gideonites T                    2:59.19   1 
 
Boys 1500 Meter Run 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:52.63  3/13/2016   Caleb Hymans, FPYC Cheetah                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brantley II, Anthony      10 Athletic Max         5:01.00    5:00.16  
  2 Brinkley, Dhakir          11 Mallery Chal         5:04.00    5:13.30  
  3 Gordon, Kyle              10 Mallery Chal         5:12.00    5:14.70  
  4 Toxey, Maric              11 Firebirds At         5:20.01    5:19.45  
  5 Johnson, Cameron          10 Baltimore CI         5:20.00    5:19.56  
  6 Nettey, Re'I Rahsaan      10 Firebirds At         5:20.00    5:19.70  
  7 Tafe, Joseph              11 Virginia Pri         5:19.00    5:20.26  
  8 Crist, Easton             10 Virginia Eli         5:21.00    5:25.08  
  9 Campbell-Williams, Colin  11 Mt. Airy Tra         5:12.00    5:37.06  
 10 Seymour, Omarion          11 Lightning St         5:29.00    5:49.75  
 11 Orlofsky, Frederick       10 Bullseye Run         6:08.17    5:51.97  
 12 Ward, Malik               10 Coastal Geor         6:01.00    5:55.59  
 13 Hagans, Akai              11 Mt. Airy Tra                    6:07.41  
 
Boys 3000 Meter Run 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:31.97  3/11/2017   C Johnson, Vector Elite                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Seymour, Omarion          11 Lightning St        11:52.00   12:43.58  
  2 Toxey, Maric              11 Firebirds At        11:31.09   11:10.85   lap count error
  3 Tafe, Joseph              11 Virginia Pri        11:15.00   11:15.80   lap count error
  4 Ward, Malik               10 Coastal Geor        12:22.00   12:07.25   lap count error
  5 Parris, Canaan            11 Gideonites T                   12:38.97   lap count error
  6 Sensinger, Benjamin       10 Lsa Lickity-        13:20.00   13:24.64   lap count error
 
Boys 60 Meter Hurdles 11 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 11.35  3/13/2016   Manny Perdue, New Jersey E                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Deloatch, Isaiah          11 RunUXpress             10.00    @ 10.95q  2 
  2 Reed, Stryker             10 Central Texa           10.74    @ 11.03q  1 
  3 Scott, Jarvez             10 RunUXpress             11.56    @ 11.14q  1 
  4 Adkins, Xavier            10 RunUXpress             10.87      11.63q  2 
  5 Joshua, Kendrick          10 Coastal Geor           11.55      11.66q  2 
  6 Pentecost Jr., Andre      11 Desoto Swift           10.80      11.67q  1 
  7 Williams, Chance          10 Virginia Eli                      12.67q  2 
  8 Roy, Camden               11 Unattached                        12.82q  2 
  9 Nobles, Jeremiah          10 Csc Lions              13.00      13.97   1 
 
Boys 60 Meter Hurdles 11 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 11.35  3/13/2016   Manny Perdue, New Jersey E                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Deloatch, Isaiah          11 RunUXpress             10.95      10.92@ 
  2 Reed, Stryker             10 Central Texa           11.03      10.97@ 
  3 Joshua, Kendrick          10 Coastal Geor           11.66      11.13@ 
  4 Scott, Jarvez             10 RunUXpress             11.14      11.23@ 
  5 Adkins, Xavier            10 RunUXpress             11.63      11.91  
  6 Pentecost Jr., Andre      11 Desoto Swift           11.67      11.93  
  7 Williams, Chance          10 Virginia Eli           12.67      12.42  
  8 Roy, Camden               11 Unattached             12.82      13.15  
Preliminaries
  9 Nobles, Jeremiah          10 Csc Lions              13.97             
 
Boys High Jump 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  4-04  3/11/2017   Jaymes Saunders, Technique TC               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Pentecost Jr., Andre      11 Desoto Swift         4-08.00    4-06.00@     1.37m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Robinson, Sheldon         11 Virginia Sem         5-00.00    4-06.00@     1.37m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    P    P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3 Reed, Stryker             10 Central Texa         4-07.00    4-06.00@     1.37m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P    O   XO    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 Devaughn, Justin          11 Baltimore CI         4-06.00    4-06.00@     1.37m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  5 Hall, Ryan                10 Gideonites T         4-08.00    4-04.00@     1.32m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    O    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  6 Roy, Camden               11 Unattached           3-11.00    4-00.00      1.21m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  7 Crist, Easton             10 Virginia Eli                    4-00.00      1.21m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    P    P    O    O    O  XXO  XXX 
  8 Williams, Chance          10 Virginia Eli                    3-10.00      1.16m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 
        P    P    P    O    O  XXO  XXX 
  9 Sensinger, Benjamin       10 Lsa Lickity-         3-05.00    3-08.00      1.11m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 3-10 
        O    O    O    O    O  XXX 
 10 Nobles, Jeremiah          10 Csc Lions            3-10.00    3-06.00      1.06m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 3-08 
        P    P   XO  XXO  XXX 
 11 Harrison, Dayon           11 Warriors Tra         3-10.00    3-04.00      1.01m 
     3-00 3-02 3-04 3-06 
        P   XO   XO  XXX 
 
Boys Long Jump 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 15-06.25  3/12/2017   Malachi James, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mccarthy, Jahsir          10 Mt. Airy Tra        14-01.00   15-01.00      4.59m 
      14-11.25  14-09.25  14-10.25  13-05.25  15-01  FOUL
  2 Pentecost Jr., Andre      11 Desoto Swift        16-00.00   14-11.00      4.54m 
      14-01.75  14-11  12-01.25  12-11.50  13-09.50  14-09.50
  3 Whitener, Zamir           10 Mt. Airy Tra        14-10.00   14-04.25      4.37m 
      14-04.25  13-10  13-07.50  13-01  FOUL  FOUL
  4 Adkins, Xavier            10 RunUXpress          14-00.00   14-03.00      4.34m 
      FOUL  14-01.50  14-03  13-08  13-11.50  13-03.25
  5 Joshua, Kendrick          10 Coastal Geor        15-00.00   14-01.50      4.30m 
      14-01.50  13-01.25  12-09  12-02  12-11.75  FOUL
  6 Whitaker, Jason           11 Gideonites T        15-00.00   14-01.00      4.29m 
      12-11  12-11.50  14-01  13-06.75  13-06.50  13-09.75
  7 Ellison, Jelani           10 Bullets Trac        14-07.00   13-09.50      4.20m 
      FOUL  13-01  13-08.50  13-04.50  13-08  13-09.50
  8 Al-Amin, Farraj           11 Dale City Li        14-04.00   13-05.50      4.10m 
      FOUL  12-06.50  13-05.50  12-08.25  13-01  FOUL
  9 Devaughn, Justin          11 Baltimore CI        14-02.00   13-03.50      4.05m 
      13-03.50  FOUL  12-02.50         
 10 Russell-Sparks, Jaidyn    10 Ashburn Elit        14-01.00   13-02.75      4.03m 
      13-02.75  13-01.25  11-10.50         
 11 Roy, Camden               11 Unattached          14-00.00   12-09.75      3.90m 
      12-07.50  12-09.75  12-08.75         
 12 Nida, Jaden T00           11 Virginia Eli        13-11.00   12-07.00      3.83m 
      12-07  FOUL  FOUL         
 13 Thomas, Deandre           10 Baltimore CI        13-05.50   12-02.75      3.72m 
      12-02.75  FOUL  FOUL         
 14 Alston Jr., Timothy       10 Coastal Geor        13-03.00   12-02.25      3.71m 
      12-02.25  11-03.25  12-01.50         
 15 Heigler Jr, Rafiq         10 Camden Clock                   11-00.00      3.35m 
      10-09  10-09.25  11-00         
 16 Jones, Ayrris             10 Bodies By Ba        10-00.00   10-07.75      3.24m 
      10-05  10-07.75  FOUL         
 17 Scott, Jarvez             10 RunUXpress                     10-06.25      3.20m 
      FOUL  FOUL  10-06.25         
 18 Hall, Nahshon             10 Flying Angel                    9-02.50      2.80m 
      9-02.50  8-07.50  7-01         
 
Boys Shot Put 11 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 31-11.50  3/12/2016   Darrion Rascoe, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Deloatch, Isaiah          11 RunUXpress                     29-07.50      9.02m 
      23-05.50  FOUL  25-11  FOUL  29-07.50  27-05.50
  2 Myles, Jariah             10 Baltimore CI        26-03.00   26-06.50      8.08m 
      24-06  24-11  25-09  24-09  26-06.50  26-05
  3 Brown, Ethan              11 Loudoun Lega        25-04.00   25-07.00      7.79m 
      25-00  24-04  23-08  22-04  25-07  25-05
  4 Hall, Ryan                10 Gideonites T        26-08.00   24-03.00      7.39m 
      22-05  23-00  22-10  23-05.50  22-08  24-03
  5 Bagley, Christopher       11 White Plains        25-00.00   24-00.00      7.31m 
      23-00  23-04  23-05  22-10  24-00  23-02
  6 Garnett, Nikolas          11 Track Expres        22-10.75   23-00.00      7.01m 
      23-00  22-03  22-01  22-06  FOUL  21-09.50
  7 Nobles, Jeremiah          10 Csc Lions           17-03.00   20-00.50      6.10m 
      20-00.50  19-04  18-00  19-01  18-04  19-00
  8 Miner, Richard            10 Prominent At                   19-04.00      5.89m 
      15-09  17-02  19-04  16-02  15-06.50  18-09
  9 Harrison, Dayon           11 Warriors Tra                   16-08.50      5.09m 
      16-08.50  15-10  16-07         
 
Boys 60 Meter Dash 12 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.07  3/11/2017   Jordan McNair, Seatack Seah                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Dejuan          12 Baltimore CI            7.89       8.26q  3 
  2 Gardner, Amari            12 Eyt Spartans            7.81       8.37q  4 
  3 Smith, Koven              11 Prominent At            8.55       8.51q  1 
  4 Howard, Trakel            11 Evolution Tr            8.56       8.54q  2 
  5 Wright, Thomas            11 Cc Elite Tra            8.38       8.59q  2 
  6 Bond, Lavontay            11 Virginia Sem                       8.67q  4 
  7 Dabney, Dean              11 Unattached                         8.73q  4 
  8 Wallace, James            11 Str8 Smokin                        8.76q  1 
  9 Barley, Caleb             11 Warriors Tra                       8.85   3 
 10 Handon, Christopher       11 Warriors Tra                       8.95   4 
 11 Kulp, Joshua              11 Lsa Lickity-           10.20       9.02   2  9.012
 12 Henderson, Jordan         11 Virginia Sem                       9.02   2  9.017
 13 Williams, Isaiah          11 Lightning St            8.89       9.09   4 
 14 Walker, Major Brice       11 D.C. Speed T                       9.21   3 
 15 Miner, Kevin              12 Prominent At                       9.25   1 
 16 Lippman, Aaron            12 Eyt Spartans            8.50       9.26   1 
 17 Coney, Kahleil            11 Glenarden Tr            9.20       9.29   2 
 18 Bryant, Marcus            11 Glenarden Tr            8.70       9.37   4 
 19 Shoulders, Michael        11 Tlu - Detroi           10.53      10.51   4 
 20 Husbands, Jason           11 Lightning St           10.50      10.63   3 
 
Boys 60 Meter Dash 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.07  3/11/2017   Jordan McNair, Seatack Seah                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Williams, Dejuan          12 Baltimore CI            8.26       8.06@ 
  2 Smith, Koven              11 Prominent At            8.51       8.35  
  3 Howard, Trakel            11 Evolution Tr            8.54       8.42  
  4 Gardner, Amari            12 Eyt Spartans            8.37       8.44  
  5 Wright, Thomas            11 Cc Elite Tra            8.59       8.62  
  6 Wallace, James            11 Str8 Smokin             8.76       8.66  
  7 Bond, Lavontay            11 Virginia Sem            8.67       8.71  
  8 Dabney, Dean              11 Unattached              8.73       8.75  
Preliminaries
  9 Barley, Caleb             11 Warriors Tra            8.85             
 10 Handon, Christopher       11 Warriors Tra            8.95             
 11 Kulp, Joshua              11 Lsa Lickity-            9.02             
 12 Henderson, Jordan         11 Virginia Sem            9.02             
 13 Williams, Isaiah          11 Lightning St            9.09             
 14 Walker, Major Brice       11 D.C. Speed T            9.21             
 15 Miner, Kevin              12 Prominent At            9.25             
 16 Lippman, Aaron            12 Eyt Spartans            9.26             
 17 Coney, Kahleil            11 Glenarden Tr            9.29             
 18 Bryant, Marcus            11 Glenarden Tr            9.37             
 19 Shoulders, Michael        11 Tlu - Detroi           10.51             
 20 Husbands, Jason           11 Lightning St           10.63             
 
Boys 200 Meter Dash 12 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 26.59  3/13/2016   Shamali-Kalil Whittle, Mysprintclub         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Howard, Jaekwon           12 My Brother's           25.50    @ 25.28q  6 
  2 Williams, Dejuan          12 Baltimore CI           26.14      26.76q  5 
  3 Carter II, Julian         11 Memphis Jagu           26.95      27.18q  3 
  4 Smith, Koven              11 Prominent At           27.19      27.24q  2 
  5 Mccallum, Shaun           11 Mallery Chal           26.50      27.35q  4 
  6 Roberson, Julian          12 Loudoun Lega           27.10      27.40q  1 
  7 Gardner, Amari            12 Eyt Spartans           25.00      27.82q  7 
  8 Morrell, Brady            11 Loudoun Lega           27.20      28.01q  3 
  9 Davis, Markell            11 Mallery Chal           27.80      28.29   6 
 10 Howard, Trakel            11 Evolution Tr           28.00      28.33   7 
 11 Dabney, Dean              11 Unattached             27.50      28.45   4 
 12 Mack, Kobe                11 Tri City Rel           28.80      28.55   6 
 13 Spencer, Devin            12 My Brother's           27.50      28.63   5 
 14 Colavecchio, Anthony      11 Loudoun Lega           29.05      28.67   2 
 15 Wright, Thomas            11 Cc Elite Tra           26.99      28.69   2 
 16 Mcgroarty, Jude           11 Firebirds At           29.17      28.87   1 
 17 Wallace, James            11 Str8 Smokin            27.99      28.93   7 
 18 Shiferaw-Uzman, Alemdar   11 Firebirds At           29.06      29.07   6 
 19 Bryant, Marcus            11 Glenarden Tr           29.20      29.54   1 
 20 Lippman, Aaron            12 Eyt Spartans           29.00      29.68   3 
 21 Walker, Major Brice       11 D.C. Speed T           29.96      29.76   3 
 22 Harrod, Averi             11 I5 Elite               33.00      30.76   4 
 23 Griffin Jr, Dominic       11 Baltimore CI           31.26      31.12   6 
 24 Kulp, Joshua              11 Lsa Lickity-           34.00      31.18   2 
 25 Clay, Jaylin              11 Tlu - Detroi           32.51      31.39   5 
 26 Taylor Jr, Craig          11 Legion of Zo           29.00      31.44   4 
 27 Harrod-Daniels, Jayden    11 Windblowers                       31.47   3 
 28 Coney, Kahleil            11 Glenarden Tr           30.90      31.52   4 
 29 Henderson, Jordan         11 Virginia Sem                      31.54   1 
 30 Williams, Isaiah          11 Lightning St           31.00      31.57   5 
 31 Brooks, Aaden             11 Unattached             33.68      32.95   3 
 32 Barnett, Pernell          12 Glenarden Tr                      33.11   7 
 33 Blalock, Kayden           11 Glenarden Tr           31.50      33.47   7 
 34 Cowling, Evan             11 I5 Elite                          34.17   2 
 35 Husbands, Jason           11 Lightning St           38.00      37.89   1 
 36 Shoulders, Michael        11 Tlu - Detroi           32.00      38.51   6 
 
Boys 200 Meter Dash 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 26.59  3/13/2016   Shamali-Kalil Whittle, Mysprintclub         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Howard, Jaekwon           12 My Brother's           25.28      25.08@  2 
  2 Williams, Dejuan          12 Baltimore CI           26.76      26.12@  2 
  3 Roberson, Julian          12 Loudoun Lega           27.40      27.18   1 
  4 Carter II, Julian         11 Memphis Jagu           27.18      27.26   2 
  5 Mccallum, Shaun           11 Mallery Chal           27.35      27.29   1 
  6 Morrell, Brady            11 Loudoun Lega           28.01      27.41   1 
  7 Smith, Koven              11 Prominent At           27.24      27.50   2 
  8 Gardner, Amari            12 Eyt Spartans           27.82      27.81   1 
Preliminaries
  9 Davis, Markell            11 Mallery Chal           28.29                
 10 Howard, Trakel            11 Evolution Tr           28.33                
 11 Dabney, Dean              11 Unattached             28.45                
 12 Mack, Kobe                11 Tri City Rel           28.55                
 13 Spencer, Devin            12 My Brother's           28.63                
 14 Colavecchio, Anthony      11 Loudoun Lega           28.67                
 15 Wright, Thomas            11 Cc Elite Tra           28.69                
 16 Mcgroarty, Jude           11 Firebirds At           28.87                
 17 Wallace, James            11 Str8 Smokin            28.93                
 18 Shiferaw-Uzman, Alemdar   11 Firebirds At           29.07                
 19 Bryant, Marcus            11 Glenarden Tr           29.54                
 20 Lippman, Aaron            12 Eyt Spartans           29.68                
 21 Walker, Major Brice       11 D.C. Speed T           29.76                
 22 Harrod, Averi             11 I5 Elite               30.76                
 23 Griffin Jr, Dominic       11 Baltimore CI           31.12                
 24 Kulp, Joshua              11 Lsa Lickity-           31.18                
 25 Clay, Jaylin              11 Tlu - Detroi           31.39                
 26 Taylor Jr, Craig          11 Legion of Zo           31.44                
 27 Harrod-Daniels, Jayden    11 Windblowers            31.47                
 28 Coney, Kahleil            11 Glenarden Tr           31.52                
 29 Henderson, Jordan         11 Virginia Sem           31.54                
 30 Williams, Isaiah          11 Lightning St           31.57                
 31 Brooks, Aaden             11 Unattached             32.95                
 32 Barnett, Pernell          12 Glenarden Tr           33.11                
 33 Blalock, Kayden           11 Glenarden Tr           33.47                
 34 Cowling, Evan             11 I5 Elite               34.17                
 35 Husbands, Jason           11 Lightning St           37.89                
 36 Shoulders, Michael        11 Tlu - Detroi           38.51                
 
Boys 400 Meter Dash 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 59.14  3/12/2017   Braylon Harmon, A 1 Track Cl                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Stiff, Amir               12 My Brother's           59.50      59.54   5 
  2 Roberson, Julian          12 Loudoun Lega           59.20    1:00.36   5 
  3 Carter II, Julian         11 Memphis Jagu           59.25    1:00.58   5 
  4 Morrell, Brady            11 Loudoun Lega           59.60    1:01.11   5 
  5 Smith, Koven              11 Prominent At           59.24    1:01.25   5 
  6 Johnson, Brendan          11 Baltimore CI         1:02.00    1:02.45   4 
  7 Mccallum, Shaun           11 Mallery Chal         1:02.50    1:02.86   4 
  8 Mcgroarty, Jude           11 Firebirds At         1:05.00    1:02.97   3 
  9 Anderson, Jaydon          11 Unattached           1:00.00    1:03.44   5 
 10 Shiferaw-Uzman, Alemdar   11 Firebirds At         1:05.00    1:03.48   3 
 11 Wallace, James            11 Str8 Smokin          1:02.01    1:03.55   4 
 12 Colavecchio, Anthony      11 Loudoun Lega         1:06.00    1:05.65   3 
 13 Lippman, Aaron            12 Eyt Spartans         1:02.72    1:07.03   4 
 14 Pimentel, Amauri          12 Camden Clock         1:07.00    1:08.74   3 
 15 Lawrence, Khamani         11 Mt. Airy Tra         1:07.00    1:09.00   2 
 16 Harrod, Averi             11 I5 Elite             1:12.00    1:10.01   2 
 17 Harrod-Daniels, Jayden    11 Windblowers                     1:10.35   1 
 18 Walker, Major Brice       11 D.C. Speed T         1:14.00    1:10.78   2 
 19 Johnson, Caleb            11 D.C. Speed T         1:11.50    1:11.09   2 
 20 Taylor Jr, Craig          11 Legion of Zo         1:10.00    1:11.24   2 
 21 Dabbs, Jaden              11 Virginia Eli         1:02.00    1:11.52   4 
 22 Williams, Isaiah          11 Lightning St         1:13.00    1:12.91   2 
 23 Baker, Antwaan            11 Trial by Fir         1:15.00    1:13.22   1 
 24 Zaslavsky, Jonathan       11 Firebirds At         1:35.43    1:31.40   1 
 -- Davis, Markell            11 Mallery Chal         1:06.00         DQ   3  AAU Rule 13
 
Boys 800 Meter Run 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:22.09  3/11/2017   Devin Stevens Jr, My Brother's            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Carter II, Julian         11 Memphis Jagu         2:20.00    2:23.49   2 
  2 Smith, Keegan             11 Knoxville Yo         2:20.00    2:24.36   2 
  3 Terry, Donovan            12 My Brother's         2:24.00    2:24.51   2 
  4 Gamble, Jeremiah          11 Track Expres         2:29.00    2:25.15   2 
  5 Johnson, Brendan          11 Baltimore CI         2:24.00    2:25.30   2 
  6 Mcgrath, Ladanian         12 Camden Clock         2:24.00    2:25.46   2 
  7 Johnson, C Michael        12 Unattached           2:23.00    2:27.34   2 
  8 Saunders, Jaymes          11 Technique TC         2:30.00    2:32.45   2 
  9 Davis, Cameron            11 Baltimore Wh         2:25.00    2:35.00   2 
 10 Scholz, Bryce             11 Ashburn Elit         2:30.00    2:37.72   2 
 11 Quinn, Evan               12 Bullseye Run         2:35.26    2:38.13   2 
 12 Lawrence, Khamani         11 Mt. Airy Tra         2:35.00    2:43.88   2 
 13 Harrod, Averi             11 I5 Elite             2:40.00    2:43.93   2 
 14 Johnson, Caleb            11 D.C. Speed T         2:45.37    2:45.79   1 
 15 Cross, Joshua             11 Knoxville Yo         2:47.00    2:51.56   1 
 16 Grant, Jameson            11 Prominent At         2:47.00    2:51.85   1 
 17 Harrod-Daniels, Jayden    11 Windblowers                     2:54.13   1 
 18 Kilosky, Michael          11 Firebirds At         2:53.99    2:55.66   1 
 19 Pealoza, Anthony          11 Dale City Li         2:59.00    3:00.62   1 
 20 Baker, Antwaan            11 Trial by Fir         2:54.00    3:02.21   1 
 21 Lavelle, Salvatore        11 Randallstown         3:20.00    3:15.90   1 
 22 Paskin, Paolo             11 White Plains         2:55.00    3:27.62   1 
 
Boys 1500 Meter Run 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:48.04  3/12/2017   Caleb Hymans, FPYC Cheetah                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Keegan             11 Knoxville Yo         4:56.01    4:44.76@ 
  2 Gamble, Jeremiah          11 Track Expres         4:58.00    4:59.08  
  3 Johnson, C Michael        12 Unattached           4:58.47    4:59.09  
  4 Mcgrath, Ladanian         12 Camden Clock         4:52.00    4:59.17  
  5 Johnson, Brendan          11 Baltimore CI         4:51.00    5:04.10  
  6 Quinn, Evan               12 Bullseye Run         5:30.62    5:11.75  
  7 Davis, Cameron            11 Baltimore Wh         5:10.00    5:16.37  
  8 Scholz, Bryce             11 Ashburn Elit         5:15.00    5:19.04  
  9 Kilosky, Michael          11 Firebirds At         5:58.13    5:45.86  
 10 Johnson, Caleb            11 D.C. Speed T         6:26.30    6:01.85  
 11 Pealoza, Anthony          11 Dale City Li         6:24.73    6:06.84  
 12 Baker, Antwaan            11 Trial by Fir         6:00.00    6:09.43  
 13 Lavelle, Salvatore        11 Randallstown         6:00.00    6:09.51  
 14 Paskin, Paolo             11 White Plains         6:50.00    6:34.74  
 15 Zaslavsky, Jonathan       11 Firebirds At         6:09.58    7:01.73  
 
Boys 3000 Meter Run 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:11.07  3/11/2017   Caleb Hymans, FPYC Cheetah               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Keegan             11 Knoxville Yo        10:38.35    9:44.38@ 
  2 Johnson, C Michael        12 Unattached          10:28.93   10:34.17  
  3 Quinn, Evan               12 Bullseye Run        11:14.00   10:54.29  
  4 Walcott, Peyton           11 Ashburn Elit                   11:47.63  
  5 Grant, Jameson            11 Prominent At        11:47.00   12:13.57  
  6 Lavelle, Salvatore        11 Randallstown        13:00.00   12:47.51  
  7 Pealoza, Anthony          11 Dale City Li        13:03.00   13:29.43  
  8 Shane, Meyer              11 Firebirds At        10:58.39   11:03.74   lap count error
  9 Marwaha, Ayush            12 Unattached                     11:09.15   lap count error
 10 Davis, Cameron            11 Baltimore Wh        11:00.00   11:13.99   lap count error
 11 Scholz, Bryce             11 Ashburn Elit        11:23.00   11:17.56   lap count error
 12 Curry, Jayden             11 Unattached          12:00.00   11:58.30   lap count error
 13 Kuzma, Charlie            12 Franklin Eli        11:45.00   12:09.36   lap count error
 14 Kilosky, Michael          11 Firebirds At        12:51.00   12:28.06   lap count error
 
Boys 60 Meter Hurdles 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.71  3/12/2017   Peyton Jones, Track 7-5-7                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mack, Kobe                11 Tri City Rel           10.10       9.99  
  2 Mullen, Je'Mere           12 fort belvoir           11.00      10.07  
  3 Saunders, Jaymes          11 Technique TC           11.21      10.40  
  4 Barley, Caleb             11 Warriors Tra           10.86      10.59  
  5 Dabbs, Jaden              11 Virginia Eli                      11.03  
  6 Griffin Jr, Dominic       11 Baltimore CI           11.55      11.40  
  7 Handon, Christopher       11 Warriors Tra           11.25      11.52  
  8 Crawford, Caleb           11 Unattached                        15.14  
 
Boys 4x200 Meter Relay 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:51.72  3/12/2017   Athletic Maximum Performance, Athletic Max
                         E Singleton, Jr, M Guidry, Jr, N Samuel, T George 
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 My Brother's Keeper Track Club                    1:51.00    1:48.29@  2 
     1) Stiff, Amir 12                  2) Spencer, Devin 12              
     3) Terry, Donovan 12               4) Howard, Jaekwon 12             
  2 Baltimore City Track & Field C                    1:52.00    1:52.64   2 
     1) Thomas, Deandre 10              2) Williams, Dejuan 12            
     3) Devaughn, Justin 11             4) Gray, Tristan 11               
  3 Loudoun Legacy Track and Field                    1:48.00    1:52.69   2 
     1) Colavecchio, Anthony 11         2) Morrell, Brady 11              
     3) Woo, Gavin 10                   4) Roberson, Julian 12            
  4 Virginia Seminoles                                1:49.00    1:53.80   2 
     1) Hardnett, Halim 11              2) Bond, Lavontay 11              
     3) Bond, Lebron 11                 4) Robinson, Sheldon 11           
  5 Cc Elite Track & Field Club                       1:57.22    1:57.64   1 
     1) Wilbon, Christian 10            2) Harrell, Darius 10             
     3) Wright, Thomas 11               4) Drakeford Jr, William 10       
  6 Evolution Track Club                              1:59.63    1:59.06   1 
     1) Alston, Barry 10                2) Mclean, James 10               
     3) Bailey, Micheal 10              4) Howard, Trakel 11              
  7 Southern Sprinters Elite Track                    1:57.00    2:01.63   2 
     1) Jackson Jr., Darrell 11         2) Davis, Jadon 10                
     3) Mckinley, Messiah 10            4) Green Jr., Mickey 11           
  8 RunUXpress                                                   2:01.69   1 
     1) Deloatch, Isaiah 11             2) Scott, Jarvez 10               
     3) Palmer, Khalil 10               4) Adkins, Xavier 10              
  9 Virginia Seminoles  'B'                           1:57.00    2:09.70   2 
     1) Rhodes, Genesis 10              2) Tate Jr, Jonathan 10           
     3) Henderson, Jordan 11            4) Howard, Kyshawn 10             
 
Boys 4x400 Meter Relay 12 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 4:16.96  3/11/2017   My Brother's Keeper Track Club, My Brother
                         A Stiff, D Stevens Jr, D Terry, T Taylor          
    Team                                                 Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 My Brother's Keeper Track Club                    4:04.00    4:13.65@  2 
     1) Stiff, Amir 12                  2) Spencer, Devin 12              
     3) Terry, Donovan 12               4) Howard, Jaekwon 12             
  2 Mallery Challengers                               4:20.00    4:25.48   2 
     1) Brinkley, Dhakir 11             2) Stovall, Hamzah 10             
     3) Davis, Markell 11               4) Mccallum, Shaun 11             
  3 Firebirds Athletic Club                           4:28.00    4:28.60   2 
     1) Sabbakhan, Amari 11             2) Mcgroarty, Jude 11             
     3) Toxey, Maric 11                 4) Nettey, Re'I Rahsaan 10        
  4 Camden Clock Chasers                                         4:47.17   1 
     1) Pimentel, Amauri 12             2) Harper, Gary 11                
     3) Muhammad, Ibn-Wadu 10           4) Heigler Jr, Rafiq 10           
  5 Legion of Zoom Track Club                                    5:03.90   1 
     1) Taylor Jr, Craig 11             2) Louis Jr, Emy 10               
     3) Dabney, Markale 10              4) Dabney Jr, Michael 11          
  6 Virginia Seminoles                                4:00.00    5:17.75   2 
     1) Rhodes, Genesis 10              2) Cameron, Jaidan 10             
     3) Tate Jr, Jonathan 10            4) Howard, Kyshawn 10             
  7 White Plains Future Stars                                    5:39.48   1 
     1) Simpkins, Manasi 10             2) Obia, Menya 10                 
     3) Obia, Mich 10                   4) Paskin, Paolo 11               
 
Boys 4x800 Meter Relay 12 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:56.13  3/13/2016   D.C. Speed Track Club, D.C. Speed T      
                          B Dudley, D Dudley, J Williams, L Gross           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Camden Clock Chasers                                        10:36.23@ 
     1) Pimentel, Amauri 12             2) Harper, Gary 11                
     3) Muhammad, Ibn-Wadu 10           4) Mcgrath, Ladanian 12           
  2 Mt. Airy Track Club                                         11:15.05  
     1) Hagans, Akai 11                 2) Campbell-Williams, Colin 11    
     3) Mccarthy, Jahsir 10             4) Lawrence, Khamani 11           
  3 Track Express TC                                            11:23.79  
     1) Correll, Donovan 12             2) Robinson, Gabriel 11           
     3) O'Gilvie, Glenroy 10            4) Gamble, Jeremiah 11            
 
Boys High Jump 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  4-08  3/12/2016   Judson Lincoln Iv, Bullseye Run             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Saunders, Jaymes          11 Technique TC         4-04.00    4-04.00      1.32m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    O    O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Anderson, Jaydon          11 Unattached           4-10.00    4-04.00      1.32m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  3 Marable, Elijah           11 Mt. Airy Tra                    4-02.00      1.27m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    O   XO    O   XO  XXX 
  4 Curry, Jayden             11 Unattached           4-06.00    4-02.00      1.27m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    P    P    P    P  XXO  XXX 
  5 Dabbs, Jaden              11 Virginia Eli         4-11.00    4-02.00      1.27m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        P    O    O   XO    O  XXO  XXX 
  6 Brooks, Aaden             11 Unattached           3-09.00    4-00.00      1.21m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        P    O    O  XXO    O  XXX 
  6 Crawford, Caleb           11 Unattached                      4-00.00      1.21m 
     3-04 3-06 3-08 3-10 4-00 4-02 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
 
Boys Long Jump 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 16-05.75  3/13/2016   Nathan Casanova, Flying Angel            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Harris, Brain             11 Hr-Hurricane        17-05.00   15-11.50      4.86m 
      15-09.50  15-10.50  15-11.50  FOUL  15-02.25  FOUL
  2 Mack, Kobe                11 Tri City Rel        15-01.75   15-02.00      4.62m 
      FOUL  14-07  15-02  FOUL  13-06.25  FOUL
  3 Anderson, Jaydon          11 Unattached          17-02.00   14-09.75      4.51m 
      14-09.75  FOUL  14-06.25  14-00  FOUL  FOUL
  4 Dabney, Dean              11 Unattached          12-05.00   14-07.50      4.45m 
      14-02  FOUL  14-07.50  FOUL  14-01.50  FOUL
  5 Harper, Gary              11 Camden Clock                   14-04.50      4.38m 
      14-02.25  13-11  14-04.50  12-06  13-01.75  13-08
  6 Gardner, Amari            12 Eyt Spartans                   14-00.25      4.27m 
      14-00.25  12-05.50  9-06  FOUL  FOUL  FOUL
  7 Kulp, Joshua              11 Lsa Lickity-        12-06.00   13-01.25      3.99m 
      11-06  11-07.50  11-08.75  11-03.75  12-03.25  13-01.25
  8 Griffin Jr, Dominic       11 Baltimore CI        12-07.00   12-04.75      3.77m 
      12-04.75  FOUL  12-04.75  12-03.50  12-01.25  11-11.25
  9 Barnett, Pernell          12 Glenarden Tr        14-00.00   11-02.50      3.41m 
      11-02.50  10-07.50  10-06         
 10 Marable, Elijah           11 Mt. Airy Tra        14-05.00   10-11.75      3.34m 
      FOUL  10-11.75  FOUL         
 11 Clay, Jaylin              11 Tlu - Detroi                   10-10.00      3.30m 
      FOUL  10-10  10-08.50           
 
Boys Shot Put 12 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 38-09.50  3/11/2017   Shinobu Hawk, Technique TC               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barley, Caleb             11 Warriors Tra        33-05.00   32-08.50      9.96m 
      32-06  30-02  32-08.50  31-09  31-09  31-06.50
  2 Mullen, Je'Mere           12 fort belvoir        24-00.00   31-02.00      9.49m 
      29-09.50  29-04  30-10  29-05  31-02  28-07
  3 Wachendorf, Evan          12 Gastonia Eag        31-00.00   31-00.00      9.44m 
      25-05.50  27-00  29-00  27-03.50  26-03  31-00
  4 Mcglotten, Ryan           12 Baltimore Wh        34-00.00   29-00.00      8.83m 
      28-03.50  29-00  27-10  27-01  28-04  26-10.50
  5 Miner, Kevin              12 Prominent At                   28-10.50      8.80m 
      28-10  27-05  28-10.50  27-01  25-01  23-08
  6 Tripline, Solomon         11 Mallery Chal        31-10.50   26-08.00      8.12m 
      24-05  25-01  25-02  25-01  26-08  26-06
  7 Shoulders, Michael        11 Tlu - Detroi        25-01.50   25-11.00      7.89m 
      24-09  25-03.50  25-11  25-11  25-11  25-06
  8 Clay, Jaylin              11 Tlu - Detroi        25-05.50   25-00.00      7.62m 
      24-10  25-00  24-07  24-08  24-03  23-11
  9 Brooks, Aaden             11 Unattached          19-00.00   19-09.00      6.01m 
      19-03.50  19-05  19-09         
 
Boys 60 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.59  3/12/2017   Daniel Harper, Jr, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr            7.70       7.71q  1 
  2 Knox, Jamauri             12 Virginia Bea            7.30       7.91q  3 
  3 Brown, Jamaun             12 Eyt Spartans            7.28       8.05q  4 
  4 Medeiros, Harley          13 Bullets Trac            7.86       8.08q  4 
  5 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max            7.99       8.14q  1 
  6 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount             8.44       8.16q  2 
  7 Griffin, Leon             13 Virginia Bea                       8.20q  2 
  8 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans            7.89       8.30q  3 
  9 Parker, Ashton            12 Hr-Hurricane                       8.37   3 
 10 Smith, Darius             12 My Brother's            8.20       8.38   4 
 11 Polk, Marcell             13 Track Xplosi           11.83       8.50   4 
 12 Perdue, Manny             13 Tnt Express             7.74       8.52   1  8.512
 13 Logan, Noah               12 Bodies By Ba            8.00       8.52   1  8.515
 14 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra            8.33       8.64   3  8.631
 15 Bryant, Derrick           12 Camden Clock            7.90       8.64   2  8.633
 16 Galloway-Barker, Stephen  13 Flying Angel            7.80       8.65   4 
 17 Holt, Matthew             13 Firebirds At            8.07       8.68   3 
 18 Sattiraju, Sricharan      12 Prominent At                       8.69   1 
 19 Wilson, David             12 D.C. Speed T            9.85       8.76   2 
 20 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild                       8.77   2 
 21 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag            8.45       9.08   1  9.072
 22 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI            8.20       9.08   4  9.080
 23 Branch, Kindrik           12 Glenarden Tr                       9.22   1 
 24 Husbands, Jalan           12 Lightning St            8.53       9.36   1 
 25 Avery, Brayden            12 Lsa Lickity-           10.60       9.57   3 
 
Boys 60 Meter Dash 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.59  3/12/2017   Daniel Harper, Jr, Unattached               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr            7.71       7.72  
  2 Knox, Jamauri             12 Virginia Bea            7.91       7.89  
  3 Medeiros, Harley          13 Bullets Trac            8.08       7.99  
  4 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount             8.16       8.23  
  5 Griffin, Leon             13 Virginia Bea            8.20       8.30  
  6 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max            8.14       8.44   8.436
  7 Brown, Jamaun             12 Eyt Spartans            8.05       8.44   8.437
  8 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans            8.30       8.45  
Preliminaries
  9 Parker, Ashton            12 Hr-Hurricane            8.37             
 10 Smith, Darius             12 My Brother's            8.38             
 11 Polk, Marcell             13 Track Xplosi            8.50             
 12 Perdue, Manny             13 Tnt Express             8.52             
 13 Logan, Noah               12 Bodies By Ba            8.52             
 14 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra            8.64             
 15 Bryant, Derrick           12 Camden Clock            8.64             
 16 Galloway-Barker, Stephen  13 Flying Angel            8.65             
 17 Holt, Matthew             13 Firebirds At            8.68             
 18 Sattiraju, Sricharan      12 Prominent At            8.69             
 19 Wilson, David             12 D.C. Speed T            8.76             
 20 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild            8.77             
 21 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag            9.08             
 22 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI            9.08             
 23 Branch, Kindrik           12 Glenarden Tr            9.22             
 24 Husbands, Jalan           12 Lightning St            9.36             
 25 Avery, Brayden            12 Lsa Lickity-            9.57             
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 24.76  3/13/2016   Christopher Blount, VA Trailblaz            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Knox, Jamauri             12 Virginia Bea           25.70      25.36q  3 
  2 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr           25.00      25.47q  7 
  3 Medeiros, Harley          13 Bullets Trac           25.64      25.69q  4 
  4 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max           25.50      26.10q  6 
  5 Brown, Jamaun             12 Eyt Spartans           26.90      26.91q  4 
  6 Smith, Darius             12 My Brother's           26.90      27.11q  5 
  7 Logan, Noah               12 Bodies By Ba           26.00      27.17q  2 
  8 Polk, Marcell             13 Track Xplosi           45.93      27.19q  1 
  9 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount            29.00      27.20   5 
 10 Griffin, Leon             13 Virginia Bea           26.50      27.34   2 
 11 Parson, Vondell           13 Mt. Airy Tra           26.50      27.39   1 
 12 Hood, Octavius            12 Warriors Tra           27.75      27.54   7 
 13 Miller, Kwame             12 Delaware Eli           27.06      27.71   6 
 14 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T           28.00      27.73   3 
 15 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans           28.19      27.95   1 
 16 Parker, Ashton            12 Hr-Hurricane                      28.14   2 
 17 Holt, Matthew             13 Firebirds At           31.00      28.16   6 
 18 Taiwo, Tj                 12 Ashburn Elit           28.02      28.49   2 
 19 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra           28.77      28.56   4 
 20 Moore-Jewell, Ja'Veal     12 Ashburn Elit           29.50      28.60   7 
 21 Galloway-Barker, Stephen  13 Flying Angel           28.00      28.64   6 
 22 Wilson, David             12 D.C. Speed T           29.40      28.67   7 
 23 Bryant, Derrick           12 Camden Clock           28.20      28.99   1 
 24 Campbell, Maleek          12 Flying Angel           28.50      29.18   2 
 25 Larmond, Moses            12 Flying Angel           26.00      29.32   1 
 26 Dudley, Daniel            12 Speed Unlimi           27.70      29.33   7 
 27 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild                      29.47   3 
 28 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag           28.70      29.69   3 
 29 Burton, Kaiden            12 Marlboro Boy           26.70      29.77   3 
 30 Branch, Kindrik           12 Glenarden Tr           29.00      29.84   6 
 31 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI           33.00      29.91   3 
 32 Husbands, Jalan           12 Lightning St           31.00      31.08   5 
 33 Jackson, Marc             12 Glenarden Tr           32.00      32.93   4 
 34 Cook, Bryson              13 I5 Elite                          35.12   1 
 
Boys 200 Meter Dash 13 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 24.76  3/13/2016   Christopher Blount, VA Trailblaz            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr           25.47      24.86   2 
  2 Knox, Jamauri             12 Virginia Bea           25.36      25.29   2 
  3 Medeiros, Harley          13 Bullets Trac           25.69      25.63   2 
  4 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max           26.10      26.06   2 
  5 Brown, Jamaun             12 Eyt Spartans           26.91      26.91   1 
  6 Smith, Darius             12 My Brother's           27.11      26.92   1 
  7 Logan, Noah               12 Bodies By Ba           27.17      26.98   1 
  8 Polk, Marcell             13 Track Xplosi           27.19      27.19   1 
Preliminaries
  9 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount            27.20                
 10 Griffin, Leon             13 Virginia Bea           27.34                
 11 Parson, Vondell           13 Mt. Airy Tra           27.39                
 12 Hood, Octavius            12 Warriors Tra           27.54                
 13 Miller, Kwame             12 Delaware Eli           27.71                
 14 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T           27.73                
 15 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans           27.95                
 16 Parker, Ashton            12 Hr-Hurricane           28.14                
 17 Holt, Matthew             13 Firebirds At           28.16                
 18 Taiwo, Tj                 12 Ashburn Elit           28.49                
 19 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra           28.56                
 20 Moore-Jewell, Ja'Veal     12 Ashburn Elit           28.60                
 21 Galloway-Barker, Stephen  13 Flying Angel           28.64                
 22 Wilson, David             12 D.C. Speed T           28.67                
 23 Bryant, Derrick           12 Camden Clock           28.99                
 24 Campbell, Maleek          12 Flying Angel           29.18                
 25 Larmond, Moses            12 Flying Angel           29.32                
 26 Dudley, Daniel            12 Speed Unlimi           29.33                
 27 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild           29.47                
 28 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag           29.69                
 29 Burton, Kaiden            12 Marlboro Boy           29.77                
 30 Branch, Kindrik           12 Glenarden Tr           29.84                
 31 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI           29.91                
 32 Husbands, Jalan           12 Lightning St           31.08                
 33 Jackson, Marc             12 Glenarden Tr           32.93                
 34 Cook, Bryson              13 I5 Elite               35.12                
 
Boys 400 Meter Dash 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 54.60  3/12/2017   Jayson Ward, Central Virg                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Pearson, Andre            12 Unity Expres           57.00      57.83q  6 
  2 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr           58.40      59.08q  4 
  3 Stevens Jr, Devin         12 My Brother's           58.30      59.71q  4 
  4 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max           57.00    1:01.14q  5 
  5 Miller, Kwame             12 Delaware Eli         1:05.00    1:01.69q  2 
  6 Guidry, Jr, Marcus        12 Athletic Max           59.00    1:01.83q  2 
  7 Logan, Noah               12 Bodies By Ba         1:02.00    1:01.94q  5 
  8 Brown, Jamel              12 Unattached           1:01.00    1:02.03q  5 
  9 Black, Ocir               12 Tri City Rel         1:06.00    1:03.78   6 
 10 Smith, Darius             12 My Brother's         1:01.05    1:04.44   6 
 11 Hood, Octavius            12 Warriors Tra         1:05.00    1:05.11   4 
 12 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr         1:04.00    1:05.12   4 
 13 Parson, Vondell           13 Mt. Airy Tra           59.00    1:05.23   1 
 14 Sattiraju, Sricharan      12 Prominent At                    1:05.64   2 
 15 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI         1:05.00    1:06.57   6 
 16 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans                    1:06.65   1 
 17 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount          1:05.00    1:06.85   2 
 18 Gullage, Kamron           12 Hr-Hurricane                    1:08.67   2 
 19 Dudley, Daniel            12 Speed Unlimi         1:05.00    1:09.45   1 
 20 Larmond, Moses            12 Flying Angel         1:06.00    1:10.14   6 
 21 Campbell, Maleek          12 Flying Angel         1:08.50    1:12.13   5 
 22 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra         1:06.00    1:12.44   5 
 23 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild           58.80    1:12.78   1 
 24 Husbands, Jalan           12 Lightning St         1:13.00    1:15.50   4 
 
Boys 400 Meter Dash 13 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 54.60  3/12/2017   Jayson Ward, Central Virg                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Pearson, Andre            12 Unity Expres           57.83      56.76   2 
  2 Ebron, Jamarr             12 Glenarden Tr           59.08      57.31   2 
  3 Stevens Jr, Devin         12 My Brother's           59.71      58.79   2 
  4 Singleton, Jr., Eric      12 Athletic Max         1:01.14      58.87   2 
  5 Brown, Jamel              12 Unattached           1:02.03    1:00.11   1 
  6 Guidry, Jr, Marcus        12 Athletic Max         1:01.83    1:00.72   1 
  7 Logan, Noah               12 Bodies By Ba         1:01.94    1:01.93   1 
Preliminaries
  5 Miller, Kwame             12 Delaware Eli         1:01.69                
  9 Black, Ocir               12 Tri City Rel         1:03.78                
 10 Smith, Darius             12 My Brother's         1:04.44                
 11 Hood, Octavius            12 Warriors Tra         1:05.11                
 12 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr         1:05.12                
 13 Parson, Vondell           13 Mt. Airy Tra         1:05.23                
 14 Sattiraju, Sricharan      12 Prominent At         1:05.64                
 15 Jackson, Jaylon           12 Baltimore CI         1:06.57                
 16 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans         1:06.65                
 17 Roberts, Jaden            12 Rocky Mount          1:06.85                
 18 Gullage, Kamron           12 Hr-Hurricane         1:08.67                
 19 Dudley, Daniel            12 Speed Unlimi         1:09.45                
 20 Larmond, Moses            12 Flying Angel         1:10.14                
 21 Campbell, Maleek          12 Flying Angel         1:12.13                
 22 Dowdell, Brian            12 Cc Elite Tra         1:12.44                
 23 Coleman, Simeon           12 Waldorf Wild         1:12.78                
 24 Husbands, Jalan           12 Lightning St         1:15.50                
 
Boys 800 Meter Run 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:16.60  3/11/2017   Jayson Ward, Central Virg                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Vannerson, Reese          13 High Velocit         2:11.29    2:14.54@ 
  2 Pearson, Andre            12 Unity Expres         2:12.00    2:14.96@ 
  3 Stevens Jr, Devin         12 My Brother's         2:19.00    2:24.65  
  4 Guidry, Jr, Marcus        12 Athletic Max         2:28.00    2:28.83  
  5 Brown, Jamel              12 Unattached           2:30.00    2:29.05  
  6 Bey, Ibraheem             12 Mt. Airy Tra         2:27.00    2:29.63  
  7 Sanderson, Cameron        12 Hr-Hurricane         2:39.00    2:36.66  
  8 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr         2:43.00    2:39.06  
  9 Burgis, Landyn            12 Dale City Li         2:47.00    2:41.68  
 10 Hood, Octavius            12 Warriors Tra         2:35.00    2:46.84  
 11 Holt, Matthew             13 Firebirds At         2:42.32    2:56.69  
 12 Kale, David               12 Loudoun Lega         2:50.00    2:56.73  
 
Boys 1500 Meter Run 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:52.58  3/12/2017   Irvin Marable, Mt. Airy Tra               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vannerson, Reese          13 High Velocit         4:34.20    4:37.14@ 
  2 Hymans, Caleb             13 Fpyc Cheetah         4:40.33    4:38.80@ 
  3 Bey, Ibraheem             12 Mt. Airy Tra         4:50.00    4:59.89  
  4 Stevens Jr, Devin         12 My Brother's         4:45.00    5:04.77  
  5 Palmer, Corey             12 Pikesville C         5:15.00    5:10.69  
  6 Burgis, Landyn            12 Dale City Li         5:35.00    5:40.13  
  7 Kale, David               12 Loudoun Lega         5:45.00    5:58.35  
 
Boys 3000 Meter Run 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:13.34  3/11/2017   Aidan Puffer, Central Ct J               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hymans, Caleb             13 Fpyc Cheetah         9:54.00    9:56.42@ 
  2 Vannerson, Reese          13 High Velocit         9:58.69    9:59.03@ 
  3 Bey, Ibraheem             12 Mt. Airy Tra        10:36.00   10:18.22  
 
Boys 60 Meter Hurdles 13 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  9.17  3/12/2017   Herbert Quarterman III, Unattached          
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Taiwo, Tj                 12 Ashburn Elit           10.23       9.86q  2 
  2 Perdue, Manny             13 Tnt Express            10.21      10.28q  1 
  3 Black, Ocir               12 Tri City Rel           10.20      10.32q  1 
  4 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T            9.50      10.61q  2 
  5 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr           10.30      11.01q  2 
  6 Jackson, Marc             12 Glenarden Tr           11.70      11.62q  2 
  7 Olivera Jr, Jason         12 Miami Garden           11.10      11.91q  1 
  8 Burgis, Landyn            12 Dale City Li           11.04      11.96q  1 
  9 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag           11.30      13.04   2 
 
Boys 60 Meter Hurdles 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  9.17  3/12/2017   Herbert Quarterman III, Unattached          
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Taiwo, Tj                 12 Ashburn Elit            9.86       9.61  
  2 Black, Ocir               12 Tri City Rel           10.32      10.05  
  3 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T           10.61      10.23  
  4 Perdue, Manny             13 Tnt Express            10.28      10.31  
  5 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr           11.01      10.81  
  6 Jackson, Marc             12 Glenarden Tr           11.62      11.64  
  7 Olivera Jr, Jason         12 Miami Garden           11.91      11.89  
  8 Burgis, Landyn            12 Dale City Li           11.96      12.21  
Preliminaries
  9 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag           13.04             
 
Boys High Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-02  3/12/2017   Vaughn Devaughn Iii, BALTIMORE CI           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Perdue, Manny             13 Tnt Express          4-10.00    5-00.00      1.52m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-01 
        P    P    P    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T         4-10.00    4-10.00      1.47m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  3 Olivera Jr, Jason         12 Miami Garden         5-00.00    4-08.00      1.42m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  4 Hawkins, Larry            13 Glenarden Tr                    4-08.00      1.42m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  5 Guidry, Jr, Marcus        12 Athletic Max         4-08.00    4-06.00      1.37m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    O    O    O   XO  XXX 
  6 Gibson, Tyler             12 New Haven Ag         4-08.00    4-04.00      1.32m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    O  XXO  XXO  XXX 
  7 Jackson, Marc             12 Glenarden Tr         4-06.00    4-02.00      1.27m 
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXO  XXX 
  8 Wilson, David             12 D.C. Speed T         4-00.00    4-00.00      1.21m 
     3-10 4-00 4-02 
        P   XO  XXX 
 
Boys Pole Vault 13 year old
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivera Jr, Jason         12 Miami Garden         9-00.00    8-03.00      2.51m 
     6-00 7-00 8-00 8-03 8-06 
        O  XXO  XXO   XO  XPP 
 
Boys Long Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 18-02.75  3/11/2017   Nathan Casanova, Flying Angel            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Leftwich, Jeffrey         12 Gideonites T        15-08.00   15-07.50      4.76m 
      15-02.50  14-09  15-07.50  15-03.50  14-09  14-01.50
  2 Logan, Noah               12 Bodies By Ba        15-00.00   15-05.50      4.71m 
      15-03.75  14-09.50  14-06.25  15-03.50  FOUL  15-05.50
  3 Black, Ocir               12 Tri City Rel        15-05.00   15-04.50      4.68m 
      14-10.50  13-04  15-04.50  13-09.25  13-11  13-11
  4 Perdue, Manny             13 Tnt Express         15-00.00   14-09.50      4.50m 
      14-06  14-08  14-08.75  13-09  14-06  14-09.50
  5 Bryant, Derrick           12 Camden Clock                   14-09.00      4.49m 
      13-02  14-04.50  14-09  13-09  14-06.50  13-10
  6 Sattiraju, Sricharan      12 Prominent At                   14-02.25      4.32m 
      12-09  13-09  14-02.25  13-08.25  13-03.25  13-03
  7 Avery, Brayden            12 Lsa Lickity-        13-00.00   12-10.00      3.91m 
      12-00.50  12-10  12-04  11-03.50  12-06.50  12-01.50
  8 Gullage, Kamron           12 Hr-Hurricane                   12-08.00      3.86m 
      11-04.50  12-08  12-03.25  10-03  11-09.75  FOUL
  9 Galloway-Barker, Stephen  13 Flying Angel                   12-06.75      3.82m 
      12-03  12-04  12-06.75         
 10 Husbands, Jalan           12 Lightning St        12-11.75   11-06.50      3.51m 
      11-04  10-08.50  11-06.50         
 
Boys Triple Jump 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 37-01.50  3/12/2017   Nathan Casanova, Flying Angel            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Olivera Jr, Jason         12 Miami Garden        30-00.00   25-05.25      7.75m 
      25-00.50  25-05.25  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Boys Shot Put 13 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 42-06  3/12/2017   Gary Moore Jr., Connecticut                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Medeiros, Harley          13 Bullets Trac        45-04.00   43-03.00@    13.18m 
      41-04  41-06.50  42-11  43-03  41-06  40-06
  2 Rascoe, Darrion           12 Unattached                     42-05.50     12.94m 
      FOUL  42-05.50  FOUL  39-06  39-09  42-05
  3 Black, Zyon               12 Tri City Rel        32-00.00   38-09.00     11.81m 
      38-01  38-09  36-09  36-03  38-00  37-00
  4 Brown, Jamaun             12 Eyt Spartans        33-00.25   36-07.50     11.16m 
      36-03  34-07  36-07.50  33-10  35-09  35-04.50
  5 Black, Ocir               12 Tri City Rel        33-00.00   36-02.00     11.02m 
      33-02  34-11  FOUL  36-02  FOUL  34-05
  6 Tibbs, Jahir              13 Coastal Geor        35-00.00   35-07.50     10.85m 
      35-07.50  33-08  34-09  33-07  FOUL  31-05
  7 Garrett, Isaiah           12 Eyt Spartans        26-00.00   31-05.00      9.57m 
      28-11  31-02.50  29-05.50  31-05  26-07  30-00
  8 Green, Evan               13 Durham Strid            7.75   29-03.00      8.91m 
      26-01  29-03  28-07  FOUL  27-10  28-03
  9 Miller, Kwame             12 Delaware Eli        25-07.00   28-06.50      8.69m 
      28-06.50  27-11  26-11         
 
Boys 3000 Meter Race Walk 13 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 18:14.45  3/13/2016   Carson Johnson, Kentucky Rac             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coisman, Max              12 Danbury Flye        19:36.70   18:52.89  
 
Boys 60 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.17  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Terrell         13 Next Level T            7.00       7.39q  4 
  2 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans            6.99       7.46q  5 
  3 Smith, Xavier             14 Durham Strid            7.30       7.52q  2 
  4 Styles, Jayden            13 The Athletes            7.58       7.53q  5 
  5 Parker, Christian         13 Unattached              7.50       7.54q  6 
  6 Charles, Aaron            13 Afya Pcs                7.40       7.59q  2 
  7 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI            7.50       7.68q  6 
  8 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh            6.98       7.70q  6 
  9 Campbell, Jahki           14 Flying Angel            7.35       7.72   1 
 10 Temoney, Reece            13 Unattached              7.50       7.75   5 
 11 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega            7.85       7.80   6 
 12 Venerable, Jayden         13 I5 Elite                7.60       7.88   2 
 13 Hogan, Markeith           13 Bullseye Run            7.48       7.90   4 
 14 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra                       7.91   1  7.901
 15 Fraser, Desmond           13 Bullets Trac            7.40       7.91   3  7.908
 16 Crawford, Justice         13 Unattached              8.00       7.94   1 
 17 Holt, Jaden               13 Team East Or            7.80       7.98   4  7.971
 18 Atkinson, Blaise          14 RykerBlaise             7.97       7.98   4  7.973
 19 Brown, Chane              13 Trial by Fir            7.99       7.98   3  7.975
 20 Daisey, Bryce             13 Firebirds At            7.90       8.02   5 
 21 Coney, Tien               13 Glenarden Tr            7.90       8.04   6 
 22 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li            7.27       8.05   3 
 23 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag            7.99       8.07   2  8.062
 24 Hudson, Stephen           14 Ashburn Elit                       8.07   2  8.069
 25 Gerard, Micah             14 Virginia Bea            7.70       8.10   1 
 26 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega            8.18       8.15   5 
 27 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T            7.80       8.19   5 
 28 Pottinger, Brandon        13 South Dade E            8.17       8.21   4 
 29 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit                       8.22   4 
 30 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy            7.80       8.25   2  8.241
 31 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite                7.60       8.25   4  8.248
 32 James, Jordan             14 Baltimore Wh            8.00       8.31   1 
 33 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy            7.80       8.54   3 
 34 Gibbons, Joshua           13 Eyt Spartans            8.16       8.70   3 
 35 Gomez, Jr., Jesus         13 Full Speed A            8.53       8.79   6 
 36 Atse, Sebastien           13 Firebirds At            8.15       9.19   2 
 
Boys 60 Meter Dash 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.17  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Robinson, Terrell         13 Next Level T            7.39       7.44  
  2 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans            7.46       7.45  
  3 Smith, Xavier             14 Durham Strid            7.52       7.52  
  4 Parker, Christian         13 Unattached              7.54       7.60   7.597
  5 Charles, Aaron            13 Afya Pcs                7.59       7.60   7.599
  6 Styles, Jayden            13 The Athletes            7.53       7.61  
  7 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI            7.68       7.78  
Preliminaries
  8 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh            7.70             
  9 Campbell, Jahki           14 Flying Angel            7.72             
 10 Temoney, Reece            13 Unattached              7.75             
 11 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega            7.80             
 12 Venerable, Jayden         13 I5 Elite                7.88             
 13 Hogan, Markeith           13 Bullseye Run            7.90             
 14 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra            7.91             
 15 Fraser, Desmond           13 Bullets Trac            7.91             
 16 Crawford, Justice         13 Unattached              7.94             
 17 Holt, Jaden               13 Team East Or            7.98             
 18 Atkinson, Blaise          14 RykerBlaise             7.98             
 19 Brown, Chane              13 Trial by Fir            7.98             
 20 Daisey, Bryce             13 Firebirds At            8.02             
 21 Coney, Tien               13 Glenarden Tr            8.04             
 22 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li            8.05             
 23 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag            8.07             
 24 Hudson, Stephen           14 Ashburn Elit            8.07             
 25 Gerard, Micah             14 Virginia Bea            8.10             
 26 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega            8.15             
 27 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T            8.19             
 28 Pottinger, Brandon        13 South Dade E            8.21             
 29 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit            8.22             
 30 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy            8.25             
 31 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite                8.25             
 32 James, Jordan             14 Baltimore Wh            8.31             
 33 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy            8.54             
 34 Gibbons, Joshua           13 Eyt Spartans            8.70             
 35 Gomez, Jr., Jesus         13 Full Speed A            8.79             
 36 Atse, Sebastien           13 Firebirds At            9.19             
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 22.91  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Ward, Jayson              13 Central VA T           23.12      23.75q  9 
  2 Campbell, Jahki           14 Flying Angel           23.50      23.80q  4 
  3 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans           23.30      24.07q  8 
  4 Tatum, Dillon             14 Michigan Mus           23.48      24.14q  7 
  5 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh           23.50      24.31q  6 
  6 Charles, Aaron            13 Afya Pcs               24.25      24.33q  2 
  7 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI           24.01      24.36q  1 
  8 Robinson, Terrell         13 Next Level T           24.00      24.37q  2 
  9 Parker, Christian         13 Unattached             24.00      24.63   1 
 10 Temoney, Reece            13 Unattached             24.00      24.66   3 
 11 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T           23.50      24.75   5 
 12 Styles, Jayden            13 The Athletes           24.90      24.91   6 
 13 Fonseca, Israel           14 Mallery Chal           24.80      25.08   5 
 14 Daisey, Bryce             13 Firebirds At           25.50      25.26   7 
 15 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin            24.99      25.35   9 
 16 Fraser, Desmond           13 Bullets Trac           24.94      25.40   7  25.395
 16 Venerable, Jayden         13 I5 Elite               25.50      25.40   5  25.395
 18 Brown, Chane              13 Trial by Fir           25.10      25.53   9  25.523
 18 Dudley, Bryce             14 Speed Unlimi           24.60      25.53   4  25.523
 20 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega           25.50      25.70   6 
 21 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra           24.50      25.86   3 
 22 Lincoln Iv, Judson        13 Bullseye Run           26.00      26.06   2 
 23 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega           26.30      26.11   3 
 24 Holt, Jaden               13 Team East Or           28.00      26.12   7 
 25 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li           25.40      26.13   8 
 26 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy           26.70      26.26   6 
 27 Hogan, Markeith           13 Bullseye Run           25.59      26.30   4 
 28 Coney, Tien               13 Glenarden Tr           28.00      26.31   6 
 29 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit           29.13      26.42   1 
 30 Hudson, Stephen           14 Ashburn Elit           27.10      26.44   8 
 31 Gerard, Micah             14 Virginia Bea           25.90      26.45   3 
 32 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite               26.00      26.56   2 
 33 Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit           27.15      26.59   9 
 34 Bryson, Davis             14 Dale City Li           26.87      26.79   7 
 35 Corprew, Savion           13 Virginia Bea           28.00      26.95   8 
 36 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T           27.40      26.96   9 
 37 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag                      27.13   5 
 38 James, Jordan             14 Baltimore Wh           26.70      27.14   5 
 39 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress                        27.52   4 
 40 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy           28.90      27.91   3 
 41 Perilla, Caiden           14 Prominent At                      28.21   3 
 42 Belt, Kamren              13 I5 Elite               26.60      28.34   4 
 43 Gibbons, Joshua           13 Eyt Spartans           29.38      29.40   1 
 44 Gomez, Jr., Jesus         13 Full Speed A           28.68      29.44   4 
 45 Braxton, Jaylin           13 I5 Elite                          29.73   6 
 46 Praylow, Gerald           13 Lightning St           29.00      29.80   2 
 47 Atse, Sebastien           13 Firebirds At           29.52      29.96   2 
 
Boys 200 Meter Dash 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 22.91  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ward, Jayson              13 Central VA T           23.75      23.73   2 
  2 Campbell, Jahki           14 Flying Angel           23.80      23.83   2 
  3 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans           24.07      23.96   2 
  4 Tatum, Dillon             14 Michigan Mus           24.14      24.22   2 
  5 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh           24.31      24.32   1 
  6 Charles, Aaron            13 Afya Pcs               24.33      24.36   1 
  7 Robinson, Terrell         13 Next Level T           24.37      24.41   1 
  8 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI           24.36      24.63   1 
Preliminaries
  9 Parker, Christian         13 Unattached             24.63                
 10 Temoney, Reece            13 Unattached             24.66                
 11 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T           24.75                
 12 Styles, Jayden            13 The Athletes           24.91                
 13 Fonseca, Israel           14 Mallery Chal           25.08                
 14 Daisey, Bryce             13 Firebirds At           25.26                
 15 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin            25.35                
 16 Fraser, Desmond           13 Bullets Trac           25.40                
 16 Venerable, Jayden         13 I5 Elite               25.40                
 18 Brown, Chane              13 Trial by Fir           25.53                
 18 Dudley, Bryce             14 Speed Unlimi           25.53                
 20 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega           25.70                
 21 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra           25.86                
 22 Lincoln Iv, Judson        13 Bullseye Run           26.06                
 23 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega           26.11                
 24 Holt, Jaden               13 Team East Or           26.12                
 25 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li           26.13                
 26 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy           26.26                
 27 Hogan, Markeith           13 Bullseye Run           26.30                
 28 Coney, Tien               13 Glenarden Tr           26.31                
 29 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit           26.42                
 30 Hudson, Stephen           14 Ashburn Elit           26.44                
 31 Gerard, Micah             14 Virginia Bea           26.45                
 32 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite               26.56                
 33 Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit           26.59                
 34 Bryson, Davis             14 Dale City Li           26.79                
 35 Corprew, Savion           13 Virginia Bea           26.95                
 36 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T           26.96                
 37 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag           27.13                
 38 James, Jordan             14 Baltimore Wh           27.14                
 39 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress             27.52                
 40 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy           27.91                
 41 Perilla, Caiden           14 Prominent At           28.21                
 42 Belt, Kamren              13 I5 Elite               28.34                
 43 Gibbons, Joshua           13 Eyt Spartans           29.40                
 44 Gomez, Jr., Jesus         13 Full Speed A           29.44                
 45 Braxton, Jaylin           13 I5 Elite               29.73                
 46 Praylow, Gerald           13 Lightning St           29.80                
 47 Atse, Sebastien           13 Firebirds At           29.96                
 
Boys 400 Meter Dash 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 51.79  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Ward, Jayson              13 Central VA T           51.00      53.64q  9 
  2 Daisey, Bryce             13 Firebirds At           55.00      55.07q  2 
  3 Temoney, Reece            13 Unattached             54.00      55.16q  3 
  4 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh           56.69      56.02q  3 
  5 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin            53.78      56.20q  6 
  6 Otusajo, Korede           13 Milford Mill           54.00      56.22q  4 
  7 Dudley, Bryce             14 Speed Unlimi           54.00      56.48q  5 
  8 Fonseca, Israel           14 Mallery Chal           56.25      56.96q  1 
  9 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T           53.60      57.32   7 
 10 Boucher, Zane             14 Flying Angel           58.00      57.71   9 
 11 Williams, Jalen           14 D.C. Speed T           58.10      57.77   8 
 12 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy         1:00.00      58.39   1 
 13 Szathmary, Ben            13 Lsa Lickity-           57.50      59.31   5 
 14 Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI         1:00.00      59.32   5 
 15 Lincoln Iv, Judson        13 Bullseye Run           58.00      59.41   7 
 16 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite             1:00.00    1:00.26   2 
 17 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li           58.60    1:00.97   7 
 18 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega           59.25    1:01.29   3 
 19 Glyn-Williams, Josh       14 Bullets Trac           59.20    1:02.30   4 
 20 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit         1:03.00    1:02.32   8 
 21 Brown, Chane              13 Trial by Fir           59.00    1:02.64   6 
 22 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans           57.00    1:02.71   4 
 23 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega         1:01.00    1:02.86   7 
 24 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra         1:00.00    1:03.36   3 
 25 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress                      1:03.37   5 
 26 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag         1:04.00    1:03.59   7 
 27 Satterwhite, Tyson        13 Central VA T           58.01    1:03.74   9 
 28 Bryson, Davis             14 Dale City Li         1:01.00    1:03.97   8 
 29 Venerable, Jayden         13 I5 Elite               59.00    1:04.43   5 
 30 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T         1:00.00    1:04.64   4 
 31 Perilla, Caiden           14 Prominent At                    1:04.93   4 
 32 Gerard, Micah             14 Virginia Bea         1:04.00    1:05.41   5 
 33 Corprew, Savion           13 Virginia Bea         1:04.00    1:05.71   6 
 34 Belt, Kamren              13 I5 Elite             1:04.00    1:05.90   4 
 35 Carter, Samir             13 High Level T           58.00    1:05.98   6 
 36 James, Jordan             14 Baltimore Wh         1:02.00    1:06.11   9 
 37 Atse, Sebastien           13 Firebirds At         1:10.24    1:09.21   1 
 38 Saunders, Vincent         13 Hr-Hurricane                    1:10.36   2 
 39 Asan, Seby                14 Bullets Trac         1:08.00    1:10.86   1 
 -- Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit         1:01.00         DQ   9  AAU Rule 13
 
Boys 400 Meter Dash 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 51.79  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ward, Jayson              13 Central VA T           53.64      51.51@  2 
  2 Temoney, Reece            13 Unattached             55.16      54.29   2 
  3 Daisey, Bryce             13 Firebirds At           55.07      55.12   2 
  4 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin            56.20      55.35   1 
  5 Atkins, Talil             14 Baltimore Wh           56.02      55.85   2 
  6 Fonseca, Israel           14 Mallery Chal           56.96      55.97   1 
  7 Dudley, Bryce             14 Speed Unlimi           56.48      56.82   1 
 -- Otusajo, Korede           13 Milford Mill           56.22         DQ   1  AAU Rule 13
Preliminaries
  9 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T           57.32                
 10 Boucher, Zane             14 Flying Angel           57.71                
 11 Williams, Jalen           14 D.C. Speed T           57.77                
 12 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy           58.39                
 13 Szathmary, Ben            13 Lsa Lickity-           59.31                
 14 Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI           59.32                
 15 Lincoln Iv, Judson        13 Bullseye Run           59.41                
 16 Mcdonald, Terrence        13 I5 Elite             1:00.26                
 17 Al-Amin, Jibreel          13 Dale City Li         1:00.97                
 18 Weaver, Nicholas          13 Loudoun Lega         1:01.29                
 19 Glyn-Williams, Josh       14 Bullets Trac         1:02.30                
 20 Sledd, Zevonn             13 Ashburn Elit         1:02.32                
 21 Brown, Chane              13 Trial by Fir         1:02.64                
 22 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans         1:02.71                
 23 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega         1:02.86                
 24 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra         1:03.36                
 25 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress           1:03.37                
 26 Odom, Jr., Anthony        13 Gastonia Eag         1:03.59                
 27 Satterwhite, Tyson        13 Central VA T         1:03.74                
 28 Bryson, Davis             14 Dale City Li         1:03.97                
 29 Venerable, Jayden         13 I5 Elite             1:04.43                
 30 Jackson Ii, Stephen       13 D.C. Speed T         1:04.64                
 31 Perilla, Caiden           14 Prominent At         1:04.93                
 32 Gerard, Micah             14 Virginia Bea         1:05.41                
 33 Corprew, Savion           13 Virginia Bea         1:05.71                
 34 Belt, Kamren              13 I5 Elite             1:05.90                
 35 Carter, Samir             13 High Level T         1:05.98                
 36 James, Jordan             14 Baltimore Wh         1:06.11                
 37 Atse, Sebastien           13 Firebirds At         1:09.21                
 38 Saunders, Vincent         13 Hr-Hurricane         1:10.36                
 39 Asan, Seby                14 Bullets Trac         1:10.86                
 -- Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit             DQ                 
 
Boys 800 Meter Run 14 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:10.11  3/12/2016   Willie Hinton IV, Brand Nubian            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ward, Jayson              13 Central VA T         2:04.00    2:10.40   2 
  2 Ellis, Micaiah            13 LYAC                 2:12.00    2:10.65   2 
  3 Williams, Jalen           14 D.C. Speed T         2:15.00    2:12.58   2 
  4 Dudley, Bryce             14 Speed Unlimi         2:14.00    2:13.03   2 
  5 Archer, Adrian            13 Franklin Eli         2:09.00    2:14.02   2 
  6 Szathmary, Ben            13 Lsa Lickity-         2:16.00    2:14.11   2 
  7 Drumwright, Aaron         13 Mallery Chal         2:18.00    2:16.25   2 
  8 Rawson, Gabriel T00       14 Unattached                      2:25.06   1 
  9 Marable, Irvin            13 Mt. Airy Tra         2:13.00    2:25.32   2 
 10 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T         2:10.00    2:28.97   2 
 11 Satterwhite, Tyson        13 Central VA T         2:25.00    2:29.58   2 
 12 Whyte, Jah                13 Dale City Li         2:31.00    2:32.55   1 
 13 Carter, Samir             13 High Level T         2:25.00    2:33.32   1 
 14 Otusajo, Korede           13 Milford Mill         2:14.00    2:34.16   2 
 15 Byrd, Darryl              13 Dale City Li         2:32.00    2:35.82   1 
 16 Murphy, Avery             13 Dale City Li         2:47.06    2:38.05   1 
 17 Auld, Deon                13 High Level T         2:44.00    2:40.17   1 
 18 Belt, Kamren              13 I5 Elite             2:44.00    2:41.27   1 
 19 Martinez, Jack            13 Ashburn Elit                    2:47.98   1 
 20 Corprew, Savion           13 Virginia Bea                    2:56.17   1 
 
Boys 1500 Meter Run 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:32.36  3/13/2016   Willie Hinton IV, Brand Nubian            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Archer, Adrian            13 Franklin Eli         4:28.00    4:27.36@ 
  2 Lovelace, Walter          14 Unattached           4:25.00    4:35.93  
  3 Williams, Jalen           14 D.C. Speed T         4:52.00    4:37.45  
  4 Drumwright, Aaron         13 Mallery Chal         4:40.00    4:39.04  
  5 Szathmary, Ben            13 Lsa Lickity-         4:51.00    4:51.75  
  6 Drumwright, Andrew        13 Mallery Chal         4:58.00    4:53.05  
  7 Whyte, Jah                13 Dale City Li         5:10.11    4:54.81  
  8 Beasley, Tristen          13 Bull City Ex         5:00.00    4:58.85  
  9 Marable, Irvin            13 Mt. Airy Tra         4:40.00    5:03.46  
 10 Doran, Colin              13 Mustangs Tra         5:06.00    5:04.69  
 11 Murphy, Avery             13 Dale City Li         5:54.00    5:27.68  
 12 Batista, Elammen          14 Randallstown         5:30.00    5:40.63  
 13 Martinez, Jack            13 Ashburn Elit                    5:47.01  
 14 Auld, Deon                13 High Level T         5:30.00    6:21.55  
 
Boys 3000 Meter Run 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 9:58.77  3/12/2016   Noah Castro, Capital City                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Archer, Adrian            13 Franklin Eli         9:20.00    9:42.33@ 
  2 Drumwright, Andrew        13 Mallery Chal                   10:26.34  
  3 Whyte, Jah                13 Dale City Li        11:20.00   10:51.00  
  4 Doran, Colin              13 Mustangs Tra        10:40.00   10:56.61  
  5 Byrd, Darryl              13 Dale City Li        11:45.00   11:38.76  
  6 Murphy, Avery             13 Dale City Li        12:45.00   11:58.88  
 
Boys 60 Meter Hurdles 14 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.70  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Xavier             14 Durham Strid            7.90     @ 8.66q  2 
  2 Atkinson, Blaise          14 RykerBlaise             9.86       9.38q  2 
  3 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy            9.50       9.53q  2 
  4 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin             8.99       9.54q  2  9.534
  4 Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI            9.60       9.54q  1  9.534
  6 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI            8.30       9.55q  1 
  7 Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit            8.55       9.63q  1 
  8 Byrd, Darryl              13 Dale City Li           10.00      10.26q  1 
  9 Bryson, Davis             14 Dale City Li            9.59      10.61   1 
 10 Crawford, Justice         13 Unattached             10.60      10.65   2 
 11 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra           10.00      11.03   2 
 12 Praylow, Gerald           13 Lightning St           10.57      11.86   1 
 
Boys 60 Meter Hurdles 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.70  3/13/2016   Ashton Allen, I5 Elite                      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Smith, Xavier             14 Durham Strid            8.66       8.61@ 
  2 Atkinson, Blaise          14 RykerBlaise             9.38       9.41  
  3 Myers, Tamaal             13 Str8 Smokin             9.54       9.44  
  4 Long, Tayshawn            13 Baltimore CI            9.55       9.58  
  5 Phillips, Sage            14 Marlboro Boy            9.53       9.74  
  6 Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI            9.54       9.96  
  7 Byrd, Darryl              13 Dale City Li           10.26      10.17  
  8 Wearing, Giovanni         13 Ashburn Elit            9.63      10.24  
Preliminaries
  9 Bryson, Davis             14 Dale City Li           10.61             
 10 Crawford, Justice         13 Unattached             10.65             
 11 Jennings Jr, Alfonzo      13 Warriors Tra           11.03             
 12 Praylow, Gerald           13 Lightning St           11.86             
 
Boys 4x200 Meter Relay 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 1:42.09  3/12/2017   Glenarden Track Club, Glenarden Tr        
                         G Roach, J Thompson, K Vaughn, M Bethune          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bullets Track Club                                1:44.50    1:44.60  
  2 Flying Angels                                     1:53.55    1:46.64  
     1) Campbell, Jahki 14              2) Larmond, Moses 12              
     3) Casanova, Nathan 14             4) Boucher, Zane 14               
  3 Virginia Beach Wolfpack                           1:47.00    1:46.84  
     1) Knox, Jamauri 12                2) Griffin, Leon 13               
     3) Gerard, Micah 14                4) Corprew, Savion 13             
  4 Hr-Hurricanes                                                1:58.00  
     1) Parker, Ashton 12               2) Sanderson, Cameron 12          
     3) Gullage, Kamron 12              4) Saunders, Vincent 13           
 
Boys 4x400 Meter Relay 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 3:55.20  3/12/2016   D.C. Speed Track Club, D.C. Speed T       
                         G Parker, K Dudley II, L Tewalt, X Gary           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashburn Elite Track Club                          4:11.00    4:17.81  
     1) Wearing, Giovanni 13            2) Moore-Jewell, Ja'Veal 12       
     3) Hudson, Stephen 14              4) Sledd, Zevonn 13               
  2 Flying Angels                                     4:10.00    4:28.50  
     1) Campbell, Maleek 12             2) Larmond, Moses 12              
     3) Galloway-Barker, Stephen 13     4) Boucher, Zane 14               
  3 Hr-Hurricanes                                                4:28.79  
     1) Parker, Ashton 12               2) Sanderson, Cameron 12          
     3) Gullage, Kamron 12              4) Saunders, Vincent 13           
 
Boys 4x800 Meter Relay 14 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10:19.30  3/12/2017   DELCO STALLIONS, DELCO STALLI            
                          D Baptiste, G Gallo, K Hatton, Z Powell           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dale City Lightning Track Club                              10:25.81  
     1) Murphy, Avery 13                2) Byrd, Darryl 13                
     3) Whyte, Jah 13                   4) Burgis, Landyn 12              
 
Boys High Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  5-04  3/13/2016   Benjamin Zirkle, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rossi, Tyler              13 Unattached                      5-10.00@     1.77m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
        P    P    O    P    O    O    O    O   XO   XO    O   XO   XX 
  2 Moore Jr., Gary           13 Connecticut          5-08.00    5-08.00@     1.72m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        P    P    P    P    P    P    O    O    O    O    O  XXX 
  3 Pottinger, Brandon        13 South Dade E         5-07.00    5-04.00@     1.62m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    P    P    P    O    O    O   XO  XXX 
  3 Hogan, Markeith           13 Bullseye Run         5-03.00    5-04.00@     1.62m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    O    P    O    O    O    O   XO  XXX 
  5 Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI         5-06.00    5-02.00      1.57m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  6 Nzeh, Onyekachi           14 High Level T                    5-02.00      1.57m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    O    O    O    O    O  XXO    O  XXX 
  7 Lincoln Iv, Judson        13 Bullseye Run         5-02.00    5-02.00      1.57m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    P    P   XO    O    O    O   XO  XXX 
  8 Young, Donovan            14 Unattached           5-06.00    5-00.00      1.52m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  9 Brent, James              13 Unattached           4-10.00    4-06.00      1.37m 
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    O    O    O  XXX 
 10 Asan, Seby                14 Bullets Trac                    4-02.00      1.27m 
     4-00 4-02 4-04 
        O   XO  XXX 
 
Boys Long Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 18-07.50  3/12/2016   Jaden Carter, Georgia Elit               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Smith, Xavier             14 Durham Strid        19-02.00   19-00.75@     5.81m 
      17-09  17-01.50  17-09.50  18-00.50  18-08  19-00.75
  2 Casanova, Nathan          14 Flying Angel        17-00.00   18-06.50      5.65m 
      18-03  17-08  17-04.50  17-10  17-07  18-06.50
  3 Boucher, Zane             14 Flying Angel                   18-05.00      5.61m 
      17-00  17-02.25  18-05  16-11  17-05.50  17-10.50
  4 Rossi, Tyler              13 Unattached          18-00.00   18-01.00      5.51m 
      18-01  17-10.50  17-00  17-00  FOUL  17-09
  5 Fraser, Desmond           13 Bullets Trac        18-02.00   18-00.00      5.48m 
      16-02.50  17-01  18-00  17-05  15-11  17-05
  6 Harper Jr, Daniel         13 Eyt Spartans        19-01.00   17-07.00      5.35m 
      FOUL  FOUL  17-07  FOUL  FOUL  17-06.50
  7 Campbell, Jahki           14 Flying Angel                   17-07.00      5.35m 
      17-07  FOUL  16-09.25  FOUL  FOUL  17-05
  8 Young, Donovan            14 Unattached          17-00.00   17-00.00      5.18m 
      17-00  15-09.25  15-11  16-00  16-07  15-10
  9 Crawford, Justice         13 Unattached          17-06.00   16-10.25      5.13m 
      16-07.75  16-06.75  16-10.25         
 10 Kennedy, Zavier           14 Loudoun Lega        15-03.75   15-09.50      4.81m 
      15-07  15-05.75  15-09.50           
 11 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress                     15-06.00      4.72m 
      FOUL  14-11.50  15-06         
 12 Glyn-Williams, Josh       14 Bullets Trac        16-05.00   14-05.25      4.40m 
      FOUL  FOUL  14-05.25         
 13 Satterwhite, Tyson        13 Central VA T        16-00.00   14-04.00      4.36m 
      FOUL  14-04  13-03         
 14 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy                   13-02.25      4.01m 
      12-09  13-02.25  FOUL           
 15 Praylow, Gerald           13 Lightning St        14-11.75   12-10.00      3.91m 
      11-10.50  12-10  12-02         
 16 Carter, Samir             13 High Level T                   12-01.50      3.69m 
      12-01.50  11-11.75  11-03.25         
 17 Saunders, Vincent         13 Hr-Hurricane                   12-01.00      3.68m 
      11-04  12-01  FOUL         
 -- Devaughn Iii, Vaughn      13 Baltimore CI        17-05.00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Pottinger, Brandon        13 South Dade E        15-05.00       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Triple Jump 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 35-09  3/12/2017   Joshua Lesesne, Gideonites T                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Young, Donovan            14 Unattached          37-10.00   39-10.00@    12.14m 
      39-10  38-08  37-10.50  38-08  37-03  37-06
  2 Casanova, Nathan          14 Flying Angel        32-09.00   38-08.00@    11.78m 
      37-09.25  37-05  37-00.50  FOUL  37-10  38-08
  3 Crawford, Justice         13 Unattached          36-00.00   36-06.50@    11.13m 
      35-07  36-06.50  35-06  FOUL  35-05  36-02
  4 Glyn-Williams, Josh       14 Bullets Trac        33-04.00   34-00.00     10.36m 
      34-00  32-10  33-09  32-07  31-01  32-09
  5 Brent, James              13 Unattached                     33-04.50     10.17m 
      FOUL  FOUL  FOUL  33-04.50  32-02  32-02
  6 Hurd, Kenyon              13 RunUXpress                     31-08.00      9.65m 
      FOUL  31-00  31-08  FOUL  30-06.50  FOUL
  7 Satterwhite, Tyson        13 Central VA T        34-00.00   31-07.50      9.63m 
      FOUL  28-01  27-10  31-07.50  28-09  29-11.50
 
Boys Shot Put 14 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 51-11  3/13/2016   Dylan Carter, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moore Jr., Gary           13 Connecticut         47-05.00   45-05.00     13.84m 
      45-05  44-01  FOUL  FOUL  FOUL  42-08
  2 Eanes, Kristian           13 Bull City Ex        38-10.00   40-08.00     12.39m 
      38-01.50  36-01  FOUL  35-06.50  40-08  37-02
  3 Counts, Zachary           14 Summerville                    38-07.00     11.76m 
      29-00  35-06  37-09  38-07  38-06  FOUL
  4 Coney, Tien               13 Glenarden Tr        30-00.00   38-03.00     11.65m 
      35-06.50  36-03  35-05.50  36-00  36-01  38-03
  5 Braxton, Jaylin           13 I5 Elite                       36-07.50     11.16m 
      36-07.50  34-11  31-07  33-10  FOUL  34-03
  6 Coney, Racheil            13 Glenarden Tr                   36-07.00     11.15m 
      36-07  35-05  34-11  35-02  33-00  34-02
  7 Brown, Chane              13 Trial by Fir        35-00.00   35-00.00     10.66m 
      34-02  30-00  35-00  33-00  FOUL  34-03
  8 Brent, James              13 Unattached          32-00.00   33-02.00     10.10m 
      30-02.50  31-11  30-01  33-02  28-06  31-00
  9 Green, Jerimiah           13 Marlboro Boy                   30-08.50      9.35m 
      27-09  30-08.50  28-09         
 10 English, Owen             13 Unattached                     29-09.00      9.06m 
      29-09  25-10  29-01         
 11 Gibbons, Joshua           13 Eyt Spartans        31-05.00   29-07.00      9.01m 
      29-07  26-02  FOUL         
 12 Bark, Nathan              14 Bullseye Run        23-02.50   27-01.50      8.26m 
      25-06.50  27-01.50  23-10         
 13 Gomez, Jr., Jesus         13 Full Speed A        27-06.00   26-02.00      7.97m 
      25-11  26-02  25-06         
 14 Asan, Seby                14 Bullets Trac                   23-05.00      7.13m 
      22-06  23-05  18-07         
 15 Praylow, Gerald           13 Lightning St                   18-09.00      5.71m 
      18-09  18-09  17-08         
 
Boys 60 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  7.22  3/13/2016   Emmanuel Ajiroba, Flying Angel              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress              7.07     @ 7.19q  3 
  2 Dayton Jr., Iven          15 Trial by Fir            7.07       7.34q  2 
  3 Vick, Brahmir             15 Higher Heigh            7.07       7.46q  1 
  4 Funderburk, Aubreigh      15 Ashburn Elit            6.80       7.57q  5 
  5 Ward, Ja'Kobe             14 Unattached                         7.59q  3 
  6 Dan, Tyler                15 Bullseye Run                       7.61q  4 
  7 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit            7.07       7.65q  1 
  8 Dabney, Derrick           15 Dale City Li            6.95       7.66q  3 
  9 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress              7.10       7.69   4 
 10 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir            7.60       7.74   1 
 11 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra                       7.78   1 
 12 Chung, Tyler              14 Flying Angel            7.93       7.81   1  7.801
 13 Amoroso, Jaden            14 Bullets Trac            7.40       7.81   2  7.805
 14 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T            7.80       7.81   3  7.808
 15 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres            7.80       7.81   4  7.809
 16 Biggers, Amare            15 Trial by Fir            7.98       7.82   1  7.815
 17 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit            7.12       7.82   5  7.818
 18 Murrell, Christian        15 Ashburn Elit            7.21       7.83   4 
 19 Mason, Devin              14 Unattached              7.05       7.84   2 
 20 Hansford, Curtis          15 Marlboro Boy            8.20       7.85   5 
 21 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit            7.15       7.98   5 
 22 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T            7.74       8.07   5 
 23 Phillips, Xavier          15 Flying Angel                       8.21   2 
 24 Greene, Brandon           14 Omega Track             7.60       8.28   2 
 25 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit            7.63       8.33   4 
 26 Smith, Chrystian          15 Durham Strid                       8.35   5 
 27 Davis, Jack               14 Loudoun Lega            8.07       8.44   3 
 28 Person, Gelanie           15 Warriors Tra                       8.59   2 
 29 Gamble, III, Julius       14 Track Expres                       8.65   3 
 30 Brown, Karl               14 Cc Elite Tra            7.81       8.72   2 
 -- Jordan, Keyon             16 Warriors Tra            7.75         FS   5 
 -- Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi            7.35         FS   3 
 
Boys 60 Meter Dash 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  7.22  3/13/2016   Emmanuel Ajiroba, Flying Angel              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress              7.19       7.21@ 
  2 Dayton Jr., Iven          15 Trial by Fir            7.34       7.29  
  3 Vick, Brahmir             15 Higher Heigh            7.46       7.35  
  4 Dan, Tyler                15 Bullseye Run            7.61       7.67  
  5 Dabney, Derrick           15 Dale City Li            7.66       7.70  
  6 Ward, Ja'Kobe             14 Unattached              7.59       7.76  
  7 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit            7.65       7.77  
  8 Funderburk, Aubreigh      15 Ashburn Elit            7.57       7.85  
Preliminaries
  9 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress              7.69             
 10 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir            7.74             
 11 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra            7.78             
 12 Chung, Tyler              14 Flying Angel            7.81             
 13 Amoroso, Jaden            14 Bullets Trac            7.81             
 14 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T            7.81             
 15 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres            7.81             
 16 Biggers, Amare            15 Trial by Fir            7.82             
 17 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit            7.82             
 18 Murrell, Christian        15 Ashburn Elit            7.83             
 19 Mason, Devin              14 Unattached              7.84             
 20 Hansford, Curtis          15 Marlboro Boy            7.85             
 21 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit            7.98             
 22 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T            8.07             
 23 Phillips, Xavier          15 Flying Angel            8.21             
 24 Greene, Brandon           14 Omega Track             8.28             
 25 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit            8.33             
 26 Smith, Chrystian          15 Durham Strid            8.35             
 27 Davis, Jack               14 Loudoun Lega            8.44             
 28 Person, Gelanie           15 Warriors Tra            8.59             
 29 Gamble, III, Julius       14 Track Expres            8.65             
 30 Brown, Karl               14 Cc Elite Tra            8.72             
 -- Jordan, Keyon             16 Warriors Tra             FS              
 -- Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi             FS              
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 23.13  3/12/2017   Tyrenson Terry, A Faster You                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress             22.12      23.37q  9 
  2 Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi           23.17      23.75q  7 
  3 Colbert, Laurenz          14 A Faster You           23.25      23.89q  6 
  4 Mcduffie, Aidan           14 I5 Elite               24.00      23.96q  3 
  5 Dayton Jr., Iven          15 Trial by Fir           23.78      24.15q  1 
  6 Dan, Tyler                15 Bullseye Run           24.90      24.45q  3 
  7 Dabney, Derrick           15 Dale City Li           24.26      24.47q  8 
  8 Fearon, Zion              15 Unattached             23.75      24.52q  3 
  9 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir           23.77      24.59   2 
 10 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit           23.45      24.69   5 
 11 Small, Almond             15 Flying Angel           24.50      24.74   8 
 12 Evans, Chris              15 Bullseye Run           24.82      24.78   5 
 13 Custodio, Koby            15 Unattached             24.50      24.87   7 
 14 Quao Jr, Julian           14 RunUXpress             23.00      24.98   8 
 15 Chung, Tyler              14 Flying Angel           26.25      25.00   9 
 16 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress             24.00      25.02   1 
 17 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres           24.90      25.10   2  25.091
 18 Aiken, Jahmir             15 Technique TC           25.13      25.10   2  25.094
 19 White, Nicholas           15 Mt. Airy Tra           24.50      25.16   9 
 20 Biggers, Amare            15 Trial by Fir           24.37      25.25   9 
 21 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit           24.10      25.30   6  25.293
 22 Funderburk, Aubreigh      15 Ashburn Elit           24.10      25.30   7  25.297
 23 Joe, Octavious            14 High Level T           24.00      25.33   5 
 24 Mason, Devin              14 Unattached             24.00      25.36   4 
 25 Amoroso, Jaden            14 Bullets Trac           24.88      25.39   4 
 26 Harrod, Anthony           15 I5 Elite               26.00      25.47   7 
 27 Mattison, Marshall        14 Loudoun Lega           24.70      25.59   6 
 28 Greene, Brandon           14 Omega Track            24.90      25.63   1 
 29 Brown, Shamar             15 Running Rebe           26.47      25.71   9 
 30 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit           25.96      25.80   6 
 31 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T           25.50      25.82   3  25.812
 32 Murrell, Christian        15 Ashburn Elit           26.83      25.82   7  25.820
 33 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T           25.50      25.93   4 
 34 Jordan, Keyon             16 Warriors Tra           23.50      26.05   4 
 35 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra           25.00      26.08   1 
 36 Brooks, Aaron             14 Unattached             25.57      26.33   5 
 37 Morris, Tyler             14 Virginia Eli           26.00      26.57   8 
 38 Phillips, Xavier          15 Flying Angel                      27.21   3 
 39 Hansford, Curtis          15 Marlboro Boy           30.00      27.31   1 
 40 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit           27.95      27.48   4 
 41 Davis, Jack               14 Loudoun Lega           27.50      27.51   6 
 42 Gamble, III, Julius       14 Track Expres           30.00      27.61   1 
 43 Brown, Karl               14 Cc Elite Tra           27.70      27.73   5 
 44 Burton, Kemani            14 Marlboro Boy           26.50      28.78   8 
 45 Person, Gelanie           15 Warriors Tra           30.00      28.92   2 
 46 Carter, Maxwell           14 Dale City Li           29.37      29.06   3 
 47 Mccurdy, Patrick          14 Prominent At                      29.48   4 
 48 Ortega, Andres            14 Franklin Eli           38.00      36.59   2 
 
Boys 200 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 23.13  3/12/2017   Tyrenson Terry, A Faster You                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress             23.37      23.00@  2 
  2 Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi           23.75      23.31   2 
  3 Mcduffie, Aidan           14 I5 Elite               23.96      23.77   2 
  4 Colbert, Laurenz          14 A Faster You           23.89      23.84   2 
  5 Dayton Jr., Iven          15 Trial by Fir           24.15      24.00   1 
  6 Dabney, Derrick           15 Dale City Li           24.47      24.54   1 
  7 Fearon, Zion              15 Unattached             24.52      24.61   1 
Preliminaries
  6 Dan, Tyler                15 Bullseye Run           24.45                
  9 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir           24.59                
 10 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit           24.69                
 11 Small, Almond             15 Flying Angel           24.74                
 12 Evans, Chris              15 Bullseye Run           24.78                
 13 Custodio, Koby            15 Unattached             24.87                
 14 Quao Jr, Julian           14 RunUXpress             24.98                
 15 Chung, Tyler              14 Flying Angel           25.00                
 16 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress             25.02                
 17 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres           25.10                
 18 Aiken, Jahmir             15 Technique TC           25.10                
 19 White, Nicholas           15 Mt. Airy Tra           25.16                
 20 Biggers, Amare            15 Trial by Fir           25.25                
 21 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit           25.30                
 22 Funderburk, Aubreigh      15 Ashburn Elit           25.30                
 23 Joe, Octavious            14 High Level T           25.33                
 24 Mason, Devin              14 Unattached             25.36                
 25 Amoroso, Jaden            14 Bullets Trac           25.39                
 26 Harrod, Anthony           15 I5 Elite               25.47                
 27 Mattison, Marshall        14 Loudoun Lega           25.59                
 28 Greene, Brandon           14 Omega Track            25.63                
 29 Brown, Shamar             15 Running Rebe           25.71                
 30 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit           25.80                
 31 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T           25.82                
 32 Murrell, Christian        15 Ashburn Elit           25.82                
 33 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T           25.93                
 34 Jordan, Keyon             16 Warriors Tra           26.05                
 35 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra           26.08                
 36 Brooks, Aaron             14 Unattached             26.33                
 37 Morris, Tyler             14 Virginia Eli           26.57                
 38 Phillips, Xavier          15 Flying Angel           27.21                
 39 Hansford, Curtis          15 Marlboro Boy           27.31                
 40 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit           27.48                
 41 Davis, Jack               14 Loudoun Lega           27.51                
 42 Gamble, III, Julius       14 Track Expres           27.61                
 43 Brown, Karl               14 Cc Elite Tra           27.73                
 44 Burton, Kemani            14 Marlboro Boy           28.78                
 45 Person, Gelanie           15 Warriors Tra           28.92                
 46 Carter, Maxwell           14 Dale City Li           29.06                
 47 Mccurdy, Patrick          14 Prominent At           29.48                
 48 Ortega, Andres            14 Franklin Eli           36.59                
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 52.66  3/12/2017   Tyrenson Terry, A Faster You                
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress             52.00      54.38q  7 
  2 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir           55.28      54.52q  7 
  3 Fearon, Zion              15 Unattached             53.30      54.92q  4 
  4 Dan, Tyler                15 Bullseye Run           54.56      55.16q  2 
  5 Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi           54.63      55.72q  1 
  6 Mason, Devin              14 Unattached             53.00      55.81q  5 
  7 Quao Jr, Julian           14 RunUXpress             53.00      55.86q  6 
  8 Joe, Octavious            14 High Level T           55.00      56.02q  5 
  9 Aiken, Jahmir             15 Technique TC           57.49      56.06   2 
 10 Biggers, Amare            15 Trial by Fir           55.00      56.25   4 
 11 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit           55.00      56.35   2 
 12 Trieu, Nickolas           14 Flying Angel           55.00      56.39   1 
 13 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres           56.75      56.47   1 
 14 Evans, Chris              15 Bullseye Run           55.27      56.60   7 
 15 White, Nicholas           15 Mt. Airy Tra           55.00      57.35   3 
 16 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit         1:01.00      58.29   4 
 17 Morris, Tyler             14 Virginia Eli           56.00      58.59   4 
 18 Harrod, Anthony           15 I5 Elite               58.00      58.63   3 
 19 Mcduffie, Aidan           14 I5 Elite               56.00      58.74   3 
 20 Gray, Cameron             14 Baltimore CI           56.00      59.07   6 
 21 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T           58.34      59.63   6 
 22 Easton, Kwesi             16 Glenarden Tr           54.50      59.65   3 
 23 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit           56.00      59.81   5 
 24 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress                      1:00.11   3 
 25 Dabney, Derrick           15 Dale City Li           58.60    1:01.25   7 
 26 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T         1:05.00    1:01.52   1 
 27 Carter, Maxwell           14 Dale City Li         1:02.00    1:03.09   2 
 28 Davis, Jack               14 Loudoun Lega         1:01.00    1:03.67   5 
 29 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit         1:06.00    1:07.38   1 
 30 Ortega, Andres            14 Franklin Eli         1:22.00    1:26.55   2 
 
Boys 400 Meter Dash 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 52.66  3/12/2017   Tyrenson Terry, A Faster You                
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress             54.38      53.08   2 
  2 Fearon, Zion              15 Unattached             54.92      53.98   2 
  3 Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi           55.72      53.99   1 
  4 Dan, Tyler                15 Bullseye Run           55.16      54.13   2 
  5 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir           54.52      54.37   2 
  6 Mason, Devin              14 Unattached             55.81      55.46   1 
  7 Joe, Octavious            14 High Level T           56.02      56.56   1 
 -- Quao Jr, Julian           14 RunUXpress             55.86         DQ   1  AAU Rule 13
Preliminaries
  9 Aiken, Jahmir             15 Technique TC           56.06                
 10 Biggers, Amare            15 Trial by Fir           56.25                
 11 Bridges, Jaden            14 Ashburn Elit           56.35                
 12 Trieu, Nickolas           14 Flying Angel           56.39                
 13 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres           56.47                
 14 Evans, Chris              15 Bullseye Run           56.60                
 15 White, Nicholas           15 Mt. Airy Tra           57.35                
 16 Janis, Nicolas            14 Ashburn Elit           58.29                
 17 Morris, Tyler             14 Virginia Eli           58.59                
 18 Harrod, Anthony           15 I5 Elite               58.63                
 19 Mcduffie, Aidan           14 I5 Elite               58.74                
 20 Gray, Cameron             14 Baltimore CI           59.07                
 21 Yearwood, Jeremiah        14 D.C. Speed T           59.63                
 22 Easton, Kwesi             16 Glenarden Tr           59.65                
 23 Hoyler, Joey              15 Ashburn Elit           59.81                
 24 Lawrence, Skyy            15 RunUXpress           1:00.11                
 25 Dabney, Derrick           15 Dale City Li         1:01.25                
 26 Moss, Tyrone              14 D.C. Speed T         1:01.52                
 27 Carter, Maxwell           14 Dale City Li         1:03.09                
 28 Davis, Jack               14 Loudoun Lega         1:03.67                
 29 Hughes, Jake              14 Ashburn Elit         1:07.38                
 30 Ortega, Andres            14 Franklin Eli         1:26.55                
 
Boys 800 Meter Run 15-16 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:04.45  3/11/2017   Aaron Shipe, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Harrod, Anthony           15 I5 Elite             2:17.00    2:15.58   2 
  2 Crestwell, Zephyr         15 Track Expres         2:16.00    2:16.02   2 
  3 Easton, Kwesi             16 Glenarden Tr         2:10.00    2:18.78   2 
  4 Joe, Octavious            14 High Level T         2:20.00    2:19.32   2 
  5 Morris, Tyler             14 Virginia Eli         2:17.00    2:19.57   2 
  6 Flores, Angelo            14 Bullseye Run         2:25.00    2:20.14   1 
  7 Gray, Cameron             14 Baltimore CI         2:15.00    2:22.88   2 
  8 Connick, Spencer          14 Unattached           2:28.00    2:26.04   1 
  9 Gray, Nick                14 Loudoun Lega         2:26.00    2:29.71   1 
 10 Cross, Andrew             14 Knoxville Yo         2:24.00    2:30.84   1 
 11 Brown, Shamar             15 Running Rebe         2:23.00    2:33.34   2 
 12 Holt, Isaac               14 D.C. Speed T         2:25.00    2:46.59   1 
 13 Ortega, Andres            14 Franklin Eli         3:30.00    3:25.73   1 
 
Boys 1500 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:20.11  3/13/2016   William Davis, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Harrod, Anthony           15 I5 Elite             4:40.00    4:50.18  
  2 Flores, Angelo            14 Bullseye Run         4:44.00    4:50.61  
  3 Roig, Pablo               14 Firebirds At         4:52.00    4:51.61  
  4 Easton, Kwesi             16 Glenarden Tr         4:40.00    4:56.36  
  5 Gray, Nick                14 Loudoun Lega         4:59.00    4:57.30  
  6 Connick, Spencer          14 Unattached           4:57.00    4:58.46  
  7 Schalow, Tyler            15 Ashburn Elit                    5:26.27  
  8 Holt, Isaac               14 D.C. Speed T         5:14.00    5:28.42  
  9 Porter, Amin              14 High Level T         4:55.00    5:40.89  
 
Boys 3000 Meter Run 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 9:23.59  3/12/2016   William Davis, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Scott, Aaron              15 Unattached           9:52.43   10:11.99  
  2 Leatherman, Landon        15 Unattached          10:21.00   10:16.93  
  3 Cross, Andrew             14 Knoxville Yo        10:00.00   10:30.71  
  4 Roig, Pablo               14 Firebirds At                   10:49.56  
  5 Legere, Conor             15 Unattached                     11:04.25  
  6 Connick, Spencer          14 Unattached          10:58.00   11:21.04  
  7 Porter, Amin              14 High Level T        11:25.00   12:18.67  
 
Boys 60 Meter Hurdles 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.70  3/13/2016   Jessie Parson, I5 Elite                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nunley, Alex              14 RunUXpress              7.75       8.50@ 
  2 Vick, Brahmir             15 Higher Heigh            8.67       8.72  
  3 Smith, Thomas             14 Elite Youth             8.10       9.22  
  4 Aiken, Jahmir             15 Technique TC            9.80       9.48  
  5 Greene, Brandon           14 Omega Track             7.90       9.65  
  6 Richmond Ii, Andre'       14 Bullseye Run                      10.80  
  7 Ward, Ja'Kobe             14 Unattached                        10.90  
 
Boys 4x200 Meter Relay 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 1:36.84  3/12/2017   757 COLTS, 757 COLTS                      
                         B Parker, D Johnson, O Ford, T Pierre             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashburn Elite Track Club                          1:40.00    1:39.05  
     1) Funderburk, Aubreigh 15         2) Murrell, Christian 15          
     3) Bridges, Jaden 14               4) Hoyler, Joey 15                
  2 Flying Angels                                     1:42.00    1:39.85  
     1) Small, Almond 15                2) Trieu, Nickolas 14             
     3) Chung, Tyler 14                 4) Phillips, Xavier 15            
 -- Bullseye Running/HoCo Striders                    1:36.75         DQ   AAU Rule 144.3
     1) Richmond Ii, Andre' 14          2) Evans, Chris 15                
     3) Landon, Mekhi 15                4) Dan, Tyler 15                  
 
Boys 4x400 Meter Relay 15-16 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 3:49.29  3/11/2017   D.C. Speed Track Club, D.C. Speed T       
                         G Parker, K Dudley II, S Stallings, X Gary        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flying Angels                                                4:00.74  
     1) Small, Almond 15                2) Trieu, Nickolas 14             
     3) Chung, Tyler 14                 4) Phillips, Xavier 15            
 
Boys High Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  6-00  3/13/2016   Zaikee Stelly-Johnson, THE VA BEACH         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holden-Wingate, William   15 Unattached           5-09.50    5-06.00      1.67m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    P    P    P    P    O    O    O    O   XP   XX 
  2 Morris, Tyler             14 Virginia Eli                    5-04.00      1.62m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 Amoroso, Jaden            14 Bullets Trac         5-05.00    5-04.00      1.62m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    O    P    O    O    O    O    O  XXX 
  4 Richmond Ii, Andre'       14 Bullseye Run         5-04.00    5-04.00      1.62m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        P    P    P    O    O   XO    O   XO  XXX 
  5 Brooks, Aaron             14 Unattached           5-00.00    5-00.00      1.52m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    P  XXO    O    O  XXO  XXX 
  6 Harrison, Brent           14 Bullseye Run         4-07.00    4-08.00      1.42m 
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Boys Pole Vault 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  9-06  3/12/2016   Luke Baker, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
 -- Hoffman, Ian              16 Unattached          11-03.00         NH            
     8-00 
      XXX 
 
Boys Long Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 20-05.50  3/12/2016   Zaikee Stelly-Johnson, THE VA BEACH      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kemp, Dimitri             14 Trial by Fir        20-05.00   19-02.50      5.85m 
      FOUL  18-09  18-07.50  19-02.50  17-03  FOUL
  2 Holden-Wingate, William   15 Unattached          18-10.00   19-00.50      5.80m 
      18-04.25  FOUL  18-03.75  18-08.75  18-08  19-00.50
  3 Walker, Nile              16 Unattached          20-07.75   19-00.00      5.79m 
      17-08  17-10.25  FOUL  FOUL  18-06.75  19-00
  4 Jammeh, Muhammad          14 Tlu - Detroi        19-00.00   18-09.75      5.73m 
      16-11  FOUL  FOUL  18-02.75  18-09.75  FOUL
  5 Small, Almond             15 Flying Angel        15-11.00   18-07.00      5.66m 
      FOUL  17-04.75  17-10.25  17-09.25  18-01.25  18-07
  6 Landon, Mekhi             15 Bullseye Run        19-01.75   18-01.25      5.51m 
      17-06  18-01.25  17-03.25  17-03.50  FOUL  17-03
  7 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra        19-05.00   18-00.25      5.49m 
      18-00.25  16-04.25  16-09.25  17-01  17-01.50  17-02.25
  8 Brown, Shamar             15 Running Rebe        17-08.00   17-05.00      5.30m 
      17-05  FOUL  16-04.25  16-11.75  16-09  17-02.75
  9 Joe, Octavious            14 High Level T                   16-10.75      5.14m 
      15-09.50  16-10.75  16-10.50         
 10 Greene, Brandon           14 Omega Track         15-00.00   16-10.25      5.13m 
      16-10.25  15-11.25  15-11.75         
 11 Richmond Ii, Andre'       14 Bullseye Run                   16-02.75      4.94m 
      16-02.75  15-03  15-09.25         
 12 Hansford, Curtis          15 Marlboro Boy                   15-04.50      4.68m 
      12-02.75  13-08.75  15-04.50         
 13 Aiken, Jahmir             15 Technique TC        13-05.00   14-02.75      4.33m 
      14-00.50  13-09.25  14-02.75         
 
Boys Triple Jump 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 44-06.50  3/12/2017   Ty Trinh, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Walker, Nile              16 Unattached          41-06.25   41-10.00     12.75m 
      40-06  40-05  39-08  39-10  39-01  41-10
  2 Holden-Wingate, William   15 Unattached          35-00.00   40-11.00     12.47m 
      39-06  FOUL  39-09  40-01  FOUL  40-11
  3 Trieu, Nickolas           14 Flying Angel                   40-03.50     12.28m 
      FOUL  37-10.50  37-08  38-11  39-05  40-03.50
  4 Mason, Trai               15 Mt. Airy Tra        34-00.00   37-00.50     11.29m 
      36-08  36-10  34-11  36-07  37-00.50  36-08
  5 Brooks, Aaron             14 Unattached          35-00.00   36-07.50     11.16m 
      36-05  36-00  36-07.50  36-01  35-11  35-07.50
 
Boys Shot Put 15-16 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 46-06  3/13/2016   Brandon Patterson, Plainfield T             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Holden-Wingate, William   15 Unattached          39-00.00   34-07.00     10.54m 
      34-07  PASS  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Acheampong, Josiah        14 White Plains        30-00.00   32-04.00      9.85m 
      31-09  27-00  32-04  31-06  31-08  31-01
  3 Spivey, Dorian            15 Unattached                     30-08.00      9.34m 
      28-06  28-01  29-06.50  30-08  30-03  28-01
  4 Person, Gelanie           15 Warriors Tra                   27-08.00      8.43m 
      25-06  25-10  27-08  27-03  25-10  26-10
  5 Burton, Kemani            14 Marlboro Boy                   22-00.00      6.70m 
      FOUL  17-08  20-10  FOUL  22-00  21-01
 
Boys 60 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  6.95  3/11/2017   Christian Saulsbury, Bullseye Run           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tucker, Sean              16 Eyt Spartans            6.61       7.05q  5 
  2 Hampton, Thomas           17 Tnt Express             6.93       7.08q  3 
  3 Williams, Garth           18 Flying Angel            6.95       7.21q  5 
  4 Jeffries, Darryl          18 Bullseye Run            7.20       7.25q  4 
  5 Stanton, Aaron            18 A Faster You            6.81       7.31q  4  7.301
  6 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached              6.98       7.31q  5  7.310
  7 Jurobi, John              17 Bullseye Run                       7.38q  1  7.372
  8 Smith, Marcel             17 Unattached              6.89       7.38q  3  7.375
  9 Williams, Tayvon          16 Unattached              6.90       7.43   2 
 10 Dunklin, Justin           18 Bullseye Run                       7.48   5 
 11 Ammann, Nicolas           17 Unattached              7.30       7.50   5  7.496
 12 Whalen, Mark              18 Unattached              6.92       7.50   2  7.497
 13 Blanc, Jaelyn             16 Unattached              7.53       7.51   2 
 14 Manassa, Marvin           16 Unattached              7.28       7.52   5 
 15 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel            7.42       7.57   3 
 16 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached                         7.65   4 
 17 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl            7.10       7.70   1  7.695
 18 Moore, Jr, Marvin         17 High Level T            7.00       7.70   2  7.700
 19 Williams, Christopher     17 D.C. Speed T            7.50       7.72   3  7.719
 20 Hutchens, William         18 Panthers Eli            7.20       7.72   3  7.720
 21 Nzeh, Chigozie            16 High Level T            7.00       7.74   1  7.731
 22 Marrow, Reggie            16 Unattached                         7.74   3  7.734
 23 Koroma, Joseph            18 Unattached              7.00       7.75   3 
 24 Harris, Belton            18 Ashburn Elit            7.14       7.77   2 
 25 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli                       7.84   4 
 26 Clark, Caleb              17 D.C. Speed T            7.90       7.88   5 
 27 Park, Riley               17 Ashburn Elit            7.38       7.94   4 
 28 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit                       8.08   2 
 29 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl            8.05       8.57   2 
 
Boys 60 Meter Dash 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  6.95  3/11/2017   Christian Saulsbury, Bullseye Run           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hampton, Thomas           17 Tnt Express             7.08       7.06  
  2 Tucker, Sean              16 Eyt Spartans            7.05       7.11  
  3 Williams, Garth           18 Flying Angel            7.21       7.26  
  4 Jeffries, Darryl          18 Bullseye Run            7.25       7.33  
  5 Jurobi, John              17 Bullseye Run            7.38       7.36  
  6 Smith, Marcel             17 Unattached              7.38       7.38  
  7 Stanton, Aaron            18 A Faster You            7.31       7.42  
  8 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached              7.31       7.44  
Preliminaries
  9 Williams, Tayvon          16 Unattached              7.43             
 10 Dunklin, Justin           18 Bullseye Run            7.48             
 11 Ammann, Nicolas           17 Unattached              7.50             
 12 Whalen, Mark              18 Unattached              7.50             
 13 Blanc, Jaelyn             16 Unattached              7.51             
 14 Manassa, Marvin           16 Unattached              7.52             
 15 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel            7.57             
 16 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached              7.65             
 17 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl            7.70             
 18 Moore, Jr, Marvin         17 High Level T            7.70             
 19 Williams, Christopher     17 D.C. Speed T            7.72             
 20 Hutchens, William         18 Panthers Eli            7.72             
 21 Nzeh, Chigozie            16 High Level T            7.74             
 22 Marrow, Reggie            16 Unattached              7.74             
 23 Koroma, Joseph            18 Unattached              7.75             
 24 Harris, Belton            18 Ashburn Elit            7.77             
 25 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli            7.84             
 26 Clark, Caleb              17 D.C. Speed T            7.88             
 27 Park, Riley               17 Ashburn Elit            7.94             
 28 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit            8.08             
 29 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl            8.57             
 
Boys 400 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 50.97  3/13/2016   Jon Maas, Unattached                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Parra, Juan               18 Bullseye Run           51.70      52.61q  1 
  2 Hutchens, William         18 Panthers Eli           52.00      52.97q  1 
  3 Monge, Jeikob             17 RunUXpress             47.00      53.16q  5 
  4 Oloyede, Adewunmi         17 Unattached             49.00      53.26q  6 
  5 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel           53.00      53.52q  5 
  6 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl           48.00      54.28q  4 
  7 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli           53.00      54.36q  2 
  8 Dailey, Jack              17 Unattached             52.70      54.52q  4 
  9 Kopp, Alexander           18 Unattached             51.50      54.54   2 
 10 Tewell, Parker            17 Bullseye Run           53.80      54.62   2 
 11 Carrington, Jordan        17 Baltimore CI           52.00      54.70   2 
 12 Hussain, Sohbhan T00      16 Unattached             53.00      55.01   6 
 13 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached                        55.41   1 
 14 Marrow, Reggie            16 Unattached                        56.14   2  56.133
 15 Allen Jr., Rashaan        16 Unattached                        56.14   1  56.140
 16 Jamshidi, Armin T00       18 Unattached                        57.02   5 
 17 Nunez, Yancarlos          18 Mt. Airy Tra           53.50      58.00   1 
 18 Kamara, Menjor            18 A Faster You           53.00      58.27   6 
 19 Clark, Caleb              17 D.C. Speed T           59.00    1:01.59   5 
 20 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit                    1:01.60   6 
 21 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl           59.95    1:07.02   4 
 
Boys 400 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 50.97  3/13/2016   Jon Maas, Unattached                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Monge, Jeikob             17 RunUXpress             53.16      50.62@  2 
  2 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl           54.28      51.65   1 
  3 Parra, Juan               18 Bullseye Run           52.61      51.65   2 
  4 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel           53.52      52.17   1 
  5 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli           54.36      53.33   1 
  6 Dailey, Jack              17 Unattached             54.52      53.41   1 
  7 Hutchens, William         18 Panthers Eli           52.97    1:00.00   2  contact error
  7 Oloyede, Adewunmi         17 Unattached             53.26    1:00.00   2  contact error
Preliminaries
  9 Kopp, Alexander           18 Unattached             54.54                
 10 Tewell, Parker            17 Bullseye Run           54.62                
 11 Carrington, Jordan        17 Baltimore CI           54.70                
 12 Hussain, Sohbhan T00      16 Unattached             55.01                
 13 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached             55.41                
 14 Marrow, Reggie            16 Unattached             56.14                
 15 Allen Jr., Rashaan        16 Unattached             56.14                
 16 Jamshidi, Armin T00       18 Unattached             57.02                
 17 Nunez, Yancarlos          18 Mt. Airy Tra           58.00                
 18 Kamara, Menjor            18 A Faster You           58.27                
 19 Clark, Caleb              17 D.C. Speed T         1:01.59                
 20 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit         1:01.60                
 21 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl         1:07.02                
 
Boys 800 Meter Run 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 2:03.00  3/12/2016   Canoy Tyree, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Marrotte, Dylan           16 Unattached           1:56.00    2:04.18   2 
  2 Hussain, Sohbhan T00      16 Unattached           2:07.00    2:08.46   2 
  3 Dailey, Jack              17 Unattached           1:54.00    2:08.55   2 
  4 Nunez, Yancarlos          18 Mt. Airy Tra         2:05.00    2:10.75   2 
  5 Carrington, Jordan        17 Baltimore CI         2:00.00    2:12.54   2 
  6 Kamara, Menjor            18 A Faster You         2:04.00    2:12.86   2 
  7 Allen Jr., Rashaan        16 Unattached                      2:13.55   1 
  8 Tewell, Parker            17 Bullseye Run                    2:15.76   1 
  9 Alston, Jalen             16 Unattached           2:10.00    2:15.79   1 
 10 Warney, Don Juan          17 Superstars T         2:08.00    2:21.13   1 
 
Boys 1500 Meter Run 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 4:19.76  3/12/2017   Donovan Foley, Dulles South               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leath, Jared              16 Unattached           4:13.00    4:19.10@ 
  2 Carrington, Jordan        17 Baltimore CI         4:31.00    4:30.90  
  3 Balick, Chase             17 Unattached           4:18.00    4:30.93  
  4 Austin, Corey             16 Baltimore CI         4:30.00    4:43.98  
  5 Nunez, Yancarlos          18 Mt. Airy Tra         4:28.00    4:49.92  
  6 Warney, Don Juan          17 Superstars T         4:35.00    5:04.28  
  7 Cofield, Isaiah           16 I5 Elite             4:48.00    5:34.07  
 
Boys 3000 Meter Run 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 9:22.43  3/11/2017   Caleb Mccurdy, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Austin, Corey             16 Baltimore CI        11:35.00   10:00.60  
  2 Watson, Irrian            16 Camden Clock                   12:12.87  
 
Boys 60 Meter Hurdles 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @  8.36  3/11/2017   Andre Turay, Bullseye Run                   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached              8.00       8.39q  1 
  2 Jenkins Jr, Cortez        17 Unattached              8.44       8.78q  1 
  3 Hargrove, Xavier          16 Unity Expres            8.00       8.91q  2 
  4 Harris, Belton            18 Ashburn Elit            8.11       8.99q  2 
  5 Smith, Hilton             17 Tnt Express             8.09       9.07q  2 
  6 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl            8.04       9.54q  1 
  7 Mishor-Ziv, Uriya         18 Ashburn Elit            8.58      10.26q  1 
  8 Burden, Cedric            17 Bullseye Run            9.89      10.76q  1 
 
Boys 60 Meter Hurdles 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @  8.36  3/11/2017   Andre Turay, Bullseye Run                   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hargrove, Xavier          16 Unity Expres            8.91       8.87  
  2 Mishor-Ziv, Uriya         18 Ashburn Elit           10.26       9.54  
  3 Harris, Belton            18 Ashburn Elit            8.99      10.82  
Preliminaries
  1 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached              8.39             
  2 Jenkins Jr, Cortez        17 Unattached              8.78             
  5 Smith, Hilton             17 Tnt Express             9.07             
  6 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl            9.54             
  8 Burden, Cedric            17 Bullseye Run           10.76             
 
Boys 4x200 Meter Relay 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 1:32.21  3/12/2017   Bullseye Running/HoCo Striders, Bullseye R
                         C Vereen, C Saulsbury, J Macmillan, T Lyles       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bullseye Running/HoCo Striders                    1:35.05    1:34.96  
     1) Jeffries, Darryl 18             2) Jurobi, John 17                
     3) Parra, Juan 18                  4) Tewell, Parker 17              
  2 Ashburn Elite Track Club                          1:40.00    1:39.22  
     1) Harris, Belton 18               2) Robinson, Jeremiah 17          
     3) Coleman, Kenneth 16             4) Patrick, Roman 18              
 
Boys 4x400 Meter Relay 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 3:29.25  3/11/2017   Bullseye Running/HoCo Striders, Bullseye R
                         A Turay, G Maroya, J Macmillan, K Press           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bullseye Running/HoCo Striders                    3:41.11    3:35.08  
     1) Jeffries, Darryl 18             2) Lomax, Jordan 17               
     3) Parra, Juan 18                  4) Tewell, Parker 17              
  2 A Faster You track and field c                    3:31.00    3:37.85  
     1) Stanton, Aaron 18               2) Colbert III, Larry 17          
     3) Prince, Malik 18                4) Kamara, Menjor 18              
 
Boys High Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  6-06  3/13/2016   Joseph Ellis, Mansfield Ur                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Akinduro, Femi            17 Flying Angel                    6-02.00      1.87m 
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        P    P    P   XO    O   XO  XXX 
  2 Park, Riley               17 Ashburn Elit         6-02.00    6-00.00      1.82m 
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 
        P    O    P   XO    O  XXX 
  3 Lomax, Jordan             17 Bullseye Run         6-03.00    5-10.00      1.77m 
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
        P    P    O  XXO  XXX 
  4 Patrick, Roman            18 Ashburn Elit         5-10.00    5-08.00      1.72m 
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        O    O    O  XXP    P    P    X 
  5 Robinson, Jeremiah        17 Ashburn Elit                    5-08.00      1.72m 
     5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 
       XO    O  XXO  XXP    P 
  6 Mcmanness, Ryan           16 Unattached                      5-06.00      1.67m 
     5-04 5-06 5-08 
        P   XO  XXX 
 
Boys Pole Vault 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 11-06  3/12/2017   Lucas Shilling, Bullseye Run                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Prue, Dakota              16 Unattached          12-00.00   12-06.00@     3.81m 
     11-00 11-06 12-06 13-03 
         O     O   XXO   XXX 
 
Boys Long Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 20-07.50  3/12/2016   Theophilus Braimoh, A Faster You         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Akinduro, Femi            17 Flying Angel                   21-03.00@     6.47m 
      FOUL  19-04.75  19-08.25  14-09  18-04.50  21-03
  2 Smith, Hilton             17 Tnt Express         21-00.00   19-09.25      6.02m 
      19-09.25  FOUL  19-02  19-03  FOUL  18-01.50
  3 Ammann, Nicolas           17 Unattached          20-08.00   19-09.25      6.02m 
      18-05  18-06.50  18-07  FOUL  19-09.25  FOUL
  4 Williams, Tayvon          16 Unattached          21-00.00   19-09.00      6.01m 
      18-07.25  17-08.50  19-06.50  19-09  18-07.50  19-05.25
  5 Christensen, Colin        18 Unattached          21-00.00   18-10.50      5.75m 
      18-01.50  18-06.50  18-10.50  FOUL  18-01.25  18-06
  6 Blackstone, David         17 Unattached          19-00.25   18-09.50      5.72m 
      18-05  18-09.50  17-03.50  18-02.75  18-06  17-09.50
  7 Blanc, Jaelyn             16 Unattached          20-07.25   18-07.50      5.67m 
      FOUL  FOUL  18-07.50  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Burden, Cedric            17 Bullseye Run        17-10.00   18-02.00      5.53m 
      17-05  18-02  16-09.75  17-03  17-10.50  16-08.25
  9 Patrick, Roman            18 Ashburn Elit                   17-10.75      5.45m 
      17-10.75  17-10.25  16-08.25         
 10 Curry, Caleb              16 Unattached          20-00.00   17-10.00      5.43m 
      FOUL  FOUL  17-10           
 11 Koroma, Joseph            18 Unattached          19-02.00   17-07.50      5.37m 
      16-02.75  17-07.50  17-07         
 12 Hampton, Thomas           17 Tnt Express         20-00.00   17-07.00      5.35m 
      16-08.50  17-07  PASS         
 13 Fields, Junior            17 Quick Lightn        20-00.00   17-07.00      5.35m 
      17-07  FOUL  FOUL           
 
Boys Triple Jump 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 45-05  3/13/2016   Ademola Abdulkadir, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Akinduro, Femi            17 Flying Angel                   46-06.25@    14.17m 
      45-11  46-00.25  46-06.25  FOUL  44-10.50  45-04
  2 Williams, Tayvon          16 Unattached                     41-04.25     12.60m 
      40-11  39-06.25  39-09.75  39-06  38-07.75  41-04.25
  3 Christensen, Colin        18 Unattached          42-01.00   40-08.75     12.41m 
      FOUL  40-08.75  FOUL  38-06  PASS  PASS
  4 Blanc, Jaelyn             16 Unattached          43-08.00   40-06.25     12.35m 
      40-06.25  FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS
  5 Blackstone, David         17 Unattached          41-02.50   40-04.75     12.31m 
      FOUL  37-08.75  39-08.25  40-04.75  38-11.75  FOUL
  6 Burden, Cedric            17 Bullseye Run        39-03.00   39-08.75     12.10m 
      39-03.25  39-08.75  38-08  FOUL  39-04.25  38-11.75
  7 Koroma, Joseph            18 Unattached          41-04.50   39-05.75     12.03m 
      37-00  FOUL  36-04.50  37-03  37-00  39-05.75
  8 Smith, Hilton             17 Tnt Express         41-07.00   39-01.75     11.93m 
      37-11.50  39-00.50  39-00.50  39-00.75  39-01.75  38-10.25
 
Boys Shot Put 17-18 year old
===================================================================================
 Meet Record: @ 53-03  3/13/2016   John Barber, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Grantz, Shamus            16 Unattached          42-00.00   43-05.00     13.23m 
      42-06  42-09  41-08.50  40-07  42-11  43-05
  2 Nzeh, Chigozie            16 High Level T                   39-01.50     11.92m 
      38-06.50  38-07.50  39-01.50  38-08.50  38-00  36-02
  3 Murphy, Jeremiah          18 fort belvoir        40-00.00   37-03.50     11.36m 
      FOUL  FOUL  33-02.50  37-03.50  34-08  37-03.50
  4 Gronemeyer, Paine         16 Unattached          29-00.00   28-05.50      8.67m 
      26-06  26-05  21-07  25-04.50  26-04  28-05.50
  5 Clark, Caleb              17 D.C. Speed T                   27-04.50      8.34m 
      26-05.50  27-00  27-04.50  27-02  25-00.50  26-04
  6 Moore, Jr, Marvin         17 High Level T                   27-00.00      8.22m 
      24-11  23-07.50  25-04.50  24-08.50  26-11.50  27-00
 
Boys 3000 Meter Race Walk 17-18 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 16:38.65  3/12/2017   Carson Johnson, Kentucky Rac             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gronemeyer, Paine         16 Unattached          19:30.00   18:12.36  
 
Boys 60 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 10.41  3/12/2017   Taurean Ellinger, Athletic Max              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jackson Jr, Bershawn       6 RunUXpress              9.88    @ 10.26q  3 
  2 Golding, Aiden             6 Connecticut            10.16    @ 10.39q  1 
  3 Nida, Micah                5 Virginia Eli                      10.92q  3 
  4 Pope III, Maurice          5 Athletic Max           11.00      11.05q  1 
  5 Dabney, Major              6 Legion of Zo           11.00      11.07q  2 
  6 Dalton, Jordan             5 Camden Clock           10.00      11.48q  2 
  7 Hamilton Jr, Joshua        4 Track Xplosi           11.06      11.58q  1 
  8 Langley, Deshawn           4 Virginia Sem                      11.61q  2 
  9 Kingston, Kennedy T00      5 Unattached                        11.62   1 
 10 Barnes, Micah              5 Baltimore CI                      11.78   1 
 11 Croom, Caden               4 Virginia Sem                      11.83   3 
 12 Savage, Xavier             5 Prominent At                      11.95   3 
 13 Guzman-Farrar, Tyce        5 White Plains           11.05      12.37   2 
 14 Glass, Galileo             5 Rde                    11.00      12.65   3 
 15 Johnson, Kelvin            5 RunUXpress                        12.90   3 
 16 Chavious, King             5 Virginia Sem                      12.99   2 
 17 Travis, Ming               4 Envy Track C           11.00      13.21   3 
 18 Davis, Maison              5 Track Expres           12.70      13.27   2 
 19 Evans, Michael             5 Glenarden Tr           12.00      13.29   1 
 20 Scott, Tahj                4 Waldorf Wild                      15.40   1 
 
Boys 60 Meter Dash 5-6 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 10.41  3/12/2017   Taurean Ellinger, Athletic Max              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jackson Jr, Bershawn       6 RunUXpress             10.26      10.02@ 
  2 Golding, Aiden             6 Connecticut            10.39      10.30@ 
  3 Nida, Micah                5 Virginia Eli           10.92      10.87  
  4 Dabney, Major              6 Legion of Zo           11.07      11.11  
  5 Pope III, Maurice          5 Athletic Max           11.05      11.12  
  6 Langley, Deshawn           4 Virginia Sem           11.61      11.49  
  7 Dalton, Jordan             5 Camden Clock           11.48      11.74  
  8 Hamilton Jr, Joshua        4 Track Xplosi           11.58      21.09  
Preliminaries
  9 Kingston, Kennedy T00      5 Unattached             11.62             
 10 Barnes, Micah              5 Baltimore CI           11.78             
 11 Croom, Caden               4 Virginia Sem           11.83             
 12 Savage, Xavier             5 Prominent At           11.95             
 13 Guzman-Farrar, Tyce        5 White Plains           12.37             
 14 Glass, Galileo             5 Rde                    12.65             
 15 Johnson, Kelvin            5 RunUXpress             12.90             
 16 Chavious, King             5 Virginia Sem           12.99             
 17 Travis, Ming               4 Envy Track C           13.21             
 18 Davis, Maison              5 Track Expres           13.27             
 19 Evans, Michael             5 Glenarden Tr           13.29             
 20 Scott, Tahj                4 Waldorf Wild           15.40             
 
Boys 200 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 34.62  3/12/2017   Raymond Queen, BALTIMORE CI                 
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jackson Jr, Bershawn       6 RunUXpress             34.34      34.77q  4 
  2 Golding, Aiden             6 Connecticut            37.67      36.12q  3 
  3 Nida, Micah                5 Virginia Eli                      38.27q  4 
  4 Del Rosario, Jayden        5 RunUXpress             37.00      39.60q  3 
  5 Dabney, Major              6 Legion of Zo           39.00      39.75q  3 
  6 Dalton, Jordan             5 Camden Clock           38.00      40.73q  1 
  7 Kingston, Kennedy T00      5 Unattached                        41.91q  2 
  8 Hamilton Jr, Joshua        4 Track Xplosi           42.57      42.65q  4 
  9 Obia, Miwafu               5 White Plains           42.32      42.67   5 
 10 Croom, Caden               4 Virginia Sem                      44.67   5 
 11 Washington, Seth T00       5 Track Xplosi           45.93      44.70   3 
 12 Guzman-Farrar, Tyce        5 White Plains           42.00      45.38   4 
 13 Evans, Michael             5 Glenarden Tr           50.00      45.69   2 
 14 Chavious, King             5 Virginia Sem                      45.75   2 
 15 Davis, Maison              5 Track Expres           55.00      46.07   1 
 16 Best, Scholar              5 RunUXpress                        47.22   5 
 17 Johnson, Kelvin            5 RunUXpress                        50.51   4 
 
Boys 200 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 34.62  3/12/2017   Raymond Queen, BALTIMORE CI                 
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Jackson Jr, Bershawn       6 RunUXpress             34.77      33.39@  2 
  2 Golding, Aiden             6 Connecticut            36.12      35.89   2 
  3 Del Rosario, Jayden        5 RunUXpress             39.60      37.09   2 
  4 Dalton, Jordan             5 Camden Clock           40.73      37.38   1 
  5 Hamilton Jr, Joshua        4 Track Xplosi           42.65      37.45   1 
  6 Nida, Micah                5 Virginia Eli           38.27      39.30   2 
  7 Dabney, Major              6 Legion of Zo           39.75      39.43   1 
  8 Kingston, Kennedy T00      5 Unattached             41.91      41.30   1 
Preliminaries
  9 Obia, Miwafu               5 White Plains           42.67                
 10 Croom, Caden               4 Virginia Sem           44.67                
 11 Washington, Seth T00       5 Track Xplosi           44.70                
 12 Guzman-Farrar, Tyce        5 White Plains           45.38                
 13 Evans, Michael             5 Glenarden Tr           45.69                
 14 Chavious, King             5 Virginia Sem           45.75                
 15 Davis, Maison              5 Track Expres           46.07                
 16 Best, Scholar              5 RunUXpress             47.22                
 17 Johnson, Kelvin            5 RunUXpress             50.51                
 
Boys 400 Meter Dash 5-6 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 1:22.75  3/12/2017   Taurean Ellinger, Athletic Max            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Pope III, Maurice          5 Athletic Max         1:25.00    1:25.52   2 
  2 Savage, Xavier             5 Prominent At                    1:30.35   1 
  3 Del Rosario, Jayden        5 RunUXpress           1:35.00    1:31.97   1 
  4 Dalton, Jordan             5 Camden Clock         1:24.00    1:36.81   2 
  5 Obia, Miwafu               5 White Plains            1.46    1:38.68   2 
  6 Nida, Micah                5 Virginia Eli                    1:43.70   1 
  7 Evans, Michael             5 Glenarden Tr         1:48.00    1:46.95   2 
  8 Davis, Maison              5 Track Expres         1:58.00    1:47.78   1 
  9 Washington, Seth T00       5 Track Xplosi         1:54.16    1:47.92   1 
 10 Glass, Galileo             5 Rde                  1:51.00    1:54.58   2 
 11 Patel, Saiin               4 Camden Clock         1:48.00    1:55.37   2 
 12 Stockling, Kaiel           5 Rde                             2:01.79   1 
 
Boys 800 Meter Run 5-6 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 3:43.51  3/11/2017   Kasyn Guidry, Athletic Max                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pope III, Maurice          5 Athletic Max         3:10.00    3:13.35@ 
  2 Obia, Miwafu               5 White Plains                    3:34.19@ 
  3 Stockling, Kaiel           5 Rde                             4:10.11  
  4 Best, Scholar              5 RunUXpress                      4:15.88  
  5 Patel, Saiin               4 Camden Clock         3:50.00    4:17.06  
 
Boys 4x200 Meter Relay 5-6 year old
=========================================================================
 Meet Record: @ 2:41.73  3/13/2016   Seminoles Track Club, Seminoles Tr        
                         D Clayton, K Biggs Jr, K Sutton, S Harrison       
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 RunUXpress                                                   2:49.40  
     1) Jackson Jr, Bershawn 6          2) Del Rosario, Jayden 5          
     3) Johnson, Kelvin 5               4) Best, Scholar 5                
  2 Virginia Seminoles                                           3:16.33  
     1) Croom, Caden 4                  2) Langley, Deshawn 4             
     3) Chavious, King 5                4) Terry, Trenton 5               
 
Boys Long Jump 5-6 year old
===================================================================================
 Meet Record: @  9-06  3/13/2016   Kymani Drayton, fort belvoir                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Glass, Galileo             5 Rde                             7-07.50      2.32m 
      4-08  5-08.50  7-07.50  7-06  6-06  7-03
  2 Travis, Ming               4 Envy Track C                    5-01.50      1.56m 
      FOUL  FOUL  4-01.50  3-10.50  5-01.50  3-01
 -- Patel, Saiin               4 Camden Clock                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 200 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: @ 22.37  3/12/2017   Jeremy Mcdowell, Trial By Fir               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Monge, Jeikob             17 RunUXpress             21.34      22.85q  7 
  2 Tucker, Sean              16 Eyt Spartans           22.00      23.23q  4 
  3 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached             22.88      23.24q  6 
  4 Oloyede, Adewunmi         17 Unattached             22.00      23.33q  5 
  5 Parra, Juan               18 Bullseye Run           23.27      23.54q  4 
  6 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel           23.96      23.68q  4 
  7 Jeffries, Darryl          18 Bullseye Run           23.40      23.81q  3 
  8 Robinson, Jeremiah        17 Ashburn Elit           25.10      23.92q  4 
  9 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl           22.13      24.10   2  24.094
 10 Jurobi, John              17 Bullseye Run           22.50      24.10   1  24.098
 11 Ammann, Nicolas           17 Unattached             23.55      24.13   1 
 12 Smith, Marcel             17 Unattached             22.25      24.23   1 
 13 Manassa, Marvin           16 Unattached             23.67      24.26   2 
 14 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli           23.80      24.29   3 
 15 Hutchens, William         18 Panthers Eli           23.00      24.31   5  24.309
 16 Kopp, Alexander           18 Unattached             22.79      24.31   4  24.310
 17 Williams, Christopher     17 D.C. Speed T           24.80      24.34   7 
 18 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached                        24.51   2 
 19 Williams, Garth           18 Flying Angel           23.50      24.64   1 
 20 Koroma, Joseph            18 Unattached             23.00      24.74   7 
 21 Marrow, Reggie            16 Unattached                        24.80   3 
 22 Whalen, Mark              18 Unattached             22.70      24.81   2 
 23 Harris, Belton            18 Ashburn Elit           25.00      24.85   5 
 24 Moore, Jr, Marvin         17 High Level T           24.00      24.88   6 
 25 Christensen, Colin        18 Unattached             28.00      24.94   2 
 26 Nzeh, Chigozie            16 High Level T           23.00      24.99   6 
 27 Patrick, Roman            18 Ashburn Elit           24.90      25.08   6 
 28 Allen Jr., Rashaan        16 Unattached                        25.22   4 
 29 Jamshidi, Armin T00       18 Unattached                        25.78   7 
 30 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit                      26.82   1 
 31 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl           26.50      27.59   3 
 
Men 200 Meter Dash 17-18 year old
============================================================================
 Meet Record: @ 22.37  3/12/2017   Jeremy Mcdowell, Trial By Fir               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Monge, Jeikob             17 RunUXpress             22.85      22.58   2 
  2 Tucker, Sean              16 Eyt Spartans           23.23      22.72   2 
  3 Oloyede, Adewunmi         17 Unattached             23.33      23.14   2 
  4 Adebayo, Adetomiwa        16 Unattached             23.24      23.41   2 
  5 Robinson, Jeremiah        17 Ashburn Elit           23.92      24.16   1 
  6 Wright-Wittock, Shamar    18 Flying Angel           23.68      24.30   1 
Preliminaries
  5 Parra, Juan               18 Bullseye Run           23.54                
  7 Jeffries, Darryl          18 Bullseye Run           23.81                
  9 Whaley, Isaiah            16 Mle Track Cl           24.10                
 10 Jurobi, John              17 Bullseye Run           24.10                
 11 Ammann, Nicolas           17 Unattached             24.13                
 12 Smith, Marcel             17 Unattached             24.23                
 13 Manassa, Marvin           16 Unattached             24.26                
 14 Hilliard, Tyree           17 Panthers Eli           24.29                
 15 Hutchens, William         18 Panthers Eli           24.31                
 16 Kopp, Alexander           18 Unattached             24.31                
 17 Williams, Christopher     17 D.C. Speed T           24.34                
 18 Gilbert Jr, Louis         16 Unattached             24.51                
 19 Williams, Garth           18 Flying Angel           24.64                
 20 Koroma, Joseph            18 Unattached             24.74                
 21 Marrow, Reggie            16 Unattached             24.80                
 22 Whalen, Mark              18 Unattached             24.81                
 23 Harris, Belton            18 Ashburn Elit           24.85                
 24 Moore, Jr, Marvin         17 High Level T           24.88                
 25 Christensen, Colin        18 Unattached             24.94                
 26 Nzeh, Chigozie            16 High Level T           24.99                
 27 Patrick, Roman            18 Ashburn Elit           25.08                
 28 Allen Jr., Rashaan        16 Unattached             25.22                
 29 Jamshidi, Armin T00       18 Unattached             25.78                
 30 Coleman, Kenneth          16 Ashburn Elit           26.82                
 31 Whaley, Joshua            18 Mle Track Cl           27.59                
 
Men 60 Meter Dash Open
=========================================================================
 Meet Record: @  7.24  3/13/2016   Kwesi Owusu, Team Fast St                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Lucius, Genesis           19 Unattached              7.22       7.49  
 
Men 200 Meter Dash Open
=========================================================================
 Meet Record: @ 23.24  3/13/2016   Kwesi Owusu, Team Fast St                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lucius, Genesis           19 Unattached             22.57      24.19  
 
Men Long Jump Open
===================================================================================
 Meet Record: @ 21-05  3/10/2017   Delante' Sykes, Gastonia Jag                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Webster, Brandon          21 Unattached          22-08.00   19-08.25      6.00m 
      19-08.25  19-06.75  FOUL  13-00  FOUL  FOUL
 
Men Shot Put Open
===================================================================================
 Meet Record: @ 50-03  3/13/2016   Rashad Manning, Track Expres                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Webster, Brandon          21 Unattached          38-02.00   37-01.50     11.31m 
      36-00.50  FOUL  37-01.50  35-10.50  FOUL  36-04
 
Men 60 Meter Dash Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Atkins, Ronald            44 Kitsap Flier            7.63       7.54  
  2 Redd, Tyrone              32 Legion of Zo            8.00       8.04  
  3 Staples, Glenn            49 Unattached                         8.26  
  4 Rhoad, William            76 Unattached              9.41      10.90  
  5 Merena, Peter             57 Lsa Lickity-           11.40      11.76  
  6 Shellenberger, William    59 Unattached                        14.11  
 
Men 200 Meter Dash Masters
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Atkins, Ronald            44 Kitsap Flier           24.40      24.15   1 
  2 Redd, Tyrone              32 Legion of Zo           24.00      28.65   1 
  3 Andrews, Louis            42 VA Trailblaz           36.55      33.39   1 
  4 Rhoad, William            76 Unattached             35.97      37.25   2 
  5 Merena, Peter             57 Lsa Lickity-           42.00      40.12   2 
  6 Shellenberger, William    59 Unattached                        55.58   2 
 
Men 400 Meter Dash Masters
=========================================================================
Top 8 Advance by Time
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Parker, Marcus T00        39 Unattached                      1:01.36q 
  2 Stewart, Timothy          48 Fork Union T         1:05.00    1:09.48q 
  3 Andrews, Louis            42 VA Trailblaz         1:28.00    1:26.34q 
  4 Rhoad, William            76 Unattached           1:27.09    1:30.44q 
 
Men 400 Meter Dash Masters
============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Parker, Marcus T00        39 Unattached           1:01.36                
  2 Stewart, Timothy          48 Fork Union T         1:09.48                
  3 Andrews, Louis            42 VA Trailblaz         1:26.34                
  4 Rhoad, William            76 Unattached           1:30.44                
 
Men 800 Meter Run Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sax, Brian                78 Tiger Track          2:12.00    2:13.18  
  2 Rush, Dietrich            54 Running Rebe         2:31.00    2:44.25  
 
Men 1500 Meter Run Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sax, Brian                78 Tiger Track          4:51.00    4:36.13  
  2 Rush, Dietrich            54 Running Rebe         5:20.00    5:20.60  
 
Men 3000 Meter Run Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rush, Dietrich            54 Running Rebe        11:35.00   11:49.05  
 
Men 60 Meter Hurdles Masters
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rhoad, William            76 Unattached                        14.95  
 
Men High Jump Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Andrews, Louis            42 VA Trailblaz         2-10.00    2-08.00      0.81m 
     2-06 2-08 
        O    O 
 
Men Long Jump Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Atkins, Ronald            44 Kitsap Flier        18-00.00   17-07.25      5.36m 
      14-08  15-08.25  17-07.25  PASS  PASS  PASS
  2 Mitra, Prasenjit          46 Unattached                     12-05.00      3.78m 
      10-10.50  12-00.50  9-03.25  10-01.50  11-02.50  12-05
 
Men Shot Put Masters
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Grant, Andrew             43 Grant You WI                   25-02.50      7.68m 
      20-10.50  22-10  24-03  22-08  24-02  25-02.50
  2 Andrews, Louis            42 VA Trailblaz        19-00.00   19-10.50      6.05m 
      13-00  18-03  18-03  17-02  19-02.50  19-10.50